לידיעת הישראלים הפריירים

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
בתור מומחה לרגשות אתה נוטה קצת להכליל
היו הרבה תגובות לדבריך, חלקן לעניין וחלקן לא, חלקן תוקפניות וחלקן לא, חלק אפילו הסכימו איתך. זה מגוון הדעות כאן בפורום, ואתה לא חייב לקבל אותו, מה שלא מונע ממך כמובן להמשיך ולכתוב עוד ועוד הודעות "אחרונות"... לענייננו: כתבת "כדי לשנות משהו הולכים אל אילו שהצליחו" ולא הבנתי אם התכוונת ללכת אליו ממש, כמו שאתה עשית, או ללמוד ממנו. אלה שני דברין שונים בתכלית. אני בהחלט מסכים אתך שיש לנו מה ללמוד ממי שמפעילים מערכות תח"צ מוצלחות. אבל בוא נחזור להודעה שפתחה את השרשור. כתבת על "הישראלים הפריירים" וטרחת להוסיף שלושה סימני שאלה (לגלגניים) כששאלת אותנו, "הפריירים" שנשארו כאן מאחור, מתי ביקשו מאיתנו סליחה. כמי שמתמחה בתחום הרגשות היית צריך להבין שזה יעורר התנגדות מסוימת. בתור מי שחי 12 שנה במדינה שכולה נימוסים ובקשות סליחה, וביחוד כמי שמתמחה ברגשות, היית צריך ללמוד מעט טקט ולהבין שכתיבה בסגנון כזה עלולה לעורר רגשות מסויימים. לצערי במקום להתנצל על הסגנון אתה רק מתחפר בצדקתך. חבל.
תודה רבה, ד"ר עמית וד"ר הספל.
אני אמנם לא דוקטור, אבל תוכן הדברים שכתבתם זהה לחלוטין לתוכנם של המשפטים שתכננתי לכתוב ל"מתמחה בנושא של רגשות". תודה שחסכתם לי פוסט ארוך.

תודה רבה, ד"ר עמית וד"ר הספל.
אני אמנם לא דוקטור, אבל תוכן הדברים שכתבתם זהה לחלוטין לתוכנם של המשפטים שתכננתי לכתוב ל"מתמחה בנושא של רגשות". תודה שחסכתם לי פוסט ארוך.
אשמח שתקפיד על התוארהיחיד שלי
פרנץ פון שניצל

בועז ל

New member
אשמח שתקפיד על התוארהיחיד שלי
פרנץ פון שניצל
OK, פרנץ פון שניצל וינאי!

אז נעבור לארה"ב
כשרכבת התעכבה 8 שעות(!) איש לא טרח לפצות אותי. כשרכבת כאן מתעכבת חצי שעה, מפצים. ונכון, כשאני מדבר עם יורד לגרמניה שמטיף לי משם שאני פרייר, אז עולמי הופך להיות כזההההההההה צר. אבל כנראה למדת מהם גם מה זה טקט.
זה מה שכתבתי
מתי מבקשים מכם סליחה בישראל???

ובגרמניה אין תקלות?
ספר לי ולאומה מה קרה בגרמניה ביום של 40 מעלות? מה שלום הפקח שהתעקש על Ordnung muss Sein כשהמיזוג לא עבד ולא הוציא את הנוסעים מהרכבת עד שהיא לאהגיעה לתחנה הסופית בברלין (ושם חיכו האמבולנסים). הוא כבר הורשע בסעיף ה Körper. Verletzung ? בקיצור, יש לי מספיק שעות ב"ארץ המזרחית" למולדת החדשה שלך (אוסטריה) ואני יודע היטב מה קורה שם ושם כשהדברים משתבשים. אז שב לך שם על הבראטוורסט ואל תתן עצות. ןאל תספר לי עלך נורמות בגרמניה, בני (אבותי ואבות אבותי עשו את הדרך ההפוכה לשלך)
בני, אם לא קשה לך לשאול אותו בגרמנית
מה אירע ב-3 ביוני 1998 ליד אשדה שבצפון גרמניה?

nitsansh

New member
בני, אם לא קשה לך לשאול אותו בגרמנית
מה אירע ב-3 ביוני 1998 ליד אשדה שבצפון גרמניה?
תאונה קשה של רכבת ICE עם יותר מ-100 הרוגים
אפרופו... מה עשתה DB עם קרונות מהסוג שהיה מעורב בתאונה? האם השביתו אותם לבדיקה יסודית של הסיבות לתקלה? (פגם בגלגלים אם זכרוני אינו מטעני)

Rubim88

New member
תאונה קשה של רכבת ICE עם יותר מ-100 הרוגים
אפרופו... מה עשתה DB עם קרונות מהסוג שהיה מעורב בתאונה? האם השביתו אותם לבדיקה יסודית של הסיבות לתקלה? (פגם בגלגלים אם זכרוני אינו מטעני)
תשובה
ביום אחרי התאונה הגבילו את המהירות בציוד המדובר(ICE1) מ280 ל160, עד לבדיקה מקיפה של הצירים והגלגלים, לאחר יומיים הוציאו את הציוד הזה משירות עד שיוחלפו הצירים והגלגלים, ובהדרגה הם חזרו לשירות אחרי החלפה.

וי וי
העולם שלי אינו צר. אולי העולם שלכם. כל מה ששאלתי זה מתי בקשו מכם סליחה ולפתע כולם מתנפלים עלי. אם אתה מאחר לפגישה אתה לא מבקש סליחה ממי שמחכה לך? אז מה העניין? ואני לא בניגוד אליכם, אני אתכם. זה לא שאני מבקש ממי שאחראי לתחבורה הציבורית שיבקש סליחה עבורי, אלא שיתקבלו לאט לאט נורמות שמקובלות באירופה. מה בדיוק הבעיה שלכם??
נורמות המקובלות באירופה לא תראה פה.
מהסיבה הפשוטה שכאן זה המזרח התיכון, כאן הדברים עובדים אחרת- גם אם תרצה וגם אם לא. אולי התנסחתי באופן גס מדי בהודעה הקודמת, ועושה רושם שנפגעת ממני- קבל התנצלותי הכנה.

amit1270

New member
וי וי
העולם שלי אינו צר. אולי העולם שלכם. כל מה ששאלתי זה מתי בקשו מכם סליחה ולפתע כולם מתנפלים עלי. אם אתה מאחר לפגישה אתה לא מבקש סליחה ממי שמחכה לך? אז מה העניין? ואני לא בניגוד אליכם, אני אתכם. זה לא שאני מבקש ממי שאחראי לתחבורה הציבורית שיבקש סליחה עבורי, אלא שיתקבלו לאט לאט נורמות שמקובלות באירופה. מה בדיוק הבעיה שלכם??
תאמין לי שהעולם שלי לא פחות רחב משלך
אבל יש לי בית ויש לי משפחה ואני לא מוותר עליהם כל כך בקלות גם אם לא תמיד מבקשים ממני סליחה יפה כמו הגרמנים. אני לבנטיני מזרח תיכוני נמוך-מצח שמקלל נהגים ברחוב ולא משמיד עמים שלמים.. אופס, סליחה... ולגבי הקישור לשואה - אין מה לעשות, זה מה שקורה כאן ברגע שצמד המילים "גרמניה" ו"סליחה" עולה.

תאמין לי שהעולם שלי לא פחות רחב משלך
אבל יש לי בית ויש לי משפחה ואני לא מוותר עליהם כל כך בקלות גם אם לא תמיד מבקשים ממני סליחה יפה כמו הגרמנים. אני לבנטיני מזרח תיכוני נמוך-מצח שמקלל נהגים ברחוב ולא משמיד עמים שלמים.. אופס, סליחה... ולגבי הקישור לשואה - אין מה לעשות, זה מה שקורה כאן ברגע שצמד המילים "גרמניה" ו"סליחה" עולה.
עמית, שכחת להוסיף גם את המילה "רכבת"

angelboy22

New member
לידיעת הישראלים הפריירים
בגרמניה הרכבת העילית לא עבדה כראוי (הכוונה שחלק מהרכבות לא הגיעו בזמן). בתור בקשת סליחה הורידדה הנהלתה התחבורה הציבורית את מחירי כרטיסי הנסיעה במשך חדשיים בצורה משמעותית. מתי מבקשים מכם סליחה בישראל???
אני ישראלי ואני אומר שהוא ....
תסלחו לי כולם אבל הוא בהחלט צודק הישראלים יודעים להקים חברות לגזול כסף מאנשים אבל כשיש תקלה רכבת מאחרת הפסים עלו באש והכל מי מטפל ?? אפחד אנשים מאחרים לפגישות אחרים אחרי יום עבודה ארוך והרכבת מתעכבת במעל חצי שעה ואין אפחד לא שיבקש סליחה ולא שיטפל בזה המוח הישראלי אומר לתת לאנשים להתייבש במקום להוציא רכבת אחרת אז אל תרדו עליו כי הוא מגרמניה ובא לתת לנו את האמת בפנים התח"צ פה על הפנים ובתור דוגמא אתן לכם מה שקורה בחיי כאשר אני מתייבש בכביש 4 בין ת"א לחיפה 3 אוטובוסים עוברים בכיוון השני כל 20 ד' ואפילו אוטובוס אחד לא לכיוון שאני צריך ואז שאוטובוס מגיע אחרי שעה מגיעים איתו כל הקווים האפשריים של אותה תחנה. ורק לידע כללי אפילו מוניות שירות אין על הכביש הזה וזה עוד נחשב לכביש ראשי... ושתדעו לכם כאשר דיברתי עם אנשים הם אמרו לי תגיד תודה כי היו מקרים שחיכינו שעתיים... אז עכשיו תרדו עליו .... הוא לא אשם במצב במדינה הוא בא כדי להגיד לכם הלו מה הולך פה?? המדינה במקום להתקדם הולכת אחורה סופ"ש נעים ותפיקו לקחים

אני ישראלי ואני אומר שהוא ....
תסלחו לי כולם אבל הוא בהחלט צודק הישראלים יודעים להקים חברות לגזול כסף מאנשים אבל כשיש תקלה רכבת מאחרת הפסים עלו באש והכל מי מטפל ?? אפחד אנשים מאחרים לפגישות אחרים אחרי יום עבודה ארוך והרכבת מתעכבת במעל חצי שעה ואין אפחד לא שיבקש סליחה ולא שיטפל בזה המוח הישראלי אומר לתת לאנשים להתייבש במקום להוציא רכבת אחרת אז אל תרדו עליו כי הוא מגרמניה ובא לתת לנו את האמת בפנים התח"צ פה על הפנים ובתור דוגמא אתן לכם מה שקורה בחיי כאשר אני מתייבש בכביש 4 בין ת"א לחיפה 3 אוטובוסים עוברים בכיוון השני כל 20 ד' ואפילו אוטובוס אחד לא לכיוון שאני צריך ואז שאוטובוס מגיע אחרי שעה מגיעים איתו כל הקווים האפשריים של אותה תחנה. ורק לידע כללי אפילו מוניות שירות אין על הכביש הזה וזה עוד נחשב לכביש ראשי... ושתדעו לכם כאשר דיברתי עם אנשים הם אמרו לי תגיד תודה כי היו מקרים שחיכינו שעתיים... אז עכשיו תרדו עליו .... הוא לא אשם במצב במדינה הוא בא כדי להגיד לכם הלו מה הולך פה?? המדינה במקום להתקדם הולכת אחורה סופ"ש נעים ותפיקו לקחים
אתה רוצה שנרד עליך במקום עליו?

angelboy22

New member
אתה רוצה שנרד עליך במקום עליו?
למה כי העזתי להגיד את האמת
הרי לא רק התח"צ נראה ככה ככה נראית כל המדינה ההכי דוחים יושבים בכנסת וחושבים איך לגזול את הכספים של האזרחים. אתה רוצה לרדת עליי ? כולכם??. בבקשה אבל זאת האמת ראשי המדינה הופכים אותה לבלתי נסבלת במקום לדאוג לאזרחיה הם יוצאים נגדם... שמישו יבוא ויגיד לי שמה שהם עושים זה בסדר....

amithi1

New member
הרי לא רק התח"צ נראה ככה ככה נראית כל המדינה ההכי דוחים יושבים בכנסת וחושבים איך לגזול את הכספים של האזרחים. אתה רוצה לרדת עליי ? כולכם??. בבקשה אבל זאת האמת ראשי המדינה הופכים אותה לבלתי נסבלת במקום לדאוג לאזרחיה הם יוצאים נגדם... שמישו יבוא ויגיד לי שמה שהם עושים זה בסדר....

אני מסכים איתך לגמרי. אני לא מבין למה כמה גולשים פה נכנסים בגולש המסכן שבסה"כ מזכיר לנו את פרצופה של המדינה. אני אוהב את המדינה ומתכוון לחיות בה בשארית חיי, אבל אני בהחלט מודע לכך שחלק ניכר מרשויות השלטון לא ממש סופרים את האזרח. הדבר נכון כמעט בכל התחומים.

האמוטיקון שהוספתי מרמז על הומור.
דהיינו זאת היתה שליפה הומוריסטית, למען תיבול השרשור המכוער הזה. מצטער שלא הבנת אותי.

amithi1

New member
האמוטיקון שהוספתי מרמז על הומור.
דהיינו זאת היתה שליפה הומוריסטית, למען תיבול השרשור המכוער הזה. מצטער שלא הבנת אותי.
התגובות שלך לא ממש מובנות בצורה הומוריסטית
אני לא מייצג את פותח השרשור, אבל אני מרגיש שהדברים שאמרת גורמים לאווירה לא נעימה בפורום. אפשר להסכים או לא להסכים עם העמדה שלו, אבל כאשר אתה משתמש במשפט כמו "האם גם אתה עושה משהו למען הכלל, או שאתה מתמחה בכתיבת הודעות סרק עלובות, מתוך דרך חיים שכזאת של כתיבה אנונימית שלא ידעו מי ומה אתה העיקר לשחרר קצת קיטור?", האיש שאליו הגבת יכול בקלות להיפגע.על אחת כמה וכמה כשאתה פונה למישהו שכותב בפורום פעם ראשונה, כדאי לנסות ליצור אווירה קצת יותר מארחת ולא אווירת קטילה - אחרי הכל אתה לא מכיר אותו ושופט אותו על סמך שתי שורות שכתב פה בפורום?

התגובות שלך לא ממש מובנות בצורה הומוריסטית
אני לא מייצג את פותח השרשור, אבל אני מרגיש שהדברים שאמרת גורמים לאווירה לא נעימה בפורום. אפשר להסכים או לא להסכים עם העמדה שלו, אבל כאשר אתה משתמש במשפט כמו "האם גם אתה עושה משהו למען הכלל, או שאתה מתמחה בכתיבת הודעות סרק עלובות, מתוך דרך חיים שכזאת של כתיבה אנונימית שלא ידעו מי ומה אתה העיקר לשחרר קצת קיטור?", האיש שאליו הגבת יכול בקלות להיפגע.על אחת כמה וכמה כשאתה פונה למישהו שכותב בפורום פעם ראשונה, כדאי לנסות ליצור אווירה קצת יותר מארחת ולא אווירת קטילה - אחרי הכל אתה לא מכיר אותו ושופט אותו על סמך שתי שורות שכתב פה בפורום?
גולש אורח שכותב כאן לראשונה,
ופותח הודעה ב-"לידיעת כל הישראלים הפריירים", לא נותר לי אלא לשלוח אותו לחפש מי שיקבל אותו לארצו כתושב במתנה, "From israel with love". קאפיש?

amithi1

New member
גולש אורח שכותב כאן לראשונה,
ופותח הודעה ב-"לידיעת כל הישראלים הפריירים", לא נותר לי אלא לשלוח אותו לחפש מי שיקבל אותו לארצו כתושב במתנה, "From israel with love". קאפיש?
הוא פגע לך באגו במשפט הזה?
המשפט שלו אולי לא שיא רמת הדיון, ובכל מקרה תגובה קצת יותר מאופקת מצידך הייתה מאפשרת לדיון לא להדרדר. אגב, הטענות שלי הן לא כלפיך אלא בכלל בזמן האחרון בפורום אני מרגיש שיש מתקפה אישית על כל מי שאומר את דעתו האישית. חבל שבמקום שהדיונים יתמקדו בתח"צ, הם הופכים למתקפות אישיות ברמה הנמוכה ביותר, כאילו מדובר פה בטוקבקים של YNET או וואלה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה