חוק טל

Phlawless

New member
חוק טל

למרבה האירוניה... אותו חוק עלוב מפריד בין הדת והמדינה אך ראו מתי מציצים להם החרדים? כאשר הם צריכים לעבוד על מנת לחיות במדינתינו במקטם לשבת וללמוד תנ"ך. זה רק מחזק את הפערים ומנציח את הפערים!!! למרות שהבטיחו להתחשב... הם עדיין בשלהם שיתגייסו כבר, יחיו את חייהם ויעזבו אותנו!!!

אתה אומר בעצם,

מי שקרע לנו את הים והוציא אותנו ממצריים כשלפני כן יצר אותנו ברוב חסדו וחכמתו - תפסיק עם הכפיה הדתית שלך, זה לא נראה לנו. אמנם בראת אותנו ואתה מחיה אותנו בכל רגע, תיכננת לנו חמצן בדיוק כדי שנוכל לנשום בול מתאים, ריחקת אותנו מהשמש בול כדי שלא נשרף ובצורה שגם לא נקפא ועוד כאלה, אבל דחילק, מה אתה מבין יותר טוב מאיתנו מה יותר טוב לנו? ד"א, אחלה מערכת עיכול, ראיה, שמיעה... תודה... וואללה משוכלל....

zazaza

New member
לא

מה שהוא אומר זה : 1. אני משרת 3 שנים ללא כל תמורה בצה"ל במיטב שנותי. 2. אני עובד ימים כלילות על מנת לפרנס את עצמי. 3. אני משלם מיסים בשיעור של למעלה מחמישים אחוז מרווחי בברוטו. 4. אני לומד ומשלם עשרות אלפי ש"ח בשנה ללימודים. 5. החרדים לא משרתים כלל בצבא. 6. החרדים לא עובדים בעבודה יצרנית. 7. החרדים לא מכניסים כסף לקופת המדינה. 8. החרדים מקבלים כסף עבור לימודיהם. אין הוא חולק על קיום האלוהים אלא הוא שואל מדוע יש ציבור הנח על גבו וניזון מדמו. הוא שואל האם הוא עבד או אזרח סוג ב´ ? המסקנה המתבקשת היא שנמאס !

אם אין מחלוקת לגבי הקיום

של בורא היקום, אז צריך לדעת מה הוא רוצה. כתוב אלף לחזית ואלף לחזית. כלומר אם יהיו מספר הנשלחים לחזית הגשמית שהיא שדה הקרב או באופן כללי לצבא, כמספר הנמצאים בחזית הרוחנית (בתי מדרשות, כוללים, ישיבות וכל תלמודי תורה שהם) אנחנו היום לא יכולים לצייר בראש את המצב הזה שהוא מתואר לנו במסמכים שהשאיר לנו בורא העולם. כתוב עוד: "לולי בריתי יומם ולילה - חוקות שמיים וארץ לא שמתי". כלומר, רגע אחד שלא ילמדו בו תורה - העולם חוזר לתוהו ובוהו. למעשה מי שלומד תורה, הוא מוריד אור רוחני עצום לעולם, ומלעשה מהווה מקדש שהוא כמקום שהקב"ה יכול להתקיים בו בעולם, שהרי היום שאין בית מקדש. "...ותלמוד תורה כנגד כולם". מי שרואה קצת מה בורא עולם השאיר לנו גם דרך אותם גדולי ישראל קדושי עליון שהיו פעם גם מחיי מתים (כדי להתקבל לקבוצת התנאים, היו צריכים מינימום להחיות מת). עד היום יש גדולים ועצומים בתורה, למשל בנו של הסטייפלר, שכמעט כמוהו, כשנכנס אליו מישהו (שמעתי ממקור ראשון) הוא עונה לו לפי הבעיות שלו בדיוק, לפני שהוא מתחיל לדבר או להראות לו מה כתב כדי לשאול או לקבל ברכה וכו´. ענק שבענקים, חכמה ודרגה רוחנית שאין למי שלא קרוב ליהדות מספיק שום מושג והוא גם לא יחשוב שיכולים להיות בכלל דברים כאלה. אסור בתכלית האיסור לזלזל בלומדי התורה. ראיתי בעיניים שלי את הדברים הנוראים הכתובים בגמרא על כך, ולא כאן המקום לפרט. למי שבכל זאת מעוניין צרפתי לינק לעמוד הגמרא.

norbert

New member
פרזיטים ארורים!

האלוהים הזה שלך (שרצח מהעם שלך שישה מיליון אנשים שלא עשו לא כלום, ודי לביבורי החטאנו וזה מגיע לנו), לא מתבייש לתת לציבור שלם לא לעשות כלום בגלל התנ"ך הזה שלכם (שאגב בו, שימו לב טוב טוב! משה נוזף בשבטי גד וראובן על כך שהם מתכוונים להניח לשבטים האחרים להילחם)?? מה ההבדל ביני לבינך שלך יש זכות לא לשרת, ולעשוק אותי, ואני צריך להילחם בשבילך ולפרנס אותך?? אתה לא חושב שזאת חוצפה?? אז אני חושב שכן.. יום טוב

אין לך מושג על מה אתה מדבר!!!!

אותם שישה מיליונים, נהרגו נכון, אבל מה זהו? נגמר? אתה יודע שמי שנהרג בגלל שהוא יהודי, זה אומר על קידוש השם, הוא מסודר כמעט לגמרי שם למעלה? אותה שואה היא היתה מהרבה סיבות - נכון זה דבר נורא, אבל מי אנחנו שנבין את בורא העולם על כל פעולותיו? אנחנו מבינים קצת. אם אתה יהודי אתה צריך להבין שהתורה ניתנה לא לדתיים, אלא ליהודים, שהיו אז בני ישראל. מה שהיהודים יעשו איתה זה משהו אחר. היתה בשואה קבוצה של בנות צדיקות אשר היגיעה אליהם בשורה מרה שהנאצים הארורים הולכים לבצע בהם מעשים נוראיים. אותן בנות היו צנועות וידעו על כך שמה שחשוב זה שהנשמה של כל אחת מהן תשארנה קדושה וטהורה. הן ידעו את ההלכה שלפיה צריך למות ולא להגיע למצב הזה. הרבנית שלהן כשהעבירה להן את הבשורה המרה, אמרה להן לקחת כל אחת כמוסת רעל, ובמידה ויקרה משהו לבלוע ולמסור את נפשן על קידוש השם. הגיעה העת, ובאמת אותן הבנות במסירות נפש נפטרו המעולם כשהן טהורות.

zazaza

New member
באיזה בועה מענינת אתה חי...

אנא שתף אותנו בחוכמתך הרבה איזה סיבות בדיוק היו לקיום השואה למעט שנאת אדם של מטורפים ??? ומה זו השטות הזו על "מסודר שם למעלה" ? מדבריך נשמע כי אתה רץ להקריב את עצמך על מזבח היהדות או מתנדב להיות קורבן לניאו נאצים כדי להסתדר שם למעלה. שטויות !!!!!!!

אף אחד לא התנדב למות סתם.

יש כמה עברות שכדאי מאוד למות ולא לפול בהם. לא דיברתי על כך. כל מי שנהרג על קידוש השם (רק בגלל שהיה יהודי - דינו אחר לגמרי, בבית הדין של מעלה. זה כולל את הרוגי הפיגועים ועוד.

אני לא אמרתי שהנאצים יימך שמם וזכרם

רצו להרוג את הבנות, אם לא הבנת. תקרא שוב אולי תבין. אם עדיין לא הבנת חכה כמה שנים תתבגר ואז תקרא שוב.

zazaza

New member
מאחר ואתה חוזר ומדגים

את חוסר היכולת שלך להבין או את חוסר הרצון שלך לענות לשאלות נוקבות ומעדיף להתמקד באיומים שיקרו בעולם הבא וניסיון להפגין איזה שהוא סוג לא ברור של עליונות עקב גילך (שהוא לא ברור). להלן השאלות : 1. אנא שתף אותנו בחוכמתך הרבה איזה סיבות בדיוק היו לקיום השואה למעט שנאת אדם של מטורפים ??? 2. אם כולם היו אדוקים ולומדים תורה כל היום, מי היה שומר על גבולות המדינה ? מי היה מייצר מזון ? מי היה מכניס כסף לקופת המדינה ? האם תבחר גם הפעם לבלבל לנו את המוח עם ניסיונות לשטיפת מוח נוסח מיסיונרי או שמא תטרח ותענה על השאלות (שהן ציטוט של הודעותי הקודמות) ?

norbert

New member
אני מתערב איתך

על כל כספי שאם היית שואל את אותם שישה מיליון הם הם רוצים למות בשואה ולהיות "מסודרים שם למעלה) 99% מהם לא היו רוצים!

יש לי שאלה

אתה למעשה טוען , שלא ניתן להבין תמיד את מעשי האל ( תקן אותי אם אני טועה ) ובעצם טענה זו אתה מסביר מדוע נרצחו אנשים בפיגועים או בשואה , שלמעשה האל עושה את דבריו למטרות שאנו לא מבינים. בו בזמן אתה סוגד לו ומקיים את מצוותיו, אף על פי שאינך יודע מדוע הוא עושה מה שעושה. התורה שוללת עצמה לא פעם וגם לא פעמיים ( נתן לך הבחור הזה את הדוגמא של משה והשבטים ) . אם כך על סמך מה אתה מבסס את אמונתך שאכן האל מתכנן את מהלכיו כהלכה?? יתרה מזאת איך תסביר את הסבל האנושי הרב שקיים לא רק אצל הגויים , אלא בתוך העם היהודי עצמו? האם זה אותו אל רחמן ורחום שמדובר עליו בתנ"ך? האם יש צורך בסבל בלתי מובן של אנשים תמימים בשואה למשל , שאינם יודעים על מה ומדוע נרצחו , בכדי להביא אותם לעולם טוב יותר שם למעלה? התחמקת משאלות דומות בתשובותייך לשואלים האחרים. מה שמשאיר לי קו מחשבה די ברור , שאתה מסתמך על האל בעיניים עצומות מבלי לחשוב מדוע הוא שולל את עצמו ומדוע ישנו סבל כה רב בעלומינו ( תקן אותי אם אני טועה ). הדוגמא שנתת לגבי אותן בנות צדיקות , בהנחה שהמקרה אמיתי , לא משקף. מה לגבי אותם ילדים שנרצחו שם בשואה , מבלי שידעו אפילו לדבר ? האם גם הם מתו במטרה כדי להגיע לעולם הבא? דיברת באחת מתשובותיך ( ברביעית ) על כך שמי שנהרג בקידוש השם , דינו בבית הדין למעלה יהיה אחר לגמרי. אני מנסה לצפות את תשובתך ומניח שתאמר לי שהאל נתן לכל אדם את הבחירה החופשית למוסר ומצפון משלו ולפיכך לנהל את חייו. התשובה הזו תענה לי על השאלה , כיצד ייתכן שישנם אנשים שמתים מתוך קידוש השם , ואחרים שלא ולפיכך הצדק נעשה בהתאם בבית הדין שם למעלה. ובכן , אם כך הדבר כיצד אתה מסביר את העובדה שישנם אנשים שנולדים עם מומים שונים ואחרים ,שנולדים למשפחות במצוקה, אשר אין להם היכולת להחכים ולגבש לעצמם מצפון ומוסר? אני מניח שתגיד לי שלכל אדם ניתן המום שלו בכדי להסדיר את חייו בצורה הנכונה ביותר ( למשל אם מישהו היה נולד מושלם , הוא היה חוטא כך או אחרת ועצם מתן המום המסוים הזה מאפשר לו לקיים את המצוות ). אם כך כיצד אתה מסביר את העובדה, שבכל זאת אנשים, שנולדים עם מומים או נכות פיזית כלכלית או אחרת נולדים ללא משמעות לחיים , או נולדים במצב שלא מאפשר להם לקיים את חוקי האל. האם לכל אדם ישנו תפקיד מסוים בעולמינו? אם כך על מה ולמה ההתאכזרות הזו לאנשים? מדוע ישנו הצורך להתאכזר למספר כה רב של אנשים. מה שאני טוען למעשה , הוא שלאנשים לא ניתנת היכולת להבחין כיצד למות מתוך קידוש השם. לא ניתנת להם הבחירה כיצד לנהל את חייהם ולפיכך הם אינם יכולים בעמדה טובה לבית הדין שם למעלה. מה שלמעשה מסביר שכל הטענות שלך אינן הגיוניות , הן שוללות אחת את השנייה ואין בהן אלא מהמקריות ובכדי להסדיר את אותה אמונה יהודית שהרי ברור לכל עין שאינה מציאותית. אני מעוניין לראות אם תוכל לשלול את כל טענותיי ולהסבירן. אשמח לקבל תשובה

מהנדס שמקצועו היה מתקן מנועי מטוסי

סילון היגיע לרב מסוים כדי לשאול אותו כמה שאלות בעניין דברים שלא הסתדרו לו עם ההגיון שלו. אמר לו הרב, אני אענה לך, רק לפני כן אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות על מנוע של מטוס סילון. אמר לו המהנדס: כבוד הרב, עם כל הכבוד לך, למדת פעם משהו על כך? ענה לו הרב: "לא". השיב המהנדס:"אז איך אתה יכול לשאול שאלות על כך, שהרי לא למדת? ענה לו הרב: "ישמעו אוזניך מה שפיך מדבר, למדת תורה פעם כמו שצריך?" השיב המהנדס:"לא".. ענה לו הרב: "אז איך אתה יכול לשאול שאלות על כך, שהרי לא למדת? עוד משל קצר: אדם הגיע אל חברו החקלאי במושב והתארח אצלו. הוא הגיע לראות במה הוא עוסק ואיך הולך. ראה אותו מגיע עם מכונה גדולה שהופכת את האדמה. חשב בליבו, מה, הוא הורס את האדמה ושובר אותה, מה הוא עושה?! לאחר מכן ראה אותו זורק על האדמה גרעינים.. חשב בליבו, מה? לא חבל? הגרעינים כאלה טובים וכך הוא משליך אותם? לאחר שגדלה חיטה במקום הגיע חברו החקלאי עם מכונה כבדה ועצומה אחרת, ועבר על החיטה כשחברו שם לב שכל מקום עליו הוא עבר נותר ריק מן החיטה והבין בליבו וחשב - עכשיו הוא חותך את זה? מה הוא עושה? מה לא חבל?!! לאחר מכן ראה שהוא לוקח את כל הגרגרים מהחיטה ומועך וטוחן אותם לאבק. ברגע זה הוא כבר לא ידע מה לעשות עם עצמו. עד שהכל גדל וכבר יש גרגרים כך הוא משמיד את הכל? הבנ´דם הזה לא נורמלי לחלוטין!! אחרי שהיה בצק מוכן כבר, ראה אותו חברו משליך את הכל לכבשן האש. החבר כבר התפחלץ... לבסוף יצא לחם טעים וטרי מהכבשן..... אני מקווה שהבהרתי את הנקודה.

תראה

עם כל הכבוד למשל הנחמד הזה , לא ענית למרבית השאלות שלי ,מה שגורם לי להסיק שאינך יודע את התשובות ואם להסתמך על התשובה שלך , אז בגלל שאינך בקיא עדיין בתורה מספיק בכדי לצבור את הידע הדרוש לשם תשובה לשאלותיי. אם אני טועה , אז אשמח אם בכל זאת תענה לשאלות האחרות, אשר משלייך בהחלט לא ספקו תשובות הולמות לגביהן. אני מעריך ,שאתה חושב שבכל זאת המשל שלך ענה לי על כולן ולכן תרשה לי לדייק יותר ( אגב אם תענה לי לשאלה שכתבתי לך למטה, בתגובה להודעה אחרת שלך , זה מאוד יועיל לי, אבל אני מניח, שלא ענית ,מאחר ואינך יודע את התשובה בעצמך ושוב תקן אותי אם אני טועה ). לא מזמן , אני לא יודע אם אתה זוכר , ענה הרב עובדיה שנחשב לבקיא גדול בדת ( עד כמה שאני יודע ) , וענה שששת המיליון שנהרגו נענשו על חטאים בגלגול קודם. השאלה שלי היא : מדוע לאל להעניש את בני האדם על כך שלא קיימו את מצוותיו? לשם מה הוא זקוק לכך , שבני האדם יקיימו את חלקם בברית? האין הוא יכול ליצור לנו עולם טוב יותר ,שלא נחוייב בו לקיים את מצוותיו? את התפילות והמצוות ? ( אני לא מדבר על מצוות שבין אדם לחברו ) פרטתי שאלות דומות וקשות יותר בסגנון דומה , אני אשמח אם תענה לי עליהן בצורה יותר משכנעת מאשר : לך תלמד תורה ותבין , כי לימוד התורה לא יסביר לי בדיוק כמו שלא יסביר לך ובדיוק כמו שגדולי הרבנות אינם יודעים - מדוע אלוהים כל כך אכזר לבני האדם. או שאולי בכל זאת יש לך תשובה לכך? אשמח לקבל תשובה לשתי הודעותיי.

nirdagan

New member
יש לי חדשות בשבילך

יש מחלוקת רצינית ביותר לגבי קיום בורא היקום. אני ורבים אחרים מאמינים באמונה שלמה שאלוהים זו פיקציה שהמציאו בני אדם כדי לשלוט בבני אדם אחרים. הממציאים הצדיקו את שלטונם בהסמכה אלוהית. אין אלוהים. זה קשקוש של אנשים פרימיטיביים שמאמינים לשטויות.

למעלה