לפיד: "הסנקציות על גדוד נצח יהודה הן שגיאה - הבעיה בדרג המדיני"

אלפיני

Well-known member
אני מסכים עם כל מילה של לפיד לגבי זה.

ביבי ממשיך להתנהל ראש רפובליקת בננות. הגיע הזמן להתנהל מעליו.

לכן האמריקאים צריכים לטפל בשרים המתנחבלים בתוך הממשלה והארגונים אותם הם מייצגים.
ספציפית בבן גביר שכבר חומד לספח את כל הגדוד למג"ב על מנת שיוכל להמשיך לפעול ללא שום פיקוח.
לא לעניין להיטפל לש.ג. בדמות חיילי נצח יהודה.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב היום (ראשון) בעקבות הפרסום בוואלה לנוכח ההחלטה של ארצות הברית להטיל סנקציות נגד גדוד "נצח יהודה" ואמר: "הסנקציות האמריקניות על גדוד נצח יהודה הן שגיאה ועלינו לפעול כדי לבטלן. מקור הבעיה אינו בדרג הצבאי אלא בדרג המדיני. העולם מבין ויודע שהשר בן גביר אינו מעוניין שהמשטרה תאכוף את החוק באזור יהודה ושומרון והשר סמוטריץ' לא מתנגד לטרור היהודי ולהתפרעויות המתנחלים הקיצונים. התוצאה היא פגיעה חמורה במעמדה של ישראל כמדינת חוק ושחיקה חמורה נוספת במעמדנו הבינלאומי. חיילי צה"ל ומפקדיו הם הראשונים להיפגע ממדיניותה המופקרת וכשלונה המדיני של הממשלה".

Harrington

Well-known member
מנהל
צריך לטפל בשרים המתנחבלים בתוך הממשלה והארגונים אותם הם מייצגים.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב היום (ראשון) בעקבות הפרסום בוואלה לנוכח ההחלטה של ארצות הברית להטיל סנקציות נגד גדוד "נצח יהודה" ואמר: "הסנקציות האמריקניות על גדוד נצח יהודה הן שגיאה ועלינו לפעול כדי לבטלן. מקור הבעיה אינו בדרג הצבאי אלא בדרג המדיני. העולם מבין ויודע שהשר בן גביר אינו מעוניין שהמשטרה תאכוף את החוק באזור יהודה ושומרון והשר סמוטריץ' לא מתנגד לטרור היהודי ולהתפרעויות המתנחלים הקיצונים. התוצאה היא פגיעה חמורה במעמדה של ישראל כמדינת חוק ושחיקה חמורה נוספת במעמדנו הבינלאומי. חיילי צה"ל ומפקדיו הם הראשונים להיפגע ממדיניותה המופקרת וכשלונה המדיני של הממשלה".
יעני מה שלפיד אומר (בהסכמתך הנלהבת) למעשה הוא, שברגע שמדובר בממשלה של המחנה הלאומי שמה לעשות, כוללת גם מתנחלים לא מעטים ותומכיהם, פר הגדרה תצדק מדינה כמו ארה"ב במקרה כזה אם תקיים סנקציות נגד צבא הגנה לישראל. במילים פשוטות משמעות הדברים היא, שמר לפיד מבקש לשלול ממגזרים שלמים במדינת ישראל את זכותם הבסיסית לבחור (למי שהם רוצים) ולהיבחר.

ובכן מר לפיד, על אף שזכית כאן (מטבע הדברים) לתמיכה נלהבת ממביא הדברים, מה שאתה אומר פשוט מנוגד למה שמכונה בלע"ז דמוקרטיה. אז אין חדש שאתה מנהל את המפלגה שלך שלא באופן דמוקרטי ושאתה תומך נלהב של רעיון הדיקטטורה. אבל לצערך, רוב הציבור הישראלי לא בדעתך. הוא דווקא מעוניין בדמוקרטיה, גם אם המשמעות היא היבחרותם של פוליטיקאים להנהגת המדינה שיש להם השקפת עולם שונה משלך. תנסה להתמודד במקום לאסור עליהם את ההתמודדות. זה יעשה לך טוב בסקרים. בכל אופן, אם וכאשר תצליח כמובן (וברשותך לא אחזיק את נשימתי עד שזה יקרה) :).

אלפיני

Well-known member
יעני מה שלפיד אומר (בהסכמתך הנלהבת) למעשה הוא, שברגע שמדובר בממשלה של המחנה הלאומי שמה לעשות, כוללת גם מתנחלים לא מעטים ותומכיהם, פר הגדרה תצדק מדינה כמו ארה"ב במקרה כזה אם תקיים סנקציות נגד צבא הגנה לישראל. במילים פשוטות משמעות הדברים היא, שמר לפיד מבקש לשלול ממגזרים שלמים במדינת ישראל את זכותם הבסיסית לבחור (למי שהם רוצים) ולהיבחר.

ובכן מר לפיד, על אף שזכית כאן (מטבע הדברים) לתמיכה נלהבת ממביא הדברים, מה שאתה אומר פשוט מנוגד למה שמכונה בלע"ז דמוקרטיה. אז אין חדש שאתה מנהל את המפלגה שלך שלא באופן דמוקרטי ושאתה תומך נלהב של רעיון הדיקטטורה. אבל לצערך, רוב הציבור הישראלי לא בדעתך. הוא דווקא מעוניין בדמוקרטיה, גם אם המשמעות היא היבחרותם של פוליטיקאים להנהגת המדינה שיש להם השקפת עולם שונה משלך. תנסה להתמודד במקום לאסור עליהם את ההתמודדות. זה יעשה לך טוב בסקרים. בכל אופן, אם וכאשר תצליח כמובן (וברשותך לא אחזיק את נשימתי עד שזה יקרה) :).
מר לפיד מצביע היכן נמצאת הבעיה. ובמי צריך לטפל.
עם כל הכבוד, מתנחלים עדיין לא בוחרים את ממשלת ארה"ב. לפחות רובם לא. לכן את הטרוניות שלך לגבי דמוקרטיה תפנה אליהם. לא מתאים לכם בתור ממשלה נבחרת של ישראל, תחליפו שותף אסטרטגי. נראה אתכם.

Harrington

Well-known member
מנהל
מר לפיד מצביע היכן נמצאת הבעיה. ובמי צריך לטפל.
עם כל הכבוד, מתנחלים עדיין לא בוחרים את ממשלת ארה"ב. לפחות רובם לא. לכן את הטרוניות שלך לגבי דמוקרטיה תפנה אליהם. לא מתאים לכם בתור ממשלה נבחרת של ישראל, תחליפו שותף אסטרטגי. נראה אתכם.
מניפסט מרתק. והתייחסותך לדברי עליהם התיימרת להגיב...? לא מצאתיה בין הדברים.

לגבי היותה של ארה"ב שותף אסטרטגי של ישראל, במחצית השנה האחרונה לפחות היא פוגעת בישראל (ובפלסטינים) לא פחות משהיא מסייעת. אז אני לא יודע לומר אם היא אכן שותפה אסטרטגית. אבל אני כן יודע שמדינה עצמאית וריבונית לא נכנעת לתכתיבי סנקציות של חברתה (שאם באמת הייתה חברה, לכתחילה לא הייתה משיתה אותם. גם לא אם היא נורא צריכה ליצור מצג של שוויון כביכול מסיבות פנים-מפלגתיות של נשיא צולע לקראת סילוקו מהבית הלבן).

אלפיני

Well-known member
מניפסט מרתק. והתייחסותך לדברי עליהם התיימרת להגיב...? לא מצאתיה בין הדברים.

דמוקרטיה מאפשרת לאדם לבחור את מי ברצונו לייצגו. היא לא מחייבת גורמים חיצוניים למדינה לקבל את את הקביעות שלו.
בחרתם נציגים לממשל שיצרו בעיות כחלק מהמדיניות שלהם.

אז מה אתה בעצם מבקש: אמפטיה להחלטות המטופשות של בן גביר את סמוטריץ'? אין! לפחות לא בקרב מגזרים מסוימים. וגם לא חייבת להיות.

יצרתם בעיה. תתמודדו. קל ופשוט. לפיד רק מבקש לא להפיל אותה על חיילים המגויסים לאכוף את המדיניות המטופשת הזאת כשהראשונים שצריכים לשאת באחריות הם השרים שיצרו אותה.

איך אסביר לך: האשמה של היטלר ואייכמן גדולה בהרבה מזו של דאמניוק. קל וחומר לגבי סמטוריץ' ובן גביר.

Harrington

Well-known member
מנהל
דמוקרטיה מאפשרת לאדם לבחור את מי ברצונו לייצגו. היא לא מחייבת גורמים חיצוניים למדינה לקבל את את הקביעות שלו.
בחרתם נציגים לממשל שיצרו בעיות כחלק מהמדיניות שלהם.
היא מחייבת את קבלת העובדה שאלו הם נבחרי הציבור על כל המשתמע מכך.
אז מה אתה בעצם מבקש: אמפטיה להחלטות המטופשות של בן גביר את סמוטריץ'? אין! לפחות לא בקרב מגזרים מסוימים. וגם לא חייבת להיות.
אני ביקשתי אמפטיה באיזשהו מקום? תגיד אתה רציני :)? גרמת לי לפרוץ כאן בצחוק בקול רם כעת :). כאילו, לא חדש לי שאתה דוחף עיוותים וסילופים שאתה עושה כאילו נלקחו ממני, בתקווה שהקורא יקרא דווקא את זה ולא יתעמק. אבל בחייאת זומזום, נסה להעלות קצת את הרמה בבקשה :).

למען הסר ספק, לא ביקשתי ממך אמפטיה ולא אבקש ממך אמפטיה. לא היום, לא מחר וכנראה שגם לא בחול המועד.

"החלטות מטופשות" זה כמובן בעיני המתבונן. אך בהיות אלו נבחרי הציבור, זה לא ממש משנה. ההחלטות שלהם מחייבות את המדינה וכלל הציבור בה, בין אם זה מוצא חן בעיניו ובין אם לאו.
יצרתם בעיה. תתמודדו. קל ופשוט.
לגמרי. אני לא רואה בעיה מיוחדת ש"יצרנו" כאן וממילא לא מרגיש צורך מיוחד להתמודד :). אם ארצות הברית סבורה שהיא יכולה לנהל את ישראל בניהול מיקרו, שיבושם לה. התשובה שהיא צריכה לקבל ממדינת ישראל היא שהיא מגזימה פראית ושטוב תעשה אם תפסיק לבלבל את המוח. הא ותו לא.
לפיד רק מבקש לא להפיל אותה על חיילים המגויסים לאכוף את המדיניות המטופשת הזאת כשהראשונים שצריכים לשאת באחריות הם השרים שיצרו אותה.
הוא שאמרתי למעלה, מנוגד לכללי הדמוקרטיה, מה לעשות.
איך אסביר לך: האשמה של היטלר ואייכמן גדולה בהרבה מזו של דאמניוק. קל וחומר לגבי סמטוריץ' ובן גביר.
רק חתיכת אידיוט נבלה סרוחה עוכר ישראל ברמת כיתה א' (ואני נדיב), יערוך השוואה נלוזה כזאת. ארשה לעצמי להניח שמישהו התיישב על מקלדתך וכתב במקומך, שכן לא הייתי רוצה לחשוב שאני מתכתב מול 'אדם' כזה או שבכלל יש כאן בפורום חולירות כאלה. בכל מקרה, אין לי שיג ושיח עם אנשים שמרגישים צורך לערוך את ההשוואות הנלוזות והבזויות הללו רק בנסיון לעצבן את האחר או להקצין את דבריהם לצרכי הצגתיות. אשאיר זאת לכאלה שיש להם די כדורים נגד בחילות בבית.

דבריך הבאים לא ייקראו על-ידי ואף, אי"ה וככל שאצליח, לא יופיעו על מסך המחשב שלי.

מיצינו, רות סוף.

אלפיני

Well-known member
היא מחייבת את קבלת העובדה שאלו הם נבחרי הציבור על כל המשתמע מכך.
האמריקאים מצפצפים על הבחירה. עכשיו תחליט מה ברצונך לעשות עם זה.
בכך מסתכם העניין.
לפיד מודע לבחירה אך קובע שהנבחרים הללו הם שצריכים לשאת בתוצאות.
אם זה עושה לך טוב. לכשנעלה לשילטון בקרוב, תוכל לבקש מהאמריקנים את אותו הדבר.

אלפיני

Well-known member
רק חתיכת אידיוט
המציאות כפי שאתה כותב. היא כואבת. אנו הולכים מדחי אל דחי.
נאום התהליכים של יאיר גולן מ2016 רוקם עור וגידים.

אם יוסרו הבלמים ותפתח האופציה אינני פוסל כי השניים הללו יפעילו פרקטיקות דומות.
נבלה סרוחה עוכר ישראל
אין לך מה לצעוק על הדוור. הפנה זעמך כלפי צוות הפורעים על תקן שרים הללו במידה ובחרת בהם או לביבי על כך שמאפשר להם להתפרע באופן שכזה.

אשאיר זאת לכאלה שיש להם די כדורים נגד בחילות בבית.
עדיף שתקיא. אולי זה ינקה לך קצת את המצפון.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

ביבי ממשיך להתנהל ראש רפובליקת בננות. הגיע הזמן להתנהל מעליו.

לכן האמריקאים צריכים לטפל בשרים המתנחבלים בתוך הממשלה והארגונים אותם הם מייצגים.
ספציפית בבן גביר שכבר חומד לספח את כל הגדוד למג"ב על מנת שיוכל להמשיך לפעול ללא שום פיקוח.
לא לעניין להיטפל לש.ג. בדמות חיילי נצח יהודה.

מסתבר שאפילו כאן בפרדס הופיע מישהו שהחל לנהל דברים, על אף היותו של הפרדס כר רמוס וקטן מימדים.
מעניין למה לממשלה שחולשת על מעל ל-10 מיליון איש, אין מישהו שטורח ועושה סדר במה שצוות השוטים מעולל.

למעלה