כוח הדיבור:

לא קשור לאוריה. אברהם הציג את שרה במצריים כאחותו ולכן האזרחים לא הרגו אותו כדי לקחת אותה להם. אבל אז המלך לקח אותה לאישה, וכשנודע לו שהיא אשת אברם יכול לצוות להרוג אותו על שסיכן את עמו.

Zadig

Well-known member
לא קשור לאוריה. אברהם הציג את שרה במצריים כאחותו ולכן האזרחים לא הרגו אותו כדי לקחת אותה להם. אבל אז המלך לקח אותה לאישה, וכשנודע לו שהיא אשת אברם יכול לצוות להרוג אותו על שסיכן את עמו.
הוא הימר על פסיכולוגיה יותר מקובלת, כך ניצל.

סירוניטוש

Active member
התיאור של המציאות שהיא "אינה ניתנת לתיאור".
יש משפט יפה בספר של מנואל ברמר בלוגיקה פרקונסיסטנטית:
So now that you have gone over the edge into the abyss of logical evil,
revel in it!

join the dark side!

Never!@

מַשְׂכִּיל עַל דָּבָר יִמְצָא טוֹב וּבוֹטֵחַ בַּיהוָה אַשְׁרָיו ׁׁׁ(משלי) |4U|

אם הוא יודע, ממילא לא אצליח להסתיר. אבל אני מניח שיש משקל שווה מבחינה הגיונית לאמירות "אין לי כסף" "אתה אמור להאמין לי (או להבין) שאין לי כסף". אלא שהשנייה אומרת דבר יותר נכון ומדויק מבחינת המציאות ולכן היא יכולה להיות חכמה ויעילה יותר.

Zadig

Well-known member
אם הוא יודע, ממילא לא אצליח להסתיר. אבל אני מניח שיש משקל שווה מבחינה הגיונית לאמירות "אין לי כסף" "אתה אמור להאמין לי (או להבין) שאין לי כסף". אלא שהשנייה אומרת דבר יותר נכון ומדויק מבחינת המציאות ולכן היא יכולה להיות חכמה ויעילה יותר.
ברלון מפגיש אותך עם מצב אפשרי. קרי, פחות חשוב מה אתה חושב, אלא איך אתה מג'נגל כדי לא להדפק...

bralon1

Member
מַשְׂכִּיל עַל דָּבָר יִמְצָא טוֹב וּבוֹטֵחַ בַּיהוָה אַשְׁרָיו ׁׁׁ(משלי) |4U|
קצת פרוגרסיב, like a frog...

10 שנים... איך שהתוכניות משתנות עם הזמן... עושים תוכניות ואלוהים, לוציפר או יהוה צוחקים עלינו.

לא ייתכן שיש צורת תקשורת אחרת או שזה נכון או שזה לא נכון, השאלה אם אפשר להגיד אני לא יכול לענות אבל אתה אמור להאמין לי או שצריך למסור עובדות.

למעלה