החלום ושברו.

החלום ושברו.../images/Emo7.gif

* ההודעה אינה מקורית, היא מעט ערוכה בידי עומר. חבריי חבריי התנועה שלום, ראשית לפני הכל, אני אשמח אם כולכם תקראו בעיון עד הסוף את הודעתי (למרות שהיא תהיה מעט ארוכה), ויותר מכל חשוב לי מאוד שגם תגיבו להודעתי. אני יכול לומר לכם ובמיוחד לך עומר, בהודעה הזאת לא יהיו קללות,לא יהיו גידופים,לא השמצות, לא תמונות פורנו, ואני מקווה שגם לא שגיאות כתיב, ואני באמת השתדלתי להתעלות על עצמי ולכתוב הכל בעדינות והכל לנסות בלי שאנשים יתחילו לכעוס ובלי שתהיה מהומה, כך שעומר אתה לא חייב לחפש בגפרורים בהודעה הזאת מקום או עילה למחיקתה, פסח עבר ואין כבר חמץ. את האמת, קוראים, אני מעט מתרגש כאשר אני כותב מילים אלו, כי בכל זאת התנועה הזאת הייתה חלק ממני בתקופה מסוימת בחיי,וגם אני יודע שבעצם בהודעתי זו ,זוהי גם תעודת הפטירה של תנועתי היקרה. אני אסף ברננקה,ותיק וזקן הנוער, וסגן יו"ר תא נתניה לשעבר, החלטתי לפרוש מתנועת נוער מפלגת "שינוי", טלפנתי כבר לענת מנהלת המפלגה והודעתי לה זאת. מדוע אני פורש? אני פורש, ולא בשמחה גדולה, ויש כמה סיבות, נתחיל עם הסיבות הפשוטות, כי כידוע לכם, אין טעם להמשיך!!! נוער שינוי כבר לא קיימת, אם היינו 4 אולי היה עוד שווה להמשיך משהו , עכשיו אנחנו 2, ו2 לא יכולים לעשות כלום, 2 זה לא תנועה, זהו הכל נגמר! ההצגה הסתיימה,ואין שום טעם בהיותי חבר תנועת נוער פוליטית , או יותר נכון , "סטטיסט" במערכת של המפלגה. *במילא אני אמרתי לעצמי כבר לפני כמה זמן, לא משנה, מה יקרה, אלא אם פתאום התנועה הייתה פורחת וכו, אני בחופש הגדול אעזוב, לא תיארתי לעצמי שהרגע הזה הוקדם כל כך. והסיבה היותר עמוקה, שבגללה עזבתי, היא שלא ממש הרגשתי בנוח בתנועה הזו, כבר לא מעט זמן, ואני מדגיש, רבותי אם הייתי מרגיש יותר נעים בתנועה הזאת יכול להיות שהייתי מוכן להמשיך להיות "סטטיסט" יחד עם עוד 2,3 חברי תנועה יחד איתי, ולהמשיך להלחם ולנסות ולקבע שמשהו ישתנה פה, אבל לא זה לא שווה את העינין. אני יוצא מהתנועה הזאת עם הרבה אכזבה,כעס, ובעיקר הרגשת בוגדנות. ושאלת השאלות: האם ברמת העיקרון איהיה מוכן לחזור לנוער שינוי או מפלגת שינוי איי פעם?! אז לנוער שינוי, לא מענין אותי, אני לא אחזור אליה ולא אכפת לי שהיא אפילו תהיה במצב מצוין! אני לא חוזר לשם! למפלגת שינוי,לאחר הצבא, אני בהחלט חושב שיש סיכוי דיי גדול שאני אחזור, אבל כמובן עוד הרבה זמן,אני עכשיו לוקח לי פסק זמן של 5 שנים בערך. היום למשל עוד בערך שנה תהיה בחירות מוניציפליות בנתניה, ויהיה לי זכות הצבעה,את האמת, אינני יודע למי אני אצביע שם, בנתניה יש רק 3 חברי מפלגה משינוי, אני לא רואה איך שינוי תרוץ מבחינה מוניציפלית בנתניה, מה אתם מציעים לי לעשות? וכמובן גם אני חושב על הבחירות הכלליות לכנסת, אינני יודע מה הולך לקרות לשינוי.... אני אגיד לכם למה יוצא מלא אכזבה וכעס, ותחושת בוגדנות, ולמה אני יוצא מהתנועה הזאת בגלל הסיבה העמוקה יותר. קרה לכם פעם שהרגשתם לפעמים, שאתם משקיעים למען משהו ותורמים כל כך הרבה ובאמת מנסים לעזור כמה שרק אפשר, אבל בסופו של דבר, הרגשתם שלא העריכו אתכם על מה שעשיתם? תחושת מרירות ויאוש כזאת... הייתה לכם כזאת בחיים? אז זהו, אני תרמתי במשך תקופה מסוימת לתנועה הזאת, הייתי בין אלו שהכי הרבה תרמו לתנועה, ניסיתי לעזור כמה שיכולתי, תמכתי, השתדלתי, פעלתי, רצתי, הזעתי, את כל נפשי וגופי גייסתי למען התנועה הזאת שנקראת נוער שינוי, ולא רק שלא קיבלתי שום תמורה, ושום הערכה, (אני מדבר על הרוב), ומילא אם לא היו מודים לי ולא היו שונאים אותי או פוגעים בי, אז הייתי יכול להמשיך להיות חבר בשקט בתנועה הזאת, אבל לא רק שלא הודו לי, לא רק שלא העריכו אותי, לא רק שלא הרווחתי שום דבר, לא מבחינה כספית, ולא מבחינה מוראלית, ולא מבחינה תנועתית, ולא מבחינת כבוד, ולא מבחינה פוליטית, ולא מבחינה חברתית. אלא פשוט ההפך, רק הפסדתי! הפסדתי את כספי, הפסדתי מבחינה מוראלית ,מבחינה תנועתית מבחינת כבוד, מבחינה פוליטית ומבחינה חברתית, אז הינה הגיע הזמן והחלטתי שעכשיו תורה של שינוי להפסיד אותי. ולא, אני לא מצפה שתרחמו עלי, ואני גם לא ממש צריך את הניחומים שלכם, ולא אינני עושה מעצמי "איש גדול גדול גדול" ואני יודע שיש כאלו שיגידו "הוא לא עושה לנו טובות" לא באמת שאני לא רוצה להשתמע ככה, לא עניין של כבוד, אינני רוצה יותר להיות חבר בתנועה שלא רק שלא עושה לי טוב, אלא עושה לי רע, דיי נמאס ודיי!!! ניסיתי לשנות, ניסיתי לעזור, ניסיתי להיות מועיל, לא רציתם? אז ביי. ואולי עכשיו אתם מבינים את הכותרת להודעת הפרידה שלי? "החלום ושברו" לא, לא ממש מדובר כאן בחלום אידיאולוגי ,על חברה חופשית, והומואים ולסביות מחייכים ברחובות, וחרדים מגויסים לצבא, וכלכלה ליברלית משגשגת, מדובר כאן בחלום תנועתי, אני בעצם אסף ברננקה, מסמל נראה לי יותר מכולם פה את ה"חלום" ואת ה"שבר", כאשר הצטרפתי לתנועה הזאת, הצטרפתי לתנועה בת בערך 70 איש, פעילה יחסית, שוקקת חיים, הצטרפתי אפשר להגיד ממש ילד משהו בגיל 14, כל כך שמח הצטרפתי, מלא אנרגיה ורצונות אדירים להתפתח, לפרוח, להפריח, לפתח, אמרתי לעצמי, וואלה אסף, סוף סוף הינה, יש גם מסגרת, ארגון, תנועה של ממש, וזה גם לא הצופים (מה שאני לא ממש אוהב), או תנועת נוער רגילה, אלו העקרונות שלך!, וואלה כאן איזה אנשים אינטיליגנטים יש כאן וחכמים ומשכילים, ממש כמוך, זהו אני מיום כניסתי לתנועה, אמרתי, וואלה מעכשיו אתה הולך לפרוח לאט לאט תתקדם, חלמתי שבסופו של דבר, אהיה יו"ר נוער שינוי, ואמרתי לעצמי, אם אעבוד, אשקיע, ואשתדל באמת, אני בסוף אצליח וגם להגיע לפסגה הזאת עוד אצליח, טוב וגם אם לא הייתי ממש מצליח להיות יו"ר התנועה, לא היה לי הספק שאני אגיע לדרגה בכירה מאוד במערכת. אך אם הזמן, גיליתי שאני מתאכזב שוב ושוב, שיש בתנועה הזאת גם לא מאט תחכים, מזימות, פוליטיקה קטנה ומגעילה, מלחמות אגו, אמוציות, שקרים, סיכסוכים, והדברים הכי מגעילים שראיתי איי פעם, דווקא בתנועה שלי! שאני כל כך אוהב. שלכל הדברים האלו לצורך העניין אכנה אותם הפוליטיקה של התנועה. וככל שהזמן עבר,הרגשתי, וראיתי טוב טוב, איך הפוליטיקה הזאת, גדלה גדלה ולאט לאט גדלה לגזרות מפלצתיות, שאפילו כל כוחי הנפשי, כל כוח הדיבור שלי, של האגרופים החזקים שלי, כל האומץ שלי, לא יוכלו בסוף לעצור אותם (בדיעבד), ואל תחשבו שלא ניסיתי, ניסיתי להדוף את הפוליטיקה הזאת בכל כוחי! ניסיתי להגן עליכם מפניה! ניסיתי אבל לא הצלחתי. ושלא תתעו אני מודע לכך שנוער שינוי היא תנועת נוער פוליטית ואל תחשבו שאינני חושב שאין שום מקום לפוליטיקה בתנועתנו, אבל הכל במידה. ועם הזמן, הפוליטיקה רק הלכה והשתלטה על עוד אזורים בתנועה, האור כל הזמן נסוג, החושך הלך והשתלט, והפוליטיקה הזאת בסופו של דבר, כרסמה בתנועה הזאת, והרסה כל דבר טוב ויפה עד היסוד!!!!!!! עכשיו אתם מבינים למה לא הצלחנו? עכשיו אתם מבינים למה נכשלנו? עכשיו אתם מבינים למה התנועה מתה? תסתכלו על עצמכם! אנחנו/אתם הרסנו בעצמנו, במו ידינו את התנועה שלנו! אנחנו !! כולם! יוראי, וטל, וסשה, ורונית, ותמיר,ניקי,אלירן , ואשרת, ועומר, ודללה, ואסף.ז ואסף .ב, וים, וולדי. ומי לא?! מי לא?! אם יש אשמים תחפשו אותם אצלכם!

המשך,

אתם יודעים ממה אני מאוכזב יותר מכל בתנועה הזאת, אתם אולי תתפלאו, ואני מקווה שאני מה שאני אכתוב עכשיו , יכנס לכם טוב טוב לראש, הצטרפתי לתנועה, ראיתי חברה ממש חכמים,גאונים,איניטלגנטים, מחוננים, סטודנטים כבר! משכילים, יודעים לדבר גבוהה גובהה, מתקנים אפילו שגיאות כתיב, כל אחד פרופסור, וכל אחד דוקטור. אבל מה כל זה שווה?! מה כל החוכמה והתארים, והאינטילגנציה הזאת שווה?! מה היא שווה?! מה שווה שאנשים מכריזים על עצמם כ"ליברלים" "פלורליסטים" "דמוקרטים", ומדברים יפה על הנושאים האלו, אבל שזה מגיע אליהם, לדרך שבה הם צריכים לפעול, פתאום אין ליברליזם, אין פלורליזם ואין דמוקרטיזם, הכל בפח. זה חוכמה גדולה? לעשות תארים כאלו או אחרים? להיות חכמים? להיות גאונים? זה חוכמה? לפי דעתי חוכמה הרבה יותר זה להתנהג יפה לזולת, לכבד דעות של אחרים, לקבל את השונה, להיות ליברל ופלורליסט אמיתי "ואהבת לרעך כמוך" חינכו אותי הורי, "מה ששנוא עליך, על תעשה לחברך" ינקתי משד אימי. לדעת להתנצל כשצריך, לא להתבייש ולדעת לקבל ביקורת, גם אם היא קשה ולא כל כך קלה לקבלה, ואפילו לאהוב ביקורת, כי בסופו של דבר רק עם ביקורת אפשר להתפתח! או בעיקר עם ביקורת!. וזאת האכזבה שלי פגשתי חברה נערים בגיל שלי, פרופסורים גאונים, שלא יודעים לקבל ביקורת, לא רוצים לקבל ביקורת, לא מכבדים אנשים אחרים, לא מתייחסים יפה לחברי תנועה, מסכסכים, משקרים. להגיד לכם את האמת? כאשר נכנסתי לנוער שינוי, אמרתי לעצמי נו טוב,לא כולם יפים, ואולי גם לא כולם חכמים, אבל מה שבטוח, בתנועה כמו שינוי, לא יכול להיות שיהיו שם "ילדים רעים" שיהיו שם אנשים שאת הבסיס של הבסיס של ההתנהגות האנושית המוסרית לא יודעים ואינם רוצים לבצע, אני פשוט מיום ליום הייתי יותר בשוק, לא האמנתי שכאלו דברים יכולים להיות בנוער שינוי, נוער הליכוד, אפשר להבין, נוער בל"ד אפשר גם להבין, נוער ש"ס אפשר גם להבין, אבל נוער שינוי??!!!!!!!!!! יפי הבלורית והטוהר?!!!! אתם יודעים מה? אבא שלי תמיד אמר לי לפני הכל קודם כל, תהיה בן אדם, אני לא יודע מה איתכם אני לא יודע איך מחנכים אתכם, אבל אני יודע שגאונות והשכלה אינם קודמים לבסיסים האלו, ואני מבטיח לכם שרוב הגאונים ורוב האינטלגנצים , אבשלום קור, ואיינשטיין, וירון לונדון למשל, לפני שהם היו גאונים ולפני שם משכילים וכו, הם קודם כל היו בני אדם, במובן הטוב והיפה של המילה. לכם אני יכול לומר, צאו מהסרט שאתם בחרתם לצפות בו, אל תחשבו את עצמכם לאינטלגנטים או למחוננים, או ליפים, או לחכמים, לפני שאתם עושים תארים, קודם כל תבדקו טוב טוב, האם צורת ההתנהגות שלכם היא צורה טובה ובמובן הזה, אני הרבה יותר גאון וחכם מכלכם גם ביחד!!! וזה מה שרציתי להגיד לכלכם כבר ממזמן, והיום יש לי את ההזדמנות המצוינת הזאת. קודם כל תיהיו בני אדם. בן אדם עם תארים שווה הרבה, תואר בלי בן אדם לא שווה כלום. ושוב מה שכתבתי כאן זה לא לגבי כולם ,יש אנשים שדווקא הם בסדר גמור, כמו אסף.ז ופבל למשל... (גם אסף.ז לוקה מעט בבעיה הזאת, אבל זה שולי, גם אני לפעמים יכול להיות לא מנומס או לא נחמד או משהו כזה)... אבל לפני שאסף ופבל לפני שהם משכילים וחכמים וגאונים, קודם כל הם בני אדם. רבותי אני במהלך חברותי בתנועה יצא לי לפגוש "תופעות" לא מין העולם הזה שעד היום אינני מבין מה הם עשו בנוער שינוי, אלו 2 , וזה לא שני ועומר, ומי שיודע יודע, אתם רוצים אני אגיד לכם במסר פרטי, אני לא רוצה להגיד שמות, אני לא רוצה להתסיס ושלא תהיה עילה לעומר למחוק את ההודעה, שמבחינת התופעות האלו, הם היו הכי קיצוניים, אם כבר מדברים על גאונים מבחינה זאת וגאונים מבחינה השניה, שזה פשוט מעבר לכל ביקורת. אתם חושבים שלא ידעתי שהתנועה הזאת תיכחד תוך זמן מה? ממש לא, אני כבר ידעתי ממזמן שהיא הולכת להיכחד עוד באוטובוס השבת כבר הייתה לי התחושה הזאת. אז מדוע לא עזבתי אז? לא עזבתי כבר ממזמן רק בגלל התקווה, יענו, תראו נכון רוב הסיכויים היו לרעת נוער שינוי, אבל בואו אפילו ניקח את הרגעים האחרונים שהיינו רק 4 חברי נוער,אני אומר לכם!! שאם היינו מאוחדים מספיק, וחזקים מספיק, ונאמנים אחד לשני רק לעצמנו! ולא לאחראית התנועה, ולא לאשרת, ולא למנהל פורום זה או אחר, ולא היינו מוותרים, לא היה לשינוי בכלל בררה, היינו מרעידים את התנועה הזאת כך, שהיו נותנים לנו את כל מבוקשינו, אם זה אסיפת נוער, אם זה החזרי ניסעות, אם זה זכויות, כבוד, היו אומרים לנו רק תקחו ותעזבו אותנו בשקט. אבל זה מה שקורה של מקשיבים לי, ותאמינו לי כל ריב שהיה ביננו , וכל צעקה שהיה ביננו זה היה ממש עוד מטר נוסף בדרך לקבורתה של התנועה, אם אני צעקתי על דללה, קירבתי את התנועה עוד צעד לאבדון, אם תמיר צעק על סתם נגיד על עומר, זה היה צעד צעד תיימני אחד לאבדון. בגלל שנאת חינם נחרבה ירושלים, בגלל שנאת חינם נחרבה עלינו נוער שינוי. אתם לא שמעתם לי, אני כבר לפני כמה חודשים פירסמתי את התוכנית הטובה שלי תוכנית ההתעצמות, ומה הגדרתי שם את הבעיה העיקרית של התנועה הזאת? אתם זוכרים? הביעה העיקרית שלנו לא הייתה בעיה אופרטיבית, או ארגונית, חוקית, או פוליטית, וכו.. הבעיה של התנועה הזאת הייתה בעיה חברתית נקודה!! אם היינו פותרים את הבעיה החברתית כל הבעיות האחרות היו נפטרות בצ'יק צ'ק. רבותי, כאשר היינו 70 איש נניח, לא הייתה בעיה אם היו כמה חברה שרבו בתנועה, או אפילו היו הרבה שרבים, כי כאשר אנחנו רבים, זה לא ממש משפיע. אבל כאשר אנחנו 4 או 5!!! אנשים אתם לא מבינים!?! מספיק טיפלה אי אהבה או אפילו מעט שנאה בין רק שני אנשים וזהו הכל גמור הכל קפוט, וזאת הייתה התקווה שלי שזה לא יקרה לנו, אבל כבר לפני כמה חודשים ידעתי שזהו, נמשיך לשנוא נמשיך לריב, נמשיך עם כל הגנון הזה, והכל יימחק. יש פשוט אנשים בתנועה הזאת שהם חשוב שיש להם פריבילגיות כעת להחליט מי הם רוצים להיות חברים שלהם, ומי הם לא רוצים שיהיו חברים שלהם, (חזרנו לכיתה ב בערך לא?!). יכולנו להיות המייסדים החדשים של תנועת נוער שינוי, יכולנו לזכות לתהילה אדירה, בעוד כמה שנים היו יכולים החברה חדשים להסתכל עלינו בגאווה, אבל לא הצלחנו, אותנו יזכרו כדור האחרון. לפני 8 שנים בערך חברה כמונו בערך הקימו את נוער שינוי, מי היה מאמין שהכל יגמר מהר כל כך. ומה הכי מרגיז אותי? ראבק חברים! אתם לא שמים לב? תנועת הנוער הזאת שרונית אחראית עליה נחרבת ברגעים אלו, והיא אפילו לא נכנסת לכאן להגיד לנו משהו! , היא האחראית שלנו או לא?! איפה מילות ניחומים ? איפה ההסברים? שתגיד לנו למה הכל ניהיה ככה! לא יכול להיות שאנחנו השקענו את כל כולנו לתנועה הזאת והיא לא תבוא ותגיד משהו, אתם יודעים מה? אולי זה אומר עליה משהו. ויותר מזה אין לי מילים. אני אומר לכם חברים, באותו זמן שהבנתי שלא יהיה לנו אסיפת נוער, באותו רגע, מבחינתי?! כבר נוער שינוי לא היתה דמוקרטית. אי קיום אסיפת הנוער תהיה בכייה לדורות!. קצת פוליטיקה, קצת פיקנטיות. אני אספר לכם כל מיני סיפורים עכשיו שהיום בתור יוצא התנועה הזאת אני מרשה לספר לכם,

המשך,

אתם יודעים לפני כמה זמן, חשבנו שיהיו בחירות, וככה התארגנו והעסק התחיל להתחמם, ואז, גם לא ממש ידענו מה הולך להיות עם ים וכו, אז יוראי פרש, עכשיו, ידעתי שים יתמודד, וגם שאסף, ואני (אתם כבר יודעים), למרות שאולי לא היו לי סיכויים גבוהים, אמרתי לעצמי שאני רוצה להתמודד ויהיה מה, אבל מה בכל זאת יש לי אחריות אישית וכו ולא רציתי להכנס עם הראש בקיר, כי בסוף אני והתנועה יכולים לצאת מופסדים מהכל, אם אני אתמודד ואסף גם וים, יש סיכוי סביר, שאני ואסף נפסיד, וים ינצח, וזה לא רציתי שיקרה משלל סיבות, באותה תקופה גם דללה הייתה חברה בתנועה, בנוסף לכך היחסים בייני לבין אסף היו דיי קרירים, היה לי אולי רעיון שאני אעשה "עסקה" עם אסף, ואני אגיד לו, שמע אני מצטרף אליך, אתה תנצח בבחירות אבל בתנאי שאני איהיה סגנך, ובפעם הבאה שיש בחירות, אתה תתמוך בי אני אצנח ואתה תיהיה סגני, מין רוטציה מסויימת כזאת שכולם יהיו מרוצים , יותר מזה, וזה לא עלה לשולחן והתמסמס מפני שים עזב וזה טרף את כל הקלפים, וגם לא היו בחירות בסוף. עלה לי רעיון שאני אציע לאסף.ז שאני והוא מפניי שאנחנו לא הכי מסתדרים אחד עם השני, ולא רוצים לצאת מופסדים בכלל מכל העינין, ניקח מישהו שמוסכם פחות או יותר עלי ועליו, (והוא לא ידע זאת מפני שעד היום לא שיתפתי את אסף ברעיון הזה), והמישהי הזאת אני חושב ורציתי שהיא תהיה שני, מכל מיני סיבות, כי היא אחת שיכולה גם להיות מוסכמת על אסף.ז ויש לה פוטנציאל להיות יו"ר ראש מוצלחת. הבטחתי שאגלה לכם את הסוד הינה קיימתי את הבטחתי. את לצערך שני לא יו"ר נוער שינוי הודות לכך שים עזב להונג קונג ולא היו בחירות, כמה חבל שני, תחשבי יכולת להיות יושבת ראש התנועה, מה שלא היו מצליחים קודמים ממך את היית מצליחה תוך חודשים ספורים!. והיו גם רגעים יפים ומרגשים בתנועה, ריגש אותי שנאמר עלי שאני החבר הכי פעיל בתנועה. ריגש אותי לשמוע מאפילו יריבים את זה שאני אדם מאוד אמיץ. זכורה לי לטובה חברת הנוער יעל אלוורס ווגה, שבאחת הנסיעות באוטובוס איתה, עברתי, ואני בלי לבקש בלי שום סימן, חייכה אליי בחיוך מקסים, וליטפה לי את פניי, זה מרגש אותי!! (איך שהסמקתי). להתחבק עם ים בלום לאחר הבחירות לתפקיד הסגנות, זה ריגש אותי. אני נזכר גם בסמינר שהיה באכסניית רבין, אז היה כזה מין בית משפט שעשינו ושתי צדדים נדמה לי אולי בעד ונגד על סמים, ואני הייתי בצד מסוים, ואני זוכר תסיטואציה, אני גם רציתי לעלות ולהציג טיעונים, וככה כולם משני צידי המתרס יענו גיחכו להם, ואמרו שאין סיכוי שסתם יהיה בדיחה וכו, אני זוכר שקמתי עליתי לדוכן, דפקתי שם טיעונים ונאום, כולם ישבו עם פיות פתוחות, נדהמים, ואז נדמה לי מחאו לי כפיים ואמרו וואלה אסף, אתה באמת טוב, וכמה נגשו אלי, ואמרו נדמה לי שהם מצתארים, אבל אני בסך הכל לקחתי הכל בקלות, ובאמת מאוד התלהבו-זה ריגש אותי. אני אספר לכם משהו שאולי את תדהמו, וגם אני נדהמתי בעצמי, וזה אחד הדברים הכי מרגשים שקראו לי איי פעם... לפני כמה חודשים יצא לי להכיר נערה בת 19 בערך, שהיא גם כן בתהליכי חזרה בתשובה,דיברנו באיי סי קיו (היא גרה בנתניה או ליד נתניה), אינני משוחח איתה היום, והכרנו דרך אחד הפורומים וכו, דיברנו הרבה על ההתנתקות, פוליטיקה, התווכחנו ויכוחים מאוד קשים!, ולמרות הכל!, למרות הכעס, וגם על כך שכעסתי שלמה לה לחזור בתשובה?! היא אמרה לי שהיא מעריצה אותי... הסמקתי לעצמי.. ואמרתי נו מענין על מה היא מעריצה אותי.. לרוב בנות מעריצות בנים בגלל שהם חתיכים, שהם שרירניים אולי חכמים בצורה בילתי רגילה וזהו, לא לא בגלל זה היא העריצה אותי, ככה היא אמרה לי, אני כל כך מעריצה אותך על כך שאתה כזה פטריוט, וכל כך חשובה לך המדינה, איזה יופי, כמה נפלא שיש עוד אנשים כמוך שחשובה להם כל כך המדינה, אתה גדול! זה ריגש אותי. ואם היא אמרה לי את זה, אז כנראה שיש בי באמת משהו מיוחד. להגיד לכם איזה אישיות בתנועה לפי דעתי ככה אכזב אותי או האכזבה שלי? אולי יש יותר ממנו או לא פחות ממנו, אבל נראה לי שזה עומר, לא יודע בהתחלה הכרתי אדם אחד, ולאחר כמה זמן נהיה אדם אחר. איזו אכזבה פשוט אכזבה. ואגב עוד בקשר לתנועה, בואו ניתן הגדרות נתחיל בכך שנוער שינוי בהגדרתה, לא תנועה נורמלית לא תנועה רגילה, לפחות לא בחודשים האחרונים, מהי נוער שינוי? נוער שינוי היא תנועת נוער פוליטית. לרוב יש איזונים בין ה"נוער" שזה החברותה, התהליכים, היוזמות, הפעיליות וכו, לבין ה"פוליטיקה" לרוב יש 20 אחוז פוליטיקה 80 אחוז נוער, אולי אפילו 50 אחוז 50 אחוז... יענו נורמלי, תנחשו כמה מנתח התנועה אצלנו לקחה לאורך כל התקופה הפוליטיקה? וכמה הנוער? רבותי הפוליטיקה לקחה 90 אחוז מהתנועה ורק 10 אחוז מהתנועה היה "נוער" , זה מה שקורה שהפוליטיקה משתלטת על התנועה שלנו,ושהכל נהפך לפוליטי ואישי , אז הכל מתפרק. אתם צריכים דוגמאות? אני אביא לכם דוגמאות! קחו למשל מנהל פורום מסוים לפני עומר ושני, למרות שמסבירים לו מלא זמן, שזהו הוא לא צריך לנהל יותר את הפורום ,הוא ממשיך בשלו,מנהל את הפורום, ומה עוד? לאחר שהוא כבר עזב את נוער שינוי ואני מדגיש עזב, מי שהולך ללמוד באיי פוקלנד, הוא כבר לא חבר בנוער שינוי לא מבחינה תאורתית ולא מבחינה מעשית, והוא ממרום האיים שלו, לאחר שהוא כבר יענו עזב, והוא לא ממש ניהל את הפורום, והוא ידע כבר שהוא שגה בניהול הפורום וכולם ידעו זאת, אז במקום ללמוד לקח, ללמוד מטעויות , מה הוא עושה? שולח מסוף העולם שמאלה מין "צו" מדיניות חדשה, יענו הוא הולך לחנך אותנו איך לכתוב בפורום, מי אנחנו בכלל? הריי אנחנו לא לומדים באיי פוקלנד, אנחנו לא נחשבים, אתם מבינים עכשיו על מה אני מדבר?! האדם הזה עושה בגרות בין לאומית האדם הזה חכם! אבל שוב הכל מתחיל ונגמר בהתנהגות! אבל ללמוד לקח הוא לא למד לקח! ממשיך בשלו, כאילו שום דבר לא קרה. אתם רוצים עוד דוגמא למה שנאי מתכון שאנחנו 90 אחוז פוליטיקה ו10 אחוז נוער?!

המשך,

תסתכלו על ההתנהלות בתקופה האחרונה שלי עם מנהל הפורום, זוהי הדוגמא לכך. ויש לי עוד שלל דוגמאות. ולכן אנחנו לא תנועה נורמלית. רבותי, אני רוצה להפנות את תשומת ליבכם לעניין חשוב ומצער זה, אני הגעתי למסקנה בוגרת, שזה לא עניין של ליברליזם וזה כבר לא עניין של דמוקרטיה או חוסר דמוקרטיה, תשמעו, אם הולך אדם (ואני לא רוצה להגיד את שמו), ולאחר שהוא רואה מה קורה עם פרשת הניהול של אסף.ז ומה קורה עם פרשת הניהול של אשרת, ומה קורה עם דללה, ומסבירים לו אלף פעם שככה לא הדרך להיות מנהל פורום, אז תשמעו זה לא ענין אם הוא דמוקרט או לא דמוקרט, זה לא עינין אם הוא חכם או לא חכם, רבותי אם הוא עושה ככה, ולמרות הכל , ממשיך בזה ולא מענין אותו כלום, אז זה אומר דבר אחד, ואני מדגיש זה לא אומר עליו שהוא בכלל לא חבורתי, אבל זה אומר עליו שהוא לא הכי חברותי לפחות פחות חברותי ממני, כי בסך הכל אם היה לו חשיבה חברותית יותר, אז הוא היה מתענין מה כדי יותר לעשות, הוא היה מתייעץ או היה שואל את כולם אם זה בסדר מבחינתם או לא, הוא היה רואה שהצורה הזאת שבה נהיה מנהל , היא כבר צורה שהביאה לצרות ורק ויכוחים ורק שנאות, והיה אומר, רבותי מהיום משנים את הדרך משנים את הצורה, וזה אומר עליו שהוא בכלל לא התחשב בדעתם של אחרים, במה שזה עלול לגרום, הכי חשוב שהוא ינהל את הפורום וזהו, אחר כך אם אסף.ב כועס ונעלב, אז מה אכפת לו? שברננקה ימשיך לכעוס ויטפס על העצים מצידו. ומה הכי הרגיז אותי, שאותם אנשים כמו אשרת, שני, עומר וכו, כאשר ניהיו מנהלים והם ראו שמאוד קשה לי עם זה וכו, לא באו אלי וניסו לנחם אותי, ולהגיד לי דבריי חברות, היו אומרים לי וואלה אסף אנחנו אוהבים אותך ומעריכים, אל תדאג, ננסה לשנות משהו, אתה צודק אבל עכשיו זה לא מתאפשר, כאילו לא אכפת להם בכלל! לא ניסו לרכך קצת, יכול לומר אתה יודע מה, פעם הבאה מי שהיה מנהל הפורום זה אתה, או אנחנו מבטחים לך ב20 עינים שפעם הבאה יהיו בחירות לתפקיד. רבותי בקשר להחזרי נסיעות שהמפלגה חייבת לי, אני ויתרתי, והחלטתי , אמרתי לענת שאת המאה ומשהו שקל שהם חייבים לי, אני תורם למפלגת שינוי, בתקווה שזה יעזור לה. (כמו שאתם יודעים כבר, רציתי להיות יו"ר נוער שינוי, אני מאמין בכל כוחי, שיכולתי להיות יו"ר תנועה מצוין, אין לי כל ספק שהתנועה הזאת היום הייתה נקייה משחיתיות ודמוקרטיה למופת, המצב הפנימי היה הרבה יותר טוב, עם תקנון נורמלי יותר, היום אני בטוח שהיו לנו לפחות 8 חברי תנועה. לפני הסיום אני גם אצרף את שיר הבחירות שכבר תיכננתי ממזמן!! (נחמד)... ברננקה. הולכים על בטוח. ברננקה-ישר כמו סרגל. אחד הדברים שהכי הכעיסו אותי, זה לגלות את האחראית של התנועה שלי, באה וכותבת בפני כל העולם שאני אסף ברננקה, לא תרמתי דבר לתנועה ואני רק מזיק, נו אתם מבינים עם מי יש לנו עסק עכשיו?! אז בשביל רונית, אפרט כאן את כל תרומתי האדירה לתנועה. 1. נוכחות בישיבות רבות של התנועה אם זה ישיבות תאיות או ישיבות מזכירות. 2. הגעה לפעילוית גיוסים רבות. 3. הצעות שינוי תקנון רבות ויוזמות רבות לפעילוית. 4. השתתפות בסמינרים וטיולים. 5. השתתפות אדירה בעזרה למפלגה בימי הבחירות אם זה נסיעות בליליות קרים באוטובוס השבת ואם זה חלוקת פליירים וכו. 6. השתתפות בפעילוית רבות של התנועה, כמו למשל מבצע ניקוי חופים ומצעדי הגאווה. 7. ניסיון נואש בצירוף חברים חדשים לתנועה, ע"י ישיבה בצ'אט עשרות שעות וניסיון שיכנוע שם בני נוער להצטרף לתנועה. 8. כתיבת מאות ואלפי הודעות ותגובות הן בפורום שלנו והן בפורומים אחרים, שהביאה לעלית המורל בקרב חבריי התנועה, הגנה על התנועה בפומבי, הודעות תמיכה, עימותים אידיאולוגים, כל אויב של שינוי , כיסחתי איתו עם הודעתי בלי להניד אפאף. 9. חוש הומור טוב שהעביר את שהותם של חברי התנועה בתנועה בצורה נחמדה וורודה יותר. 10.פתיחת פורום אלטרנטיבי לפורום הזה. 11. תרומה בסך מעל 100 שקל למפלגה. מענין אם גם עכשיו רונית חושבת שלא תרמתי דבר למפלגה ואני מזיק לה... אז דיברתי עם עומר על כך, ואמרתי לו שזה לא בסדר, אז מה הוא עומר לי? תשמע שוחחתי עם רונית והסברתי לה שהיא טועה ואתה (אני) חוטא את המטרה, באמת תודה רבה, יצאת ידי חובה, הסברת לה שהיא טועה? בכל תנועת נוער אחרת (נורמלית), היא כבר הייתה מתנצלת בפני בפומבי על דבריי, אבל מה לעשות נוער שינוי זה נוער שינוי. ש לי בקשה חשובה בשבילכם!!! אני יודע בערך כמה זמן אני בתנועה הזאת ומתי הצטרפתי, זה היה בערך בכיתה ח נדמה לי , בגיל 14, עכשיו אני ב י' בן 16 וחצי., אני משער שזה מעל 2 שנים אני חבר בתנועה, אני חושב אפילו 3. 4 שנים בטוח לא, אבל אני חושב שזה בין שנתיים וחצי ל3 אולי שלוש וחצי, מה שאני מבקש ממכם אם תוכלו לבדוק לי בייתר דיוק בידיוק מתי הצטרפתי וכמה זמן שאני בתנועה זה יישמח אותי מאוד! אני זוכר שהצטרפתי נדמה לי כמה שבועות לפני שיוראי נבחר לעמוד בראש התנועה. בנוסף, השם הראשון שלי היה AXDF אני אשמח אם תצליחו למצוא לי את הודעתי הראשונה או ההודעות הראשונות שלי, ותעתיקו אותן לכאן, זה מאוד יהיה נחמד, בנוסף אם תמצאו הודעות מיוחדות שלי, להעלות מהזכרונות אז גם תעתיקו אותן לכאן, ככה נוסטלגיה זה נחמד..

המשך,

למה אנשים בתנועה הזאת לא יודעים לפרגן לפעמים שצריך?!! אני אומר לכם את זה לאשרת, לאנדרי, בעצם לכל המנהלים (חוץ מאסף.ז), נכון, התאמתנו הרבה אני ואתם, ונלחמנו, ונלחמתי ככה, ששילמתי גם את המחיר על בשרי, נחסמתי הרבה, נמחקו הודעות שלי הרבה, אבל למה אתם לא יכולים לפרגן? מה קרה קשה לכם? קשה לכם להודות? ולהגיד וואלה אסף אתה אדם אמיץ? קשה לכם להוציא זאת מהלשון? למה אסף.ז אפילו כאשר רבנו ידע להגיד שאני איש אמיץ ואתם לא? למה מה קרה?! מה צריך להיות היום עם נוער שינוי? עומר יעזוב, רונית כבר לא תהיה אדומה ולא תהיה אחראית כי אין נוער. אני מציע אם כבר הנוער התרסק, ואין נוער שינוי, אז העצות שלי לבאים בתור, בתור אחד עם עבר וניסיון וכו.. אני מציע לזרוק לפח הזבל של העולם את תקנון התנועה הזה, לזרוק את העקרונות התנועה, שלא ישאר גרגר אבק מהתנועה הזאת!!! והתקנון החדש, אם יהיה אני חושב שעדיף לאותם חברה, לעשות אותו כמה שיותר מפורט, והציטוט הבא שאני תמיד דוגל בו יסביר בידיוק למה "אם בני אדם היו מלאכים, שום חוקה לא הייתה נחוצה. אם מלאכים היו מושלים, שום פיקוח חיצוני" ואנחנו בני אדם ולא מלאכים. איך אומרים "עולם ישן נחריבה- עולם חדש נקימה" אני אומר "תנועה ישנה נחריבה- תנועה חדשה נקימה" ואולי יום יבוא, ונערים ונערות אחרים שלא קשורים בכלל לתנועה הזאת, טהורים ונקיים מכל גרגר של פוליטיקה, יבואו ויקימו את נוער שינוי החדשה, תנועה שתהיה באמת מושתת על צדק, על אחוות רעים, על טוהר ויושר, על אהבה, על התום, תנועה שתהיה 90 אחוז נוער ו10 אחוז פוליטיקה, תנועה של פעילים ולא של סטטיסטים. **** שימו לב, ש70 אחוז בערך מהפעילויות של התנועה הזאת נניח ב2 וחצי האחרונות היו בישיבות ורק אולי 30 אחוז פעילוית של ממש. זה לא תקין ולא נורמלי בכל תנועה נורמלית 70 אחוז זה פעיליות של ממש ורק 30 אחוז זה ישיבות. תנועה שבהה מנהל יבחר להיות מנהל פורום רק בגלל שהוא טוב ותרם הרבה לתנועה, ולא בגלל שזה חבר של זאת, והיא קרובה של זה, והוא ימנה את זה, והמנהלת הזאת אוהבת את הסבתא של זה... זוהי תהיה תנועה אמיתית ולא "בלוף". כולי תקווה שגורלה של מפלגת שינוי לא יהיה כגורלה של תנועת הנוער שלה. רבותי, אם במדינה הזאת לא יהיה ליברליזם, היא לא תחזיק הרבה מעמד. בנוסף צירפתי להודעתי קישור לבלוג החדש שלי, שעד היום קיבלתי עליו בעיקר שבחים, אתם מוזמנים להכנס מתי שתרצו ולקרוא ולהגיב. בנוסף לכך, אולי בהמשך מפני שחשוב לי השיח הליברלי בין בני נוער, יכול להיות שאני אפתח קומנה לשיח ליברלי. בסוף הודעתי, גם הוספתי 2 שירים שבסך הכל דיי מגדירים את תפיסת עולמי (לא בהכל ואני מדגיש לא במשמעויות השמאלניות שבמילה) וגם כמובן איך לא, שיר פרידה ממני אליכם, וגם שיר אחד שאני מקדיש למפלגה. אני יודע, שיהיו הרבה שימחו ואפילו יגחכו לעצמם בארשת ניצחון על כך שאני פורש, זה בסדר, לא כולם חייבם לאהוב אותי, ואני באמת מבקש הינה יש לכם הזדמנות כאשר אני עוזב, להיות כנים איתי ובאמת תכתבו מה שאתם חושבים עלי בלי פחד ובלי שיקולים אחרים. אני יודע שאתכם אני לא ישכח כל כך מהר, בסופו של דבר, הכעסים יקטנו, ואני מאמין שעם רובכם, אפילו אם זה יקח שנים, אולי לא אגיע לאהבה מיוחדת עם כולכם אבל עם רובכם נחזור ליחסים נורמלים, ואף יותר מזה. מי יודע, בסוף אולי תתגעגעו אלי..... אני מאמין שלפחות בתווך הנראה לעין עם רובכם אני לא אשמור על קשר, אולי אחר כך, יש כמובן כמה שבטוח אני אשמור איתם על קשר כמו אסף,תמיר, פבל. שעברתי איתם כל כך הרבה, טוב ורע, עצוב ושמח, מאושר וכועס. בצאתי מהתנועה, אשמח גם לקבל ביקורת, איזה הודעות שלי אהבתם על גבי הפורום? איזה לא אהבתם? איך אני יכול לשפר את הודעתי בפורומים חוץ מלתקן שגיאות כתיב? מה דעתכם עלי? אם היו מבקשים ממכם במשפט אחד או שניים לתאר את "אסף ברננקה" מה הייתם כותבים?! אתם חושבים שמגיע לכם התנצלות ממני? נו אז סליחה. מי שרוצה גם מוזמן לכתוב לי במסרים פרטיים. יכול להיות שאני אכתוב כמה מילות פרידה אולי קצת יותר קשות בפרטי אל חלק ממכם מפני שכאן על גבי הפורום אני לא יכול ולא רוצה להסתבך עם עומר. דיי אני כבר עייף מהתנועה,אני רוצה לנוח לנוח לנוח לנוח לנוח............. יש דברים שאני אוכל לסלוח עליהם, דבר אחד שאני אוכל לסלוח לתנועה הזאת והוא שהיא גזלה ממני את התמימות שלי. זאת אומרת בסופו של דבר הייתי מאבד את ה"תמימות" כמו כולם, אבל לא בגיל 14. אגב, אחת הבעיות הגדולות של התנועה הזאת, היא שיש כאן מלא אנשים שלא יודעים ולא רוצים לקבל ביקורת. אם הייתי יכול להגדיר את תקופתי בנוער שינוי, להגדיר את עצמי, יש לי הרגשה שאני הפספוס הגדול ביותר של התנועה הזאת בשנים האחרונות. ****אוח אני כבר עייף מלכתוב הודעה כל כך ארוכה****

המשך,

שנם 2 דברים שגורמים לי אושר בעולם: לאהוב ולהיות נאהב. אהבתי את התנועה הזאת מאוד, תרמתי כל כך הרבה, ולא הרגשתי נאהב. ומשהו אחד לעומר, לא נורא ממשיכים הלאה, אתה תמיד כתבתה לי במין התנשאות כזאת לי "יש לי חיים חוץ מנוער שינוי" אז תדע לך עומר ותדעו לכם כולכם היה לי חיים לפני נוער שינוי, יש לי חיים בנוער שינוי, וגם יש חיים אחרי נוער שינוי, לא נורא, הכל עובר חביבי. רבותי כשלון הוא הצלחה אם לומדים ממנו!. עברה שנה ועוד שנה ושום דבר לא השתנה. זוהי תנועה אוכלת נעריה, תנועה שהורסת את חבריה-הורסת את עצמה. אני במידה מסוימת נכשלתי, היום אני מבין שלא תמיד צריכים להיות רק צודקים אלא גם קצת יותר חכמים, ולא הכל צריך להיות על גבי הלוח, ושינויים קוראים לא ביום ולא בשניה, ולי אין את כל הכוח בעולם, ואשרת ואנדרי יותר חזקים ממה שחשבתי, שאפשר לעשות דברים מתחת לשטיח יותר בשקט, הלוואי וייכולתי להחזיר הכל אחורה, לחזור להיות בן 14 לחזור ולהצטרף מחדש לנוער שינוי, לעשות דבירם אחרת, לא להציע 40 הצעות לשינוי התקנון אלא רק אחת או שתיים באמת חשובות ועם זה להלחם. לבטח במספר פעולות אחרות, כבר הייתי היום מנהל פורום, והייתי אולי גם בתפקיד ביצועי אחר, אבל מה לעשות אני לא מה"מיוחסים" של אשרת, איך אומרים בשפה פוליטית, אני מחוק אצלה. בדיעבד, גם אם הייתי צורח הרבה יותר חזק לא ממש היה עוזר לי. יש עוד כמה תובנות ומסקנות שלמדתי משהותי בתנועה הזאת שזה אולי בהזדמנות אחרת ארחיב עליהם. למדתי מהם בני אדם, איך הם פועלים, איך הם מגיבים. *** אגב שחכתי משהו, אני היום לאחר זמן מה בתנועה הזאת ובתפוז פורומים, ככה בבדיחות הדעת אני חושב שאני יכול להיות לפחות פרופסור לנוער "שינוי" ודוקטור לתפוז פורומים, (אפרופו פרופסורים ודוקטורים) ואני אומר לכם ההצלחה אינה נמדדת בשניות או בדקות היא נמדדת בשנים ארוכות!!!. כל ההתחלות קשות. מדוע אמרתי לכם הרבה פעמים שהרוב לצידי למרות שהרבה פעמים הרוב לא ממש היה לצידי? כי רבותי, אדם אחד עם תעוזה מהווה רוב! ואני הייתי רוב. בהמשך לכך שכשלון הוא הצלחה אם לומדים ממנו, הכשלון הוא הזדמנות בישבילי להתחיל מחדש בדרך חכמה יותר. אם תרצו אין זו אגדה. הכוכבים רימו אותי!!!! היה לי חלום אך גם הוא אבד.

המשך,

שנם 2 דברים שגורמים לי אושר בעולם: לאהוב ולהיות נאהב. אהבתי את התנועה הזאת מאוד, תרמתי כל כך הרבה, ולא הרגשתי נאהב. ומשהו אחד לעומר, לא נורא ממשיכים הלאה, אתה תמיד כתבתה לי במין התנשאות כזאת לי "יש לי חיים חוץ מנוער שינוי" אז תדע לך עומר ותדעו לכם כולכם היה לי חיים לפני נוער שינוי, יש לי חיים בנוער שינוי, וגם יש חיים אחרי נוער שינוי, לא נורא, הכל עובר חביבי. רבותי כשלון הוא הצלחה אם לומדים ממנו!. עברה שנה ועוד שנה ושום דבר לא השתנה. זוהי תנועה אוכלת נעריה, תנועה שהורסת את חבריה-הורסת את עצמה. אני במידה מסוימת נכשלתי, היום אני מבין שלא תמיד צריכים להיות רק צודקים אלא גם קצת יותר חכמים, ולא הכל צריך להיות על גבי הלוח, ושינויים קוראים לא ביום ולא בשניה, ולי אין את כל הכוח בעולם, ואשרת ואנדרי יותר חזקים ממה שחשבתי, שאפשר לעשות דברים מתחת לשטיח יותר בשקט, הלוואי וייכולתי להחזיר הכל אחורה, לחזור להיות בן 14 לחזור ולהצטרף מחדש לנוער שינוי, לעשות דבירם אחרת, לא להציע 40 הצעות לשינוי התקנון אלא רק אחת או שתיים באמת חשובות ועם זה להלחם. לבטח במספר פעולות אחרות, כבר הייתי היום מנהל פורום, והייתי אולי גם בתפקיד ביצועי אחר, אבל מה לעשות אני לא מה"מיוחסים" של אשרת, איך אומרים בשפה פוליטית, אני מחוק אצלה. בדיעבד, גם אם הייתי צורח הרבה יותר חזק לא ממש היה עוזר לי. יש עוד כמה תובנות ומסקנות שלמדתי משהותי בתנועה הזאת שזה אולי בהזדמנות אחרת ארחיב עליהם. למדתי מהם בני אדם, איך הם פועלים, איך הם מגיבים. *** אגב שחכתי משהו, אני היום לאחר זמן מה בתנועה הזאת ובתפוז פורומים, ככה בבדיחות הדעת אני חושב שאני יכול להיות לפחות פרופסור לנוער "שינוי" ודוקטור לתפוז פורומים, (אפרופו פרופסורים ודוקטורים) ואני אומר לכם ההצלחה אינה נמדדת בשניות או בדקות היא נמדדת בשנים ארוכות!!!. כל ההתחלות קשות. מדוע אמרתי לכם הרבה פעמים שהרוב לצידי למרות שהרבה פעמים הרוב לא ממש היה לצידי? כי רבותי, אדם אחד עם תעוזה מהווה רוב! ואני הייתי רוב. בהמשך לכך שכשלון הוא הצלחה אם לומדים ממנו, הכשלון הוא הזדמנות בישבילי להתחיל מחדש בדרך חכמה יותר. אם תרצו אין זו אגדה. הכוכבים רימו אותי!!!! היה לי חלום אך גם הוא אבד.

זהו נגמר.

הנוער מחכה לברננקה נוער שינוי מחכה לברננקה יש הסכמה תנועתית! שמים תפתק בקלפי רוצים מנהיגות אמיתית! אין לי תנועה אחרת שינוי היא הבית שלי רוצה שיהיה פה אחרת! נוער שינוי יקרה לליבי! כולנו ביחד רוצים לשנות! פותחים תקופה חדשה!! הפעם חייבים לשנות חייבים עכשיו מהפך! הנוער מחכה לברננקה, יש הסכמה תנועתית!! שמים תפתק בקלפי רוצים מנהיגות אמיתית! הנוער מחכה לברננקה הנוער רוצה ניקיון שימו תפתק בקלפי!!!!!!! ברננקה האיש הנכון, האיש הנכוןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הנוער מחכה, מחכה לברררררררררררררררררררררררררננקה!!! מהפך!! ישנה מילה אחת קטנה, שמשנה בחיים את ההשקפה, שם המילה היא "סליחה", ולרבים מהאנשים קשה לאמרה. אולי נתחיל להשתמש בה לעתים תכופות, שנתרגל ולא תהיינה שנאות ומריבות,!! נשתמש גם במילים "בבקשה" ו"תודה", ולבטח נחוש הקלה, מרגוע ושלווה.! על-כן חברים וקוראים יקרים, מחליטים – מעתה נשתמש באלה המילים, נפגין אדיבות וגם נימוסים, ונרגיש שכולם אוהבים ומאושרים.!! בואו נצעד לחלום בלי גזע ולאום בואו ננסה עד שיהיה טוב עד שיהיה נקבור את הרובים ולא את הילדים בואו ננסה עד שיהיה טוב עד שיהיה נכבוש את השלום ולא את השטחים בואו ננסה עד שיהיה טוב עד שיהיה לחופש הנצחי לילדים שלי בואו ננסה עד שיהיה טוב עד שיהיה Imagine there's no heaven It's easy if you try No hell below us Above us only sky Imagine all the people Living for today... Imagine there's no countries It isn't hard to do Nothing to kill or die for And no religion too Imagine all the people Living life in peace... You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one Imagine no possessions I wonder if you can No need for greed or hunger A brotherhood of man Imagine all the people Sharing all the world... הינה זהו שיר לך מפלגת שינוי, אומנם זה לא ממש מקורי אבל קצת שיניתי תמילים, שינוי, אהובתי. המפלגות המושחתות פוסעות ברחוב מעיפות מבט בחלונות הראווה כל כך מצודדות, כל כך נראות נפלא יום לאהבה מי מכן תנועות יפות תהיה מפלגתי?!!!! מי תחלוק את גורלה בגורלי?!! מי תרצה לשתות מכוס תרעלתי אור להפגנה. ואני שקוע בציונות, מתכרבל בחילוניות הו, שינוי, את אהובתי!!! את הרי מפלגתי התרבותית , ציונית וחילונית הו, שינוי, את אהובתי התנועות הצעירות הלכו מזמן אספו את רגליהן המושחתות איתן אור של בין ערביים נח על הרחוב אור להפגנה. היא תיקח אותי הביתה מהורהר תחגוג איתי את בדידותי ביין מר תסלח לי על הכל ותסובב את הסכין אור להפגנה. ואני שקוע בעצבות... וזהו חבירם רגע לפני פרידה השיר האחרון השיר שלי, קצת רצינות... כבר ממזמן תיכננתיאת זה... ידידיי השחכתם?!! ידידיי?! צר היה כל כך הייתי אז מוכרח לפרוש כנפיים ולעוף אל מקום שבו אולי כמו הר נבו רואים רחוק רואים שקוף. בן אדם כעץ שתול על מים שורש מבקש בן אדם כסנה מול השמיים בי בוערת אש. אז דרכי אבדה!!! חיי היו חידה!!! צמא כמו הלך במדבר אל מילת א-מ-ת שכוח בה לתת לשאת פנים אל המחר. בן אדם... בערה בי אש!!!! יצאתי לבקש ימים סערתי כסופה!!! שבתי אל ביתי למצוא שאת איתי עד בוא הדרך אל סופה.....

למרות חילוקי הדעות חבל

אסף הנתיינתי אני יודע שבמילים עדינות אנחנו לא אוהבים זה את זה. אמנם באמת חבל לי שאתה עוזב היחס שלי עליך ידוע אני מאוכזב מפני שבאמת הייתה לך אופטימיות למצבה של שינוי לאחר תוצאות הבחירות במידה מסויימת ההודעות שלך היו מעודדות. לא אהבתי את היחס האישי וכל מיני דברים נוספים. אני אישית לא חושב שהייתה פוליטיקה מלוכלכת בשינוי ובנוער שהייתי חלק ממנו אני הייתי בשני המקומות הנקיים ביותר. אני מקווה שתחזור למרות הכל. אצע שלי תבחר בשינוי היא מייצגת אותך בתור חילוני, אני יודע ששילמת כסף אבל לפחות זה למטרות אידיאולוגיות בסמינר שלמת הכי פחות זה מצב התנועה. לפעמים הצדקתי אותך גם לאחר החיכוך בינינו. אני מקווה שתחזור אחרי חמש שנים לשינוי בתקווה ולא לפני.

שיהיה

ואני גם קורא לכולם להגיב לשירשור שלי, גם אם אלו תגובות לא הכי חיוביות תגיבו תגיבו.

האמת יש לי את המידע שרצית

הצטרפת לתנועה לאחר בחירתו הראשונה של יוראי. אבל לפני השנייה הצטרפת ב27.3.2005 זה יותר משנתיים בהתחלה רשמת בפורום והחלטת לא להיות חבר בתנועה מהתאריך הזה החלטת להצטרף. בקשר לביקורת שרצית שמהן תדע לשפר ההתקפות שלך לא לרוחי יש הרבה דוגמאות לפעמים תקפת אנשים לא בצדק. במידה וחשבת שהם טועים היית יכול להסביר להם, מאחר שרצית שירשמו את האמת אני אישית לא אתגעגע אליך העילה שלי ידועה

לאסף הנתנייתי שלום

יוראי נבחר פעמיים פעם אחת אחרי ההתפטרות הכואבת של ליאור מהיו"ר ופעם שנייה במועד שתוכננו הבחירות. בפעם הראשונה שיוראי נבחר לא היית אחרת היית יודע מי זה ליאור, הצטרפת לפני בחירתו השנייה של יוראי. בחירתו הראשונה של יוראי הייתה ב16.1.2005 אז לא היית בתנועה . לפני בחירתו השנייה באמת הצטרפת. מקווה שהפעם הבנת

הוא מונה

בתור ממלה מקום.. אגב, אפשר לדעת מדוע ליאור לבד התפטר?! הבחירות שנאי מדבר עליהם זה ב2004 נראה לי, ואני כן זוכר בבחירות (באסיפת הנוער) שזה בפסח נדמה לי היה שאז נבחר יוראי, וסשה וכל החברה, כמה שבועות לפני זה הצטרפתי בזה אני בטוח.

נכון אסף הנתנייתי אתה צודק

ליאור היה סיו"ר נוער שינוי דור נבחר ליו"ר ב13.4.2004 ליאור נבחר לסיו"ר. אבל דור התגייס בספטמבר וליאור מונה במקומו. אין לי מושג למה ליאור התפטר הוא רשם סיבות אישיות אז אין לי מושג עלינו לכבד את בקשתו יוראי נבחר לאחר מכן יוראי נבחר באמת בפסח 18.4.2005 אתה הצטרפת כשלושה שבועות לפני אתה צודק. בכל מקרה מכל חילוקי הדעות שלי אתך עזיבת המפלגה הייתה טעות. אתה בעצמך אמרת שאתה יודע שישראל תקרוס ולא תתקיים ללא דמו' אז על מנת למנוע זאת לפחות תבחר בשינוי

תמיר1991

New member
כתבת הרבה דברים, רובם ככולם חכמים.

תמיד ידעתי שעזיבתך תהווה את תעודת הפטירה של נוער שינוי, והנה - זה מתממש כעת. עברנו הרבה, אבל העיקר שעכשיו הכל בסדר. תודה על שנתיים בהן זכיתי להכירך, ומקווה שנשמור על קשר. ואהבתי את ההודעות
שבת שלום, ובהצלחה לכולנו! תמיר.

asafz8

New member
אסף אסף..

קראתי את הכל ולמרות שלא הסכמתי עם הכל נהנתי מהכנות הכל כך אופיינית לך. עשית הרבה ולא תמיד שמעת תודה, אולי הגיע הזמן. אתה באמת אמיץ. אני לא יודע איך לנסח את הרגע הזה במילים בגלל כל המלל והמורכבות שבו בגדול אנחנו לא נפרדים, כמו שאתה יודע. נדבר

למעלה