למה העמלות על פעילות בניירות ערך(קנייה/מכירה)

מצב
הנושא נעול.

ג ב ר

New member
הנה הקישור למחירון

דרך אגב מחירון הבורסה לחברי הבורסה
היה מפורסם באתר הבורסה לפני כחצי שנה לניירות ערך ויצא לי להציץ בו המחירים שגובה הבורסה מחברי הבורסה הם ממש מגוחחים העמלות שהמשקיע הרגיל משלם על קניה ומחירה דרך בתי ההשקעות הם משהו כמו פי 10-15 ממה שמשלם חבר בורסה סדר גודל של (מאית האחוז) ויש גם מקסימום עמלה שהבורסה גובה ואין כמובן מינימום. סתם לידיעה
הנה הקישור למחירון
http://www.tase.co.il/NR/rdonlyres/2B782A07-8058-4604-83ED-44D5E73F1AB1/0/OR_Info_Prices_2_69429b.pdf

voguemaster

New member
אני אשתדל לזכור את זה

תבוא מוקדם בבוקר, ישנוני, לא כשנשאר זבל
אני אשתדל לזכור את זה
מצד שני, יש לנו ירקן כמה דק' מהבית ויש לו סחורה ממש טובה. הוא די מונופול בכל האיזור שבו אנחנו גרים, אז הרבה פעמים אני קונה שם ירקות. בתנאי שאתה לא מגיע בסוף היום, יש לך ירקות טובים אז אני רגוע

BMX9

New member
נצל"ש: שאלה קטנה לגבי בתי השקעות

למה העמלות על פעילות בניירות ערך(קנייה/מכירה)
בבנק כל-כך גבוהות יחסית לבתי השקעות? הרי מדובר בהפרש של בין 400% ל-500% הרי יש כאן תחרות חופשית, ולא ברור למה המוצר של הבנק יותר טוב? הרי הניירות בלאו הכי רשומות על שמך בבורסה, כך שגם אם בית ההשקעות פושט את הרגל, או הבנק, הניירות נשארות ברשותך...
שכחתי לשאול את הנציג שהתקשר אלי... אם אני רוצה למשוך חלק מהכסף בבית ההשקעות חזרה לכיס, איך נהוג לעשות זאת? (העברה בנקאית?)

la DVD

New member
או העברה

שכחתי לשאול את הנציג שהתקשר אלי... אם אני רוצה למשוך חלק מהכסף בבית ההשקעות חזרה לכיס, איך נהוג לעשות זאת? (העברה בנקאית?)
או העברה
או שרושמים לך צ'ק בכל אופן תבדוק מה גובה העמלה על זה

BMX9

New member
כן, נבדוק בבוקר.

או העברה
או שרושמים לך צ'ק בכל אופן תבדוק מה גובה העמלה על זה
כן, נבדוק בבוקר.
בכל אופן, מעניין אותי לדעת אם מנסיונכם זה תהליך מסורבל כמו שתיאר פקאן מעלי, או שזה יותר פשוט בד"כ? ומהי עמלה סבירה לפעולה כזו?

BMX9

New member
פקאן מתחתי, כמובן

כן, נבדוק בבוקר.
בכל אופן, מעניין אותי לדעת אם מנסיונכם זה תהליך מסורבל כמו שתיאר פקאן מעלי, או שזה יותר פשוט בד"כ? ומהי עמלה סבירה לפעולה כזו?
פקאן מתחתי, כמובן

פ ק א ן

New member
פה קבור הכלב...הנה סיפור למה כדאי בבנק

סיפור קטן ואמיתי, מהחיים שלי, לצערי: אני סגרתי כסף באינווסט של הפניקס (אקסלנס) תוך שאני מוודא שהכסף נזיל- "ממש כמו בבנק" אמרה לי סוכנת הביטוח שלי שהפכה לארונה למשווקת תיקי השקעות, וביום בהיר אחד נזקקתי לכסף, כאן ועכשיו! ההתחייבות שלהם בפוליסה היא להחזיר את כספך תוך 4 ימים. כדי לתת הוראה למשיכה יש לשלוח פקס- שלחתי. אבל... בלי בושה ואפילו בלי להתנצל הם משכו אותי עוד ועוד והכסף לא נראה בחשבוני הם לא השיבו את כספי אלא אחרי יותר משבועיים מיום הבקשה!!! וכשהתלוננתי הם נזפו בי על חוצפתי ועוד העזו לאמר" לא ניזוקת- הכסף שלך ממשיך לעבוד" לעומת זאת בבנק אני מוכר תיקים ורואה את הכסף כהרף עין, לבטח בחברות ביטוח- אין ברירה אבל בכסף שלי אני מעדיף טיפול של מערכת שבנויה לעבוד עם כסף.

סיבליוס

New member
אפשר גם אחרת

סיפור קטן ואמיתי, מהחיים שלי, לצערי: אני סגרתי כסף באינווסט של הפניקס (אקסלנס) תוך שאני מוודא שהכסף נזיל- "ממש כמו בבנק" אמרה לי סוכנת הביטוח שלי שהפכה לארונה למשווקת תיקי השקעות, וביום בהיר אחד נזקקתי לכסף, כאן ועכשיו! ההתחייבות שלהם בפוליסה היא להחזיר את כספך תוך 4 ימים. כדי לתת הוראה למשיכה יש לשלוח פקס- שלחתי. אבל... בלי בושה ואפילו בלי להתנצל הם משכו אותי עוד ועוד והכסף לא נראה בחשבוני הם לא השיבו את כספי אלא אחרי יותר משבועיים מיום הבקשה!!! וכשהתלוננתי הם נזפו בי על חוצפתי ועוד העזו לאמר" לא ניזוקת- הכסף שלך ממשיך לעבוד" לעומת זאת בבנק אני מוכר תיקים ורואה את הכסף כהרף עין, לבטח בחברות ביטוח- אין ברירה אבל בכסף שלי אני מעדיף טיפול של מערכת שבנויה לעבוד עם כסף.
אפשר גם אחרת
השאלה אם רוצים תיק השקעות מנוהל (שבית ההשקעות ינהל את הכסף תחת קריטריונים שהלקוח הציב) או ניהול עצמי של התיק. אם הכוונה היא שבית ההשקעות ינהל את התיק, יש בתי השקעות שמבקשים ממך לפתוח חשבון באחד הבנקים על שמך ורק לתת להם זכות חתימה בחשבון. מה זה נצל"ש?

BMX9

New member
נצל"ש = ניצול שרשור.

אפשר גם אחרת
השאלה אם רוצים תיק השקעות מנוהל (שבית ההשקעות ינהל את הכסף תחת קריטריונים שהלקוח הציב) או ניהול עצמי של התיק. אם הכוונה היא שבית ההשקעות ינהל את התיק, יש בתי השקעות שמבקשים ממך לפתוח חשבון באחד הבנקים על שמך ורק לתת להם זכות חתימה בחשבון. מה זה נצל"ש?
נצל"ש = ניצול שרשור.
בד"כ כשיש שרשור שעוסק בנושא קרוב לנושא שלך, כדאי להצמיד אותם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה