לסמן X בפנקס...

אשדודיה

New member
אין שאלה בכלל...

הגבר יקבל מבטים של הערצה וקינאה אך האשה ? האשה תקבל רמזים ברורוים ונסתרים שהוא הבא בתור...למעשה אשה כזו צריכה ליצור חדר המתנה ולבוא עם פנקס מוכן... וכמו שאמרת לצערינו, העידן המודרני טרם תקין את התופעה. שבת שלום קרן.

pikov

New member
מתברר שאשה חרדית יכולה להיות

כנה, ישירה וישרה יותר מהקוראים עצמם "חופשיים".

אני רק לשאלה

לא הבנתי את הביטוי "אישה שלא נס ליחה" בהקשר הנדון. אם אותו הגבר מסתכל בפחיתות כבוד כלפי נשים, אין זה משנה כלל אם נס ליחה, או שלא נס ליחה.

אלמרה

New member
בהחלט פרוש מעניין ויש מילים אחרות:

שמעיין הנקטאר החם ונעים שלה עדיין נובע... שהורומניה פעילים ומתרוצצים בזרם דמה... וגומר... אך למה לי לתרגם ולפרש, אשדודיה? מפי הגבורה? יאירו דברייך.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא נס ליחו - המקור

בתאור פטירתו של משה רבינו (דברים פרק ל"ט פס' ז') כתוב: "ומשה, בן מאה ועשרים שנה במותו, לא כהתה עינו ולא נס ליחו.". הכוונה היא בדיוק למה שאמרה המטמטמת כלומר פשט ולא דרש אם כי מדובר כאן בזכר ולא בנקבה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
להביא לך אישור מהרופא ?

פתק מההורים ? המלצות ? או שאת כמוני, לא מאמינה לאפחד וחייבת לבדוק לבד ?

אלמרה

New member
ועל אברהם אבינו נאמר...

ברצות אלוהים, אפילו מטאטא יורה... פעם היו תותחים גם בגיל 90. מה שמצדיק את "הבתגם" הידוע של שיח סלימאן: "טוּל מא אִלְאֵיר בְּיִלְעַב תַחְת א(ל)סֵיר א(ל)דִנְיַא בְּחֵ'יר" (אגב: זה לא צ"ל "אלעיר" ב"ע"?)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא, זה באלף ולא בעין !

למרות שידידינו העירקים מבטאים את זה בעין (והרווחתי על זה כבר כמה בקבוקים בהתערבויות איתם). בדוק בכל מילון ותראה שזה נכתב أير ולא عير .

אלמרה

New member
אז זהו שלימד אותי את השיר..

כול-לידונייה בחר וראס ערי סחר... וואן תוקעוד? -אטיר ואטיר ואח'רע עלא ראסק בנטיר.. הוא עיראקי המלעון???

אלמרה

New member
זה קרה לפני המון שנים והוא רק דקלם

והיה תימני בכלל, אבל על פי המבטעעע זה היה ב"ע". תודה בכל מקרה.

אשדודיה

New member
ומזל טוב.............

ולילה טוב:))) אשמח לראות תמונות מעולם הדממה:) פורים שמח קרן:)

למעלה