לכל אלה שבפרק ב׳

האמת

לא יודע
באמת חושב שהכינוי הנוכחי לא מתאים

צריך לעשות סיעור מוחות ולמצוא כינוי הולם יותר

יש לך רעיון או הצעה?

לי בא

New member
אני דווקא מחבבת את פרק ב

פרק א נגמר בחיי,
ומתחיל פרק ב.
לא נשמע לי רע...
זה לא בהכרח מרמז על פרק נוסף עם אותו אחד

לאע בהכרח

אבל בקונוטצייה הראשונית זה כן

אולי באמת הגיע הזמן לתת לסיטואצייה הזו כינוי חדש

אולי,,,,,,,,?

jakuper

New member
האם יורשה לא להסכים -

עם משפטך
"לפני שמחפשים איפה להכיר כדאי להיות מאד ברורים לגבי מה אנחנו מבקשים ומה אנחנו מוכנים לתת."

זה מה שנקרא - לפני שתעשי משהו, את חייבת שתהיה לך תכנית מדויקת של הפעולה.

דבר הזה עובד. בהחלט.
אבל אני מכיר גם אפשרות אחרת - חושבים בערך על התכנית, לא מכניסים אותה למסגרות נוקשות ומיד מתחילים לפעול, כל פעם משווים לתכנית, ומדי פעם שוקלים אם לא כדי לשנות את התכנית.

אם הכל מתוכנן, מרגישים כאילו הולכים לאוך דרך חד-סיטרית שאין ממנה סטיה לשום צד, כלומר אפשר להפסיק לחשוב ולחיות בזמן שנעים לאורך הדרך הזו. מי שחשוב כאן, זו התכנית והצמדות אליה, כלומר לעקוב שאנו לא סוטים מהדרך.

לעומת זאת, אם רק צל של התכנית מנחה אותך, את כאילו הולכת בעיר מצומת רחובות עד לצומת הבאה, ובכל פינה את מחליטה האם להמשיך ללכת לפי התכנית עד כה, או לפנות לכיוון אחר. את בעצם במרכז הרפתקת התנועה לאורך החיים. את ולא הדרך.

הבחירה אצלך - מה חשוב לך - לחיות ולהשתנות בזמן שאת מחפשת פרטנר מתאים, או להיצמד לתכנית קשיחה ולזרוק כל מה שלא נכנס למסגרתה?

האם לא יכול לקרות שבעוד שבועיים את תפגשי מישהו שבסוף תסתדרי, אך אם למדוד אותו לפי תכנית קשיחה, או הרגליים, או הראש שלו יבלטו מהמסגרת?

כן, חשוב לך שיהיה ישר. אבל כמה גוונים ל"ישר יש?"
נאמן - האם זה מתאים רק לסוג אחד של התנהגות. האם התנהגויות דומות, אך לא זהות, עדיין יכולות להתאים למוסג "נאמן"?
אני מתכוון שאם פגשת מישהו והחלטת על המקום שהוא לא מאמן כי התקשר לבוס שלו ואמר שהוא כרגע חולה, למרות שהוא בעצם רוצה לטייל איתך, האם לא ייתכן שלו מקרה כזה היה קורה שנה אחרי שהיית בטוחה שהוא מאמן, לא היית נותנת שום משקל לארוע כזה. אבל בשעות הראשונות שרק נפגשתם, לפי דבר כזה הית מחליטה אם בן-אדם מתאים למסגרת תכניתך או לא.

מילה "ישר" זה לא שבן אדם ב-100% מהמקרים יהיה ישר ועוד ישר לפי איך שאת מבינה זאת. ממש לא. אין בן אדם שהוא ישר ב-100% אם להתייחס להגדרה יבשה מאוד של המילה. כי לפיה, רופא שלא רוצה להגיד לחולה שלו שנשאר לה עוד שנה, כי הוא פוחד שהיא תתאבד, רופא כזה ממש לא ישר. ואת יכולה לדחות אותו או לקבל, הכל תלוי מתי קרה שהוא לא אמר לחולה שלו -- האם זה קרה שנה אחרי שאת ראית שבכל המקרים האחרים הוא היה ישר?
או שזה קרה למחרת שפגשת אותו ועוד אין לך שום הוכחה שהוא ישר.
איך תשפטי? לפי מקרה אחד? (כלומר להיצמד לתכנית קשיחה בדבקות)
או תחשבי שבכל זאת צריך לבדוק רצף של מקרים ורק לפיהם להחליט (מה שנקרא להשתמש בתכנית גמישה מאוד שיכולה להשתנות בהתאם לנסיבות).

לא בטוח שניתן מכל הגיבוב הזה להבין בדיור מה התכוונתי להגיד. אני בכל זאת כולי תקווה שכן, שהצלחתי להעביר את הספק בשימוש בתכנית מוגדרת היום שלא תשתנה לאורך זמן רב.

לפי דעתי, תכנית זה טוב (גם אם עבנינו תכנית אינטואיטיבית, בלי לשים לב. תכנית ישנה תמיד, לפעמים אנו קוראים למערך ציפייתינו - תכנית),
אך חייבים לדעת לשנות כל תכנית בהתאם לנסיבות. אחרת לא יהיה מענין לחיות. הרי אחד הדברים המרגשים ביותר בלחיות - כל יום מחדש לגלות מה יהיה. וזה לא ניתן לעשות אם נצמדים לתכנית, גם היא היא אידיאלית עבורינו. אנו נמות משעמום, אם התכנית לבדה תנחה אותנו בחיים...

gafnuna10

New member
אני אישית לא מאמינה

באתרי היכרויות
או יותר נכון, לא מאמינה "בשיטה"
שם כולנו הופכים למספרים, כאלה שמדפדפים בהם מבלי להתעמק באמת
אותו כנ"ל הפייסבוק, הדייטינג בוק ועוד כיוצא באלה אתרים ואפליקציות
שם שופטים אותך אך ורק על פי תמונה ולא נותנים באמת צ'אנס להכיר את הבנאדם
גם כל המהירות הזאת, לדבר בצ'אט, לצאת לדייט, הכל מהיר אקספרס, ממהרים לסקס
ומה נשאר מזה, ברוב המקרים נותרה שתיקה, מסמנים V ועוברים הלאה
כרוניקה של כישלון ידוע מראש

לי בא

New member
נחשב גם נחשב

ופה השאלה אף יותר קשה,
אבל בנושא הזה כבר טיפלנו:
זוגיות במקום העבודה.

ismeralda100

New member
הכל! אתרי היכרויות, מפגשים של חברים

גם בפייסבוק, מבקשים שיכירו, פותחים את העיניים....

למעלה