התכווצויות הרחם בהנקות הראשונות אחרי הלידה

tzurtzur

New member
ארניקה.

כדורי ארניקה למציצה. 3-4 בכל הנקה. לא מעלים את הכאב אבל מקל מאד. לי זה הספיק .

לא לקחתי משככי כאבים

זה כאב, אבל היה נסבל.
אחרי כמה שבועות הכאב היה הרבה פחות חריף.
אני חושבת שרק בימים הראשונים זה היה כאב ממש חזק, אח"כ זה לאט לאט ירד.

לא לקחתי כלום,

ובכלל גם בחיים באופן כללי משתדלת לא לקחת.
זוכרת את הכאבים, אבל זוכרת שגם "ציפיתי" להם ובאופן מוזר גם נהנתי מהם, כי ידעתי שהם אינדיקציה לכך שהוא באמת יונק כמו שצריך ושהרחם מתכווצת כמו שצריך.
אבל זו אני- מוזרה...

נננעמה1

New member
גם אני ראיתי בזה סימן לזה שהוא יונק טוב

ואצלי היתה לזה משמעות מיוחדת כי הייתי אחרי פג שבפירוש לא ינק טוב, התייבש, ובסוף שאבתי לו עד גיל שנה. אז אמנם כן לקחתי קצת אדוויל, אבל שמחתי מאד על ההתכווצויות. כשרופא בדק אותי לדעתי 36 אחרי הלידה הוא אמר בשוק שהרחם כבר מכווץ, לאור זה שהיו לי ויכוחים אינסופיים עם האחיות המעצבנות שחשבו שתינוק של 2.5 ק"ג לא יכול לינוק אמרתי לו "כן, זה כי הוא יונק כמו שצריך".

savvysunflower

New member
חחח, זה ששמחתי בהם לא סתר את העובדה

שהם השביתו אותי והקשו עלי לטפל בתינוק כמו שצריך... אחרי הלידה השנייה הם היו ממש חזקים וקשים, ממש כמו פתיחה 6-7... ומספיק היה לי להתמודד עם צירים כאלה בלידה עצמה

שונצו

New member
לא יכולה להגיד שנהניתי, אבל כן רציתי

לחוש את כאבי ההנקה, בדיוק מאותה סיבה- להרגיש את הרחם מתכווצת, ממש כמו אחרי הלידה של אופצ'ו.

לקחתי אדוויל כשעתיים אחרי הלידה

הכאבים היו חזקים מאוד
המשכתי לקחת מדי פעם במשך יומיים
אמנם עברתי לידה ללא משככי כאבים שנחוותה אצלי כמאוד כואבת -
אבל תוך כדי לידה הייתי מאוד בתנועה, מה שפחות אפשרי כשצריך לנוח אחרי + יונק זעיר מוטל עליי.

מדובר על אחרי לידה שניה.

עופריקה

New member
את מזכירה לי, שבלידה הזו

חיכיתי לכאבים שכולן מדברות עליהן. ולא - ביממה הראשונה גורנישט. אז הייתי מרוצה עד לגג שאני לא סובלת. כעבור 24 שעות התחילו כאבים שהטיסו אותי לירח, ומרוב הלם לא הבנתי מה כואב לי בכלל
, וכשזה בא עם גודש ויונק מרוצה, נזכרתי ש... אה - זה התכווציות של הרחם. אמרתי יפה תודה, ולקחתי נורופן כל 6 או 8 שעות באותה יממה.

shlomitit

New member
ארניקה, ארניקה וארניקה

השתמשתי אחרי הלידה השלישית בכל פעם שהתחילו כאבים והם חלפו כלא היו. נדמה לי שהעוצמה היתה 30.

ingreen

New member
אוי כואב נורא...

כאב נורא, ברמת היותר כואב מהצירים עצמם ויותר ארוך...ובלידה השניה היה ממש סיוטי..לקחתי גם לקחתי אופטלגין בבית חולים ואקמול וארניקה בבית.
הכאב משתנה מאשה לאשה..יש נשים שבקושי מרגישות אותו ויש ברות מזל כמוני שבוכות מהכאב בכל הנקה בימים הראשונים.

שונצו

New member
לא לקחתי איתי בתיק תרופות (האמת ששכחתי

שההנקה כואבת בבטן בימים הראשונים) אבל מצד שני עמרי גם לא ינק מי יודע מה בביה"ח, התחיל ממש לינוק רק אחרי שהגענו הביתה, למחרת הלידה.

לשאלתך- בפעם האחת שלקחתי, זה היה נורופן, למיטב זכרוני.
בפעמים אחרות פשוט נעמדתי איתו מחובר, והתנדנדתי, ממש כמו שהתמודדתי עם צירי הלידה של אחותו....

למעלה