הכירות חברים

אני "עומד באמצע"

שלום לחברי הקומונה השם של הקומונה "חרדים בעל כורחם" לא כל כך תואם אותי הניק שלי "עומד באמצע" משקף בגדול כעת את מעמדי, בהעולם הזה כי מצד אחד אני מאמין בקב"ה ומשתדל להתקרב עליו ולקיים את המצוות ומצד שני העולם הגדול קורץ לי מאוד ,הפתיחות , שיחות עם בנות,מוזיקה לועזית , לצאת למועדנים בלילות לימוד שפות (שעדיין לא מבין למה אוסרים ללמוד את זה בת"ת) הרצון ללמוד ולדעת עוד דברים חוץ מספרי קדושה ,ועוד... מה שמעמיד אותי באמצע רוצה להשאר , אבל העולם בחוץ מאוד מפתה אותי

yahv1

New member
אם אתה לבדוק באמת מה מתאים לך ומה לא

פשוט קח את התיק שלך שים בו חפציים אישיים וסע שבועיים לאילת.... שב כל בטן גב מול הים תתחיל עם בחורות צא למועדונים אל תניח תפילין אל תשמור שבת תאכל שקצים ורמשים..... אחרי שבועיים תחזור לבית שלך ותחליט אם היה לך טוב שם או שאתה מרגיש ריקני.... אם היה לך טוב אז לך על זה תחיה כחילוני. אם אתה מרגיש ריקני אז כנראה שהנשמה שלך לא נותת לך לעשות כאלו מעשים אז לך על הדת על הסוף תתחיל לקרוא ספרי אמונה ומוסר וכך חייך יהיו טובים.... להתלבט כולנו מתלבטים אך חייבים לקבל החלטה כלשהיא מתישהו... וזוהי החלטה גורלית ביותר...

ההגיון1

New member
הייי רעיון אדיר ברכות לסוג ב על היוזמה

שלום חרדי ליטאי נשוי בן 22 ללא ילדים אנוס חרדי לא מאמין ובשקט עובר על עברות שונות אני חושב שאנו צריכים להתאחד כולנו לקראת מצב שבו המונים יצטרפו אלינו

עץ שתול

New member
חחח ומה דעתך על...

יציאה בשאלה אמונית??? זה יגרום מזה טלטלה עזה בציבור החרדי ואולי יעודד עוד ויביא אנשים גם לעשות את הצעד הזה... אבל זה כמובן רק חלומות באספמיה

אני לא חושב שתהיה יציאה המונית

האילוצים בשלב זה לא מאפשרים להרבה אנשים לצאת,אני בהחלט חושב שיש כאן תהליך הדרגתי שהרבנים כלל לא חולמים עליו.

גנדרן

New member
אולי את מכירה את הסיפור

הייתה אחת במקור מבית לחם מבית חסידי חרדי, מאוד מפורסמת, היא נכנסה להריון "מרוח הקודש" והיום יש לה מליארד מאמינים שהיא הייתה בתולה קדושה, אפילו בעלה יוסף האמין לה.... מכירה?

גנדרן

New member
לשאלתך יקרתי

היותה של אשה בתולה, היה חשוב בימי קדם, הן מבחינת העובדה שזו הוכחה שהיא לא קיימה יחסים לפני החתונה, וממילא הסכום שכתוב בכתובתה 200 זוז אכן אמיתי, למשל אם מחר בבוקר תמצאי חתן ראוי(מאוד מאחל לך) ותתחתני נגיד בחתונה דתית ולא בקפריסין, ותהיה לך כתובה, אז אם ישאלו את החתן מה לכתוב בפנים אם תהיי עדיין בבתולייך יכתבו 200 זוז ואם לא מאה. טענתו של החתן במקרא, היא שסידרו אותו(כמו שלבן "סידר" את יעקב אבינו) במקום לקבל בתולה ששווה 200 הוא קיבל בעולה ששווה מאה. תחשבי גם כמה מוהר הוא שילם לאבי הנערה?(גמלים חמורים צאן ובקר, מה נראה לך זה ביזנס לכל דבר ועניין) בקיצור אבי הנערה(פה באמת מסכנה) סידר אותו. עד כאן פירוט והסבר להדגים מטבע הדברים קצת קשה באינטרנט.....

למעלה