חמש דקות ואתם בגן עדן!

זה פשוט

New member
יש בשיר רמז

רמז למה שאני מחפש ולא מוצא כי אני כבר זה
See my eyes look back again

היי, "זה פשוט" יקרה!

האם את מתכוונת שצפית בסרטון וזה שיקע אותך מעט עמוק יותר במעמקי גן העדן?

זה פשוט

New member
גן עדן, קצת נסחפתי :)

הכוונה לתחושת הקלה, שלווה ושמחה כשיש הבנה שזהו, נגמרו השאלות ואפשר לנוח.
זה מצחיק כי שנים התעמקתי בידע רוחני ולא ראיתי את הפשטות הזו, גם כשכתבתי עליה
זה נסך בי תחושה שזה משהו מאוד רחוק, נשגב, יוצא דופן, כמו שהנזירה אומרת בוידיאו
אבל האני שחיפשתי, המודעות, נמצא ממש כאן ובכל רגע, לא נפרד אלא יחד עם מה שקורה בו
&nbsp
זה כ"כ פשוט, כמו שהנזירה בוידיאו אומרת וגם בוידיאו השני, ולכן העליתי אותם כאן
זה הדבר העיקרי שצריך להדגיש בכל לימוד רוחני במקום לבזבז שנים בקריאת הכתובים
what you're looking for is what's looking מה יכול להיות יותר פשוט מזה?
האם הייתי מגיעה להבנת הפשטות הזו אילולא השנים שהתעמקתי בידע הרוחני? לא יודעת
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

זה פשוט

New member

Although hundreds or thousands of explanations are given,
there is only one thing to be understood -
Know the one thing that liberates everything -
Awareness (rigpa) itself, your true nature.”
– Dudjom Rinpoche

בהקשר זה הסברים הם רק

תופעת לוואי של אינטראקציה בין בני אדם.
כמעט שום לימוד איננו מורכב הסברים, בטח שלא לימודים רוחניים למיניהם.
לדוגמה, אם מישהו לומד נהיגה, הלימוד הוא היכולת לנהוג. הדיבורים הם רק תופעת לוואי של המערכות הלומדות, במקרה הזה המורה לנהיגה והתלמיד. ככה הם בנויים, כבני אדם - עובר ביניהם מלל. אין כמעט כל אפשרות שהוא ילמד אותו לנהוג, מבלי שיתרחש ביניהם מלל, חלקו לגמרי בשירות האקט הלימודי כמובן.

זה פשוט

New member
אז אני שואלת אותך כמורה למדיטציה

האם אתה הולך ישר עם תלמידיך (מכירה מורים כאלה, זה מה שנקרא דרך הציפור) או עושה הרבה מעקפים, כל מקרה לגופו?

כאדם, נטייתי היא לדרך הקצרה והפשוטה ביותר, בכל דבר.

זוהי הנטיה האישית שלי.

וכמו ש-WAZE לימד אותנו היטב, הדרך הקצרה והפשוטה ביותר היא לעתים עקלקלה להפליא, הכל תלוי במיקום הנוכחי, במיקום היעד ובמה שקורה ביניהם (השטח, מה שיש בו...).

יש לי הרגשה שאת מתכוונת בהקשר של ערות ולימודי ערות...

ובמקרה כזה - מה היית רוצה שאשיב, למשל?

דומה שכל דבר שאשיב בנושא זה, יהפוך לקשקוש בתנאים אלה, אולם אם אצליח להבין את מה שתשיבי, אוכל אולי לנסות.

זה פשוט

New member
לימודי עירות בשיטה הישירה והמיידית

להצביע על מה שקורה ומופיע עכשיו, כולל מחשבות
להראות שאין שוני\שניות בין החוויה לבין זה שחווה\יודע אותו
לזהות שזה האני האמיתי, המקורי, הראשוני
&nbsp
&nbsp

הו, אם זה היה כל כך פשוט...

אז האנושות היתה במקום אחר כרגע.
אלפי (ואולי מליוני) אנשים היו "ערים".
האם זה היה טוב?
ובכן, מי יודע?

בפועל, אפשר לא רק להצביע אלא אפילו להתיק בפועל ממש את מודעותו של אדם אל המקום הזה, שבו היא מזהה את עצמה. אין ספק שזה מצליל ומרגיע.
האם האדם נעשה ער, כתוצאה מכך?
לא.

כלומר, אולי כן, טיפה, לזמן קצר (ובאופן שטחי מאוד).
ניצוץ של מודעות מהבהב לרגע דרכו ונעלם.
אין בידיו להישאר, מפני שאין עבורו קרקע מתאימה.

זהו ניצוץ מודעות לא רק שטחי מאוד אלא גם חולף להפליא. רוב האדם שדרכו ההבהוב הזה התרחש, אף לא יודע בכלל מה קרה/קורה. באם הוא בכלל שם לב לכך, אזי מופיעים בו מיד דמיונות, דימויים או מחשבות לגבי העניין...

האירוע עשוי, לדוגמה, להיות מנוכס לאיזושהי תפישת עולם שמסבירה אותו (סביר להניח שמשהו "אודות התעוררות") או לכל רקע מנטלי אחר שפעיל שם בפנים ויכול לנכס את זה לעצמו, בתור גרסה כלשהי של "אני חוויתי כך וכך". גם באם התחולל שם רגע מודעות טהור ויפה, ברגע שהוא הסתיים יש שם סיפורים ומעשיות.

נדיר מאוד שניצוץ כזה הופך ללהבה קבועה יותר.
כאשר זה קורה, יש באפשרותה של להבת המודעות לא רק להתייצב ולהישאר, אלא גם להעמיק.

זה לא קורה "מעצמו", למרבה המזל. זהו שער נדיר מאוד לאדם לפסוע דרכו. אף אחד כמעט לא רוצה בכך, בראש ובראשונה מפני שאף אחד כמעט לא יודע על כך דבר באמת, למעט מחשבות כלליות העוסקות "בהתעוררות" ומתכתבות עם זכרונות או הצצות קלושות, שאפילו הן כבר מזעזעות את המערכת במובן החיובי של המלה. רק מי שהתחיל להתוודע לעצמו, מתחיל לרצות בכך, אולם התחלה זו איננה נוטה להמריא בתנאים של היום, תחת רעש פנימי כה כבד במרחב התודעה. אנחנו קשורים מאוד לדמויות השווא שבתוכנו. אנחנו מאמינים שהן שוות לנו משהו, אולי אפילו שהן אנחנו. לעתים אנחנו אפילו מוכנים למות בכדי להגן עליהן, למרות שהן לא שוות עבורנו דבר... והן מחליפות את מי שאנחנו באמת.

זה פשוט

New member
דווקא בגלל שזה ככ פשוט אנחנו מפספסים

תובנת הפשטות הזו נוצרה במהלך החיפוש, בערך לפני שנתיים, ולכן שיניתי את הכינוי שלי לזה פשוט.
על זה ועל זה בלבד יש לדעתי לבסס את הלימוד. כמובן בהתחשב ברמה של התלמיד.
סוגיאל רינפושה כתב בספר המתים והחיים הטיבטי שארבע סיבות מונעות מאיתנו להתעורר לטבענו האמיתי ולהפרד מכת האשליה. אחת מהסיבות היא בדיוק זה, הפשטות. הוא מכנה זאת קלות.
"It is too easy for us to believe. In reality, all we need to do is simply to rest in the naked, pure awareness of the nature of mind, which is always present.
שלושת הסיבות האחרות היא: זה קרוב מדי, זה עמוק מדי, וזה מופלא מדי מכדי שהמיינד יוכל לתפוס..
&nbsp
עכשיו תשאל אותי אם זה כ"כ פשוט למה את לא מוארת. ובכן הסיבה פשוטה. חוסר תרגול מספיק. למרות שזה משתפר ואני מתרגלת בכל מצב, גם בחוץ, ברעש ובכאב, (שהרי זה חלק מהאני). זה אפילו לא תרגול (שמרמז על חיפוש), אלא יותר הכרות עם העצמי, היזכרות.
אגב, מאוד נהניתי לקגור את הפוסט, מאוד יפה מנוסח.

זה נכון, אז מה?

העובדה שזה נכון אין פירושה שאת יודעת למה ואיך זה נכון... ושאת יכולה ליישם את זה. בדרך כלל אנחנו שוגים וצודקים בעת ובעונה אחת, בדרכים משגעות, מרשימות, שלא עוצבו על ידינו.

בהקשר הזה אולי כדאי שאכתוב גם שהדבר שאת מכנה "מיינד" רלוונטי רק לחלקיק קטן מהידיעה שלנו, שרובה קיימת ונשמרת הרבה מעבר לו; כמובן שאנשים שונים מבינים משמעויות של מלים בצורות שונות, ככה שעבור אנשים רבים המלה "מיינד" מצביעה על דברים לגמרי מאשר עבורך.

אם מישהו רגיש במידה מספקת, יש באפשרותו להבחין בקיבעון שלנו. בכך שאנחנו חוזרים שוב ושוב על אותם דברים, רעיונות, מסרים, נאחזים בהם ביאוש כמעט, בנחישות ללא ספק. לא משנה מהי תכולתם של רעיונות אלה וכמה היא צודקת, זה לא יכול להביא אף אחד רחוק מדי או קרוב מדי, אלא נשאר בגדר סיבובי סרק, עד שהסביבון נופל.

בהודעה נפרדת אכתוב אולי עוד על ארבע הסיבות.

זה פשוט

New member
לא הבנתי מה הבעיה

אם מישהו מבין מיינד אחרת ממני נניח. בשביל זה יש לימוד.

על מה יש לבסס את הלימוד

אנשים הוזים, מאמינים למחשבותיהם, בורחים, מורעשים.
במצב הזה, אין כל לימוד.
הפשטות הזאת שאת מציינת, הכרחית.
כשהיא קיימת, אפשר להתחיל בלימוד.
היא כבר גן העדן.

למעלה