להרגע לקראת למידה למבחן

• פותח הנושא idbp
  • פורסם בתאריך

idbp

New member
להרגע לקראת למידה למבחן

שלום, פניתי שנה שעברה לפורום הזה ועזרתם לי מאוד לקראת הבגרויות... ואני ממש מודה לכם על זה!! אבל יש בעיה שלא הצלחתי לפתור: אני כל הזמן אומר "יאללה עכשיו אני הולך ללמוד" איך שאני יושב ופותח את החומר אני משתגע ונהיה עצבני ולא רגוע (הכוונה לא כועס אלא כל הזמן זז כזה), אין לי שקט ובאמת לא מצליח להתרכז... אני שמעתי על שיטת סילבה וסמדר הציעה לי גם תרגיל בסגנון שנרגעים ואז עושים תנועת עיגון שמרגיעה אותנו כל פעם שעושים אותה (שזה בערך שיטת סילבה) הבעיה שאני לא מצליח להירגע בכלל... אני עושה חפץ חיים לפני הלמידה אבל זה לא עוזר, אני גם מנסה להשתמש בחיזוקים עצמיים ודברים כאלה וזה לא עוזר, גם דמיון מודרך לא עוזר... מחר יש לי מתכונת ואין לי מושג מה לעשות, המזל שהמתכונת במקצוע שאני יחסית טוב בו אבל אם לא אלמד אליו אני לא אצליח.... בבקשה תנסו לעזור לי, מצטער שזה ברגע האחרון! תודה גדולה מראש!!

או קיי בשביל ה SOS

לפני שאתה מתיישב ללמוד לקראת המבחן צייר על דף נייר עם שתי הידיים עיגולים כאשר העיגולים פונים פנימה כנגד כיוון השעון, עשה זאת במשך חצי דקה עד דקה - פעולה זו תאותת למוח להתכנס ולהפנים את החומר. לפני השינה עשה אחיזה קדמית אחורית - (יד אחת מונחת בעדינות על העורף והשניה על המצח) ודמיין את עצמך מגיע למבחן, יוצא ממנו עם תחושה טובה ומקבל את טופס המבחן שרשום עליו 100 (אל תתעכב בדמיון על עשיית המבחן) מחר בבוקר (או לפני המבחן) תעשה את אותה פעולה עם העיגולים רק שכיוון העיגולים פונה החוצה כנגד כיוון השעון. פעולה זו תאותת למוח להוציא את החומר שלמדת. בהצלחה - תדווח לנו עדי

idbp

New member
תודה על התשובה המהירה

זה באמת SOS חח האמת שהתרגיל עם העיגולים נשמע מעניין וטוב אבל לא הבנתי בדיוק את הציור.. אם תוכלי להסביר בצורה מפורטת יותר אני אשמח כי לא הבנתי מזתומרת העיגולים פונים פנימה נגד כיווון השעון תודה

אופס

עזוב את כיוון השעון. פשוט שאתה רוצה להטמיע את החומר אז תצייר בשני הידיים בו בזמן עיגולים שפונים פנימה(יד שמאל מציירת את העיגולים עם כיוון השעון ויד ימין כנגד כיוון השעון) וכאשר אתה רוצה להוציא את החומר לפני המבחן - תעשה פעולה הפוכה וצייר את העיגולים שהם פונים החוצה.

idbp

New member
אה אוקי

כאילו משני הקצצות של הדף להתחיל עיגולים כלפי פנים הדף... או עיגולים שנעשים קטנים אחד בתוך השני.. מצטער שאני קרצייה חח... תודה ואשמח לקבל עוד עצות מה לעשות כדי להרגע כשאני לומד ומתחיל להיות לא רגוע... תודה מראש

חחח זה בסדר בשביל אנחנו פה

זה בטח כבר לא יעזור לך למבחן של היום אבל המטרה היא לחזור במשך חצי דקה עד דקה על אותו עיגול מבלי להרים את העט או העפרון - אם תצליח בכך...את זה כבר תראה לבד. לעיתים העיגול לא יוצא עגול, לעיתים זה יוצא כמו קשקוש, או כמו ספירלה - ולכל צורה יש את האבחון שלה :) אבל עדיין בכדי להפנים חומר - צייר עיגולים פנימיים. בכדי להוציא חומר - צייר עיגולים חיצוניים (וזה עוזר גם אם אתה אמור להרצות) ספר לנו איך היה..

idbp

New member
המבחן הלך בסדר

עד שהבנתי איך לעשות את העיגולים הגיע המבחן חח... אז במבחן עשיתי את העיגולים כאילו מתוך הדף בסיבוב כלפי חוץ (יד ימין כיוון השעון שמאל נגד) זאת הכוונה? אשמח לקבל עוד טיפים... אם מישהו מכיר תרגיל עם תנועת עיגון או משהו כמו שסמדר אמרה פה פעם.. פשוט ביותר פירוט אני צריך אותו... תודה מראש

כן זו הכוונה

לגבי תרגיל עם תנועת עיגון - תנועת העיגון באה להזכיר לגוף לחזור להצלחה בסיטואציה מסויימת. עכשיו, אם אין לך הרבה מתח שלילי שקשור בנושא שאתה רוצה לעגן אותו אז תנועת העיגון תצליח. אם יש לך מתח שלילי רב שקשור בנושא אז תנועת העיגון לא תהיה מאוד אפקטיבית. למעשה התנועה הזו באה בכדי לסיים תהליך, אחרי ששוחרר המתח השלילי מהנושא והצלחת במטרתך (אפילו בדמיון) אז התנועה הזו מסמלת את ההצלחה ובכל פעם שתעשה אותה אתה מסמן למוח לחזור לחוות את ההצלחה. עדי

freearth10

New member
תנועות עיגון

אני משתמשת בתנועות העיגון כדי לשחרר מתח שלילי בקשר לנושא מסויים. האדם הולך על השמונה האינסופי חוזר שוב ושוב על המטרה שלו אם אפשר תוך כדי תרגיל הצלבה (או תרגילים נוספים) או עיסוי כדור. לאחר מכן אנחנו כל פעם מחליפים מילה בתנועה מסויימת שמייצגת אותה, עד שאנחנו נשארים רק עם התנועות (כמו בשיר לכובע שלי 3 פינות). האדם עומד ועושה רק את התנועות והם העיגון של המשפט בעשייה. חזרה של התנועות מזכירה לאדם את המשפט ומשחררת מתחים שליליים.
מאיה

idbp

New member
תודה על הכל... עוד שאלה

מחר יש לי בגרות במתמטיקה (למדתי אליה) כמו שאתם יודעים במתמטיקה צריך לחשוב לפעמים הרבה בשביל למצוא פתרון.. רציתי לדעת אם יש משהו שאפשר לעשות כשיש בעיה שלא מצליחים לפתור.. איזה תרגיל שיעזור בזמן בלאק אווט...משהו כזה.. במתכונת במתמטיקה היה לי בלאקאוט מטורף שבגללו לא הצלחתי כמה תרגילים תודה מראש

freearth10

New member
תרגילי עיניים

במבחן. קצת קשה לתת לך תרגיל אם לא יודעים מהי סיבת הבלק אאוט. האם זה בגלל עומס יתר, או האם זה בגלל עייפות העיניים או בגלל מתח. אם הייתי צריכה לשלוף תרגיל - הייתי ממליצה לך על תרגיל עיניים, כי הוא מרחיב את נקודת המבט.מצמץ מהר כמה פעמים ואחרי זה הסתכל לכל הכיוונים מעלה, מטה, שמאלה, ימינה, שמאלה למטה, ימינה למעלה, ימינה למטה ושמאלה למעלה. כשהעייניים יתעייפו, שפשף חזק את הידיים זו בזו והנח אותן בעדינות על העיניים. השאר כך כחצי דקה או דקה. אני את כל הבגרויות שלי עשיתי בעזרת שוקולד מריר . לי זה מאוד עזר.
. אם אתה יכול תקנה לך תמציות פרחי באך - רסקיו שטובים למצבים של לחץ. מאחלת לך המון
! מאיה

idbp

New member
תודה.. הכוונה שלי

הכוונה שלי הייתה יותר לתרגיל שעוזר לפתור בעיות.. להסתכל על בעיות בצורה שונה ולפתור אותן עם הכלים שיש לי (גיאומטריה ודברים כאלה) תודה

freearth10

New member
להסתכל על בעיות בצורה שונה

זה לפתוח את מרכז הלב, את היצירתיות שבך ואני כך משלט רחוק וכשהמבחן כבר היום לא יכולה לאמר לך איפה ללחוץ, כדי שזה ישתחרר ולכן העדפתי להתמקד ב"להסתכל". מצא לך משפט חיובי בהווה משהו כמו אני: אני מסתכל על בעיות בצורה שונה ופותר אותן בהצלחה. עדיף שלא תקח את המשפט שלי, אלא שתיצור לך משפט חיובי בהווה משלך. אמור אותו כמה שיותר פעמים היום! המון
!
מאיה

the company

New member
האמת שלא ממש אהבתי

לא ממש התחברתי לתרגיל הזה אבל תודה בכל זאת... חח אני אשכרה עובר איתכם בגרות, בגרות... עוד 5 ימים יש לי מתכונת בהיסטוריה... להיסטוריה כמו שאתם יודעים צריך זיכרון מאוד טוב והבנה הזיכרון שלי לא משהו... הייתי שמח לקבל תרגילים לשיפור הזיכרון.. אני חושב שכדאי לציין שהתחלתי מיום חמישי לתרגל את השישיה הזריזה.. חלק מהתרגילים יותר וחלק פחות (לפי מה שאני אוהב יותר) אבל בעקרון את כולם, כל יום כמה פעמים בלי סדר מסוים פשוט מתי שבא לי... (זה בסדר נכון?) אז מה שאני צריך זה בעצם תרגילים לשיפור הזיכרון.. ועכשיו כשיש לי יותר זמן עד למבחן גם תרגילים לשיפור הריכוז.. ותרגילי הרפיה כאלה להירגע ולשחרר לחצים.. כל מה שיכול לעזור ללמוד בצורה הכי טובה... כל אלה דברים שאני חלש בהם.. (הריכוז נמוך, וכתוצאה מכך הזיכרון נפגע (והוא גם ככה לא הכי טוב) וגם אני לא ממש רגוע כשאני לומד...) לכן מאוד חשוב לי לקבל תרגילים שיעזרו בנושאים אלה... קראתי קצת בהודעות קודמות בפורום.. ראיתי שכתבו משהו בקשר לקבצים שיש בקומונה... והמנהלת שלחה למי ששאל את הקבצים בהודעה פרטית... חלק מהקבצים היו גם קשורים לתרגילים לשיפור זיכרון.. רציתי לדעת אם אוכל לקבל את הקבצים שיש בקומונה? (שלחתי בקשה להצטרף לקומונה אם תוכלי לאשר) תודה מראש ומצטער על החפירה

idbp

New member
התגובה למעלה זה אני

בטעות אח של היה מחובר ושלחתי הודעה ממנו (the company)....

הקומונה נסגרה אחרי שהפכנו לפורום

אמנם החומר שם אבל היא סגורה לקריאה ולכתיבה. הוצאתי לך את אותם תרגילים והם מצורפים בקובץ. את התרגילים שמה בקומונה דליה יהוד הידועה בכינוי דיאטקינסיולוגיה. יפה לשמוע שאתה מתרגל. אם ברצונך להעמיק עוד יותר ולקבל כלים מעמיקים נוספים בשיטה (לא דרך לימודים) אני ממליץ לקנות את הספר של הקינסיולוגית שרון פרומיסלו "יצירת שילובים בין המוח והגוף" (הוצאת נורד) הספר בנוי בצורה כזו שאתה מתרגל שלב אחרי שלב ומשתפר. הספר נותן טעימה עם רצון לעוד לעולם של הקינסיולוגיה. עדי

idbp

New member
תודה רבה...

אתרגל את התרגילים.. ואדווח אם עוזר לי.. בקשר לספר... אני אולי אקנה אותו בדיוק באתי לשאול אם יש ספרים בעברית בנושא... ואולי תשימו בפורום את כל הקבצים שיש בקומונה? זה יעזור פה לכולם אני מאמין

דליה213

New member
בהצלחה

אם תקפיד היטב על ההוראות תזכה בתוצאות בהצלחה! דיאטקינסיולוגיה

למעלה