הפלות או לא להיות

אמלי12

New member
גם הריון ולידה אלו הליכים שיכולים ליצור נזק

נפשי ופיזיולוגי,
דווקא לפי מחקרים בנושא- הסיכון להכנס לדכאון לאחר לידה של ילד לא רצוי גדול מהסיכון להכנס לדכאון לאחר הפלה. (למרות שלרוב נשים יסתירו את זה ולא יודו בכך, אף-אחת לא תגיד על הילד שלה לאחר שנולד והוא חי וקיים והיא אוהבת אותו שעדיף לו לא היה נולד..)
כלומר, מדברים רק על הנזקים הנפשיים כתוצאה מההפלה- אבל גם לידה של ילד לא רצוי גורמת לנזק נפשי (לאם, לילד ולפעמים לכל המשפחה- האבא וילדים אחרים במשפחה אם יש גם כן סובלים מכך.) כמובן שהכי פחות נזק נפשי נגרם אם מלכתחילה לא נכנסים להריון לא רצוי.
בנוסף, אני חייבת לומר שהגישה שלך לגבי נשים היא ממש מקטינה.
ואם הנשים שאת מכירה הן כ"כ מטומטמות שגיבשת עליהן כזאת דעה אז אולי באמת עדיף שלא יהיו אמהות.
גם מוות זה תהליך טבעי ונורמאלי, גם אם הוא לא רצוי, האם כדי להציל אנשים ממוות חייבת להיות סיבה כלכלית או נפשית טובה ובשביל זה צריך לעבור כל פעם ועדה? זה שהתהליך טבעי והפלה זה התערבות זה בכלל לא רלוונטי לדיון.

את בכלל מבינה את המשמעות של פגיעה בפוריות?

את בכלל מה זה לשבת במחלקת נשים ולראות נשים בגילאי ה20 שממררות בבכי כי רחם כבר אין להם בגלל מחלה ארורה. את יודעת מה זה חרדה לרחם שלך ולחיים שלך.

דיכאון לאחר לידה זה מצב שבדרך כלל עובר (באמצעים שונים, היום דיכאון זאת כבר לא מילה גסה) ופגיעה בפוריות זה הליך שהוא לעיתים לא הפיך. לא סתם משבוע 24 כבר לא עושים הפלה אלא לידה מדומה של עובר מת וזה כי מעדיפים לא להתעסק לך עם הרחם.

משבוע מסויים אישה צריכה לקחת אחריות על מעשיה, היא לא חייבת לגדל את הילד, לא חסר אנשים במדינה שלא יכולים ורוצים להיות הורים.

B L I M P

New member
גם הגדלת ציצי ושאיבת שומן

וזה את יכולה לעשות בלי שום בעיה ואין שום ועדה. זה ניתוח אלקטיבי בהרדמה מלאה שהיא מסוכנת מאוד כשלעצמה. רק עכשיו מדברים על להעלות את גיל הניתוח.. וגם, החל מגיל מסוים זכותך לעשות אותו ואף אחד לא ישאל למה וכמה..

אמלי12

New member
אז "לנו הנשים"

אין מספיק הגיון ואחריות אישית כדי להחליט להפיל, אבל כן יש לנו מספיק הגיון ואחריות כדי לגדל ילדים?

בהפלה, כמו בכל הליך רפואי, הרופא מחוייב להסביר את כל ההשלכות והסיכונים ולהחתים על טופס הסכמה.
בשביל זה לא צריך ועדה שתאשר.
ואת טועה לגבי נשים נשואות, לפני כמה שנים (בעקבות לחץ של ש"ס) שינו את הסעיף שמאפשר לאשה נשואה להפיל בגלל בעיות כלכליות- וכעת אשה נשואה חייבת להצהיר או שהיא בגדה או שיש לה בעיות נפשיות (ולכי תדעי איזה בעיות זה יעשה לה אח"כ.. שלא לדבר על כך שזה שקר והתערבות בוטה בעניינים פרטיים של בני-הזוג.)
ואם הועדה היא אכן רק קטע פורמאלי, חותמת גומי, אז הרי שהיא מיותרת לחלוטין והיא סתם עוד דרך להשפיל נשים.

לפעמים לא

וזה לא קשור לכן אישה או לא אישה. זה קשור לזה שזה הליך עם המון השלכות וצריך לדון בו, בעיקר שזאת תקופה מאוד מלחיצה.
אבל נניח שמישהי נכנסה להיריון והכל בסדר (זוגיות+כלכלה) ופתאום קורה משהו והיכולת הכלכלית מתערערת וזה מלחיץ את הזוג המצפה, ומתוך יאוש האישה רוצה להפיל בלי לדעת בכלל שהיא זכאית לעזרה (וזאת יכולה להיות עזרה זמנית) משירותי הרווחה.

מתייחסים פה להפלות כאילו זה ללכת למינימרקט ולקנות חלב!!! הפלה זה לא פשוט בטח לא לזוג נשוי שלכי תדעי מי לוחץ על מי לבצע או לא לבצע שם הפלה.

Big girl 22

New member
בעד

אבל רק בשלבים הראשונים של ההריון, כי אחכ' זה רצח לכל דבר..

עזבי את הבעד או נגד, חברה שלך דפוקה

"מקסימום תעשה הפלה"?
היא בכלל מודעת להשלכות שעלולות להיות לזה?
לגוף שלה? חס וחלילה סכנה שמשהו ידפק והיא תהיה עקרה לכל החיים?
אני מקצינה מאוד בכוונה בגלל התגובה שלה "מקסימום אני אעשה הפלה.." כאילו זה " לא נורא, מחר נקנה עוד אבוקדו".
כן, מקסימום תמותי. שטויות.

וסליחה אם הקצנתי יותר מדי

Nessa12

New member
חבר'ס חבר'ס

עזבו את החברה, הדיון לא עליה. את המקרה סיפרתי רק בשביל לראות את השתלשלות העניינים.
חוץ מזה שהיא מתה ומבעותת אם היא תכנס להריון, ה"מקסימום" שלה זה רק מתוך ניסיון להרגיע את עצמה.

עכשיו, אני מבינה מהתגובה שלך שאת..... נגד/בעד?

לא לא עזבו, תוודאי שהיא מבינה את זה!

ובאשר לבעד/נגד...
אני בעד שמי שלא מוכן לקחת את הסיכון ויודע שבמקרה ותהיה פאשלה, הוא לא ירצה את הילד,
שלא יקיים יחסי מין לא מוגנים!

אני בעד שאישה תעשה מה שהיא רוצה בגוף שלה, אני לא נגד הפלות באופן נחרץ.
אבל זו עדיין מחשבה מעצבנת ומקוממת.
סגרי ת'רגליים שלך, או לפחות תשמרי על עצמך.

Nessa12

New member
שמעי, בואי נגיד.. לגבי החברה

(רק כי את לא מוכנה לעזוב את הנושא
)
אני מאמינה שאם חו"ח היא תכנס עכשיו להריון, היא לא תפיל ב-100%..
כי אני בספק שחבר שלה ייתן לה להפיל כ"כ מהר ושהיא בעצמה תעשה את זה.
הם כבר לא ילדים והם כן בשלב/בגרות נפשית/גיל שהם יכולים להביא ילד.
את כולם זה מלחיץ בהתחלה כשזה מגיע לא מתוכנן, אבל.. "IT GROWS ON YOU".

מאוד בעד הפלה כשהילד לא רצוי.

ילד שגדל לזוג הורים שלא רוצים אותו זה עונש שהוא לא בחר.
מיותר לציין,שאני לא רואה בזה אמצעי הגנה בסקס,אם אם קרה ו.. והזוג לא מעוניין,הפתרון הוא הפלה,כמובן שהאחראיות על הבחורה לתפוס ולבצע את זה בשלב כמה שיותר מוקדם ולא לחכות למשיח.

הפלות זה דבר נהדר!

אני הפלתי כמה פעמים בלי לחשוב פעמיים (ולפני שכולם קופצים- ככה זה כשאי אפשר גלולות מסיבות בריאותיות וחיים במדינת ישראל הפרימיטיבית, שבה רופאים מסרבים לשים התקן לנשים שלא עברו לידה).
היום תודה לאל אני עם התקן כבר כמה שנים (חיה בספרד), אבל אם ההתקן יפשל ואני אכנס להריון- אין ספק בכלל שהוא יופסק מייד על שולחן הניתוחים.

למעלה