הוכחת יהדות

מירבי*

New member
הוכחת יהדות

במסגרת עבודתי כמנהלת מרכז לפונדקאות , אני אחראית לאיתור ומיון של נשים המועמדות לשמש פונדקאיות וזאת לאחר שעמדו בקריטריונים שנקבעו ע"י משרד הבריאות והוועדה לנשיאת עוברים. אחד הקריטריונים מדבר על כך שהפונדקאית חייבת להיות יהודיה, במידה וההורים לא יהודים, תהיה הפונדקאית בת דתם. כל מועמדת המגיעה לשיחה ראשונה מביאה איתה תעודת זהות, בתעודה כתוב שהיא יהודיה ואז זה בסדר, הבעיה מתחילה כשמדובר בנשים שעלו מברית המועצות, גם אם כתוב להם בתעודת הזהות שהן יהודיות הן נדרשות להביא לכך הוכחות נוספות מהרבנות. העניין הוא שהן לא מקבלות תשובות חד משמעיות גם מהרבנות, מאחת מהן נדרש לשלם 480 ש"ח בתמורה לזה שרב יבדוק את המסמכים שלה ויתן תצהיר שהיא יהודיה, לשניה הוצע לפתוח תיק ברבנות ואז לחכות למשפט שבו יציגו מסמכים הקשורים בעניינה ואז אם הכל יהיה בסדר היא תקבל את התצהיר המיוחל. שאלתי היא כזו, מי הגורם המוסמך לתת תשובה חד משמעית על העניין הזה? מה הוא הנוהל לגבי הוכחת יהדות? מה המשמעות של משפט כזה? תודה לכל מי שקרא עד כאן ויכול לסייע.

גוססי

New member
לא ברור

"הבעיה מתחילה כשמדובר בנשים שעלו מברית המועצות, גם אם כתוב להם בתעודת הזהות שהן יהודיות הן נדרשות להביא לכך הוכחות נוספות מהרבנות" מי אחראי להנחיה זו? יתכן שאין לה כל תוקף חוקי וניתן להתעלם ממנה.

מירבי*

New member
הדרישה באה ממשרד הבריאות

הוועדה לאישור ההסכמים לנשיאת עוברים היא זו שאמורה לאשר את הפונדקאיות, במידה וקיים ספק כל שהוא לגבי מצב בריאותה הפיסי או הנפשי של הפונדקאית היא נדרשת להציג מסמכים שיבהירו את העניין, באותה דרך הם נוהגים במקרה של עולות מברית המועצות, כתוב להן בתעודת הזהות שהן יהודיות, הוועדה לא מסתפקת בזה ומבקשת הבהרה נוספת מהרבנות.

ehudt

New member
למה משנה להם להתאים את הדת

של הפונדקאית להורים? ולמה זה חשוב עד כדי שצריך להוכיח יהדות?

דב מאיר

New member
התאמת הדת להורים

בניגוד למה שסבורים חילונים מסוימים שכנראה אינם מזרע ישראל. יהודי באשר הוא יהודי גם אחרי השמעת כל דברי האפיקורסות שלו כואב לו להיות מנותק מהעם היהודי. הוא בעצם בשורש נפשו רוצה קשר עם הקב"ה והוא מסתפק בהיות שייך לציבור הקרוי ישר-אל. שאם לא כן מה לו ולארץ הזאת, באוסטרליה ניו זילנד ארה"ב קנדה מערב אירופה ועוד יש תנאי חיים יותר טובים ושקטים. יש שם גם נשים יפות וכסף רב בקיצור כל מנעמי העולם החומרי. מה לך פה בארץ הזאת "אוכלת יושביה" בה יש מיעוט הולך וגדל של שומרי מצוות פאנאטיים היורדים לחייך בתחיקה ב"סחיטה" ב"טמטום". עשה מה שעשו כבר בניהם של רבים ממנהיגי הציונות החילונית לפניך.

ehudt

New member
תודה שאתה אומר לי באמת מה אני חושב

אני שמח שאתה נהנה להכניס לי מילים לפה. חוץ מזה, בלי להעיר לך על זה שבכלל לא התייחסת להודעה הקודמת, אני באמת מתכנן לבלות את חיי הבוגרים בארץ אחרת, על אף שנולדתי יהודי להורים יהודיים, ולא תהיה לי שום בעיה רגשית או מצפונית לעזוב את הארץ הזאת לטובת חיים טובים יותר.

דב מאיר

New member
כה לחי

לא צריך להיות גאון כדי לנחש מה חושב בעל דעות כאלו. אכן יפעל כאן הכלל המוזכר בתורה "פן תקיא הארץ אתכם" ארץ הקודש מקיאה עוברי עברה קל וחומר שתקיא שכמותך. לך בשלום.

ehudt

New member
הארץ לא מקיאה אותי

אני מקיא ממנה ומאנשיפ כמוך בעיקר. שלום ולא להתראות. וגם אני יודע מה אתה חושב, כך שאין לך יתרון.

Igra Rama

New member
רחמים

זה מה שאמך היתה צריכה לבקש לפני שילדה אותך. רחמים, רחמו עלי אני מביאה בן אוטיסט.

גוססי

New member
מוזר ביותר

נראה כאילו משרד הבריאות אינו מכיר בנכונות תעודה רשמית המונפקת ע"י ממשלת ישראל. יתכן וזהו שריד מתקופת שר הבריאות הקודם שהיה, כזכור, איש ש"ס. לדעתי פניה לבית המשפט ממש מתבקשת כאן לשם ביטול נוהל זה שהוא בלתי סביר בעליל.

מירבי*

New member
זה בדיוק מה שכל כך צורם כאן

אין לזה קשר לשר הבריאות הקודם, כשנחקק חוק הפונדקאות ב-1996 כיהן אפרים סנה כשר הבריאות, בוועדה יושב רב, הרב הלפרין שהוא הסמכות לפסוק בעניינים מהסוג הזה. יש כאן אבסורד שזועק לשמיים, מדינת ישראל הרי הנפיקה את תעודת הזהות הזאת על סמך מסמכים שאותה אישה הציגה, ועכשיו הם לא מכירים בזה ושולחים אותה לרבנות, לשלם 500 ש"ח ולנסות להוכיח להם שהיא יהודיה ואז ינפיקו לה מסמך שכתוב בו שהיא יהודיה. גם אני סבורה שפניה לבית המשפט הכרחית במקרה הזה.

המצב החוקי

על פי החוק, רשום הדת והמצב המשפחתי בתעודת הזהות, אינו מהווה הוכחה ואף לא ראיה לכאורה. הנפקות של רשום זה היא רק לצרכים פנימיים של משרד הפנים, דהיינו אזרחות. על פי פסיקת בג"ץ, גיור רפורמי בחו"ל, קביל לצורך חוק השבות, ואינו קביל לתחומים שעליהם מופקדת הרבנות. הדברים נידונו בבית המשפט כמה פעמים ואין כל צורך לדון בהם שוב.

אין ברירה

ברית המועצות היו המון נישואי תערובת ויש שם בלגן עצום עם היהודים. לודא שהאדם באמת יהודי זה סיפור ממש מסובך!!! אין זה מסביר או מתיר את הסחבת בבתי הדין שקים גם באישורים אחרים! ד"א זה הפחד מרעיונות לפיד. זה עלול להביא לקרע חד משמעי בעם אם הגדרה בתעודת הזהות לא תתאים להלכה! הקהילה החרדית תהיה חיבת להחזיק רשימה מדויקת מי שייך אליה ובעתיד מי שירצה להצטרף יצטרך להתגיר! כולנו תפילה שלא נגיע למצב זה!

דב מאיר

New member
הסחבת בתי הדין

הסחבת בבתי הדין הינה פועל יוצא מהיות הרבנים בהם שכירים של מדינה חילונית. רב מטעם צריך תמיד לפני מתן פסק דין לחשוב מה תהיינה ההשלכות של יחסיו ויחסי בית הדין עם הממשל בעקבות פסק הדין. לכן שב ואל תעשה עדיף... אציע לך הקורא לערוך סטטיסטיקה על ההבדל במשך הכרונולוגי של דין תורה בבית דין עצמאי לעומת בית דין של המדינה. מדובר בפי עשר לערך להערכתי. נוח למדינה החילונית שבתי הדין ילקו בסחבת כדי להמאיס את דיני התורה על הציבור.

Igra Rama

New member
נוח למדינה חילונית

לבטל את בתי הדין הרבניים. נוח למדינה חילונית לאפשר חופש דת ומדת.

דב מאיר

New member
לבטל את בתי הדין הרבניים

לא נשאל אותך אם נקיים בתי דין רבניים או לאו. לא רק זאת נפעל להקמת הסנהדרין במהרה. אולם אם כוונתך לבתי הדין מטעם המדינה הרי תמצא שותפים רבים בציבור שומרי המצוות לדעה שאין בהם צורך והם רק ואך ורק בבחינת מטרד גרידא. באשר לאפשרות לחופש אתה מנסח חופש המדינה מן הדת. אני מנסח חופש הדת מהמדינה. אתה סבור שהמדינה היא שלך. אני סבור שאתה אליבא דידך גזלן שגזלת מהערבים תושבי הארץ את אדמותיהם ואת זכויותיהם הלאומיות. אליבא דידי שניכם גזלתם את הארץ מבעליהם האמיתיים. ביושבכם בה הינכם מטמאים אותה כאמור בדברי הנביא ירמיהו פרק ב' "ותבואו ותטמאו את ארצי ונחלתי שמתם לתועבה"

דב מאיר

New member
זבל בשכונה

יצאת משלוותך. טוב מאוד. אך אציעך פשוט כדי לא לסבול מהזבל פה בארץ לעזוב אותה. מה לך ולארץ הזאת. בשביל מה לך לחיות בארץ עם מלחמות סע בשלום לחו"ל. פה הדוסים מתרבים והם יעשו לך יותר ויותר כפיות דתיות. חבל לך לבזבז את חייך פה.

למעלה