והיום במסגרת שיעור הדיקציה השבועי שאני נותן בחינם ומטוב ליבי וגו' לקולגות

Katomishh

Well-known member
נשנן את המשפט הבא כדי שילמדו לומר אותו נכון החל מ24 בחודש :

חברת הכנסת אבתיסאם מראענה.
מדובר באישה בלי ערכים שמוכנה לרוץ תחת הלוגו של רבין ופרס
שלטענתה הם חלק מכנופיה ציונית שעשתה פה נאכבה.
וזה לא הכל, לפי טענות הקולגות הערבים במפלגה,
היא לא מייצגת אותנטית של המגזר משום שהיא נשואה ליהודי.

יודע מה אני הכי אוהב אצלכם שם בעדר הקולגות?

כלום כמובן, אבל זה תמיד נושא למחקר סוציולוגי מהסוג של למה קופים אוהבים בננה, שכשמדובר בפוליטיקאי מהימין שנניח היה טרוריסט או תמך במבצעי טרור יהודי, מבחינתכם הוא אחד מהחבר'ה בסבבה, ואילו אם מישהי נניח ערביה כתבה פוסט בפייסבוק היא צוררת נאצית.

Katomishh

Well-known member
יודע מה אני הכי אוהב אצלכם שם בעדר הקולגות?

כלום כמובן, אבל זה תמיד נושא למחקר סוציולוגי מהסוג של למה קופים אוהבים בננה, שכשמדובר בפוליטיקאי מהימין שנניח היה טרוריסט או תמך במבצעי טרור יהודי, מבחינתכם הוא אחד מהחבר'ה בסבבה, ואילו אם מישהי נניח ערביה כתבה פוסט בפייסבוק היא צוררת נאצית.
התאסלמת שובבי? או שסתם אתה בקטע של לרמוז שיהודים הם קופים וחזירים?

לי אין בעיה שזאתי מרעננה תרוץ עד הסוף, כמו גנץ.
ואני בניגוד לוותיקי העבודה גם סולח לה על כל אמירותיה,
ואף משוכנע שהיא שאמרה אותם כפועל יוצא של טימטום ולא בשם אידיאולוגיה כזו או אחרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
ומי אתה שקבע מיהו ציוני?
אני? לא ממש קשור לנושא. גב' מראענה הודיעה שהיא לא ציונית. כשבמפלגה יש אנשים לא ציונים במוצהר, קשה להגדיר אותה ציונית. די פשוט.
במה אתה יותר ציוני ממירב מיכאלי?
ראשית בשום מקום לא דיברתי על מירב מיכאלי.
שנית עם תוכניותיה למדינה, באמת אפשר לתהות אם היא ציונית, למרות שברור שהיא תענה על כך בחיוב. אבל בכל מקרה, כלל לא דיברתי עליה דווקא.

1ספי11

Well-known member
אני? לא ממש קשור לנושא. גב' מראענה הודיעה שהיא לא ציונית. כשבמפלגה יש אנשים לא ציונים במוצהר, קשה להגדיר אותה ציונית. די פשוט.

ראשית בשום מקום לא דיברתי על מירב מיכאלי.
שנית עם תוכניותיה למדינה, באמת אפשר לתהות אם היא ציונית, למרות שברור שהיא תענה על כך בחיוב. אבל בכל מקרה, כלל לא דיברתי עליה דווקא.
סתם נתתי אותה לדוגמא והשאלה נשארת,מי אתה שתקבע על מישהו שהוא ציוני או לא ולמה אתה חושב שאתה ציוני "טוב" ממנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
סתם נתתי אותה לדוגמא והשאלה נשארת,מי אתה שתקבע על מישהו שהוא ציוני או לא ולמה אתה חושב שאתה ציוני "טוב" ממנה.
כאמור, ברגע שחברת כנסת (עדיין מועמדת בשלב זה) מהרשימה מצהירה על עצמה שהיא לא ציונית ואף מתנגדת לציונות, הרי שברור שלא ניתן לכנות את מפלגתה מפלגה ציונית, שכן מפלגה כזאת הייתה מקיאה אותה מקרבה. פשוט להחריד הקטע הזה.
מעבר לזה כאמור, אם אני מסתכל על תוכניותיה של מיכאלי גם שם אפשר להעלות סימני שאלה בעניין. אבל בתכל'ס כלל אין צורך לדון בה ומספיקה מועמדותה של מספר 7 על הצהרותיה כדי לשלול את ציונות הרשימה הזאת.

1ספי11

Well-known member
כאמור, ברגע שחברת כנסת (עדיין מועמדת בשלב זה) מהרשימה מצהירה על עצמה שהיא לא ציונית ואף מתנגדת לציונות, הרי שברור שלא ניתן לכנות את מפלגתה מפלגה ציונית, שכן מפלגה כזאת הייתה מקיאה אותה מקרבה. פשוט להחריד הקטע הזה.
מעבר לזה כאמור, אם אני מסתכל על תוכניותיה של מיכאלי גם שם אפשר להעלות סימני שאלה בעניין. אבל בתכל'ס כלל אין צורך לדון בה ומספיקה מועמדותה של מספר 7 על הצהרותיה כדי לשלול את ציונות הרשימה הזאת.
מפלגה היא לא מנגינה של טון אחד. מפלגת העבודה ממשיכה להיות ציונית גם אם אחד מחברי הכנסת שלה לא רואה עצמו כציוני.
גם המצע שלה וגם ההיסטוריה שלה מעידות על אופיה.
צותר להעלות סימני שאלה גם על הציונות של סמוטריץ וגם על הציונות שלך.אתה לא קובע דבר לגבי הדרך שהאדם ו\או המפלגה מגדירה את עצמה.
ואשאל שוב. במה אתה או נתניהו יותר ציונים ממירב מיכאלי.

Harrington

Well-known member
מנהל
מפלגה היא לא מנגינה של טון אחד.
זה נכון. אך בכל זאת יש חשיבות לדברים האלה. קח למשל את מפלגת הבית היהודי. אני הפסקתי להגדיר אותה כמפלגה דתית מיד עם הקמתה (למרות שהיא היוותה כביכול המשך של המפלגה הדתית לאומית, המפד"ל). זאת מאחר ובהנהגתה הועמדה אשה שהצהירה בריש גלי שאיננה דתית. אמנם בעיני פוליטיקאית נהדרת ויעילה, אבל בכל זאת. מפלגה דתית זה כבר לא יכול היה להיקרא מאותו רגע.
מפלגת העבודה ממשיכה להיות ציונית גם אם אחד מחברי הכנסת שלה לא רואה עצמו כציוני.
זה לא סתם לא רואה עצמו כציוני, אלא מתנגד לציונות באופן נחרץ ומעוניין להילחם בה. מפלגה ציונית אמיתית לא הייתה מכילה את זה.
גם המצע שלה וגם ההיסטוריה שלה מעידות על אופיה.
בתיאוריה כן. במציאות המצע לא תמיד מחובר למציאות ופעמים רבות מהווה רק רשימת קמפיין חביבה. לגבי ההיסטוריה, איש לא חולק על כך שבהיסטוריה אכן מדובר היה במפלגה ציונית לעילא ולעילא. אבל דברים משתנים.
צותר להעלות סימני שאלה גם על הציונות של סמוטריץ וגם על הציונות שלך.
בהחלט מותר. רק רצוי שזה גם יהיה רלוונטי איכשהו ומבוסס על אמת ומציאות.
אתה לא קובע דבר לגבי הדרך שהאדם ו\או המפלגה מגדירה את עצמה.
ובכן מסתבר שאני כן קובע. אולי לא לך, אבל אני זה שמקבע את דעתי, מה לעשות.
ואשאל שוב. במה אתה או נתניהו יותר ציונים ממירב מיכאלי.
התייחסתי לשאלה זו כבר פעמיים לפחות אם לא שלוש.

1ספי11

Well-known member
זה נכון. אך בכל זאת יש חשיבות לדברים האלה. קח למשל את מפלגת הבית היהודי. אני הפסקתי להגדיר אותה כמפלגה דתית מיד עם הקמתה (למרות שהיא היוותה כביכול המשך של המפלגה הדתית לאומית, המפד"ל). זאת מאחר ובהנהגתה הועמדה אשה שהצהירה בריש גלי שאיננה דתית. אמנם בעיני פוליטיקאית נהדרת ויעילה, אבל בכל זאת. מפלגה דתית זה כבר לא יכול היה להיקרא מאותו רגע.

זה לא סתם לא רואה עצמו כציוני, אלא מתנגד לציונות באופן נחרץ ומעוניין להילחם בה. מפלגה ציונית אמיתית לא הייתה מכילה את זה.

בתיאוריה כן. במציאות המצע לא תמיד מחובר למציאות ופעמים רבות מהווה רק רשימת קמפיין חביבה. לגבי ההיסטוריה, איש לא חולק על כך שבהיסטוריה אכן מדובר היה במפלגה ציונית לעילא ולעילא. אבל דברים משתנים.

בהחלט מותר. רק רצוי שזה גם יהיה רלוונטי איכשהו ומבוסס על אמת ומציאות.

ובכן מסתבר שאני כן קובע. אולי לא לך, אבל אני זה שמקבע את דעתי, מה לעשות.

התייחסתי לשאלה זו כבר פעמיים לפחות אם לא שלוש.
מכיוון שציונות היא כמו יהדות שהרבה פנים לה,דעתך על הציונות לא טובה או רעה יותר מדעתו של גדעון לוי.
כשאתה לוקח לעצמך את המונופול לקביעה מיהו ציוני, לפחות תגדיר מהי ציונות לדעתך ולה הורביץ או יאיר גולן לא ציונים.

Harrington

Well-known member
מנהל
מכיוון שציונות היא כמו יהדות שהרבה פנים לה,דעתך על הציונות לא טובה או רעה יותר מדעתו של גדעון לוי.
כשאתה לוקח לעצמך את המונופול לקביעה מיהו ציוני, לפחות תגדיר מהי ציונות לדעתך ולה הורביץ או יאיר גולן לא ציונים.
נו טוב, מיצינו. כשתרצה להתדיין (קרי לקרוא, להגיב עניינית וכדו׳) ולא רק לחזור על דברי עצמך בשלל ניסוחים שונים, תרגיש חופשי לעדכן. ככה זה מעייף מדי עבורי.

1ספי11

Well-known member
נו טוב, מיצינו. כשתרצה להתדיין (קרי לקרוא, להגיב עניינית וכדו׳) ולא רק לחזור על דברי עצמך בשלל ניסוחים שונים, תרגיש חופשי לעדכן. ככה זה מעייף מדי עבורי.
כשאין תשובה יש בריחה.
לא מכובד.

Harrington

Well-known member
מנהל
היא התנצלה ונשואה ליהודי ,, תלמדו לסלוח
כשהיא תתנצל מתוך כוונת חרטה אמיתית וכנה, נשקול זאת. כל עוד היא מתנצלת בחצי פה, על חצאי אמירות ולא כולן, ועושה זאת רק כשהיא נלחצת ונאמר לה שאם לא תבטא את ההתנצלות היא לא תוכל להתמודד לכנסת, לא שייך בכלל לקשור לדבר הזה את המילה התנצלות.
השאלה למי היא נשואה לא קשורה כהוא זה לעניין (זולת זה שזה מלמד על היות בעלה מפגר פר הגדרה).

איציק5111

Well-known member
כשהיא תתנצל מתוך כוונת חרטה אמיתית וכנה, נשקול זאת. כל עוד היא מתנצלת בחצי פה, על חצאי אמירות ולא כולן, ועושה זאת רק כשהיא נלחצת ונאמר לה שאם לא תבטא את ההתנצלות היא לא תוכל להתמודד לכנסת, לא שייך בכלל לקשור לדבר הזה את המילה התנצלות.
השאלה למי היא נשואה לא קשורה כהוא זה לעניין (זולת זה שזה מלמד על היות בעלה מפגר פר הגדרה).
האיש המנוול שתלה תמונה של האיש שרצח מתפללים לא התנצל והוא חלק והפרצוף של המחנה המסריח שלכם

Harrington

Well-known member
מנהל
האיש המנוול שתלה תמונה של האיש שרצח מתפללים לא התנצל והוא חלק והפרצוף של המחנה המסריח שלכם
  1. אני לא חושב שמדובר במנוול.
  2. הוא דווקא התנצל.
  3. הוא לא הנושא כאן. אלא אם כן כל התגובה שלך מתבטאת ב'אבל גם הוא...', אין כל רלוונטיות לתגובתך זו לנושא.
  4. המחנה שלנו מתקלח בקביעות ואינו מסריח.

למעלה