כיצד נראה לכם שאיראן תנסה לנקום על מות הבכירים?

אז מה הם ינסו לעשות? אפשר לסמן יותר מתשובה אחת

• התקפת סייבר

Votes: 4 80.0%
  • ירי ישיר משטח המדינה לכיוון ישראל

Votes: 0 0.0%
  • האצת תוכנית הגרעין

• פגיעה במטרות ישראליות ו/או יהודיות בחו"ל

Votes: 4 80.0%
  • הפעלת השלוחות שלה לירי מאסיבי יותר (כמות ואיכות)

Votes: 1 20.0%
  • אחר

• Total voters
    5

dory30

Well-known member
איראן מביעה רצון לנקום. יש למנוע זאת ממנה בכל מחיר ובכל אמצעי העומד לרשות ישראל.

Harrington

Well-known member
מנהל
איראן מביעה רצון לנקום. יש למנוע זאת ממנה בכל מחיר ובכל אמצעי העומד לרשות ישראל.
יש רבים שאירן כבר אמורה לנקום את מותם. רובם בידי ישראל, חלקם בידי ארה"ב וחלקם בידי לא ידועים (על-ידינו לפחות. לא מן הנמנע שאירן יודעת היטב). כבר שנים רבות וטובות שהיא לא ממש מצליחה במבצעי הנקם שלה. גם לגבי כאלו שהיא נשבעה לנקום אותם (היא או מי מטעמה, כמו החזבאללה למשל). אז אמנם יש לנו דבר אחד לדאוג מפניו והוא שהערבים/מוסלמים יודעים לתכנן גם לטווח הארוך. זה בניגוד אלינו שאוהבים לראות הכל 'כאן ועכשיו'.

למי שלא זוכר, לפני שנה או שנתיים אירן תכננה לפגוע בישראלים בטורקיה ונתפסו יותר מחוליית מחבלים אחת שנשלחה על-ידה. לא מן הנמנע שזה לא היה הנסיון היחיד שלה ושסיכולים אחרים פשוט לא פורסמו בישראל (אך ידועים כמובן היטב לאירנים).

אז איך אירן תנקום? כלל לא בטוח שהיא תעשה זאת. כלל לא בטוח שהיא תצליח לעשות זאת גם אם תנסה. השאלה שמעניינת אותי הרבה יותר היא כיצד ישראל תגיב על 'פעולת נקם' (או בעברית נכונה יותר, מגה פיגוע אירני במובהק) נגדה.

dory30

Well-known member
אז איך אירן תנקום? כלל לא בטוח שהיא תעשה זאת. כלל לא בטוח שהיא תצליח לעשות זאת גם אם תנסה. השאלה שמעניינת אותי הרבה יותר היא כיצד ישראל תגיב על 'פעולת נקם' (או בעברית נכונה יותר, מגה פיגוע אירני במובהק) נגדה.
יש לקוות שבצורה חכמה ויעילה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
יש רבים שאירן כבר אמורה לנקום את מותם. רובם בידי ישראל, חלקם בידי ארה"ב וחלקם בידי לא ידועים (על-ידינו לפחות. לא מן הנמנע שאירן יודעת היטב). כבר שנים רבות וטובות שהיא לא ממש מצליחה במבצעי הנקם שלה. גם לגבי כאלו שהיא נשבעה לנקום אותם (היא או מי מטעמה, כמו החזבאללה למשל). אז אמנם יש לנו דבר אחד לדאוג מפניו והוא שהערבים/מוסלמים יודעים לתכנן גם לטווח הארוך. זה בניגוד אלינו שאוהבים לראות הכל 'כאן ועכשיו'.

למי שלא זוכר, לפני שנה או שנתיים אירן תכננה לפגוע בישראלים בטורקיה ונתפסו יותר מחוליית מחבלים אחת שנשלחה על-ידה. לא מן הנמנע שזה לא היה הנסיון היחיד שלה ושסיכולים אחרים פשוט לא פורסמו בישראל (אך ידועים כמובן היטב לאירנים).

איראן מצליחה בגדול לנקום.

פיקוד העורף יצא בהכרזה
בנוסף

dory30

Well-known member
הערה: זאת לא פרשנות שלי. אמנם למדתי מזה"ת והייתי עוזר מחקר בבינתחומי ( התמחיתי בנושא המסדרים הסופיים בטורקיה), אבל אין לי מושג רחב בתחום האיראני. מה שעשיתי זה ללקט ממספר אתרים את חמשת התרחישים הכי סבירים- לדעתי, כמובן. אני גם משער, שאיראן מספיק חכמה כדי להוציא לפועל תגובה שתראה נוכחות - אבל היא לא באה לשבור את הכלים. במונחים של האזור, הם "ישחקו הוגן". עוד הערה: גם אני נוטה להתקפת סייבר, אבל יכולים להתרחש עוד מאה תרחישים.

dory30

Well-known member
אם ההערכות נכונות, כנראה שהתשובה הנכונה היא ירי ישיר לשטח ישראל. טעיתי וגם הטעיתי. נראה כנראה בלילה.

למעלה