חברים בואו נדבר ברצינות אנחנו כולנו אותו עם ...

evglev1

Well-known member
מנהל
הריבים מלמדים, לפחות בתיאוריה, דווקא על אהבת כל המעורבים למדינה. נכון, הריבים תוקפניים מדי. קיצוניים מדי. האמירות עברו מזמן את גבולות הטעם הטוב. אבל בכל זאת. מי שלא אכפת לו מהמדינה, גם לא 'רב' עליה.

כיצד כל זה קשור לכסף לא לגמרי הצלחתי להבין.
זאת בדיוק הבעיה שיש כאלה שמוכנים שהמדינה תהיה דמוקרטית ליברלית בכל מחיר גם במחיר שלא תהיה מדינה יהודית ויש כאלה שמוכנים שהמדינה תהיה מדינה יהודית גם במחיר שלא תהיה דמוקרטית. יש גם כאלה שקוראים בגלוי לוותר על היותה של המדינה יהודית או על היותה של מדינת ישראל דמוקרטית ואני לא מדבר על הערבים אלא דווקא על היהודים הישראלים.

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת בדיוק הבעיה שיש כאלה שמוכנים שהמדינה תהיה דמוקרטית ליברלית בכל מחיר גם במחיר שלא תהיה מדינה יהודית ויש כאלה שמוכנים שהמדינה תהיה מדינה יהודית גם במחיר שלא תהיה דמוקרטית. יש גם כאלה שקוראים בגלוי לוותר על היותה של המדינה יהודית או על היותה של מדינת ישראל דמוקרטית ואני לא מדבר על הערבים אלא דווקא על היהודים הישראלים.
מסכים איתך. אבל צריך להישאר כנים. גם מקרב הקבוצה שאתה מדבר עליה, יש חלק לא מבוטל מהאנשים שדעתם זו נובעת דווקא מאהבתם את הארץ. כמובן שאני מסכים לחלוטין שמטרתם פסולה. אני גם מסכים שצריך למנוע אותה (כמעט) בכל מחיר. הכל נכון. אבל עדיין. יש מי שממש שונא את המדינה ורוצה בחיסולה, אם כמדינה יהודית ואם בכלל. אבל יש גם כאלה שדעתם היא שעדיף שהמדינה תהיה X-Y-Z, תוך שהם אוהבים אותה לא פחות ממך וממני, גם אם השקפתם שונה.

קשה לעתים להבדיל בין הקבוצות השונות אבל זה לא אומר שכולם מקשה אחת.

ai27

Well-known member
הבעיה היא לא שם.
הבעיה היא - שישראל לא תוכל להיות דמוקרטיה ליברלית אנטי-יהודית, כי אין לזה רוב.

הבעיה היא שיש רבים שמעוניינים להפוך את ישראל לדיקטטורה "ליברלית",
והמרחק משם להפיכה בולשביקית מאוד קצר

ערני31

Well-known member
לא מלוכני אבל מאמין בביאת המשיח וזה לא הנושא של הפוסט מה שרציתי לומר בסך הכל שאנחנו צריכים לראות אנשים לפני שאנחנו רואים כסף לתת חשיבות לחיי אדם יותר מכסף

לא מלוכני אבל מאמין בביאת המשיח וזה לא הנושא של הפוסט מה שרציתי לומר בסך הכל שאנחנו צריכים לראות אנשים לפני שאנחנו רואים כסף לתת חשיבות לחיי אדם יותר מכסף
מצטער לנפץ את הבועה אם תחליף את המילה כסף בעבודה ותראה איך כל דבריך חסרי משמעות.

כסף זה אנרגיה שנוצרה מעבודה או מהשקעת הכסף שזה בעצם גם עבודה להשקיע כסף בצורה טובה.

והרי אם אין קמח אין תורה ובמילים אחרות בלי עבודה אין עיסוק בדברים רוחניים כאלה ואחרים.

כמו שציינתי מספר פעמים כרגע יש קנוניה עולמית שבעזרתה בקלות מי שקרוב לשיבר של הכסף מקבל הרבה

ומי שרחוק מקבל מעט כמו שאפשר לראות בסרט הזה.

במילים אחרות ע"י מניפולציה והבנת המערכת הכספית במעט עבודה יחסית הוא מקבל הרבה כסף והפוך אנשים

שעובדים בלי הבנה של המערכת הכספית מקבלים הרבה פעמים מעט כסף יחסית להשקעתם(של זמן ומאמץ.)

אבל כאמור ברגע שאנשים יתעוררו הם ישנו את המערכת.

ערני31

Well-known member
כסף הוא אמצעי למסחר אבל אם בשביל להשיג אותו רומסים אנשים אז הוא הופך לעבודה זרה מהגרועות ביותר

אלפיני

Well-known member
דוברים את אותה שפה
לא כולנו. חלקנו דוברים רוסית כשפת אם. חלקנו יידיש, חלקנו עברית, ערבית , אמהרית.

חוגגים את אותם חגים
חלקנו חוגגים יום זיכרון ועצמאות , חלקנו לא.
החלקנו חוגגים באדיקות חגים יהודיים על פי מצוות, חלקינו באופן חלקי, חלקנו כלל לא, חלקנו חוגגים חגים אחרים בכלל.

שירתנו באותו צבא
שוב, חלקינו שירת חלקנו לא. חלקנו באופן מלא, חלקנו חלקי בין אם יהודים או לא יהודים.

בשביל מה אבותינו כמהו לפיסת הארץ הטובה הזאת
אבותנו גם רבו בניהם. בגלל המחלוקות בין היתר חרבה ירושלים ובית המקדש השני.

הרי בסופו של דבר הקרבות האלה הם כולם על כסף מה יעשה הנבחר בכספי המיסים ולאן הוא ינתב אותם ובשביל זה כולם מתנגחים אחד בשני
כסף הוא אמצעי להשגת מטרות, בין אם פרטיות ובין אם ציבוריות. כיצד לנתב כסף משפיע על סדרי עדיפויות ועמם על דרכי חיים.

אבל מה אנחנו רוצחים שכירים חיי אדם חשובים פחות מכסף?
לפעמים גם בזה מתעסקים יהודים. כך תמיד היה כך זה עדיין.

אבל תמיד חיי אדם ובריאותו שווים תמיד יותר מכל הון שבעולם ואם לא אז לעזאזל כל מה שאנחנו מתפארים ביחודיותנו חס ושלום מדובר פה בקודשי ישראל עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל אז יאללה בואו נתאחד ולעזאזל הכסף מי יכול עלינו
כי יש מי שמשתמש בתורת ישראל על מנת לטעון שחיי אדם של אדוקים באמונתם שווים יותר ושל מי שאינם יהודים שווים הרבה פחות.

ערני31

Well-known member
טעות בידך אין לי דבר נגד איש גם אם אינו יהודי אם אתה רוצה להצטרף לעניין של אהבת חינם אז וולקאם

marabo

Well-known member
אתה טועה. השמאל לא רואה כאן עם אלא פרטים שגרים ביחד במקרה באותה אדמה.
הדברים המאחדים שהם למעשב המסורת היהודית הם דברים זרים לו שברצונו לעקור.

ערני31

Well-known member
ארבעת המינים משולים לעם ישראל ויש כאלה שהם ערבה אבל הם עדיין חלק מעם ישראל

אבנר ג

Well-known member
אתה טועה. השמאל לא רואה כאן עם אלא פרטים שגרים ביחד במקרה באותה אדמה.
הדברים המאחדים שהם למעשב המסורת היהודית הם דברים זרים לו שברצונו לעקור.
לפליאה בעיני
איך אותו שמאל הקים כאן את המדינה הזאת, שלדבריך הוא אינו מזדהה איתה,
לחם עליה והקריב את חייו, בנה אותה לתלפיות, והכין אותה ליום בו באתם אתם העניים ממעש,
ולקחתם אותה מן המוכן, ומאז היא הולכת מדחי אל דחי

marabo

Well-known member
לפליאה בעיני
איך אותו שמאל הקים כאן את המדינה הזאת, שלדבריך הוא אינו מזדהה איתה,
לחם עליה והקריב את חייו, בנה אותה לתלפיות, והכין אותה ליום בו באתם אתם העניים ממעש,
אין שום קשר בין השמאל ההוא לשמאל של היום.
והמדינה לא הולכת מדחי אל דחי אלא עולה ופורחת

Harrington

Well-known member
מנהל
ליום בו באתם אתם העניים ממעש,
לפעמים אני תוהה ברצינות עד כמה אנשים יהינו לכתוב שטויות רק כדי לתקוף את יריביהם הפוליטיים, תוך הגחכת עצמם.

הרי גם אתה, אבנר ג, לא תוכל לטעון ברצינות שמדינת ישראל לא התקדמה מאז 1977 ועד היום. אפילו אם תאמר שלא דיברת על המהפך הפוליטי אלא על עליית נתניהו, לא תוכל לומר ברצינות שישראל לא התקדמה מאז 2009 עד היום. זאת פשוט תהיה אמירה מגוחכת ברמות-על וכל אדם ישר והגון יודה בכך.

אז דחילק בן אדם. רוצה לתקוף את הימין? לך על זה. רוצה לטעון שביבי צריך ללכת? בכיף. אבל למה, למה כל הדמגוגיה והשטויות האלה. לעולם כנראה לא אבין.

הבעייה היא שרק חלק מהעם יכול להזדהות עם מה שכתבת.
יש לא מעט אנשים שגרים באיזור מסויים שמרגישים הרבה יותר קרובים לאמריקאי הממוצע מאשר למתנחל מקרני שומרון שלא לדבר על בית שאני או חרדי ממאה שערים.
בוא נקרא לילד בשמו: התיקים התפורים של נתניהו נבנו על הנחת היסוד שאומרת שלא ייתכן שהעם הזה של הדפוקים ינהלו את המדינה.
שלא יכול להיות שחרדי +בית שאני+ מתנחל יאמרו לצפונבוני מה לעשות רק בגלל שהם נצחו בקלפי.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אם תפסתי אחד שהפנים את המסר מספיק לי
אף אחד לא הפנים את המסר שלך - אתה נאיבי בדיוק כמו יבגני.

אינך מבין שכל שמאלני פורום זה מתייחסים לכל יהודי מאמין ( חילוני/מסורתי/דתי/חרדי) כאל עובד אלילים.......צביעות , כזבנות , גזענות , אוטואנטישמית...הם מתביישים בדת אבותיהם ומוקיעים אותה תחת כל עץ רענן........

למעלה