התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

Dog Lover 26

New member
אוקיי ואני מניח שאין אפשרות...

לשלם איכשהו מראש ואז לבטל בטווח המותר ולדרוש את התשלום ? לאחר שקיבלתי אישור על תשלום?

Boston Guy

New member
אתה לא ה"חכם" היחיד שניסה לעשות את התעלול הזה.

הקונסוליה האמריקאית בישראל מנפיקה כמעט 200,000 ויזות תייר לישראלים כל שנה. ומסרבת להנפיק ויזת לעוד כמה עשרות אלפי ישראלים כל שנה.

נציג קונסולארי אמריקאי שעובד בקונסולייה טיפל בעשרות אלפי (אולי אפילו מאות אלפי) בקשות של ישראלים לויזה במהלך השנים שהוא עושה את העבודה הזו. הוא (או היא) כבר שמעו את קומבינת ה"שילמתי על לימודים במכללת שקרכלשהוא" כל כך הרבה פעמים שמספיק להם השם של המוסד החינוכי כדי לקלוט אם אתה באמת מתכוון ללמוד או שזה "סיפור של עובדי באסטות".

נגיד את זה ככה:
אם תבוא ותראה להם ניירת שמוכיחה ש"התקבלת לטכניון ושילמת על השנה מראש" - ואתה רוצה לעשות טיול של חודש לפני הלימודים - יש מצב שתקבל ויזה.

Dog Lover 26

New member
הבנתי. כלומר...

אדם בגילי שבאמת רוצה לטייל ולא לעבוד בשום צורה שהיא, אך רצה הגורל ולרוב האנשים הצעירים בישראל אין יכולת לרכוש נכס ובמקרה שלי אני גם לא סטונדט או בעל הכנסה אסטרונומית, למעשה אין לי את האפשרות לטייל בארה"ב (אלא אם כן נוסע עם הורים נניח)... עד איזה גיל האבסורד הזה נמשך לפני שהם מבינים שיש באמת אנשים שמעוניינים רק לטייל ולא למכור זבל שקרי לתושבים? 40? 50?

ותודה לכל הערסים שנוסעים לעבוד בעגלות ודופקים את כולנו על הדרך.

אכן כן

הקומץ הזה גורם להרבה נזק עבור הרבה ישראלים אחרים שרוצים באמת רק לטייל.
מה לעשות שבמקרה שלך יש מספר אלמנטים על הגבול - גיל 27, זה עדיין צעיר, ללא מחוייבות, לא נשוי ואין ילדים. הבעיה העיקרית היא שכרגע אתה גם לא עובד.
אתה יכול באמת להאשים את האמריקאים שזה גורם להם להרים גבה?
מאיפה לבחור צעיר ללא נכסים, שאינו עובד כבר מספר חודשים, יש מספיק כסף לטיול של חודש ימים בארה"ב!?
גם אני תוהה אגב (לא שזה ענייני כמובן, אבל זה גורם להרמת גבה).

Dog Lover 26

New member
מצד אחד אני מבין, אך הכספים הם בכלל...

מפיצויי ההתפטרות שלי מכל עבודותיי הקודמות. שאני למעשה שומר וצובר אותם במיוחד מאז שיחרורי מהצבא בדיוק בשביל המטרה הזו, טיול.

עניין האבטלה הוא זמני, נמשך כ-3 חודשים. כבר התחלתי בעבודה חדשה. הייתי במה שנקראת תקופת "בין עבודות". העבודה הקודמת הייתה במשך שנתיים רצופות.

היית ממליץ לגשת ולנסות להוציא בכל מקרה, בעוד כמה חודשים לאחר שאשתקע בעבודה החדשה? יותר מעלות מילוי הטופס, לא חושב שיש מה להפסיד. את הלא כבר יש לי כנראה, מקסימום אופתע ואקבל כן. אני פשוט לא רואה מצב שאני רוכש נכסים / נרשם לאונ' / מתחתן ומביא ילדים בשנים הקרובות והטיול הזה הוא מין חלום ילדות שלי.

Boston Guy

New member
מה שכתבת ממצב אותך בדיוק בפרופיל שהאמריקאים חוששים ממנו

אתה כותב שאתה לא מתכוון לייצר לעצמך שורשים בישראל בשנים הקרובות.
אתה לא מתכוון לרכוש השכלה ומקצוע.
אתה לא מתכוון להקים משפחה בישראל שתהווה "עוגן" עבורך בנמל הבית.
ואתה מתחת לגיל 30.

מבחינת רשויות ההגירה האמריקאיות - זה הפרופיל הקלאסי של "עבריין ההגירה הישראלי המצוי".

לומר את האמת - קצת קשה לי להאמין שחיכית עד גיל 27 כדי להגיש בקשה לויזה בפעם הראשונה. הפרופיל הקלאסי מסמן שבהמשך אתה תגלה לנו שיש לך כבר סירוב אחד (או יותר) לבקשת ויזת תייר בארה"ב.

Dog Lover 26

New member
חלק מתגובתך לא מדוייק, השני לא נכון...

לא אמרתי שאני לא ארכוש מקצוע, אמרתי שאני לא ארשם לתואר, יש הבדל. מקצוע אפשר לרכוש גם בקורס של כמה חודשים או במקרים מסויימים שאני מכיר אישית, אפילו בפחות מזה.

לגבי משפחה- רשמתי בשנים הקרובות, משמע מבחינתי לא לפני גיל 30.

לגבי הסעיף האחרון, אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה בסופו של דבר, אבל איזה אינטרס יש לי לשקר בפורום שאף אחד לא מכיר אותי?

לא הוצאתי ויזה עד היום כי הטיול פשוט לא היה רלוונטי עדיין ולא הרגשתי צורך בלהוציא אותה לפני שארצה לטוס. למען האמת גם לא התעמקתי כ"כ בתהליך כדי לדעת שהוא מסובך ולוקח זמן.

Boston Guy

New member
אני הגבתי למה שאתה כתבת בהודעה שלך, "כפשוטו"

מי שקורא אותך רואה רק מה שאתה כותב - ולא יכול לנחש מה שאתה חושב ולא כתבת.
כתבת שאתה לא מתכוון באמת להרשם לאוניברסיטה, ולא כתבת שאתה כן מתכוון להרשם למשהו אחר.

ולגבי עניין ה"שקר": הגעת לפורום הזה כדי לשאול האם ניתן לשקר בקונסולייה. חזרת שוב ושוב על רעיון הרישום הפיקטיבי ללימודים. כלומר - הרעיון של "לשקר כדי להשיג את המטרה" אינו זר לך.
הנסיון שלנו כאן בפורום הוא שאנשים מאוד רוצים "לקבל את התשובות שהם ירצו לשמוע". וקורה כאן שוב ושוב שאנשים שבאים לכאן לשאול שאלות כותבים - אולי בצורה תת הכרתית - רק מה שהם חושבים שיצייר את הסיפור שלהם באור יותר טוב ואולי יגרום לכך שהם יקבלו תשובה יותר אופטימית. לפעמים נדמה שהם לא באמת רוצים לקבל תשובה נכונה או מציאותית - הם רק רוצים שיגידו להם ש"יהיה בסדר".

Dog Lover 26

New member
נחמד שאבחנת פסיכולוגית את האישיות שלי ...

על סמך כמה הודעות בפורום. אז כן, הרעיון של- "לשקר כדי להשיג את המטרה", אכן זר לי ולא בשגרה שלי.

אני חושב שהסיטואציה הבעייתית במקרה הנ"ל יכולה לחייב לעיתים "שקר לבן" מסוג זה. אני לא מתכוון להגר באופן לא חוקי לשום מקום ואם הייתי אחד שמתכוון, אז סביר והגיוני יותר שהייתי עושה זאת אחרי הצבא כשכמה חברות ואנשים הציעו לי לעבוד בעגלות ולא לקראת גיל 30, לא?

אני לא שולל הגירה באופן נחרץ, אך לא הייתי עושה זאת בדרך שאינה חוקית בשום מצב.

אני רוצה לשמוע את האמת ועקב האמת ששמעתי כאן , אני גם לא אגש כרגע להוציא את הויזה ואמתין לקבלת כמה משכורות/ הרשמה לקורס כלשהו.

אתה יכול להאמין למה שאני רושם ואתה יכול שלא זו בחירה שלך וזה גם פחות קריטי עבורי.

הגעתי לכאן כדי לקבל מענה יסודי (שבסוף קיבלתי) לשאלה ולא כדי שיאבחנו את אישיותי.

ilanvag

New member
אם התחלת עבודה חדשה, ומדובר בעבודה רצינית

ועם משכורת סבירה -- כלומר לא מלצרות או עבודה דומה שהיא באופייה זמנית -- אז זה הסיכוי הכי טוב שלך לקבל ויזת תייר. חכה כמה חודשים, עד שיהיו לך לפחות 3-4 תלושי משכורת (עם משכורת נאה), בקש מכתב מהמעסיק שהוא מאשר לך לצאת לחודש חופש, ועם זה גש לקונסוליה. כיום, כשאין לך את כל אלה, הסיכוי שלך הוא קלוש למדי.
&nbsp
אגב, קפץ לי לעין המשפט "את הלא כבר יש לי כנראה, מקסימום אופתע ואקבל כן"... הזכיר לי סדנה מדהימה שהייתי קשור אליה בישראל לפני הרבה שנים... מעניין אם הבאת את זה משם...

Dog Lover 26

New member
תודה. האמת שלא, זה משפט...

שמגיל קטן הייתי שומע בבית פשוט ואני מתחבר אליו.

מרנד

New member
מה סיבה שבחרת ארהב? יש לך מסלול ?

למה לא דרום אמריקה, אוסטרליה, הודו, מזרח רחוק ?
מה גרם לך לרצות לטייל דווקא בארהב?

Dog Lover 26

New member
אין מסלול מדוייק, מניח שאעשה את הערים העיקריות...

דוגמת ווגאס, ניו יורק, מיאמי וכו'. מה שאספיק בחודש ימים.

למה ארה"ב? כפי שרשמתי, המקום מעניין אותי מאז שאני קטן. אוסטרליה גם ברשימה אגב. הודו, מזרח, דרום אמריקה וכו לא מדבר אליי בכלל. יותר בכיוון של ארה"ב, אירופה, יפן ואוסטרליה.

DanDV2008

New member
שאלה לגבי Re Entry Permit

היי לכולם

אנחנו מתכוונים להיכנס לארה"ב עם ויזת הגירה (DV Lottery)
ולהגיש Re Entry permit ולחזור לישראל בלי לחכות ל Biometrics
וכאשר נקבל זימון לBiometrics לטוס עוד פעם לארה"ב בשביל טביעות אצבע.

שאלה:
האם מישהו עשה זה בפועל? כלומר הגיש בקשה ל REP,
חזר לישראל וטס עוד פעם לארה"ב בשביל לתת טביעות אצבע.

האם זה חוקי?
או שברגע שהם יראו שאנחנו לא בארה"ב הם ידחו את הבקשה ל REP?

migrate2usa

New member
מספר דברים חשובים לגבי ReEntry Permit למישהו בעל DV

ראשית כל מה שאני כותב פה זה מניסיון. עשיתי תהליך Re Entry עבור קרוב משפחה ועבור אשתי והילדים שלי.
1. אתה צריך לשלוח צ'ק מחשבון בנק אמריקאי. תוודא שיש לך צק.
2. בתכלס (לא חשוב מה כתוב בספר). אתה לא צריך להיות בארה"ב
3. אתה צריך לספק כתובת מגורים אמריקאית. יכול להיות שגם כתובת תיבת דואר יכולה להיות מספקת. הם הולכים לשלוח זימון לעשות את ה Biometrics. אז אתה צריך גם מישהו שיקבל את המכתב ויוכל להגיד לך למתי להזמין טיסה.
4. אם אתה שולח את המסמכים ולא מציין שזה Expedite על המסמך ומצרף הוכחות שזה צריך להיות Expedite. אז אתה נכנס לתהליך המתנה. לקח לקרוב משפחה שלי מהרגע ששלחתי בעבורו את המסמכים עד שהוא קיבל זימון 8 חודשים המתנה. כן הרבה זמן. יש מצב שאתה תספיק בזמן הזה להיכנס שוב לארה"ב. תזכור. אם אתה נכנס לארה"ב עד 6 חודשים בין כניסה לכניסה אז אתה לא מאבד LPR ואין שאלות בכניסה לארה"ב.

סע ברכה. בהצלחה. המפתחות בפנים.

stas87

New member
יצא לך לשלוח REP עבור מישהו שלא היה בארה"ב בתאריך שרשום?

DanDV2008

New member
האם מישהו שילם ב Postal Money Order

האם יצא למישהו לשלם על ידי Money Order דרך דואר?
איך עושים זאת בדיוק?

convdl

New member
שאלות לקראת ראיון לגרין קארד מבוסס נישואים

שואלת עבור חבר:

אני ואשתי האמריקאית הכרנו בארץ לפני שלוש שנים, התחתנו (בארה"ב) וגרנו ביחד (בארץ). לאחר החתונה התחלנו תהליך גרין קארד עבורי לפני כשנה (מהארץ).
לפני כ-3 חודשים אשתי חזרה לארה"ב מתוך מטרה שאצטרף אליה ברגע שאקבל את הגרין קארד.
נקבע לי ראיון עוד חודש. יש לי מספר שאלות:
1. באופן כללי, למה אני יכול לצפות בראיון? טיפים כלליים וספציפיים יתקבלו בברכה. כמובן אם מישהו עבר לאחרונה את התהליך אשמח לקבל מידע כמה שיותר עדכני.
2. האם העובדה שאשתי כבר עזבה לארה"ב ואילו אני עוד בלי גרין קארד יכולה להיות בעייתית?
3. קראתי שצריך להביא אישור לגבי שירות צבאי, בין אם עשיתי צבא ובין אם לא. אני קיבלתי פטור מהשירות על פרופיל נפשי. האם זה יכול לעלות כנקודה בעייתית?

תודה רבה

nick eb5

New member
לגבי שאלה מספר 3 - חקרתי את הנושא

טרם התראיינתי אך עורך הדין שלי אמר שבהחלט ייתכן שאשאל על הסיבה לשחרור שלי (כתוב "מטעמי בריאות"). הוא המליץ לי לבדוק מהם סעיפי הליקוי בגינם נקבע הפרופיל ולדעת להסביר בקצרה באופן שאיננו סותר את סעיפי הליקוי.

למשל, הסבר שנראה לעו"ד כהסבר טוב הוא:
"הייתי נער ביישן שסובל מבעיות חברתיות/ בטחון עצמי/הסתגלות והצבא החליט לשחרר אותי בשל כך".

באופן כללי, לפי מחקר שאני עשיתי, מסתבר שניתן לקבוע שמועמד הוא Inadmissible מסיבות רפואיות רק אם עומד באחד מאלה:
1) Current physical or mental disorder with associated harmful behavior.

2) Past physical or mental disorder with associated harmful behavior if the harmful behavior is likely to recur or to lead to other harmful behavior in the future.

3) Drug (substance) abuse or addiction (medically called dependence). Dependence on or abuse of any of the substances listed in Section 202 of the Controlled Substances Act (Appendix C). (The term addiction corresponds with the medical term dependence).

מצורף חומר קריאה רלבנטי. בגדול אם אין לך היסטוריה של סמים או אלימות כלפי עצמך או אחרים, לא צריכה להיות שום בעיה, להבנתי. גם אם יש היסטוריה כזו, צריך שתהיה אינדיקציה/סבירות לכך שהבעיות יחזרו שוב בעתיד כדי שייקבע שאתה Inadmissible.

לפי החומר שקראתי (לרבות הטופס שממלא הרופא בבדיקה הרפואית) הדברים האלה נבחנים בבדיקה הרפואית. מישהו שעבר בדיקה רפואית יכול לאשר (או לא) שנשאלות שאלות שמטרתן לבדוק מצב רפואי?

למעלה