זכויות הפלסטינים

אריק ל

New member
זכויות הפלסטינים

זכויות הפלסטינים בדבר מדינה, שלא לדבר על זכות השיבה, חסרות בסיס חוקי. "זכות השיבה" של הפלסטינים היא מושג מצוץ מהאצבע של אינפטילים אגואיסטים שמרחמים על עצמם בלבד. אילו לא היתה מלחמת השחרור, לא היו פליטים. מטורף מי שמסוגל להגיד שישראל הקטנה של 48' היא זו שפתחה במלחמה נגד הערבים. אותו הדבר בקשר ליהודה, שומרון ועזה - מי שטוען שהתנחלויות ושהיית ישראל שם היא לא חוקית פשוט לא יודע מה החוק. החדרת כוחות מצריים לסיני, תוך הפרה בוטה של ההסכם ב-56', וסגירת מצרי טירן היו אקט מלחמתי לכל דבר. לא רק זה, אלא שאיבוד יהודה ושומרון מידיים ירדניות הוא אשמת ירדן בלבד - הם אלה שפתחו במלחמה, למרות שביקשנו מהם שלא להתערב. שלום יהיה כאן רק כאשר נשמע סוף סוף מישהו בצד הערבי שלוקח אחריות על הטמטום הקולקטיבי שלהם ועל כל המלחמות שגרמו והפסידו. אחרי כל הנזק והסבל שהמאבק הערבי בישראל גרם לנו, הם עוד דורשים לקבל בחזרה את כל מה שהפסידו בגלל ההימור שלהם לנצח את ישראל? מישהו ראה פעם מהמר שהפסיד את המכנסיים דורש מהקזינו לעשות כאילו הוא לא שיחק?

אריק ל

New member
לכן אם הפלסטינים רוצים משהו

שיבואו ויבכו למדינות ערב, ושיעזבו אותנו במנוחה. לא מגיע להם כלום, ואם אנחנו נותנים להם משהו זה הכל מתוך יחס טוב ונדיבות שאנחנו לא חייבים לתת. לכן שיגידו תודה על זה שמשהו בכלל נותן להם משהו או מדבר איתם.

גישה גאונית

שיגידו תודה על זה שאתה נותן להם לעבור במחסום ושינשקו לך את היד. הם לעומת זאת יכולים לכתוב הודעה כזאת בפורום שלהם: " לכן אם היהודים רוצים משהו שיבואו ויבכו למדינות אירופה משם הם באו, ושיעזבו אותנו במנוחה. לא מגיע להם כלום, ואם אנחנו נותנים להם משהו זה הכל מתוך יחס טוב ונדיבות שאנחנו לא חייבים לתת. לכן שיגידו תודה על זה שמשהו בכלל נותן להם משהו או מדבר איתם או לא עושה להם פיגוע השבוע." ובקיצור אתה לא תסכים לדבר איתם הם ימשיכו לעשות פיגועים ונמשיך כולנו לחיות באידיליה מופלאה.

אריק ל

New member
הייתי מצפה ממך לתגובה חכמה יותר

קודם כל, רוב היהודים בארץ הם לא ממוצא אירופאי. 70% מהיהודים הם מאסיה ואפריקה. (65% ספרדים, ועוד 5% קווקזים, גרוזינים, בוכרים וכו'). ככה שהטענה שישראל היא מדינה קולוניאליסטית, כמו שעולה מההודעה שלך, חסרת בסיס. דבר נוסף - העובדה שיש פה כ"כ הרבה יהודים היא אשמת הערבים שגירשו אותם ממדינות ערב. ועובדה נוספת, שמשום מה לא מלומדת בבי"ס, היא שדווקא לפלסטינים יש חלק בסיבה שכ"כ הרבה יהודים הגיעו מאירופה. אתה מבין, מנהיג הפלסטינים בזמן מלחמת העולם השנייה, המופתי חאג' אמין אל-חוסייני, שהיה במעמד כמו ערפאת היום בשביל הפלסטינים אז (נדמה לי שיש בינהם גם קשר דם, אבל אני לא בטוח), היה תומך נלהב של היטלר, ואפילו עבר לברלין שם חתם עם היטלר על הסכם שאחרי שינצח במלחמה יגיע לישראל (פלסטינה אז) וישמיד את היהודים פה. בתמורה, המופתי הקים 2 דוויזיות ס.ס מוסלמים בבוסניה, שהשתתפו בהשמדת 90% מיהדות בוסניה, קרואטיה ויוגוסלביה. לאחר שסיימו עברו לעזור בסיום ה"מלאכה" ביהודי הונגריה ביחד עם שאר דוויזיות ה-ס.ס. לכן להנהגה הפלסטינית יש אחריות ישירה לשואה. חוץ מזה, עשרות שנים אח"כ, בזמן הלוויתו, שנערכה בלבנון, מאות אלפי התהלכו ברחובות יהודה ושומרון ועזה ומחנות הפליטים במדינות ערב באבל ולכבוד המנהיג שלהם שמת. ככה שרק מוח טיפש יכול לקחת את מה שאמרתי בהודעה הקודמת ולהפוך אותה בכיוון ההפוך על ישראל. זה פשוט לא עובד.

כתבת כאן המון דברים לא קשורים:

1. נושא מוצא היהודים לא משנה. הם פ]שוט יכולים להגיד שמי שבא מפולין שיחזור לפולין ומי שבא ממרוקו יחזור למרוקו. העיקרון ברור. 2. לא רמזתי שישראל היא קולוניאליסטית. 3. מה קשור מנהיג הפלסטינאים במלחמת העולם השנייה לעניין? ואם הוא היה תומך של בעלות הברית אז היית מוותר על השטחים? אין קשר בין המופתי לבין כיבוש השטחים - את הטיעון הזה מעולם לא שמעתי וכנראה שיש סיבה. 4. ובקיצור כל הודעתך הארוכה לא נגעה בכלל ברעיון של ההודעה שלי - פשוט שפכת מידע לא קשור לכלום והסקת ממנו מסקנות שלא קשורות אליו.

אריק ל

New member
בטח שכתבתי דברים קשורים.

1. אתה אמרת שהפלסטינים יכולים להגיד לנו לבכות אצל מדינות אירופה - אבל רוב היהודים פה בארץ לא היגעו מאירופה (בניגוד לפלסטינים שהגיעו ממדינות ערב וקשורים אליהם אתנית ודתית). הם לא יכולים להגיד למישהו לחזור למרוקו כי זרקו אותו משם (אותם ערבים). 2. לא רק שהרוב פה לא הגיע מאירופה, אלא גם אלה שהיגעו מאירופה והפלסטינים מאשימים אותם שמה הם עושים פה ושיחזרו הביתה, הגיעו בין השאר בגלל מנהיגם במלחמת העולם השנייה, שרצח כמה עשרות אלפי יהודים והיה מעורב בשואת יהודי אירופה באופן די אינטנסיבי (ככה שלפלסטינים יש יד בשואה). בקיצור, הועדתי נגעה היטב להודעתך, אתה פשוט לא הבנת אותה כנראה (או שעבר זמן וכדאי שתקרא את ההודעות הקודמות שוב).

ואתה ממשיך

1. אין שום קשר בין ערבי ממרוקו לערבי מישראל. תקלוט. תפנים. וד"א - אף אחד לא זרק את יהודי מרוקו - הם עלו לכאן מרצונם. 2. אנא שים סימני פיסוק בסעיף 2 שלך. לא הצלחתי להבין את כוונת המשורר.

אריק ל

New member
אלג'יריה, מרוקו, שכנים

אין קשר בין ערבי ישראלי שישב פה מאות שנים לרוב הגדול של הפלסטינים. תקלוט. תפנים. וד"א - יהודי מרוקו עלו לפה אחרי זוועות הגרמנים במרוקו. ערביי א"י מנו סה"כ כמה עשרות אלפים מתי שהגיעו לפה הציונים הראשונים. בריטניה, אח"כ, בלחץ של הערבים מנעה מיהודים להגיע לא"י, ובאותו זמן הביאה ערבים מכל רחבי העולם הערבי שיבואו ויעבדו כאן (כי היישוב הציוני התפתח והיה צורך ביותר ויותר עובדים). בהתחלה הרבה מאוד ערבים הסכימו להתישבות משותפת עם היהודים והיו קשרים טובים מאוד בין היהודים לערבים. אבל אז הגיע המופתי חאג' אמין אל-חוסייני, בשנת 1920, והתחיל את תנועת הלאומניות הפלסטינית. הוא הכניס להם לראש את זה שהם ישבו כאן מאות שנים, כל ה-500,000 ערבים, שרק לפני 30 שנה מנו פה 55,000 איש (ובאותה תקופה הם לא התרבו באותו קצב). מאז ועד היום חלק גדול מהפלסטינים מאמינים שאבותיהם באמת ישבו כאן מאות שנים. אני אמרתי את זה פעם ואני יאמר שוב - לך לשכם ותקשיב לערבית שם, ולך לעזה ותקשיב לערבית שם. אם היית סורי היית חושב שאתה באיזו עיר ענייה בסוריה כשאתה בעצם בשכם, ואם היית מיצרי היית חושב שאתה בחלק עני מאוד של העיר אלכסנדריה כשאתה בעצם בעזה. המבטא בעזה זהה לערבית מצרית והמבטא בשכם זהה לערבית סורית. עוד עובדה מעניינת היא, שב-67' היו שלושה כפרים כורדים בסיני ליד רצועת עזה. התושבים שם דיברו כורדית עיראקית וערבית עיראקית. אתה חושב שהם באמת ישבו שם מאות שנים?? מעניין. גם רונאל נראה לי חושב ככה. 2. מה לא ברור בסעיף 2? אמרתי שגם אותם יהודים אירופאים, שהפלסטינים אומרים להם: "מה אתם עושים פה? תחזרו לאירופה! אתם לא שייכים למזרח התיכון!", הגיעו לפה בהמוניהם בגלל, בין השאר, המנהיגות הפלסטינית בזמן מלחה"ע ה-2 שגייסה אנשי ס.ס מוסלמים באירופה שרצחו עשרות אלפי יהודים.

........

1. אז תאשים את הגרמנים. ד"א אם תבדוק מתי היו העליות הגדולות ממרוקו תגלה שזה קרה אחרי סיום מלחמת העולם השנייה. 2. ישנם היסטוריונים שחולקים על כך (בנוגע לכמות הערבים שהיו כאן). לגבי המשפט על העלייה מאירופה שהייתה בגלל המוסלמים - צר לי אבל גם אם תחזור על זה עוד אלף פעם זה ישאר מגוחך. בחיים לא שמעתי כזה טיעון תלוש מהמציאות ואני מזמין אותך לגבות אותו במאמר אחד של היסטוריון בעל שם.

אריק ל

New member
תגובה

1. גם רוב העלייה האירופאית לישראל הייתה אחרי מלחמת העולם השנייה. מעניין למה?? אולי בגלל שהבריטים לא נתנו ליהודים להכנס לכאן. 2. יש היסטוריונים שחולקים על כך שלעם היהודי יש קשר לישראל, ושהייתה שואה. 3. אתה פשוט לא מבין מה אני אומר לך - אני לא אומר שיהודים עלו לארץ מאירופה בגלל המוסלמים, אלא שבין השאר למוסלמים בהנהגת ההנהגה הפלסטינית דאז היה יד בשואה, ולכן הם הוסיפו סיבות לעוד יהודים אירופאים להגר לישראל. או שאתה מכחיש את זה שהשואה גרמה לכך שהרבה מאוד יהודים מאירופה הגיעו לישראל? חוץ מזה, גם קיומה של אמפריה יהודית אדירת מימדים ברוסיה שהייתה בעוצמת האמפריה הביזנטית ולחמה נגד צבאות ערב, בזמן ימי הביניים, נשמע תלוש מהמציאות, לא?

אתה פשוט לא מדבר לעניין. צר לי.

1. ומה הקשר. זה עדיין לא אומר שהסיבה שיהודי מרוקו עלו לארץ היא בגלל התנכלות הערבים שאח"כ הפכת לגרמנים. 2. אז לא נאמין לכל ההיסטוריונים. גישה מעולה. בגלל זה ציינתי היסטוריון בעל שם אבל אתה נסחף ונסחף. 3. גם לבלגים לרומנים הייתה יד בשואה ועדיין אני לא רואה בזה צידוק לכבוש את רומניה. 4. למה יש הוכחות היסטוריות ברורות המקובלות על הקהילה האקדמית אני מאמין. פשוט וקל. תנסה גם אתה.

אריק ל

New member
אני דווקא מדבר מאוד לעניין

1. אם היית יודע היסטוריה, היית מבין שלא הפכתי את הערבים לגרמנים, כמו שלא צריך להפוך את פהולנים לגרמנים. הייתה גם שואה של יהודי צפון אפריקה. אמנם היא לא נמשכה הרבה שנים ולא היו מאות אלפי נרצחים אבל הגרמנים החלו בהשמדת יהודי צפון אפריקה כאשר כבשו אותה. וכמו בכל שאר מדינות אירופה (חוץ מדנמרק, פינלנד ושוודיה) האוכלוסייה המקומית, הערבית, נרתמה לעזור להם. לכן יהודי מרוקו זכרו את הפרעות הללו ועלו ארצה לאחר מכן. 2. אני ממש לא נסחף. 3. קודם כל, לא אמרתי שיש קשר בין שייכות יש"ע לישראל לבין השואה. אמרתי את זה בקשר אחר לגמרי, לצערי כנראה כאן נובעת חוסר ההבנה של הודעותי על ידך. אמרתי את זה בהקשר שלפלסטינים אין זכות לבוא ולהתלונן "מה היהודים האלה עושים פה, שיבכו למדינות אירופה" (מה שאתה אמרת פחות או יותר, אבל אתה כל הזמן מוסיף לזה ככה שקצת קשה לי לענות למשפטים שמשתנים כל הזמן), כיוון שגם למנהיגות הפלסטינים היה יד בסיבה של למה יהודים הגיעו לכאן. דיברתי על ארץ ישראל, וזה גם מה שאתה כתבת בהודעה המקורית שלך, רק שמשום מה החלטת עכשיו להתייחס רק ליש"ע. דבר שני, כמו שהדגשתי בהודעתי השלישית, הפלסטינים ממשיכים להעריץ את חאג' אמין אל-חוסייני למרות פשעיו הניבזים, ואח"כ קוראים לנו נאצים, בניגוד למדינות אירופה ששם בוצעו משפטים וחוקקו חוקים. לכן יש הבדל די גדול.

רונאל1

New member
משכתב ההסטוריה הדגול, פרופ'מאריק ל.

1. שואה של יהודי מרוקו? באמת?. היהודים היחידים בצפון אפריקה שסבלו מהשואה היו יהודי לוב ובעיקר קהילה של טריפוליטנים שהיו במחנות באיטליה. בנוסף אליהם קומץ קטן מיהודי תוניסיה. בכל מקרה רוב רובם של יהודי צפון אפריקה ובפרט יהדות מרוקו, לא היו בשואה. 2. אתה ממש נסחף. 3. למנהיגות הפלסטינית אין יד ורגל בעליית העם היהודי לארץ ישראל. נהפוך הוא. אם כבר ניתן להאשים אותה בהתנכלות ליישוב היהודי, בפרעות שעשו כאן ושאר צרות, שאם בכלל, תרמו רק להברחת יהודים מכאן או לפחות למניעת עלייתם של אחרים (כפי שאכן קרה - חלק ניכר למשל מיהדות צפון אפריקה לא עלה לישראל אלא היגר למדינות אחרות כמו צרפת וארה"ב).

אריק ל

New member
לא משכתב ולא בטיח

חוסר הידע שלך בהיסטוריה של יהודי צפון אפריקה בזמן מלחמת העולם השנייה איננו לא צפוי. רק בשנים האחרונות מדינת ישראל החלה להכיר בשואת יהודי צפון אפריקה. אמנם לא היה מדובר בהשמדה המונית כמו באירופה, אולם אם הגרמנים היו שוהים שם מספיק זמן, זה היה מתפתח לזה. במרוקו הוקמו גטאות, יהודים גורשו ממוקות עבודה, אסור היה להם ללמוד בבי"ס מרוקנים, וכו'. הוקמו 12 מחנות עבודה במרוקו. בטוניס המצב היה חמור יותר - הוקמו גם מחנות ריכוז, וככל הנראה הייתה כוונה לבנות שם מחנה השמדה ליהדות צפון אפריקה. תדע שמרוקו, אלג'ירה וטוניס היו כולן כבושות ע"י ממשלת וישי של צרפת. לכן לפני שאתה אומר שמישהו ממציא, לך תברר עובדות. 2. זה שאתה לא יודע את העובדות לא אומר שאני נסחף. 3. אתה מסתכל רק על מה שקרה פה בארץ. אתה בכוונה בוחר להסתכל בצורה שיטחית ביותר על העניין, כנראה מחוסר אמונה שההנהגה הפלסטינית הייתה מעורבת בשואת יהודי אירופה ובמיוחד הבלקן. אבל מכיוון שהשואה הייתה חלק גדול מהסיבה שאח"כ הגיעו המוני יהודים בשנות ה-50 לישראל מאירופה (800,000 אם אני לא טועה), מי שהיה לו יד בשואה גרם ליהודים האלה לקום ולעזוב את אירופה לישראל. ואם אתה לא מאמין לי, תסתכל באתר שצירפתי פה למטה.

רונאל1

New member
ההסטוריה של אריק

1. יש לי ידע רב בהסטוריה לרבות זו של יהודים בארצות האיסלאם. לא הסטוריון אבל עשיתי שני קורסים אצל אייל צור שנחשב גורו בתחום באוני' ת"א. יהודי צפון אפריקה למעט מעטים ביותר לא חוו את השואה. אתה יכול לכתוב 99 פעם שהם כן ולקרוא לזה בכותרות של "שואת יהודי צפון אפריקה" אבל זה לא יהפוך את לנכון. 2. יהודי מרוקו לא עלו לארץ בגלל השואה. הם עלו משני שיקולים עיקריים (כמו יהודים רבים בארצות ערב ובכלל). הראשון היה גילויי אנטישמיות מצד האוכלוסיה הערבית המקומית ואפילו פרעות במקומות מסוימים (אם כי עדיין בהיקף קטן יחסית לגודל האוכולוסיה). השני ירידת מעמדם הכלכלי חברתי. במרוקו למשל כמחצית מהקהילה הייתה קהילה יהודית מפוארת שהייתה מקורבת לשלטון, קיבלה מעין שלטון עצמי בתחום דת וחינוך (רשת אליאנס-כי"ח) וחיה בסה"כ ברמה גבוהה (המחצית השניה הייתה הקהילה הכפרית שחיה בעומק מרוקו בין השבטים הברברים ורמת החיים שלה הייתה נמוכה בהרבה). ברגע שהורעו תנאי האוכלוסיה היהודית התגברו גלי ההגירה. יהודי מרוקו מכל מקום עלו בשנות ה50 וה 60 לישראל הרבה אחרי השואה. 3. אתה נסחף למרות שאתה לא יודע את העובדות. העובדות מבלבלות אותך. 4. הסתכלות שטחית? ההנהגה הפלסטינית מעולם לא הייתה חסידי אומות העולם. אבל הקשר המאולץ הזה שאתה מנסה לבנות תוך עיקום ההסטוריה והמצאתה מחדש, קשר לפי הפלסטינים הם שהביאו לעליה לישראל בגלל מעורבותם בשואה ולכן לאותם פלסטינים אין לדבריך זכות להגיד "תחזרו לאירופה", הוא כאמור קשר מטופש, ולא רציני. יהודים מכל העולם עלו לכאן משילוב סיבות של אידאולוגיה ציונית עם תנאי מחיה קשים בארצותיהם. כך גם גלי ההגירה האחרונים מרוסיה וארגנטינה. אף אחד לא עלה בגלל הפלסטינים, אלא, אם בכלל, למרות הפלסטינים.

אריק ל

New member
עיוות תגובותי ע"י רונאל

בקשר ליהודי צפון אפריקה, הטענה שאתה אמרת כרגע היא בדיוק אותה טענה שאמרתי לאיפכא, אבל הוא סתר אותה וטען שהיא לא קרתה. בכל אופן, הייתה גם הייתה שואה של יהודי צפון אפריקה. לך ליד ושם ותראה שם. ההכחשה של זה מאוד מסוכנת. בקשר לראייה שטחית - שים לב שלא אמרתי שהפלסטינים אחראים לסיבה שיש פה יהודים, אלא שהמעורבות שלהם בשואה, שגרמה לכך שגל אדיר של יהודים מאירופה הגיעו לפה (כי למעשה יהדות אירופה נהרסה), גורמים לכך שבקשר לא ישיר הם אחראים לבואם של כ"כ הרבה יהודים אירופאים לכאן, בגלל מעורבותה הישירה של הנהגתם בשואה. לכן הם לא יכולים לבוא בטענות למה הגיעו לכאן יהודים מאירופה ולהגיד - "אנחנו עשינו להם משהו? למה זה מגיע לנו?" וכו'. חוץ מזה, כמו שאמרתי לאיפכא, רוב היהודים פה בארץ הם בכלל לא אשכנזים ככה שזה לא משנה ממש גם אם כולם היו חוזרים לאירופה, עדיין היו פה יהודים שהגיעו לפה בגלל מדינות ערב שזרקו את היהודים שלהם ממהמדינות שלהם. ואת הקשר של הפלסטינים עם מדינות ערב אתה לא יכול להכחיש.

רונאל1

New member
המצאת ההסטוריה מסוכנת יותר

1. אחוז קטן ביותר מיהדות צפון אפריקה חווה את השואה. הרבה הרבה פחות מ 10% ולדעתי אפילו לא אחוז אחד. רק שאתה מכליל אותם בכותרת: "שואת יהדות צפון אפריקה" ועל סמך זה כבר בונה תאוריות. עוד 98 פעם נשאר לך לכתוב את השטות הזו ואז אולי זה יהפוך להיות נכון. 2. המעורבות של הפלסטינים בשואה הייתה אפס אפסים לעומת הנאצים האירופאים ממדינות אירופה השונות. לייחס להם תרומה לעליית היהודים לישראל זה פשוט מגוחך. האנטישמיות האירופאית דחקה יהודים לישראל ותאמין לי שהפלסטינים היו חסרון בשיקול לעלות לארץ יותר מאשר דחיפה לכך. 3. על הקשר של הפלסטינים עם מדינות ערב אפשר לבנות תאוריות גזעניות מסוכנות ביותר. תאר לך שבארה"ב שם הקהילה היהודית מבוססת וחזקה ונמצאת גם בתפקידים בכירים בשלטון, היו מדברים על מעורבות היהודים בדיכוי השחורים והגזענות כלפיהם. או לחילופין שהיו אומרים ליהודי ארה"ב או אירופה שיש להם את מדינת ישראל ולכן צריך עכשיו שיארזו ויעברו לישראל. ואת הקשר של היהודים בארה"ב עם מדינת ישראל אתה לא יכול להכחיש

אריק ל

New member
טוב, אני מבין שאני צריך להסביר את ע

1. כנראה שלשנינו מושגים שונים בקשר לשואה. בשואה אני לא מדבר על השמדה, אני מדבר על כל התהליך שחבו היהודים מ-33 עד 1945 באירופה ולמשך שנה אחת גם בצפון אפריקה. אמנם מעט מאוד נשלחו למחנות השמדה באירופה (כמה מאות, ורובם מטוניס), אבל הוקמו מחנות עבודה וריכוז בצפון אפריקה, ויהודים נושלו מרכושיהם, ממקומות עבודה, מבי"ס וכו'. תאמין לי שאני נגד עיוות ההיסטוריה, ואם אני טועה במשהו אתה יכול לתקן או להוסיף, אבל אל נא תאשים אותי בעיוות עובדות מוצקות כ"כ כמו העובדה שהנאצים גם התעללו ביהדות צפון אפריקה (אולם שוב, במידה הרבה יותר קטנה) 2. לא אמרתי שהמעורבות שלהם הייתה גדולה, אמרתי שהייתה להם מעורבות. כל עם שהייתה לא מעורבות בשואה, ועוד בצורה פעילה כ"כ, כמו הרכבת 2 דיוויזיות שכללו 20,000 איש ביחד של יחידה מובחרת כמו ס.ס בצבא הגרמני, לא יכול לבוא בטענות ולהתלונן מה עושים יהודים אשכנזים בישראל. נכון שהרבה הגיעו ממניעים ציוניים, אבל כמה מאות אלפים הגיעו בגלל השואה (כמו שאמרתי, נדמה לי ש-800,000 יהודים הגיעו מאירופה בשנות ה-50 עקב השואה). 3. לא קשור בכלל ולא רלוונטי. שוב דוחף לכאן גזענות שלא קשורה בכלל לתגובה שלי. הקשר בין מדינות ערב לבין הפלסטינם הוא: א. המוצא. ב. הזיקה הלאומית ג. השפה ד. התרבות ה. הדת אלה לפחות 5 נושאים בהם לפלסטינים משותף עם המדינות הסובבות איתם. חוץ מזה, הם בקשרים משפחתיים ענפים עם מדינות אלה. ולכן, גירוש היהודים ע"י מדינות ערב במשך שנות ה-50 קשור ועוד איך לפלסטינים ולעימות הערבי-ישראלי, ולכן הערבים והפלסטינים לא יכולים לבוא בטענות למה יש פה יהודים וכו'. זה עד כדי כך פשוט ולא צריך להתחיל לתת דוגמאות לא קשורות כמו יהדות ארה"ב ודיכוי האפרו-אמריקנים שם.

אריק ל

New member
והעובדה

שלפלסטינים לא היה שום מניע להביא לפה יהודים מראה רק על השנאה העיוורת של הנהגתם שפשוט חיפשה להשמיד אותם מבלי לשקול מה מעשיהם יעשו אח"כ.

רונאל1

New member
סתירה לוגית

1. אתה טוען שלפלסטינים ולמדינות ערב יש דברים משותפים רבים. אני לא מבין אם כך מדוע לדעתך מדינות ערב "גירשו" יהודים בשנות ה-50 למדינת ישראל. מה הם רצו להעניש את הפלסטינים ולחזק את הישוב היהודי בארץ ישראל על מנת שהישוב היהודי ינצח בעימות? 2. האמת היא שמדינות ערב לא בדיוק גירשו יהודים לכאן אלא היהודים עלו עקב אותן סיבות שמניתי. כלומר מדינות ערב אולי אשמות בעלייה לארץ אבל תהיה בטוח שהם לא חשבו אז על הפלסטינים כמו שהם גם לא חושבים עליהם היום.

למעלה