למה אני בצד של החרדים?

marabo

Well-known member
כמו שתבתי כאן לא אחת, אני לא חרדי ולא דתי ולא חילוני, אני יהודי ואני בצד של היהודים.
הסיבה שאני בצד של החרדים היא כמו שאני מסביר תמיד, אני מזהה טהרה לפי הטומאה.
הטומאה זה הדבר שמזהה טהרה בצורה הטובה ביותר, ולכן מי שהטומאה נלחמת בו אני יודע שהוא טהור.
ואני בצד של הטהורים.

1ספי11

Well-known member
כמו שתבתי כאן לא אחת, אני לא חרדי ולא דתי ולא חילוני, אני יהודי ואני בצד של היהודים.
הטומאה זה הדבר שמזהה טהרה בצורה הטובה ביותר, ולכן מי שהטומאה נלחמת בו אני יודע שהוא טהור.
ואני בצד של הטהורים.
כל חתיכת זבל טוענת את הטענה הזאת.

evglev1

Well-known member
מנהל
ואני בצד של הטהורים.
אבל בעבר ליברמן היה טהורה שהטומאה נלחמה בו קשות ואף השוותה אותו להיטלר.
כל חתיכת זבל טוענת את הטענה הזאת.
גם מביניכם יש כאלה שתומכים בלפיד רק בגלל הרצח אופי שביבי, סמוטריץ' ובן גביר עושים לו.

1ספי11

Well-known member
אבל בעבר ליברמן היה טהורה שהטומאה נלחמה בו קשות ואף השוותה אותו להיטלר.

גם מביניכם יש כאלה שתומכים בלפיד רק בגלל הרצח אופי שביבי, סמוטריץ' ובן גביר עושים לו.
אולי. לא מכיר כאלה.
יש לך בעיה שאתה מלביש עלינו את דרך החשיבה שלך.

evglev1

Well-known member
מנהל
אולי. לא מכיר כאלה.
יש לך בעיה שאתה מלביש עלינו את דרך החשיבה שלך.
זאת לא דרך חשיבה שלי אלא דרך חשיבה של מארבו. כל השנאה שלכם לביבי וכל הליטופים שלכם לבנט לא גרמו לשנות את דעתי שבנט איש עקרונות וביבי אופרטוניסט ושבנט יותר ימני מביבי. וגם לגבי החרדים השנאה שלכם כלפיהם לא גורמת לי לתמוך בהם בפטור מגיוס ולא בהעדר תחבורה ציבורית בשבת ובניגוד לטענות שלכם נגד מתיישבים עם הטענות שלכם נגד חרדים אני לרוב מסכים.

1ספי11

Well-known member
זאת לא דרך חשיבה שלי אלא דרך חשיבה של מארבו. כל השנאה שלכם לביבי וכל הליטופים שלכם לבנט לא גרמו לשנות את דעתי שבנט איש עקרונות וביבי אופרטוניסט ושבנט יותר ימני מביבי. וגם לגבי החרדים השנאה שלכם כלפיהם לא גורמת לי לתמוך בהם בפטור מגיוס ולא בהעדר תחבורה ציבורית בשבת ובניגוד לטענות שלכם נגד מתיישבים עם הטענות שלכם נגד חרדים אני לרוב מסכים.
כהרגלך, אתה ממציא סיפורים על שנאה וליטופים.
העקרונות של בנט לא שונים מאלה של סמוטריץ ושניהם מסוכנים למדינת ישראל.
השנאה שלך לאמת היא הבעיה. ההתנגדות שלנו לחרדים לא נובעת משנאה אלא מהשקפת עולם ליברלית . משהו שאתה לא יכול להבין.

evglev1

Well-known member
מנהל
כהרגלך, אתה ממציא סיפורים על שנאה וליטופים.
העקרונות של בנט לא שונים מאלה של סמוטריץ ושניהם מסוכנים למדינת ישראל.
השנאה שלך לאמת היא הבעיה. ההתנגדות שלנו לחרדים לא נובעת משנאה אלא מהשקפת עולם ליברלית . משהו שאתה לא יכול להבין.
כן, אני לא יכול להבין השקפת עולם ליברלית שתומכת בפינוי התנחלויות. בדיוק כפי שאי אפשר להבין את אלה שתומכים בשוק חופשי אבל תומכים בקרטלים של תיאום מחירים בין "מתחרים".

1ספי11

Well-known member
כן, אני לא יכול להבין השקפת עולם ליברלית שתומכת בפינוי התנחלויות. בדיוק כפי שאי אפשר להבין את אלה שתומכים בשוק חופשי אבל תומכים בקרטלים של תיאום מחירים בין "מתחרים".
אבל אתה יכול להבין קריאה לטרנספר ולפינוי חאן אל אחמר והעברת בתים במזרח ירושלים לעמתות ישראליות.
ההתנחלויות בשטחים כבושים מנוגדת לדין הבין לאומי ואמרתי לך לא פעם, אין לי התנגדות שמי שירצה להישאר שם שישאר.
לידיעתך, אף אחד לא תומך בקרטלים ויש חוקים נגד קרטלים אז ההשוואה שלך כרגיל לא דומה לכלום.

The Real Big Joe

Well-known member
כמו שתבתי כאן לא אחת, אני לא חרדי ולא דתי ולא חילוני
נכון. אתה טרול

:D :D :D :D. עקרב הוא עקרב

אני מזהה טהרה לפי הטומאה
חירטוטים מהעולם הרדוף של המאמינים. הרי אתה בכלל לא מבין מהי טהרה ומהי טומאה.

ואני בצד של הטהורים
אתה טהור כמו טמפון משומש.

marabo

Well-known member
נכון. אתה טרול

. עקרב הוא עקרב

חירטוטים מהעולם הרדוף של המאמינים. הרי אתה בכלל לא מבין מהי טהרה ומהי טומאה.

אתה טהור כמו טמפון משומש.
אני יהודי פשוט שמודע למגבלות ידיעתו ולכן אני סומך על הטומאה שתכוון אותי בדרכי לזהות טהרה.

Harrington

Well-known member
מנהל
ואני בצד של הטהורים.
זו גם הסיבה לתמיכה הגדולה (יחסית) שיש לנתניהו. היא נובעת פחות (אם כי גם) בתמיכה ישירה ואמיתית באיש, ויותר כתגובת קונטרה להתקפות ולהשמצות עליו שפעמים רבות חורגות מגבולות הטעם הטוב, האמת והיושרה. אותו כנ"ל קורה בארצות הברית, כאשר רבים מהמצביעים לטראמפ עושים זאת כדי להצביע נגד ביידן ובבחירות הקודמות, הצביעו בעד ביידן כדי להצביע הצבעת מחאה נגד טראמפ.

אכן אני מסכים איתך שיש התקפות על המגזר החרדי שחורגות מגבולות הטעם הטוב. לא בגלל שאסור לתקוף או משהו, אלא פשוט בגלל שברבות מההתקפות אין הרבה אמת והן נובעות בעיקר משנאה ו/או בורות של התוקפים. זה נכון כמובן לא רק לגבי המגזר החרדי, אלא לגבי שלל נושאי דת במדינה והדוגמה המובהקת הייתה אירועי יום כיפור האחרונים והמלחמה סביב איזו תפילה קטנה ובודדת בכיכר העיר. ועל זה נאמר כבר לפני אלפי שנים (שמות א' י"ב): "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" :).

אגב זה שמייחסים לך חברות בקבוצת מגזר מסוימת אך ורק בגלל שאתה נמנע מלתקוף אותו או ר"ל, אף מעז לתמוך בו, זה מנהגם של שוכני הבועות. אנשים שלא מסוגלים לקלוט שיש דעות אחרות זולת אלו שלהם ושל סביבתם הקרובה, דעות לגיטימיות לא פחות משלהם. זה מוזר להם כשזה מגיע ממישהו שבתיאוריה לא שונה מהם ולדעתם, כהשלכה ישירה מכך, אמור לחשוב בדיוק כמותם בכל דבר ועניין. מנהג מוזר שמלמד כמובן יותר על אלו שסבורים כך מאשר על מושאי התקפותיהם. אבל עדיין, מציאות שמתקיימת כאן בפורומים דרך קבע.

חנן44

Well-known member
זו גם הסיבה לתמיכה הגדולה (יחסית) שיש לנתניהו. היא נובעת פחות (אם כי גם) בתמיכה ישירה ואמיתית באיש, ויותר כתגובת קונטרה להתקפות ולהשמצות עליו שפעמים רבות חורגות מגבולות הטעם הטוב, האמת והיושרה. אותו כנ"ל קורה בארצות הברית, כאשר רבים מהמצביעים לטראמפ עושים זאת כדי להצביע נגד ביידן ובבחירות הקודמות, הצביעו בעד ביידן כדי להצביע הצבעת מחאה נגד טראמפ.

אכן אני מסכים איתך שיש התקפות על המגזר החרדי שחורגות מגבולות הטעם הטוב. לא בגלל שאסור לתקוף או משהו, אלא פשוט בגלל שברבות מההתקפות אין הרבה אמת והן נובעות בעיקר משנאה ו/או בורות של התוקפים. זה נכון כמובן לא רק לגבי המגזר החרדי, אלא לגבי שלל נושאי דת במדינה והדוגמה המובהקת הייתה אירועי יום כיפור האחרונים והמלחמה סביב איזו תפילה קטנה ובודדת בכיכר העיר. ועל זה נאמר כבר לפני אלפי שנים (שמות א' י"ב): "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" :).
לי יש רק טענה אחת לחרדים.
שהם לא מתגייסים
כל השאר לא מפריע לי

Harrington

Well-known member
מנהל
לי יש רק טענה אחת לחרדים.
שהם לא מתגייסים
כל השאר לא מפריע לי
איש איש ודעותיו. כל דעה לגיטימית. עם זאת, מומלץ בהחלט להתעמק בסוגיה לפני שתוקפים אותה. כלומר לנסות להבין מדוע המגזר לא מתגייס, לשמוע את שיקוליו ועמדותיו, ורק אז לגבש עמדה לכאן או לכאן (או באמצע). שום דבר שלילי לא יכול לצאת מלימוד כזה והוא יכול לעשות רק טוב.

בכל מקרה הטענות נגד המגזר רבות ומגוונות כידוע, כאשר אני מאלו שסבור שגם אם כל המגזר היה מתייצב כאיש אחד ומתגייס מחר בבוקר, ההתקפות לא היו מתבטלות אלא לכל היותר משנות צורה (נוסח). כלומר היית (לא אתה אישית בהכרח) מוצא משהו אחר לתקוף עליו לאחר נפילת הטיעון העיקרי שהיה לך עד אותו מועד.

evglev1

Well-known member
מנהל
איש איש ודעותיו. כל דעה לגיטימית. עם זאת, מומלץ בהחלט להתעמק בסוגיה לפני שתוקפים אותה. כלומר לנסות להבין מדוע המגזר לא מתגייס, לשמוע את שיקוליו ועמדותיו, ורק אז לגבש עמדה לכאן או לכאן (או באמצע). שום דבר שלילי לא יכול לצאת מלימוד כזה והוא יכול לעשות רק טוב.

בכל מקרה הטענות נגד המגזר רבות ומגוונות כידוע, כאשר אני מאלו שסבור שגם אם כל המגזר היה מתייצב כאיש אחד ומתגייס מחר בבוקר, ההתקפות לא היו מתבטלות אלא לכל היותר משנות צורה (נוסח). כלומר היית (לא אתה אישית בהכרח) מוצא משהו אחר לתקוף עליו לאחר נפילת הטיעון העיקרי שהיה לך עד אותו מועד.
אבל כשהם מתחילים להחרים ולבזות את אלה מביניהם שכן מתגייסים והקיצוניים מביניהם גם לשרוף בובות של חיילי צה"ל זה לא יכול להתפרש אחרת מזלזול בצבא ובמדינה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל כשהם מתחילים להחרים ולבזות את אלה מביניהם שכן מתגייסים והקיצוניים מביניהם גם לשרוף בובות של חיילי צה"ל זה לא יכול להתפרש אחרת מזלזול בצבא ובמדינה.
קודם כל אני לא מכיר במושג ״לא יכול להתפרש אחר אלא…״. כל דבר יכול להתפרש בשלל דרכים. לכתחילה, אין כל צורך לפרש כאשר אפשר בפשטות רבה מאוד לשאול ולבקר במקום להניח הנחות ולפרש אולי בדרך מוטעית :).

שנית יכול להיות שאתה לגמרי צודק (בדיוק כמו שיכול להיות שלא). אבל כיצד זה קשור לדברי למעלה? עדיין בשביל לגבש עמדה טוב יעשה כל אחד אם יברר על מה העמדות מבוססות ומנין הן מגיעות. כאמור שם, רע לא יכול לצאת מזה. טוב לעומת זאת, זאת עדיין אפשרות :).

למעלה