לאזרחים? לנהגים? לך איש יקר או לך חברה..

seaגל

New member
לאזרחים? לנהגים? לך איש יקר או לך חברה..

"משה נפגע אנושות על-ידי משאית כבדה והוטח אל הכביש. במשך דקה וחצי, המשולה לנצח, דימם משה למוות על הכביש בצומת הסואן ואיש לא ניגש לשלוח לו יד ולהושיט לו עזרה", אמר דיכטר" בושה וחרפה רמת שפלות כזאת עוד לא ידעה המדינה הזאת... ציקו' בשם כל האומה הזאת אני רוצה לבקש ממך סליחה ומחילה! אתה יודע, עכשיו במקום לדבר על מה שבאמת קרה ומכעיס ומגעיל ומזעזע מנסים להראות כמה רוכבי האופנועים הם חסרי אחריות כמה קל אה ציקו? העיקר לא לקחת אחריות על חוסר לב-פשוט מחלת מדינה החוסר לקיחת אחריות ומה שוב וועדות ושוב חקירות? למה צריך להגיע לחקירות כל הזמן למה אי אפשר פשוט להיות בן אדם! היום שדברתי עם אחותך שתמיד ידעתי לחבק אותה שבמשך שנים רבות עברנו דברים רבים טובים וקשים יחד לא הצלחתי לדבר לא הצלחתי לחבק לא הצלחתי לנחם "כמו חתול על הכביש הוא מת אח שלי, את קולטת ? את מבינה? איך זה יכול להיות תגידי לי איךךךךךךךךךךךך? תגידי לי את תגידי" מה יכולתי לענות לה? פשוט התביישתי נזכרתי בכל הפעמים שאחותך בוויכוחים שיש לנו על המצב פה בארץ תמיד מגנה על המדינה פטריוטית אמיתית והנה ברגע אחד הכל נמחק לה, כל האמונה באדם ובטוב הארץ הזאת. ועכשיו עוד ינסו להכפיש אותך על נסיעה לא בטוחה... פתאום יעשו חשבון נפש מול הנהג הישראלי וכמה קל יהיה לשים בצד את חוסר ההתיחסות לאדם שמדמם ,אדם שנשמתו זועקת תיהיו איתי ברגעי האחרונים וגם אם התמונה קשה, ואלוהים יודע וגם אני שקשה היה לפי התאור שנתנו לי לפחות תעצרו , תחסמו את הצומת תכבדו את האדם ששוכב שם ותזעיקו עזרה!!!-זה מרתיח אותי וכואב לי עד עמקי נשמתי. אני מקווה שאחרי השבעה כשנחזור "כאילו" לשגרה נוכל לשבת כמו כל יום יחד ואולי נצליח להחליף לה את הזכרון האחרון הזה שנחרט לה עמוק עמוק בתודעה בתמונות קסומות שהיו לה איתך. סלח לנו על חוסר אנושיות סלח לנו ובקש בשמינו סליחה ומחילה מבורא עולם צר לי שלא היה איתך איש שם ברגעים האחרונים שלך רק בשביל שלא תיהיה לבד כשנשמתך חוזרת לבורא מקווה שעכשיו אתה מחובק על ידי מלאכים. סליחה .

ה מוזה

New member
סליחה ומחילה ../images/Emo16.gif

ועוד הוסיף דיכטר ואמר את המילים הבאות שמצליחות לתאר את הלם המילים שלי מול תיעוד מזוויע של אובדן צלם אנוש "משה קיפד את חייו בצהרי היום בלב המדינה לעיניהם של נהגים ונהגות רוכבים ורוכבות שעברו, ראו, נכחו והמשיכו הלאה. אתמול נפל דבר בישראל "העזרה ההדדית, האחים לצרה ואפילו הססמה הצה"לית המבוססת על ערך הרעות, כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם, היו עבורנו קוד חיים. כך חונכנו וכך חינכנו בארץ הזאת. היה לי חבר היה לי אח - כך שרנו. תן יד לנזקק כך דקלמנו ומשה חי מת במרכז הצומת ואפילו יד אחת לא הושטה לעברו. עוצמתה של התמונה חזקה ומפלחת כל כך עד שנדמה כי היא לא מותירה כל מקום להרהור נוסף. נשתבשו דרכינו". ואם נותרה בנו מעט אנושיות,היא גוועה באותה צומת בדקות בהם אדם שרוע במרכז צומת וכ- 50 רכבים ממשיכים כאילו מוטל באמצע הכביש פגר או סמרטוט ישן לא רק צ'יקו מצא את מותו במרכז הצומת,גם צלם האנוש של החברה הישראלית כולה-מת. ואני מקווה שתיעוד דקות אלו,התמונות המצמררות האלו ילוו כל אדם במדינה חיים שלמים וישאל כל אחד את עצמו - "אם זה היה אבא שלי,חבר שלי,אח שלי,דוד שלי,אהוב שלי"?! מסרי למשפחתו תנחומים על אובדן קשה מנשוא וסליחה,סליחה שלא היה בצומת כבוד המת ואנושיות אדם אני לא הייתי בצומת ההיא,לעצור את התנועה,לעמוד,לתת לו כבוד אבל אני כאן וכאן אני יכולה לעצור את שצף החיים מול פני המת ולהעניק לו כאן את הכבוד הראוי ,המכתב שלך יישאר בראש הפורום. אני מקווה שכולם יבחרו -לעצור להדליק נר,לכתוב מילה או שתיים לנחם את משפחתו - לחלוק לו את הכבוד שלא היה שם עבורו באותה צומת שוקקת חיים יהי זכרך ברוך

seaגל

New member
תודה

אני באמת אמסור לה לפחות שתדע שבדרך אחרת הוא מחובק זה המעט שאני יכולה לעשות למענה ולמען משפחתה היושבת המומה ובמקום לחוות את האובדן כואבים את כאב ההשפלה שציקו' חווה ברגעיו האחרונים.... יום קשה במשפחתו יום ללא מילים עם הרבה כעס תסכול וכאב אין סופי.

sשיר

New member
אוף

מזמן לא בכיתי מול החדשות והמראה שלו שוכב שם על הכביש ואף לא מכונית אחת עוצרת ואף אחד לא יורד לעזור לו במשך אין סוף זמן, אף בן אדם לא עוצר שניה. אני זוכרת ששאלתי את אמא שלי, למה מישהו לא יורד ברמזור האדום? כפרה האוטו, למה אף אחד לא עוזר לו??? מה יותר חשוב מזה? אם אי פעם התגאתי במשהו ש"יש רק בישראל" זו העזרה הזו לזרים. והנה התפוצצה הבועה. בן אדם שכב על הכביש, ואף אחד, אף אחד - לא עצר. לא עזר. כל כך הרבה מכוניות עברו שם, ולא היה צדיק אחד בסדום
אני לא יודעת את כל הפרטים.. לא יכולתי להמשיך זו היתה אחת התמונות שזיעזעו אותי יותר מהרבה דברים פשוט ישבתי מול הטלויזיה המומה, ובוכה אני לא מתארת לעצמי אפילו את רמת הכאב שחשו בני המשפחה. "לא משאירים פצועים בשטח" זה הפך משפט שמזמן עזב את תחום הצבא, והנה, השארנו.. השארנו פצוע בשטח. ושום סליחה לא תעזור, ושום סליחה לא תחזיר אותו, וזה פשוט לצרוח ובכל זאת, אם את יכולה, תבקשי סליחה מבני המשפחה, בשם כולנו, בשם בני האדם. ותחבקי אותם, בשם אלו שכן איכפת להם, שכן הרגישו, שכן הזדעזעו. תחבקי אותם בשמי... הלוואי שזה יכל להקל עליהם ולו במעט. הלוואי שמשהו היה יכול... אני מצטערת. כל כך

BlockBusta

New member
אוּף X2

כבר נמאס לי שמכפישים את הנהגים שלא עצרו.... חלאס.... עד שאתם לא תהיו בסיטואציה כמו שהם היו אתם לא יכולים להגיד אף לא מילה אחת על צורת ההתנהגות שלהם אני אישית הייתי יודע שהיה לוקח לי לפחות 300 מטר של נהיגה כדי לעכל את זה שראיתי עכעשיו מישהו שוכב על הכביש פצוע... אז חלאס....

ה מוזה

New member
נמאס לך?

איש לא הכפיש - תמונה אחת שווה 1000 מילים תאמר לי ,וכמה זמן יקח לך לחייג 3 ספרות בנייד למגן דוד אדום ?! ציטוט מדויק שמפרסמת מד"א בעקבות מותו של ישראלי ז"ל לאחר שגסס למוות מול עשרות נהגים לא רק שלא עצרו,לא רק שלא בלמו בכניסה לצומת - גם לא חייגו למד"א בדקות הקריטיות ! "מד"א לציבור: צאו מהאדישות וגלו אכפתיות בעקבות מותו של רוכב האופנוע משה חי ישראלי, מד"א יוצא בקריאה לציבור: צאו מהאדישות וגלו אכפתיות. משה חי ישראלי ז"ל, נפצע אנושות בתאונת דרכים אתמול, בצומת אזור, כשמערבל בטון פגע בו בעת שרכב על אופנועו. משך שלוש דקות קריטיות מהרגע בו נפגע, המשיכה התנועה להתנהל כסדרה. הוא שכב גוסס על הכביש בעוד מכוניות עקפו אותו מימין ומשמאל מבלי לעצור. רוכב אופנוע שחלף בצומת אחרי דקות גורליות עצר ליד ישראלי הגוסס והזעיק צוות אמבולנס של מד"א, להם, למרבה הצער, נותר רק לקבוע את מותו. מנהל מחלקת הדרכה של מד"א, נתן קודינסקי, שראה את התמונות הקשות ונחרד, קורא הבוקר לציבור: "בידכם להציל חיים באמצעים פשוטים. עצרו רגע, במקרה הגרוע עצרתם לחינם. הזמן הוא גורם מכריע ומהותי בהצלת חיים, אל תבזבזו אותו! חייגו 101 למד"א והזעיקו עזרה תוך ציון דרכי ההגעה". "אוף כפול 2 "? אתה לא מתבייש להצדיק כאן בני אדם שלמולם על הכביש מדמם אדם למוות ואיש במשך 3 דקות לא חושב.. לחייג למד"א?לעצור? לעשות מ ש ה ו ?.. כל שניה - כל שניה - יכולה להציל חיים של אדם. כל שניה של אדישות הורגת אדם. וחבל שלא מצאת לנכון לפחות להשתתף בצער המשפחה או לעצור כאן ולהצית עבורו נר קטן .

seaגל

New member
קשה לי להאמין

שאני קוראת את המילים שלך אני חוזרת עכשיו מבית האבלים והם מרגישים שאח שלהם מת כמו חתול שרוע על כביש הם יזכרו לעד את התמונות שמתעדות אותו גוסס לבד על הכביש בלי איש שיעזור... אל תגשו אל תרדו מהרכבים לפחות לעצור את התנועה ולקרוא לעזרה זה המינימום של המינימום ועל כך אין הצדקה ויכול להיות לך אוף עד מחר מעניין חלילה אם זה היה אוף אם היה מדובר על קרוב משפחה שלך או חבר?

לשלושתכם

סיגל, אני משתתפת בצערכם. יהי זכרו ברוך. אני מסכימה, על האנושיות. גם אם לא על דברים אחרים. אנימצירה על דבר אחר- די עם חתולים. בעיניי זה מוריד את ערך חיי בעל חיים אחד מבעל חיים אחר. ועל חתול- לא לעצור? לא לעזור? למה? במה הוא נחות או בעל זכויות פחותות? את ממשיכה לכתוב "כמו חתול"- ואני מבינה שזה מגיע כציטוט, אבל אינך גם מוסיפה משהו משלך אחרי כן. (אינני מתקיפה אותך) ולמוזה- לחייג למד"א קשה באמצע נהיגה, או לעצור כדי לחייג. להוריד את העיניים לרגע מהכביש או להתרכז ב"מה ראינו על הכביש ומה זה היה" ואף מסוכן יותר מעצירה לעתים. בוודאי שלעצור באמצע הכביש ולהתחיל לנופף בידיים או להתחיל לעזור. להתחיל לעזור לפצוע/ פגוע, להזיזו ממקום למקום- לגעת בשתף דם מאוד מסוכן. יכול ליצור אונה, לסכן חיים של נהגים, הולכי רגל, ליצור עוד פגועים ולהרוג את הפגוע. לא לכולם- אבל לחלק ניכר מהאנשים. חלקינו מתפקדים היטב תחת לחץ, וחלקינו לא. חלקינו רוצים וחלקינו לא. לחלקינו זה בריא ולחלקינו זה לא. ולעתים דווקא בפעם הזו שמשהו קרה מישהו בחר להמשיך לנסוע, מסיבותיו הוא. אנחנו לא אלוהים, אבל המקום שלנו הוא לנהוג אחרת, כיש לנו את הבחירה והאפשרות בכל יום, בכל רגע, בכל שניה. סיגל- שוב. אני מבינה, פשוט לא שופטת.

sשיר

New member
אוי נו באמת

זה כבר ממש מרתיח ההתחסדות הזו. כשמדברים שעות בדיבורית עם כל העולם ואשתו זה כן נכון? כשמתקשרים לבדוק מה קורה בעבודה כשעומדים ברמזור אדום עם זה אין בעיה. כמה נהגים את רואה עם טלפון צמוד? חסרים היום דרכים לדבר בטלפון תוך כדי נסיעה? ועוד דרכים לחלוטין חוקיות (דיבורית) זה ממש לחפש תירוצים והגישה הזו זו אותה גישה של כל הנהגים שלא עצרו "כי וכי וכי" ובכל הזמן הזה של התירוצים, יכלו להציל חיי אדם. וזה בכלל לא משנה. להתקשר למד"א זה עיניין של שניות. וכן זה אפשרי. עובדה שבסוף מישהו הצליח. כל הסיבות האחרות שוות הרבה פחות מחיי אדם. הרבה פחות. די. תפסיקו עם זה. אפילו עכשיו אתם לא עוצרים.......

ה מוזה

New member
הפרצוף של המדינה

ראה אור בדקה וחצי . עכשיו אפשר להמשיך למצוא תירוצים,לטמון ראש בחול,לספר אלף סיפורי לילה ולילה למצוא את כל הסיבות למה לא לעצור ,למה לא לבלום,למה לא לשים משולש,למה לא לחייג ואפשר להישיר מבט לאמת . איש גסס למוות באמצע צומת סואנת . זמן רב מדי מכוניות עקפו אותו מימין ומשמאל זמן רב מדי חלף עד שמישהו ניגש אליו . זמן רב מדי חלף עד שמישהו חייג 101 . איש לא ביקש גם לא מד"א להזיז אותו,רק לחייג.לעצור.לעשות כל מה שאפשרי לעשות מבחינה אנושית אבל בצומת אזור לא היתה באותו יום אנושיות . וכבר קראתי כ"כ הרבה תירוצים שרק הופכים את המציאות לעוד יותר מזעזעת ."שלא יהיו פקקים","כי לא נעים לראות","כי אי אפשר לחייג למד"א",כי .............. אפשר למצוא 1000 תירוצים. אף אחד מהם לא ישנה את המציאות מה שישנה את המציאות זו - אחריות . ומעניין,איש לא רוצה להיות אחראי כי כבר שכחנו ש"כל ישראל ערבים זה לזה" ושלא מפקירים פצועים וגופות בשטח . שום דבר ממה שכתבת לא משנה את המציאות. המכוערת,המזלזלת,האדישה -

seaגל

New member
נו באמת

אין פה שום קשר לבעלי החיים עם כל הכבוד ויש לי לי הרבה כבוד בתור אחת שיש לה בעל חיים... הדימוי הוא דימוי ולדעתי אין שום תרוץ או הצדקה למה שקרה שם.... גם אם קשה לגשת כבר אמרתי קודם יכלו לחסום את הצומת ולתת כבוד לאדם ששכב שם

אתה לא בנאדם..

לפחות לא עם לב אמיתי..אין לי מושג למה אמרת את המילים המגעילות האלה.

BlockBusta

New member
SELF RIGHTOUS SUICIDE...

קל נורא להצטדק... בוא נניח שאני מתקיף אותך ברחוב... כמה מהר תגיבי? או אולי דוגמה קצת יותר יומיומית... נגיד ראיתם מישהו ברחוב צועק משהו איזה סיסמאת מחאה פוליטית\חברתית שאתם לא מסכימים איתה היתם מגיבים מספיק מהר כדי לעצור את ההליכה לבנק\עבודה\בית קפה כדי ולענות לו? אני חס וחלילה אומר שהנהגים האלה נפשות טהורות- תנחומיי אל המשפחה ואני באמת מאמין שאנשים היו צריכים לעצור ולגלות אנושיות אבל נמאס לי ההצטדקות הפומבית והתקשורתית הזאת... כאילו חלאס.. אתם לא הייתם במצב הזה.. יש אנשים שמעכלים מהר יש אנשים שהיו צריכים לקרוא את הכתבה ביום למחרת רק כדי להבין שמה שראו זה איש פצוע... אז אי אפשר להכליל את כולם... אנחנו נולדנו שונים ומשונים ואין להשוות בין רמת התגובה המהירה של אדם אחד למשנו

ה מוזה

New member
אני יכולה לשאול משו?

כי אני באמת לא מבינה למה אתה קורא לזה [או למה אתה קורא] "הצטדקות פומבית תקשורתית"? לזעזוע?לחלחלה?להלם?לכעס? התחושה שדי כבר עם האדישות? אם היה מדובר ברכב אחד,שניים,חמישה,שמונה ,עשרה רכבים עוד אולי יכולנו לומר "היו בהלם","זמן תגובה שונה" וכו' אבל כולנו ראינו שזה לא חמישה ולא עשרה אלא עשרות . כולם היו בהלם?כולם לא הספיקו לעצור ברמזור אדום לפני פניה לאיזור התאונה ? עשרות רכבים לא יכלו להדליק בלינקרים?לעצור 3 מטרים לפני האדם המוטל על הכביש ? לשים משולש לסמן לאחרים שיעצרו ? קשה לי להאמין שעשרים שלושים רכבים ויותר לא הספיקו להגיב. אדם גסס שם למוות.עשרות רבות של מכוניות לא עצרו .אלו העובדות. ואולי הדבר החשוב שכתבת הוא זה " ואני באמת מאמין שאנשים היו צריכים לעצור ולגלות אנושיות" אבל...הם לא עצרו ..גם לא מפאת כבוד המת .

BlockBusta

New member
בסדר אל תהרגו אותי

אמרתי בהודעה למעלה "לא כולם נפשות טהורות" פשוט הבהרתי יותר מה יכל לגרום להם להמשיך לנסוע אחרי שראו מה שראו הכוונה שלי הייתה שאנשים יפסיקו להכליל ולהצטדק, כי יש גם אנשים שלא מתפקדים טוב במצבי לחץ מה לעשות לא כולנו מתנדבים במדא (שדרך אגב עושים עבודת קודש), ולא כולנו מוכנים לזה לאלו שכן ראו וקלטו, ובחרו ללחוץ על דוושת הגז במקום לעצור ולגלות טיפת אנושיות לאלו, אני בז.

ד ו ב ש

New member
להזכירך

הנהגים לא נסעו בכביש מהיר והיו צריכים "לעכל" מה שראו הם עצרו ברמזו... הם לא נסעו יותר מ 30 קמ"ש ואפילו רואים אחדים מהם עוצרים לא לדרוס אותו ואחרי שניה ממשיכים לנסוע.

דוVשה

New member
סליחה,

אני מנסה למתן את עצמי ואת המילים שלי. ממש. ממש ממש ממש חזק מנסה. אפאחד לא עצר. לא מי שלקח לו 300 מטר לעכל. לא מי שעמד ברמזור ליד. לא מי שעקף את הגוף שלו [!!!!!!!!!!!!!] והמשיך הלאה. ויתרה מזאת, אפאחד לא הזעיק עזרה [!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!] אינעלהעולם הזה!!!!! קשה לך? כואב לך? אתה לא מסוגל להתמודד עם מה שראית ולרדת בעצמך לעזור? אוקיי, בסדר. מה הבעיה להתקשר לאמבולנס? למשטרה? למד"א? למישהו!?!?!!? להזעיק עזרה, המינימום שבמינימום. כולי מזועזעת. ממש. בהלם טוטאלי. נלקח ממני כל האוויר ונלקחו ממני כל המילים כשראיתי את התמונות עכשיו בחדשות. אני פשוט לא יכולה להאמין. זה פשוט לא מתעכל בשום צורה ושום אופן. אנשים שלא עוצרים ועוברים מסביב לבן-אדם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מיליון כאלו. ביליון. טריליון. אינסופ.

tamaroush

New member
וזאת המכה שלנו

המכה שלנו היא לא האיום של איראן מולנו. מול זה יש לנו את ארה"ב וכולנו ביחד שונאים את איראן. המכה שלנו היא לא מול האויב הפלשתינאי. מול זה אנחנו מאוחדים, וכולנו לב אחד כשיש פיגוע. המכה שלנו היא לא השנאה של כל העולם כלפינו. מול זה אנחנו מתמודדים יפה מאוד- כשמראים כמה אנחנו באמת כאלה אבל כל אחד גאה שהוא ישראלי. המכה שלנו היא דווקא האטימות שבתוכנו. כאשר אדם נפגע ואף אחד לא טורח לעצור, להושיט עזרה, לצלצל לאמבולנס, זה הדבר הכי קשה. כולנו אמורים להיות שם אחד בשביל השני, אם זה בדבר קטן כמו לקום בשביל זקנה באוטובוס, שאם פעם לא היית קם כל האוטובוס היה מסתכל עליך, היום זה דבר נדיר, וצריך להפציר באנשים לקום בשביל המבוגרים מאיתנו. הבן אדם הזה יכול היה להיות כל אחד. דוד, אח, אחיין, חבר, בן דוד וכדו', אבל בגלל שכל אחד חי בבועה משלו, אף אחד לא טרח לעזור. מבטיחה לכם שאם מישהו היה יודע שקרוב שלו שם, הוא היה רץ לעזור. האטימות הזאת, כלפי הזולת, כלפי האנשים שמסביבנו היא זאת שתהרוג אותנו!

...../images/Emo16.gif

ויש מקרים שהמילים ממני והלאה... ורק נותר לי להצטרף לסליחה שלך... (ולפעמים נדמה לי שכל מה שמלמדים אותנו... זה רק בספרים.....)
לזיכרו....

למעלה