חמאה של תנובה נמכרת בקנדה ב...

SupermanZW

Well-known member
זהו. שכנעתם. אני עובר לקנדה.
פרט קטן, מדובר על מחיר בחנות מסויימת בטורונטו, בערים אחרות לא מצאו חמאה של תנובה במחיר הזה. יוקר המחיה בטורונטו גבוה מאוד, בערך כמו בתל אביב. מי שרוצה לחסוך כסף לא עובר לטורונטו. יוקר מחיה נמוך יש בפרובינציות האטלנטיות. שווה לך לחסוך על חמאה אך להוציא הרבה יותר על דיור, חינוך, ביטוחים למיניהם? הוצאות הדיור אינן מסתכמות רק במחיר דירה, מס רכוש עירוני (מה שקרוי בישראל ארנונה) יקר יותר בטורונטו מאשר בתל אביב. להבדיל מהשיטה הישראלית, בכל מקום בעולם למעט ישראל ואוסטרליה בעל הדירה משלם את המס והוא מגולם בשכירות עבור מי ששוכר.

אפשר למצוא חמאה של תנובה באזור מגוריי ברשת Atlantic Super Store, מוכרים בה מוצרים מישראל וממדינות רבות אחרות, אבל זו רשת יוקרה והמחירים בה גבוהים. אני קונה שם רק כאשר בת זוגי מקבלת gift cards של הרשת הזו ורק מוצרים שאי אפשר למצוא בוולמארט בכלל, זאת אומרת גם לא מתחרים או תחליפים שלהם. למשל: כנאפה, עוגת פאדג', גבינת חלומי, פאי בשר, פרצל ממולא חמאת בוטנים, וכו'. אמנם יש שם הכל, אבל אם אני משווה מחירי מוצרים שמוכרים גם בוולמארט וגם בAtlantic Super Store, המחירים באחרונה גבוהים ב50% עד 100% מבראשונה. אם אינני טועה הפרש זה גדול יותר מההפרש בין רמי לוי לשופרסל.

ai27

Well-known member
פרט קטן, מדובר על מחיר בחנות מסויימת בטורונטו, בערים אחרות לא מצאו חמאה של תנובה במחיר הזה. יוקר המחיה בטורונטו גבוה מאוד, בערך כמו בתל אביב.
אולי זו מכולת של חרדים?
הרי יש די הרבה חרדים בטורונטו (מה שלא מסתדר עם הטענה שהמחירים שם כמו תל-אביב)
מי שרוצה לחסוך כסף לא עובר לטורונטו. יוקר מחיה נמוך יש בפרובינציות האטלנטיות. שווה לך לחסוך על חמאה אך להוציא הרבה יותר על דיור, חינוך, ביטוחים למיניהם?
חינוך ובריאות זה מאוד משמעותי, אבל יותר סביר שבטורונטו קל יותר להשיג חינוך יהודי (אחרת לא היו המוני חרדים דווקא שם)
חרדים שמנסים לחסוך עוברים לקוויבק.
הוצאות הדיור אינן מסתכמות רק במחיר דירה, מס רכוש עירוני (מה שקרוי בישראל ארנונה) יקר יותר בטורונטו מאשר בתל אביב. להבדיל מהשיטה הישראלית, בכל מקום בעולם למעט ישראל ואוסטרליה בעל הדירה משלם את המס והוא מגולם בשכירות עבור מי ששוכר.
בעבר זה היה מס רכוש, אבל היום הארנונה היא הרבה יותר קשיחה.
אפשר למצוא חמאה של תנובה באזור מגוריי ברשת Atlantic Super Store, מוכרים בה מוצרים מישראל וממדינות רבות אחרות, אבל זו רשת יוקרה והמחירים בה גבוהים. אני קונה שם רק כאשר בת זוגי מקבלת gift cards של הרשת הזו ורק מוצרים שאי אפשר למצוא בוולמארט בכלל, זאת אומרת גם לא מתחרים או תחליפים שלהם. למשל: כנאפה, עוגת פאדג', גבינת חלומי, פאי בשר, פרצל ממולא חמאת בוטנים, וכו'. אמנם יש שם הכל, אבל אם אני משווה מחירי מוצרים שמוכרים גם בוולמארט וגם בAtlantic Super Store, המחירים באחרונה גבוהים ב50% עד 100% מבראשונה. אם אינני טועה הפרש זה גדול יותר מההפרש בין רמי לוי לשופרסל.
שופרסל לא נחשבת רשת יקרה אלא ממוצעת. הרשת הכי יקרה זה סופר יודה. ב"סל קניות" של 68 המוצרים הכי נמכרים נמצא פער ממוצע של כמעט 40 אחוז.
יש רשת זולה יותר מרמי לוי: אושר-עד
ההבדל בין רמי לוי לאושר עד, הוא שבאושר עד כמעט לא תראה מוצרים יקרים מדי באותה קטגוריה. אם האבטיח התייקר - פשוט לא תמצא אותו שם.

SupermanZW

Well-known member
אולי זו מכולת של חרדים?
הרי יש די הרבה חרדים בטורונטו (מה שלא מסתדר עם הטענה שהמחירים שם כמו תל-אביב)

חינוך ובריאות זה מאוד משמעותי, אבל יותר סביר שבטורונטו קל יותר להשיג חינוך יהודי (אחרת לא היו המוני חרדים דווקא שם)
חרדים שמנסים לחסוך עוברים לקוויבק.

בעבר זה היה מס רכוש, אבל היום הארנונה היא הרבה יותר קשיחה.

שופרסל לא נחשבת רשת יקרה אלא ממוצעת. הרשת הכי יקרה זה סופר יודה. ב"סל קניות" של 68 המוצרים הכי נמכרים נמצא פער ממוצע של כמעט 40 אחוז.
יש רשת זולה יותר מרמי לוי: אושר-עד
ההבדל בין רמי לוי לאושר עד, הוא שבאושר עד כמעט לא תראה מוצרים יקרים מדי באותה קטגוריה. אם האבטיח התייקר - פשוט לא תמצא אותו שם.
אני לא חושב שזו מכולת, בגלל המבחר הגדול והכמויות הגדולות, זה כנראה סופרמרקט.

החרדים של אונטאריו גרים ברובם בת׳ורנהיל (עיר סמוכה לטורונטו) ובבארי (בערך 100 ק״מ מטורונטו), בטורונטו עצמה יש מעט מאוד חרדים. בנוסף לכך, להבדיל מהחרדים בישראל ובמשכנות עוני במזרח קנדה וצפון מזרח ארה״ב, החרדים במקומות אחרים בקנדה עובדים בדרך כלל במקצועות רווחיים, חלק גדול מהם בעלי עסקים. החרדים הגרים בת׳ורנהיל ברובם אמידים, יש ביניהם גם עשירים ות׳ורנהיל אמנם זולה יותר מטורונטו, אבל גם היא יקרה מאוד. בבארי המחירים נמוכים מהותית מבטורונטו, ושם מן הסתם חיים אנשים עם פחות כסף, שם החרדים חיים ״מהיד לפה״ ויש להם חנויות זולות במיוחד משלהם, שמדברים בהן יידיש (אם תפנה באנגלית יענו לך באנגלית, אבל אם הם פונים אליך ראשונים זה יהיה ביידיש) הם מעדיפים למכור בעיקר לאנשי שלומם ולא רוצים ביקושים שלא יוכלו לעמוד בהם ולכן המדיניות הזו. הם לא יוכלו להתמודד עם הביקושים אם כל תושבי בארי ירצו לקנות אצלם (מה גם שאם יהיה יותר מדי ביקוש, אי אפשר יהיה לזוז בחנויות שלהם).

לגבי בריאות, בקנדה הבריאות למעט רפואת שיניים ורפואת עיניים ציבורית כולה וממומנת מכספי משלמי המיסים, אין בקנדה בתי חולים פרטיים למעט בתי חולים שמתעסקים רק ברפואת שיניים ו/או ברפואת עיניים, לכן עלות הבריאות מההכנסה נטו בקנדה נמוכה למעט שיניים ועיניים.

לגבי חינוך יהודי, בכל פרובינציה בקנדה למעט אי הנסיך אדוארד ניתן למצוא חינוך יהודי (זו גם הסיבה שבאי הנסיך אדוארד אין חרדים בכלל) ואף אחד לא חושב שרק בטורונטו אפשר. תתפלא לגלות, שלפעמים במקומות שלא תוכל להבין למה, יש חרדים, אתן לך דוגמה, יש עיירה קטנה בשם Pictou בנובה סקושה, שלא קרובה לשום עיר, עיירה ב״אמצע שום מקום״, וגיליתי שיש בה משפחה חרדית שיש בבעלותה פיצריה, גיליתי כשביקרתי באותה עיירה ואכלתי בפיצריה שלהם. מכיוון שבדקתי ואין בית ספר יהודי בPictou אני מניח שהם שולחים את הילדים לSunday school יהודי בהליפקס מרחק של 150 ק״מ (האפשרויות האחרות רחוקות יותר). למעשה גם בהליפקס אין בית ספר יהודי וכל מי שמעוניינים בחינוך יהודי לילדיהם שולחים את ילדיהם לSunday school יהודי, כי זו האפשרות היחידה לחינוך יהודי. העניין הוא שSunday school כשמו כן הוא, פעיל רק בימי ראשון, ובSunday school יהודי לומדים רק לימודי יהדות במהלך יום הלימודים. לא אופתע אם אגלה שאותה משפחה חרדית היא היחידה בPictou, איני יודע כי לא שאלתי. מה שכן, אני משוכנע שבכל פרובינציה למעט אי הנסיך אדוארד, ניתן למצוא חרדים גם במקומות בלתי צפויים וגם אם ניתן למצוא חינוך יהודי רק במרחק מאות קילומטרים.

ai27

Well-known member
בחנות האונליין Instacart.ca וברשת Beyond Toronto המחיר הוא 97 סנט ל100 גרם.
בחנות האונליין Instacart.ca לא מצאתי את המוצר,
ועדיין זה לא מסביר למה במקומות שכן ניתן למצוא בקלות את המוצר - מחירו גבוה ב10 אחוז - מהמחיר של אריזה כפולה בגודלה בשופרסל למשל
משמע - בקנדה המחיר כפול על אותה כמות,
ולא נמוך יותר.

1687164236185.png
.
1687164124119.png

SupermanZW

Well-known member
בחנות האונליין Instacart.ca לא מצאתי את המוצר,
ועדיין זה לא מסביר למה במקומות שכן ניתן למצוא בקלות את המוצר - מחירו גבוה ב10 אחוז - מהמחיר של אריזה כפולה בגודלה בשופרסל למשל
משמע - בקנדה המחיר כפול על אותה כמות,
ולא נמוך יותר.

צפה בקובץ המצורף 79013
.
צפה בקובץ המצורף 79012
אף אחד לא אמר שזה המחיר בכל קנדה, מה גם, שבניגוד לישראל, בקנדה מחיר החמאה אינו בפיקוח, כל חנות מוכרת במחיר שהיא קובעת. את אלה שחיפשו בארה"ב אני לא מבין, מה הם חשבו, שטורונטו זה בארה"ב?

אני קונה בוולמארט ושם אין חמאה של תנובה בכלל. אני קונה חמאה של Great Value, מותג הבית של וולמארט, אריזה של 454 גרם ב$6.48. חפש בwalmart.ca.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אף אחד לא אמר שזה המחיר בכל קנדה, מה גם, שבניגוד לישראל, בקנדה מחיר החמאה אינו בפיקוח, כל חנות מוכרת במחיר שהיא קובעת. את אלה שחיפשו בארה"ב אני לא מבין, מה הם חשבו, שטורונטו זה בארה"ב?

אני קונה בוולמארט ושם אין חמאה של תנובה בכלל. אני קונה חמאה של Great Value, מותג הבית של וולמארט, אריזה של 454 גרם ב$6.48. חפש בwalmart.ca.​
הרבה זמן לא ראיתי חמאה של תנובה בסופרים, כן ראיתי חמאה מהולנד.

SupermanZW

Well-known member
עכשיו שמתי לב, התאריך בפוסט המקורי 14 בנובמבר 2019, המחירים עלו כמעט פי 2 מאז. חוץ מזה, כמה עולה החמאה בישראל עכשיו? 4 ש"ח? אנא עדכנו.

ai27

Well-known member
עכשיו שמתי לב, התאריך בפוסט המקורי 14 בנובמבר 2019, המחירים עלו כמעט פי 2 מאז.
אולי בקנדה. בישראל זה היה מתון יותר.
ולא מסביר פערים עצומים בין חנות לחנות בקנדה עצמה.

אם זה אכן אמתי ולא מהונדס, יתכן שמדובר בהנחה הניתנת למוצר קרוב לפג-תוקף?
חוץ מזה, כמה עולה החמאה בישראל עכשיו? 4 ש"ח? אנא עדכנו.
4.5 בשופרסל

SupermanZW

Well-known member
אולי בקנדה. בישראל זה היה מתון יותר.
ולא מסביר פערים עצומים בין חנות לחנות בקנדה עצמה.

אם זה אכן אמתי ולא מהונדס, יתכן שמדובר בהנחה הניתנת למוצר קרוב לפג-תוקף?

4.5 בשופרסל
פערים עצומים בין חנויות בקנדה הם עניין שבשגרה, ככה זה בכל מדינה גדולה בה יש מבחר עצום וכל חנות או רשת ממתגת את עצמה לפלח סוציואקונומי מסוים (לא מדויק, כי הפילוח הזה נכון כמעט רק לילידי קנדה, מהגרים, במיוחד אסיאתים (למעט מהגרים מאיראן, שנראה שקונים את הכי יקר שהם מסוגלים), הרבה יותר רגישים למחיר מאשר ילידי קנדה. בקרב המהגרים האחרים זה משתנה. בארה״ב הפערים עוד יותר גדולים. תודה על העדכון.

מוצרים שקרובים לתפוגה שמים על מדף מסומן ובנוסף מדבקה על המוצר עם המחיר הנמוך יותר. המחירים על המדפים הם המחירים הרגילים ועל המוצרים שעל המדפים הרגילים אין מדבקת מחיר והמחיר מופיע רק על המדף ולא על המוצר.

ai27

Well-known member
פערים עצומים בין חנויות בקנדה הם עניין שבשגרה, ככה זה בכל מדינה גדולה בה יש מבחר עצום וכל חנות או רשת ממתגת את עצמה לפלח סוציואקונומי מסוים (לא מדויק, כי הפילוח הזה נכון כמעט רק לילידי קנדה, מהגרים, במיוחד אסיאתים (למעט מהגרים מאיראן, שנראה שקונים את הכי יקר שהם מסוגלים), הרבה יותר רגישים למחיר מאשר ילידי קנדה. בקרב המהגרים האחרים זה משתנה. בארה״ב הפערים עוד יותר גדולים. תודה על העדכון.

מוצרים שקרובים לתפוגה שמים על מדף מסומן ובנוסף מדבקה על המוצר עם המחיר הנמוך יותר. המחירים על המדפים הם המחירים הרגילים ועל המוצרים שעל המדפים הרגילים אין מדבקת מחיר והמחיר מופיע רק על המדף ולא על המוצר.
אבל פה יש פער עצום - של אותה יצרנית ובאותו מקרר באותו סופר.
מעל החמאה יש חבילת לאבנה קטנה (גם של תנובה) ב6 דולר ל250 גרם.
גם גבינת הנפוליאון שלידה יותר יקרה מאשר בישראל (וכמו שרשמת היום המחירים גבוהים יותר)

SupermanZW

Well-known member
אבל פה יש פער עצום - של אותה יצרנית ובאותו מקרר באותו סופר.
מעל החמאה יש חבילת לאבנה קטנה (גם של תנובה) ב6 דולר ל250 גרם.
גם גבינת הנפוליאון שלידה יותר יקרה מאשר בישראל (וכמו שרשמת היום המחירים גבוהים יותר)
מסכים שהפער עצום, אך לא מופתע, זו כנראה בחירה אסטרטגית של אותו סופרמרקט למכור מוצר מסוים של חברה מסוימת ברווחיות אפסית ולעומת זאת מוצרים אחרים של אותה חברה ברווחיות גבוהה ויש בכך היגיון. המוצרים במחירים הגבוהים יותר הם כאלה שקשה יותר למצוא באותו איזור גיאוגרפי ונחשבים בעיני האוכלוסיה המקומית למוצרי פרימיום. לדוגמה, מצאתי בוולמארד חלווה Sadaf עם פיסטוקים, במקרה תוצרת ישראל, 454 גרם ב$7.1, וזה יקר (גם אני התפלאתי שלמרות שזה וולמארט היה יקר), לא קניתי, הלכתי למכולת של ערבים וקניתי חלווה Al Juneidi תוצרת ירדן, גם עם פיסטוקים, 454 גרם ב$2.4.

למעלה