כנראה, שאנחנו מנסים להתגרות בגורל כי יותר מידיי טוב לנו שמצבנו טוב יותר מהעולם -

דיברגנט חדש

Well-known member
10 אלף - באזור הקברים, ההדלקה ובציון עצמו.
הרחבה למטה תקלוט יותר אנשים - אבל רק כשאנשים ירדו חזרה יתנו לאנשים לעלות.
כך שאם אתה בונה על ריקודים של שעות מסביב למדורות של החסידויות - תיאלץ להתאכזב.

חצי מיליון כריכים ו-5,000 שוטרים: מתכוננים להילולה הגדולה בעולם

אלפי שוטרים, פרמדיקים ומתנדבים בתחומים שונים נערכים להילולה בקבר הרשב"י - אחרי שנת קורונה וגעגוע לשמחה, אבל עם מגבלה מאתגרת: לסיים הכול לפני שבת. איש לא יודע לצפות במדויק את מספר החוגגים השנה, וההערכות נעות בין 200 אלף חוגגים ל-400 אלף מאמינים שחלקם כבר הגיעו להר והקימו אוהלים. קבלו את המדריך המלא למירון​

דיברגנט חדש

Well-known member

חצי מיליון כריכים ו-5,000 שוטרים: מתכוננים להילולה הגדולה בעולם

אלפי שוטרים, פרמדיקים ומתנדבים בתחומים שונים נערכים להילולה בקבר הרשב"י - אחרי שנת קורונה וגעגוע לשמחה, אבל עם מגבלה מאתגרת: לסיים הכול לפני שבת. איש לא יודע לצפות במדויק את מספר החוגגים השנה, וההערכות נעות בין 200 אלף חוגגים ל-400 אלף מאמינים שחלקם כבר הגיעו להר והקימו אוהלים. קבלו את המדריך המלא למירון​

רק שתראה שאין הבדל למה שהיה טרום הקורונה, 80% מהנוסעים צפויים לעלות למירון עד הלילה בחצות. עוד כ-20% מהחוגגים יגיעו למירון בתחבורה הציבורית מחר בבוקר.

דיברגנט חדש

Well-known member
רק שתראה שאין הבדל למה שהיה טרום הקורונה, 80% מהנוסעים צפויים לעלות למירון עד הלילה בחצות. עוד כ-20% מהחוגגים יגיעו למירון בתחבורה הציבורית מחר בבוקר.

הגבלת התפוסה ברכבת בוטלה ביום ההילולה במירון: "מרגישים כמו סרדינים"

המונים נסעו צפונה בל"ג בעומר, ונדחסו ברכבות. רוני מקריית ביאליק: "העומסים בלתי סבירים". צביקה מחיפה: "בדבר כזה עוד לא נתקלנו". אבי מת"א: "זו קטסטרופה". זהו לוח הזמנים המיוחד שהורכב בשל החגיגות במירון, וכך נראו העומסים החריגים ברכבת​

דיברגנט חדש

Well-known member

הגבלת התפוסה ברכבת בוטלה ביום ההילולה במירון: "מרגישים כמו סרדינים"

המונים נסעו צפונה בל"ג בעומר, ונדחסו ברכבות. רוני מקריית ביאליק: "העומסים בלתי סבירים". צביקה מחיפה: "בדבר כזה עוד לא נתקלנו". אבי מת"א: "זו קטסטרופה". זהו לוח הזמנים המיוחד שהורכב בשל החגיגות במירון, וכך נראו העומסים החריגים ברכבת​

לדאבוני, נבואה שהתגשמה |נר| ועדיין אנו לא יודעים את המימדים של עוד אסון, שבינתיים, אף אחד לא מתייחס אליו, של התקהלות בדוחק נוראי כאשר אנו בתקופת קורונה.
איך אושר דבר כזה?
אם לא אושר, איך לא מנעו את הדוחק בשל הקורונה?

ai27

Well-known member
הדוחק היה רבע מהדוחק הרגיל,
העיריות פעלו לסנן בצד שלהם: ברכישת הכרטיסים.

הבעיה לא הייתה בכלל שם.
איך עם רבע מהכמויות שיש בשנה רגילה נוצר מצב כזה?
שוב שוטרים שדוחפים בפראות/יוצרים חסמים מכוונים?

דיברגנט חדש

Well-known member
הדוחק היה רבע מהדוחק הרגיל,
העיריות פעלו לסנן בצד שלהם: ברכישת הכרטיסים.

הבעיה לא הייתה בכלל שם.
איך עם רבע מהכמויות שיש בשנה רגילה נוצר מצב כזה?
שוב שוטרים שדוחפים בפראות/יוצרים חסמים מכוונים?
לא ברור לי, ע"ס מה אתה כותב את זה כאשר ראו בבירור את הדוחק שהיה שם שאילולא הדוחק, לא היה קורה האסון הנוראי הזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא ברור לי, ע"ס מה אתה כותב את זה כאשר ראו בבירור את הדוחק שהיה שם שאילולא הדוחק, לא היה קורה האסון הנוראי הזה.
ככל שאכן המשטרה יצרה חסם בתחתית המדרגות, ברור שהיה לו חלק באירועים. אמנם צריך לבדוק אם אכן היה מחסום כזה ולא ניתן להסתמך על עדויות הראיה החלקיות שנשמעות כרגע. אבל בוודאי שאם הדבר נכון, היה למחסום הזה השפעה ואולי אפילו השפעה מכרעת (מה שכמובן לא הופך את השוטרים בהכרח לאשמים, אבל זה כבר דיון אחר).

דיברגנט חדש

Well-known member
ככל שאכן המשטרה יצרה חסם בתחתית המדרגות, ברור שהיה לו חלק באירועים. אמנם צריך לבדוק אם אכן היה מחסום כזה ולא ניתן להסתמך על עדויות הראיה החלקיות שנשמעות כרגע. אבל בוודאי שאם הדבר נכון, היה למחסום הזה השפעה ואולי אפילו השפעה מכרעת (מה שכמובן לא הופך את השוטרים בהכרח לאשמים, אבל זה כבר דיון אחר).
היו שם חצי מיליון, כנראה שהמחסומים במידרון עשו את הבלאגן כאשר התעלמו מקיומם.

Harrington

Well-known member
מנהל
היו שם חצי מיליון, כנראה שהמחסומים במידרון עשו את הבלאגן כאשר התעלמו מקיומם.
לא הבנתי מה ניסית להגיד. ככל שאכן היה שם מחסום, איש לא התעלם ממנו. זה הרי היה בלתי אפשרי גם אם מישהו היה רוצה לעשות זאת (ואין סיבה מיוחדת שמישהו ירצה בכך). קשר לחצי מליון אין, מאחר ולא מדובר במחסום קבוע.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא הבנתי מה ניסית להגיד. ככל שאכן היה שם מחסום, איש לא התעלם ממנו. זה הרי היה בלתי אפשרי גם אם מישהו היה רוצה לעשות זאת (ואין סיבה מיוחדת שמישהו ירצה בכך). קשר לחצי מליון אין, מאחר ולא מדובר במחסום קבוע.
מאחר ולא אני ולא אתה היינו שם, אני מניח שאתה ניזון מהתשקורת בדיוק כמוני והם הודיעו שהתעלמו מהמחסום ונדחפו פנימה בדחק תוך התעלמות מהמחסום.

Harrington

Well-known member
מנהל
מאחר ולא אני ולא אתה היינו שם, אני מניח שאתה ניזון מהתשקורת בדיוק כמוני והם הודיעו שהתעלמו מהמחסום ונדחפו פנימה בדחק תוך התעלמות מהמחסום.
ראשית אנא השאר לי להחליט היכן אני נמצא והיכן אני לא נמצא וקבל החלטות כאלו עבור עצמך בלבד. כך גם לגבי מקורות המידע של כל אחד מאיתנו. תודה מראש.

שנית טענת המחסום היא ביציאה מהמעבר, לא בכניסה אליו. ממילא לא שייך בכלל לדבר על כן או לא התעלמות ממחסום בכניסה. בשביל להבין זאת אגב, לא צריך להיות שם. כל מי שיודע ש: 1+1=2 יכול להבין זאת גם מרחוק.

דיברגנט חדש

Well-known member
ראשית אנא השאר לי להחליט היכן אני נמצא והיכן אני לא נמצא וקבל החלטות כאלו עבור עצמך בלבד. כך גם לגבי מקורות המידע של כל אחד מאיתנו. תודה מראש.

שנית טענת המחסום היא ביציאה מהמעבר, לא בכניסה אליו. ממילא לא שייך בכלל לדבר על כן או לא התעלמות ממחסום בכניסה. בשביל להבין זאת אגב, לא צריך להיות שם. כל מי שיודע ש: 1+1=2 יכול להבין זאת גם מרחוק.
כנראה, שאני לא מתמטיקאי דגול כמוך, הרי לא למדתי בישיבה ששם מתמטיקה זה ערך עליון, לכן אני מבין את הדברים בפשטות בדיוק כפי שכתוב בתשקורת.
מספיק לקרוא את דיברי סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, שאמר כשעתיים לפני האסון שיש מחסומים ומעבר קטן וצר שאפשר להיכנס בו, והשוטר עומד ואומר 'תחזרו אחורנית. אם אתם לא חוזרים אחורה, אני מרסס אתכם בגז פלפל', אך בזמן האסון, הוא כבר לא יכל להשתלט על ההמון ואת התוצאה, אנו כבר מכירים.
אגב, לא קבעתי היכן אתה נמצא, אלא כתבתי שאני מניח שלא היית, אך כבר הראת שהבנת הנקרא זה לא הצעד החזק שלך.

דיברגנט חדש

Well-known member
כנראה, שאני לא מתמטיקאי דגול כמוך, הרי לא למדתי בישיבה ששם מתמטיקה זה ערך עליון, לכן אני מבין את הדברים בפשטות בדיוק כפי שכתוב בתשקורת.
מספיק לקרוא את דיברי סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, שאמר כשעתיים לפני האסון שיש מחסומים ומעבר קטן וצר שאפשר להיכנס בו, והשוטר עומד ואומר 'תחזרו אחורנית. אם אתם לא חוזרים אחורה, אני מרסס אתכם בגז פלפל', אך בזמן האסון, הוא כבר לא יכל להשתלט על ההמון ואת התוצאה, אנו כבר מכירים.
אגב, לא קבעתי היכן אתה נמצא, אלא כתבתי שאני מניח שלא היית, אך כבר הראת שהבנת הנקרא זה לא הצעד החזק שלך.
קישור

לדאבוני, נבואה שהתגשמה |נר| ועדיין אנו לא יודעים את המימדים של עוד אסון, שבינתיים, אף אחד לא מתייחס אליו, של התקהלות בדוחק נוראי כאשר אנו בתקופת קורונה.
איך אושר דבר כזה?
אם לא אושר, איך לא מנעו את הדוחק בשל הקורונה?
אין כאן נבואה אני מצטער,"סרדינים" יכול להיגמר גם בחוסור נוחות גדול ובזבוז זמן - לא מצביע על אסון בהכרח.

דיברגנט חדש

Well-known member
"סרדינים" יכול להיגמר גם בחוסור נוחות גדול ובזבוז זמן
לא הבנתי את המשפט שלך, מה ז.א. "בחוסור נוחות"?
יש כאן 2 פגמים, אחד בטיחות וזה התנפץ עלינו והשני החשיפה לקורונה אצל הציבור שהכי נגוע בו אחרי הערבים וזה, כנראה, מקווה שלא, יתנפץ בקרוב ואז יאשימו את נתב"ג ולא את ההילולה, כי לא ניתן להאשים את החרדים בדומה לחיסונים שהם אף אפעם לא אשמים והכל נסיבתי.

סטילהוק1

Well-known member
בוודאי, ומאוד נהנתי.
עם השנים המקום עבר שינוי משמעותי: אם פעם היו מגיעים ומתנהלים עצמאית, היום ההגעה והעזיבה היא רק באוטובוסים.
כך שהרשויות יכולות לשלוט בדוחק - ע"י תזמון האוטובוסים והכניסה למתחמים צפופים (מתחם הקבר, מתחם ההדלקה).

אני מאמין שאנשים אחראיים ולא יתנהגו כמו חמורים:
כמעט כל מי שיגיע בלילה יהיה מחוסן,
ומי שיגיע במהלך היום - לא יהיה בסיכון כי ביום אין שם דוחק.
כן ראינו...

למעלה