חוק טל

גוססי

New member
פתחתי את החומש וקראתי

הוא כתוב בעברית די פשוטה, אין בעיה להבין. ברור לחלוטין שאילו כותבי התורה היו שומעים את טענת החרדים - והיהדות האורתודוכסית בכלל - לבעלות על דת ישראל הם היו מתפלצים (או מתים מצחוק, אבל זה כבר דורש חוש הומור מאד מפותח).

שאלה

אתה טוען למעשה שאנחנו אלו שאחראים לקיים את הברית עם האל , כלומר למלא את חלקנו בברית ובכך להציל נפשותינו. השאלה הנשאלת היא מדוע האל זקוק לברית עמנו? מדוע הוא רוצה שנעריך אותו כל כך ושנקיים את מצוותיו? הרי אין הוא כל יכול? מדוע הוא לא ברא לנו עולם פשוט בו אין צורך באמונה והערכה כלפיו? מדוע הוא לא נתן לנו גן עדן בלי סבל ? האם זהו האל הרחמן והרחום עליו מדובר בספרי הקודש של היהדות? אם זהו האל הרחמן שלנו , בעולם בו כל אחד צריך לדאוג להציל את עצמו בעולם הבא , הרי שמדובר בעולם אכזר ומגעיל , ואני לא רוצה לקחת חלק בתופעה הזו בה אני תריך לדאוג ל"תחת שלי " ( סליחה על הביטוי ) , ולהציל נפשי בעוד אותו אל מתאכזר בצורה ברוטלית כלפיי אנשים אחרים להם לא ניתנה האפשרות להציל נפשם , מה שמוביל אותי לשאלה הבאה : כיצד אתה מסביר ,שאותו אל רחמן, שרוצה שנקיים את חלקנו בברית , לא מאפשר את קיום המצוות לחלק כה רב של אנשים? אותם אנשים הנולדים בעלי נכות ( שאגב ציינתי בשאלתי הקודמת מדוע הם נולדו כך , לפי הערכתי כמובן ותקן אותי אם אני טועה ) , שלא מאפשרת להם להציל נפשם בבית הדין למעלה. ומה לגבי הגויים? הרי הגויים אינם יכולים כולם לחזור בתשובה. אתה טוען שלמעשה עם ישראל אחראי לגורל הגויים באי קיום מצוותיו. אם כך שוב נגלת לעין אכזריותו של האל. המ אשם אותו גוי מסכן שחטף סרטן , בכך שיהודי כלשהוא שאינו קשור אליו , אינו מקיים את המצוות. אתה תטען וודאי שעל שומרי המצוות לנסות להחזיר את שארית העם היהודי בתשובה כדי למנוע אותו סבל של הגויים ושלנו. ובכן , הרי ברור לכולנו שזה לא הולך לקרות וודאי שלא בזמן הקרוב. אם כך מדוע האל אינו עושה דבר? מדוע אנשים ממשיכים לסבול? מדוע כל ההתאכזרות הזו כלפיי בני האדם?

אתה מאמין או יודע ?

שבאמת היה קטע כזה עם ים סוף וכו´ אתה אדם מאמין וכמה שהאמונה יותר טיפשית ככה האתגר שלך יותר גדול

את מאמינה שפעם היית טיפה שכולה

נוזלית, והיום את בחורה שיש לה גם עצמות קשות, שיניים, עיניים, אזניים, מערכת עיכול... וגם חושבת על הרבה דברים, רק לא על זה.., או שאת יודעת את זה?

נ מ א ס

New member
אני לא מבין

איך אתה מעיז לחתום את הודעותך בדגל ישראל כאשר כל כך הרבה מהציבור שאליו אתה משתייך מאמין כי אין למדינה זכות לקיום ומשתמט באופן פעיל מכל מעמסה בחיי היום יום במדינה (תל"ג, שירות צבאי, עבודה, מיסים) ועוד מקבל כסף על חשבון העבודה שלי ושל הציבור שלי ! חוצפן ! נמאסתם !

נ מ א ס

New member
אתה לא יודע קרוא וכתוב ?

רשמתי דגל ישראל ולא דגל המדינה-החרדית-ציון-המחקה-את-איראן. תפסיק להדביק חומר פרופוגנדה זול ושקרי. את מי מעניין שאתה מתפלל 5000 פעמים ביום ???! גם ככה אני לא מאמין באלוהים המסריח הדפוק שלך אני מאמין ב-50 אחוז מס שיורדים לי כל חודש כדי לממן את בני העוולה בני הבליעל הממזרים הללו. ואני מאמין ב-40 יום בשנה שאני לובש בגדים ירוקים, אפוד ונשק ומגן על התחת המסריח שלך בשעה שאתה יושב במזגן שאני מימנתי לך וקורא בספר שבני אדם כתבו וממציא סיפורים ופירושים. אדיוט !

אם מי שכתב את זה מאמין ויודע שיש

בורא לעולם שגם קרע לאבות שלך את ים סוף, הוא גם יודע שבורא עולם כתב בעשרת הדברות: "לא תענה בריעך עד שקר". אם תוכל ליישב את הסטירה המצלצת, תתקשר.

למעלה