התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

השאלה אינה מה אותם ערבים או מוסלמים רוצים,

אלא ממה ממשלת ישראל חוששת, בין אם זה חשש דמיוני או מציאותי.
&nbsp
מה שהם חששו ממנו לא היה הגירה של ערבים/מוסלמים לישראל, אלא השקעות שיילכו למקומות שהממשלה לא רוצה (את הקרן החדשה הביביסטים מתארים כבוגדים, אז תאר לעצמך איך סביר שהם ייראו השקעות של ערבים באינטרסים ערבים?), ושהם לא יוכלו לבדוק לעומק או למנוע כניסה לישראל של אותם משקיעים פוטנציאלים (שנגיד יהיו מזוהים עם ה-BDS).
&nbsp
ושוב, השאלה אינה אם זה איום אמיתי או דמיוני, אלא ממה מממשלת ישראל חששה ולכן עיכבה לאורך שנים את חקיקת ההדדיות שדרושה לכניסת הויזה הזו לתוקף.

KallaGLP

New member
"רק דתיים רוצים לחיות בחור הבעיתי המתקרא ישראל"?

לא נכון. מכירה אישית לא מעט אתאיסטים שחיים בישראל ולא מחשיבים אותה לחור. בשביל מה ההכללות האלה?

Boston Guy

New member
ומיזוגן \ שוביניסט קיצוני יכול לעשות לעצמו ניתוח לשינוי מין

כדי שיוכל להצטרף לאירגון שמיועד לנשים בלבד.
סתם לצורך ההקצנה.

אני לא מבין מה הפיקסצייה שלך עם "ביבי". האנשים שהמדינה פוחדת מהם - בצדק או שלא בצדק, זה כבר עניין אחר - לא רוצים להכניס ל"ביבי".
הם רוצים "להוציא" את יוסי, ודרור, ורן, וקרן, וקובי, ואת שאר מליוני הישראלים בני הדת היהודית.. לסלק אותם מכל פיסת אדמה שהייתה פעם של סבא שלהם.

אז ממה המדינה "פוחדת"?
אדם כמו האדון מוחמד חדיד, איל נדל"ן אמריקאי ש"שווה" בערך חצי מילארד דולר, יכול לממן אלף חבר'ה שכל אחד מהם יגיע להקים עסק קטן בישראל. מן הסתם ב"מגזר" - כדי לקדם את האוכלוסייה שם. למוחמד אין שום בעיה לדאוג שהעסקים האלו יצליחו - הוא לא צריך את ההכנסה מהם... הוא יכול למכור בחצי מחיר, או לתת בחינם אם צריך. זה לא יעשה אפילו שריטה בתזרים המזומנים שלו - ואם הוא יצטרך הבת שלו ששמה ג'אלינה נורה (אבל מוכרת יותר בשם ג'יג'י חדיד) הבטיחה שהיא תעזור.
מה זה יתן לו? אלף צינורות שדרכם הוא וחבריו יכולים להזרים מימון ל CAUSE שלהם.
או חבר של מוחמד - האדון פארוק קאטארי, מיליארדר ממוצא פקיסטני ובעל אימפריית מפעלי וחנויות רהיטים בארה"ב. זה שהבן הג'יהאדיסט שלו (שנולד בארה"ב) נהרג ב 2005 כשנלחם באמריקאים באפגניסטן. זה שתומך ב"אחים המוסלמים".
או חבר של פארוק - האדון טאריק פאריד. זה שהאימפרייה שלו ל"סידורי פירות" מגלגלת 600 מליון דולר בשנה - ושלפני ארבע שנים הואשם בהזרמת כספים לחמאס. לו אין בעייה לחלק זכיונות לאנשים שיקימו סניפים בישראל, ולתת חבילת מימון לכל זכיין.

הפחד של מדינת ישראל היא לא מהמקבילה של הישראלי החולם שמנסה ל"עשות את המכה" באמריקה בהשקעה של מליון ש"ח.

Boston Guy

New member
אתה מכיר את השיר המפורסם של הזמרת מייגן טריינור?

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=cWM6vKJicbk[/URL]

זה מה שקופץ לי אינסטינקטיבית לראש כל פעם שאני רואה את השם של האיש המשעשע שהעתיק את המאמר שקישרת אליו ולקח עליו בעלות.

האיש הזה נדמה לי כגילגול העכשווי של הדמות "מנחם מענדל" מהספרים של שלום עליכם. לופט-גישעפטר קלאסי.

guy56782

New member

meir12121

New member
ויזת משקיע E2 לישראלים עדיין לא בתוקף

כמו שבוסטון רמז (בשפתו הקריפטית לעיתים), המאמר שציטטת עושה קצת מישמש מכל העניין.
המצב כרגע הוא שכדי שהויזה E2 תאושר לישראלים דרוש עוד אישור סופי של האמריקאים. מתי זה יקרה? אולי תוך כמה חודשים (אולי פחות, אולי יותר).

zuki3

New member
ויש עוד דבר קטן (ענק) שיצטרכו לראות

החשיבות של הויזה הזאת מאד מהותית לגבי הפרטים שלה,
במקור בויזה המקורית אין דרישה לפרטים, אין סכומים, אין דרישה לכמות עובדים מקומיים,
ודיברו שאפשר לפתוח איזה בית קפה או כל עסק קטן,
כבר עכשיו מתחילים לטפטף פרטים שמדברים שבמינימום ידובר על 200 אלף דולר השקעה ראשונית במידה ומדובר על עסק עם ידע (אקא סטרט אפ) או סכומים הרבה יותר גדולים ואולי העסקת הרבה עובדים מקומים,
מה שיעשה את הויזה הזאת ללא רלוונטית,
מי שיש לו 500 אלף דולר להשקעה, יכול היום לקבל גרין קארד, ולא ויזה זמנית ,
כך שאם מישהו שירצה לעבור לארצות הברית יצטרך כמה מאות אלפי דולרים להקמת העסק, וכמה מאות אלפי דולרים להפעלת העסק בשנים הראשונות, וסכום כסף שיהיה למחייה,
זה כבר יעשה את הויזה לחסרת חשיבות,
אם אפשר להשקיע בקלות 500 אלף ולקבל גרין קארד,
למה צריך 200 השקעה + 100 לתפעול + 100 למחייה ולקבל ויזה זמנית שאין ממנה מעבר לגרין קארד, ובמקרה והעסק לא ימריא (כמו שרבים לא מצליחים) הלך הכסף והלכה הויזה.
זה כבר לא יהיה מסלול מעבר של כל עםישראל לאמריקה.

Boston Guy

New member
טיפ טיפה נסחפת בעניין.

נתחיל מההתחלה: הויזה הזו לא תשמש למעבר של "כל עםישראל לאמריקה" מכיוון שעבור יותר מ 50% מהאוכלוסייה במדינת ישראל אין הבדל בין "הדרישה להשקיע 500,000$" ו"הדרישה להשקיע 50,000$".
לסקטור הזה באוכלוסייה אין את היכולת לגייס לא את זה ולא את זה.

יש לי תחזית לגבי מהלך העניינים אחרי שהויזה הזו תיכנס לפועל - והתקציר שלה הוא:
גל של בקשות לויזה הזו דרך עורכי דין לגיטימיים בהתחלה - מכיוון כל אלו שמחכים לה שנים. זה יצור רעש תקשורתי, שבעקבותיו תוך זמן קצר מאוד - עד כדי אפס - התופעות הבאות:
1. כניסה של עם המעאכרים, הרמאים ומוכרי החלומות לתחום.
2. התחלה של "קומבינות" (כמו למשל "תכניות עסק פיקטיביות" ומסלולי מימון של "השוק האפור" למימון החלום) - מה שיסמן את הכניסה של הפשע המאורגן בישראל לעניין.
3. תוך שנתיים שלוש:
3.1 יותר ויותר מקרים יגיעו לתקשורת של ישראלים מסקטור ה"פשע המאורגן" שהלכו על המסלול הזה ותוך זמן מה נתפסו בפלילים בארה"ב. אני משוכנע שהם יהוו חלק מהקאדר של מבקשי הויזה הזו - כל זמן שהסינון לא ידרוש עניינים כמו "תעודות יושר" ובדיקת עבר פלילי.
3.2 יותר ויותר מקרים יגיעו לתקשורת של "החלום ושיברו" ושל ישראלים שהגיעו לפת לחם בארה"ב במסלול הזה, והסתבכו בעקבות סעיף 2 לעיל.
4. ההד התקשורתי גורם לקונסולייה האמריקאית להדק את בדיקת הקריטריונים, וקצב הנפקת הויזות האלו יורד בצורה משמעותית.

ilanvag

New member
אתה קרוב, אבל לדעתי מפספס בנקודה אחת --

סעיף 4, בנוגע לבדיקות מחמירות בנוגע לוויזה הזו, יקרה החל מהשנייה הראשונה, היות ובשגרירות ובקונסוליה האמריקניות בישראל יודעים בדיוק עם מי יש להם עסק, ומול איזה קהל הם עובדתים

ואגב, את זה לא רק אני אומר, אלא גם רון בן-ישי, לשעבר דובר צה"ל וכיום פרשן צבאי, וזאת בהקשר אחר לגמרי. קראתי אתמול את דברי הפרשנות שלו על פרשת גונן שגב, וכבר בפיסקה הראשונה נקרעתי מצחוק... והוא צודק בכל מילה:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5290738,00.html

ולמי שאין כוח לפתוח את הלינק, הרי העתק של הפיסקה ראשונה; לא שיניתי כלום:

"לד"ר גונן שגב יש שתי תכונות אופי מרכזיות שאופייניות לישראלים רבים. אחת מהן היא שהוא תמיד רצה "לעשות מכה" שבה ירוויח סכום עתק בלי להתאמץ. התכונה השנייה משלימה את הראשונה: הוא משוכנע שהוא מסוגל לתחמן את כל העולם, כל הזמן, בזכות יכולותיו הקוגניטיביות וקסמו האישי יוצאי הדופן. "

והרי את מה שמתואר בפיסקה שלמעלה אנחנו רואים פה בפורום כל הזמן, ובלי סוף...

alphadelta

New member
טריידר ג׳וז

יתנו לך רשימה של מוצרים שידידותיים למה שאת מחפשת. בקשי מהם את הרשימה של הצמחוניים והם ישמחו לתת.
בהרבה סופרים ״רגילים״ יש תחליפי בשר.
כשביקרנו באוסטין אכלנו במסעדות טבעוניות וגם בצמחוניות.

יש אזורים שהמסעדות אינן מבינות מה זה צמחונות. ועד שלומדים את המסעדות כדאי לתחקר
במסעדות שאינן צמחוניות: תמיד לשאול אם יש בשר ברוטב, מה הנוזל במרק וכולי.
שיחות עם מלצר מתרחשות הרבה פעמים ככה:
אני: ״המרק צמחוני?״
מלצר: ״כן״
אני: ״מה בסיס המרק?״
מלצר: ״בקר״

כנ״ל לגבי מנות אורז, רטבי פסטה וכולי

damkosh

New member
חח מידע מטריד וללא ספק חשוב לדעת!! תודה! ידוע לכם אולי אם יש

איזשהו סימון על מוצרים צמחוניים/טבעוניים? כמו בארץ יש של וגן פרנדלי..

alphadelta

New member
תשובות

לפעמים כתוב ידידותי לטבעונים . או מתאים לצמחונים .
אבל לכל רשת יש סימונים שלה.
על גבינות יהיה כתוב לפעמים אם הרנט מבקר או חיות או צמחוני.

eladts

New member
אפשר גם למצוא טבעול בארה״ב

בחנויות שמביאות מוצרים מישראל. זה אמנם במחיר שיגרום לאוכל השלם להראות זולים, אבל גם למי שנעול על הטעם הספציפי הזה יש פתרון.

damkosh

New member
תודה רבה על המידע וההרגעה.. למרות שעל טעם וריח אין מה..

להתווכח.. אבל עדיין יש את הביג נו נו... אז האם יש לך המלצה מניסיון על מוצר מסוים שבאמת טעים?
ביונד מיט באמת כל כך טובים?
&nbsp
ודמוי בשר עם דם זה כבר נשמע מלחיץ.. ;)
ואיך קוראים את המרכיבים והערכים התזונתיים? נראה לי קצת מוזר אבל אולי אני רק צריכה להתרגל
&nbsp
&nbsp

guy56782

New member
שאלה על perm audit

אנחנו מחכים ל PERM שיאושר. אם חוטפים audit, מתי זה קורה? איך שמגישים את ה perm, או לאחר ~6 חודשים כשהם מטפלים בתיק? (דווקא קראתי online, אבל לא ככ הבנתי מתי זה קורה...)

כשהם מגיעים לתיק

מה שלוקח בדרך כלל כמה חודשים, מתקבלת החלטה: לאשר, לדחות או לשלוח ל audit. התור ל audit (נכון ללפני שלוש שנים) היה כ 10 חודשים מעבר לזמן ה PERM הרגיל.
&nbsp

guy56782

New member
תודה!

התור ל audit הוא עדיין כ 10 חודשים (ה processing times העדכניים מפורסמים כל חודש...).

והערה אישית קטנה

אל תוותר גם אם אתה צריך לחזור לארץ לתקופה.
זה קשה - גם אישית וגם כלכלית - וצריך לבחון את כל ההשלכות, אבל בסוף זה מגיע.
יש רבים שאין להם אפשרות לעשות את זה, אבל אם אתה באמת רוצה להגר לארה"ב, ויש לך ספונסור ותנאים שמאפשרים את זה - אל תתייאש, על אף התסכולים שיהיו בדרך.
בהצלחה.

למעלה