טיול לויילס

anaty69

New member
טיול לויילס

שלום. כבר מתכננת את הטיול הבא שרובו יהיה לויילס. יש כאן מישהו שעשה את שייט הספארי מ Beaumaris ל puffin island? בטריפאדוויזור מצאתי שתי חברות שעושות את זה ולשתיהן ציון גבוה. מישהו בפורום עשה את זה בעצמו ויכול לתת חוות דעת לגביהן?

הייתי בשמחה מייעץ לך , אבל

מעולם לא הייתי מויילס. בכל זאת, יש שתי נקודות שהייתי מעוניין לציין: 1. לעניות דעתי, ההסתברות שתפגשי בפורום זה ישראלים שעשו את השייט הזה, נמוכה, מפני שויילס לכשלעצמה אינה יעד מאד פופולרי בקרב רוב הישראלים (למרות שאני משוכנע שהיא מהווה יעד מרתק ומאתגר בפני עצמו) 2. מדוע שלא תעלי את השאלה דרך הפייסבוק או הוואטסאפ ? הם הרבה יותר פופולריים מהפורומים השונים , כך שקיים סיכוי גדול יותר "להיתקל" שם בישראלים שביצעו את השייט ויכולים לתת לך המלצות בנושא.

anaty69

New member
אני בודקת בכל מקור מידע אפשרי

הפורום הזה הוא אחד ממקורות המידע.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אכן, התשובה שקיבלת לעיל לא עניינית
יש פה בפורום חברים/ות שחיים באנגליה (הכול כלול) ואני מקוה שהם יגיעו ויענו,
וגם עשיתי שייט בזמנו אבל על התמזה ולא בויילס. לא היה אז אינטרנט ולא היה את מי לשאול, אז בחרנו סירה לפי ההגיון שלנו (בחירה מעולה), לקחנו לשבועיים (היה יותר מדי), היה מקסים. נסענו 4 איש וזו היתה חוויה שאף אחד מאתנו לא שכח, כולל הלוקים שצריך לקפוץ ולקשור את החבל והבן שצנח כמו זלזל למים ועד הפרות שהכניסו את ראשן לתוך חלון הסירה בבוקר כשעגנו אי שם לאורך הנהר. אז גם אם לא תמצאי כאן אנשים ששייטו לווילס, אולי יש עוד תובנות.

viczi

New member
אין לי איך לעזור אבל מתעניינת בנושא

הי,

יש לי מספר טיולי מגירה (טיול שיש רעיון כללי מאוד לגבי מסלולו אבל לא ברור אם ומתי יצא לפועל) ואחד מהם הוא לוויילס.
אשמח אם תוכלי לחלוק (אפשר גם במסר) מה את מתכננת בטיול שלך. אולי אגנוב כמה רעיונות

האם את טסה ללונדון ומשם לוקחת רכבת? מסלול אחר?
באיזה חודש בחרת לעשות את הטיול? נשמע שהחודשים הנחמדים ביותר בלונדון הם מאי וספטמבר (שנה שעברה הייתי במאי), טרם בדקתי מה לגבי וויילס.

בהצלחה ותהני המון

anaty69

New member
הטיול כרגע בשלבי תכנון ראשונים.

מתכננת לנסוע בקיץ הבא (עובדת במערכת החנוך אז אין ברירה).אבל אני יודעת שהוא יהיה בסביבות השבועיים ובתחבורה ציבורית, כך שכל המקומות שכרגע בתכנית נגישים עם תחבורה ציבורית נורמלית (לא אוטובוס פעמיים ביום). אני מתכוונת לנחות בלונדון ומשם לנסוע ישר לקרדיף. בתכנית להסתובב בעיר ולא לוותר כמובן על הסיבה העיקרית שלי להגיע לשם - Doctor Who experience. מקרדיף אני מתכוונת גם לצאת לעיירת הספרים Hay on Wey. בתכנית גם גיחה לעיירה Wells ולCheddar gorje.
בשלב הבא התמקמות בצ'סטר. ממנה יציאה ליום טיול באחד המסלולים הרגליים שיוצאים מ Betws y Coed. ביום נוסף נסיעה ל Blaenau Ffestiniong לביקור במכרה הצפחה ונסיעה ברכבת הנופית המיוחדת, שיוצאת משם. עוד בתכנית: ביקור ב Beaumaris, שבנוסף לשייט ל Puffin island יש בה טירה שנחשבת לאחת היפות ביותר בויילס. אם ישאר זמן, נסיעה לעיירה Llaberis ומשם הרכבת העולה להר סנודון.. מתוכננת גם גיחה לאזור האגמים, לוינדרמיר ול Bowness on Windermereכולל שייט על האגם.
לסיום, כמה ימים בלונדון והסביבה כולל יום בסטוהנג', סלסברי ווינצ'סטר.
כאמור, זאת רק תכנית ראשונית.

זה נשמע כמו המון בשביל שבועיים

כדאי אולי לקצר קצת את התוכנית. סטונהנג' למשל לוקח לא מעט זמן, ודי מאכזב. יש לא מעט מעגלי אבנים אחרים ברחבי בריטניה, אם ממש חייבים (אני הגעתי במקרה לאחד מהם באזור האגמים - "מג הארוכה ובנותיה").

anaty69

New member
רק נראה כך.

כרגע מדובר על 15 ימים, ובלונדון עצמה זאת תהיה הפעם השלישית שלי, כך שאני לא מתכוונת לרוץ שם מאתר לאתר אלא בניחותא.

viczi

New member
תודה

נשמע מעניין!
גם אני מתכננת טיול ללא רכב.
ב-Cardiff גם אני רוצה לבקר ב-Doctor Who experience אבל גם ב-Cardiff castle.
כמובן כתולעת ספרים לא אוכל לוותר על ביקור ב-Hay on Wye. חבל שאין לשם רכבת, אני פחות אוהבת אוטובוסים...
טרם החלטתי אם לישון ב-Cardiff כי המקומות הנוספים שאני רוצה לבקר באיזור הם Ludlow castle ו- Hamptom court castle (לא להתבלבל עם Hampton court שקרוב ללונדון, שגם הוא מקום שממש אהבתי) והם יותר קרובים ל-Hereford.

התחלתי לחפש מידע על המקומות הנוספים שרשמת, שלא היו בתוכנית ואני כבר שמחה ששאלתי אותו כי לא חשבתי על צ'סטר והיא נראית מדהימה. אני אמשיך לקרוא ואשמח אם תספרי על הטיול אחרי שתחזרי.

תודה רבה ותהני המון
וכמובן חג שמח שנה טובה!

גם אני מפנטזת על חזרה לוויילס...

הייתי בה רק יומיים. ממש לא מספיק. בעיקר רוצה להגיע לצפון וויילס, למסלולי הליכה בסנודוניה (איזה שם מעולה לפארק!), ועל הדרך לוותר בכפר הסמוך מסדרת הקאלט הנושנה "האסיר".

דניאלה1311

Active member
מנהל
את מתכוונת לסדרה בה נאמר I am not a number I am a man
מה שם הכפר? מענין אם זו הסדרה אליה את מתכוונת, עד היום אנחנו זוכרים אותה
בנוסטלגיה, בעיקר את הגיבור הראשי.

dudi4321

Member
i'm not a number i'm a free man

ושאני נזכר בכדור אני מקבל צמרמורת.
ותודה על המידע....

בדיוק!

ופעם בשנה יש שם אפילו פסטיבל בשם פסטיבל מספר 6, כולל שחזור של צעדת הבחירות מהסדרה לבחירה במספר 6 כמנהל האי או משהו כזה, ושלל הופעות מוזיקה.

anaty69

New member
קראתי על הכפר הזה וראיתי תמונות

בשלב מסויים הוא אפילו היה בתכנית שלי. אבל אי אפשר הכל.

viczi

New member
כל כך מבינה אותך

אני סובלת מתסמונת "עיניים גדולות" ורק עם השנים למדתי שעדיף פחות ברגוע מאשר יותר בלחץ היסטרי.

מה גם, עם מחירי טיסה נמוכים בלאו קוסט, תמיד יש סיכוי לחזור.

הכפר בו צולמה הסדרה: האסיר

המדובר ב-PORTMERION. הייתי במקום לפני שנים רבות ונהניתי מאוד. לאחר מספר שנים בביקור חוזר בויילס בקרתי בו עם אחותי והאכזבה היתה גדולה: המבנים מיושנים ועזובה רבה. גם ביקור זה היה מזמן ולכן ממליצה לנסות ולהתעדכן (אולי יש אתר...). ויילס מקסימה-לטעמי בעיקר באזור הצפון.

למעלה