חוזר לרוץ...

כמה מקורות

האם אתה מתכוון ב"טיפ כזה" להצעה שלי לרוץ לאט בהתחלה? אם כן, צירפתי לך מספר מקורות שמתאימים לרצים מתחילים (אגב, אני במצב דומה לשלך ואני חוזר לרוץ אחרי הפסקה ארוכה וגם אני רץ לאט) הרעיון הוא לתת לגוף להתחזק ולהתרגל לעומס. אתה לא יכול גם לרוץ מהר וגם להוסיף מרחק כי זו מלחמה בשתי חזיתות. הסדר הנכון הוא קודם כל להעלות בהדרגה את מרחק הריצה ("נפח") ורק אחרי סף מסויים להוסיף (שוב בהדרגה) אימונים לשיפור מהירות הריצה. אם תתמיד ותהיה סבלני תיווכח שמהירות הריצה וקלילות הריצה ישתפרו עם העלייה בנפח, גם ללא "אימוני איכות" ספציפיים. בכל הקישורים יש התייחסות כללית לרצים מתחילים ובין היתר עונים לשאלות שאתה שאלת בהודעה הראשונה. בהצלחה

segibegi

New member
ניסיתי את הטיפ ועוד מחשבה מעניינת :)

אהלן, היום ניסיתי את הטיפ שלך, ורצתי מאוד לאט. בהחלט שיפור בזמן הריצה: 20 דקות רצוף (ואז נשפכתי, אבל לא לפני שעליתי העלייה שבדרך כלל שוברת אותי). אמנם הרגשתי קצת מצחיק, אבל אחרי כמה זמן ממש נהניתי מהריצה. אני חושב שאני אנסה ריצת נפח כזו כחלק מהאימונים (זה עוד משהו כחלק מהגיוון). אגב, בזמן הריצה ניסיתי להבין מה שובר אותי ותוך כדי התחלתי לחשוב על הקשר בין תורת האילוצים (של ד"ר אליהו גולדרט) ובניית כושר. חשבתי שניתן לעשות אפליקציה יפה של התורה לבניית כושר. אם כן מה ששבר אותי בריצה (צוואר הבקבוק של המערכת) היה שרירי הרגליים (במיוחד התאומים). אליבא דה "תורת האילוצים" עליי להסיר את צוואר הבקבוק... אז אני מחפש תרגילים לחיזוק שרירי הרגליים. אגב, האם מישהו כאן מכיר מאמר הדן בבניית כושר ובתורת האילוצים? נראה לי מעניין.

למעלה