לצערי פוטרתי ואשמח לעצה

יום טוב
סליחה מראש, זו חצי בקשת עצה וחצי רצון שלי לספר ולעבד
לצערי לאחר שנתיים וחצי בסטרטאפ פוטרתי עקב בעיות performance שלי שאני מסכים עמם.
.
ידעתי שבשנה האחרונה לא מרוצים ממני ולפני שבועיים ישבתי עם הבוס והצכגי לו תכנית שיפור עצמי עם יעדים
אך כנראה שזה לא הספיק והבוסים קראו לי לשיחה בה הסבירו שהם מכבדים אותי כאדם ומתכנת אך מציעים ש״ניפרד בהסכמה״
הם אמרו שיתנו לי המלצות ושאני יכול לרשמם כממליצים אך שבמקום הנוכחי פשוט זה לא הולך איתי.
.
אמרתי להם שאני מצטער ומכבד את דעתם ,אקבל ההצעה לעזוב מיד ואם הם רוצים אני זמין להדריך המחליף
.
אני מרגיש שנכשלתי וזה די פוגע בי
רקע: אני בן 47
עבדתי 8 שנים בסטראאפ וקיבלתי ביקורות מצויינות
אז עוד 8 שנים בסטרטאפ, בהתחלה גם ביקורות מצויינות עד שהתחיל להתדרדר ובסוף עזבתי בעצמי עם המלצה אך הבנתי שאינם מרוצים
בשנתיים האחרונות בסטרטאפ אחר , גם חזר הסיפור - בהתחלה ביקרוות מצויינות על השקעה ויחסי אנוש אך אט אט התדרדרות וביקורת שלילית
שאני שוב מדגיש שאני לוקח אחריות עליה
.
ועתה השאלה:
איך אני מספר בראיון עבודה שפוטרתי?
הרי לא עזבתי כי ״אני מחפש את האתגר החדש״ וכו
אלא כי הבוס בפועל אמר שאיני מתאים כך שגם אם תהיה המלצה, עדיין יש אנשים מקצועיים שכבר אמרו שאיני מתאים
.
אני כן מנסה להשתפר כל פעם
אך מרגיש שאני רץ במלוא בעוצמה וכל פעם מישהו רץ מהר ממני :) :(
.
תודה על זמנכם.ן

vinney

Well-known member
קודם כל תיקון טעות - לא פוטרת. עזבת, דהיינו התפטרת. זה שבפועל ביקשו ממך יפה לעזוב זה פרט שולי שלא צריך לעניין אף אחד בראיונות העבודה הבאים שלך. אתה יכול לספר אלף ואחד סיפורים בראיון, כולל ״לקחתי פרק זמן לעצמי״ ו״היו קיצוצים״, מה שגורם לך להרגיש יותר טוב עם עצמך, למראיינים לא באמת איכפת.

יש לך נסיון של כמעט 20 שנה, אבל זה נשמע שהנסיון הזה מצומצם לכמה חברות קטנות ויכול להיות שזה פוגע בך. גם מבחינת עייפות (אולי באמת תקח זמן לעצמך קצת?), וגם מבחינת יכולת להתמודד עם אתגרים בלתי צפויים. כשתתחיל לחפש עבודה חדשה, תנסה להבין עבור עצמך מה אתה מחפש. האם אתה מחפש חברה כמו הסטארטאפ הראשון בו עבדת 8 שנים עם ביקורות מצויינות, כי זה מה שאתה מכיר והצלחת להתמודד איתו הכי טוב? האם אתה מחפש חברה גדולה בה תעבוד מול מגוון אנשים ממגוון תפקידים ומגוון מחלקות שכל אחת עובדת אחרת כדי לתרגל איך להתמודד עם שיטות עבודה שונות שמשתנות בזמן קצר? אם תחפש עבודה שהיא יותר ״קלה״ כדי לסחוב עד הפנסיה וזהו? זה משהו שיהיה חשוב לך להבין כדי לדעת במה להתמקד - גם בחיפוש, וגם אחר כך בעבודה.

בינתיים, אם אתה יכול להרשות לעצמך - תנקה את הראש קצת ותנוח, עבדת הרבה.

קודם כל תיקון טעות - לא פוטרת. עזבת, דהיינו התפטרת. זה שבפועל ביקשו ממך יפה לעזוב זה פרט שולי שלא צריך לעניין אף אחד בראיונות העבודה הבאים שלך. אתה יכול לספר אלף ואחד סיפורים בראיון, כולל ״לקחתי פרק זמן לעצמי״ ו״היו קיצוצים״, מה שגורם לך להרגיש יותר טוב עם עצמך, למראיינים לא באמת איכפת.

יש לך נסיון של כמעט 20 שנה, אבל זה נשמע שהנסיון הזה מצומצם לכמה חברות קטנות ויכול להיות שזה פוגע בך. גם מבחינת עייפות (אולי באמת תקח זמן לעצמך קצת?), וגם מבחינת יכולת להתמודד עם אתגרים בלתי צפויים. כשתתחיל לחפש עבודה חדשה, תנסה להבין עבור עצמך מה אתה מחפש. האם אתה מחפש חברה כמו הסטארטאפ הראשון בו עבדת 8 שנים עם ביקורות מצויינות, כי זה מה שאתה מכיר והצלחת להתמודד איתו הכי טוב? האם אתה מחפש חברה גדולה בה תעבוד מול מגוון אנשים ממגוון תפקידים ומגוון מחלקות שכל אחת עובדת אחרת כדי לתרגל איך להתמודד עם שיטות עבודה שונות שמשתנות בזמן קצר? אם תחפש עבודה שהיא יותר ״קלה״ כדי לסחוב עד הפנסיה וזהו? זה משהו שיהיה חשוב לך להבין כדי לדעת במה להתמקד - גם בחיפוש, וגם אחר כך בעבודה.

בינתיים, אם אתה יכול להרשות לעצמך - תנקה את הראש קצת ותנוח, עבדת הרבה.
תודה רבה
אני מנסה להבין בזמן הקרוב באמת להיכן כישורי מתאימים יותר
כדי שאוכל להתאים את החיפוש - ולפשר הכישורים הנדרשים
תודה על ההשקעה

תודה רבה
אני מנסה להבין בזמן הקרוב באמת להיכן כישורי מתאימים יותר
כדי שאוכל להתאים את החיפוש - ולפשר הכישורים הנדרשים
תודה על ההשקעה
אתה כבר בגיל בעייתי, האם הסיבה שלא מרוצים ממך היא משכורתך הגבוהה ביחס לעשייה שלך?
בגילך, הייתי מנסה להשתלב בחברות גדולות.
עוד שאלה שיש לי אליך, למה לא היית טוב מספיק בעבודתך? האם בגלל עניין?
ייתכן, שאם תחליף לנושא יותר מעניין, תוכל לתרום יותר וגם תוכל לספר את האמת בריאיון העבודה שלא היה לך עניין במקום העבודה במילים יותר מכובסות.

אתה כבר בגיל בעייתי, האם הסיבה שלא מרוצים ממך היא משכורתך הגבוהה ביחס לעשייה שלך?
בגילך, הייתי מנסה להשתלב בחברות גדולות.
עוד שאלה שיש לי אליך, למה לא היית טוב מספיק בעבודתך? האם בגלל עניין?
ייתכן, שאם תחליף לנושא יותר מעניין, תוכל לתרום יותר וגם תוכל לספר את האמת בריאיון העבודה שלא היה לך עניין במקום העבודה במילים יותר מכובסות.
לגבי הגיל נכון
לגבי מדוע לא מרוצים , מודה שקצת היה קשה לתקשר בשקיפות עם הר״צ - אך ייתכן שבהחלט שהסיבה שציינת
לגבי מדוע לא הייתי מספיק טוב , לדעתי:

1. דברים שאני צריך לשפר והתחלתי , כגון לעבוד בצורה יותר מסודרת על מצבי קצה + לרכוש יותר ידע
2. לחץ עקב בעיות אישיות משפחתיות שלקחו לי את כל ימי החופש והרגשתי ממש מותש

לגבי העניין, המקום היה מעניין
אני אכן מתלבט כרגע אם לחזור לתחום בוקיבלתי ביקורות טובות - בניית תשתית מהתחלה - הבעיה היא שאצטרך להתעדכן די מהר בכמה טכנולוגיות
או לנסות חברה גדולה בה ההליכים יותר מסודרים - חשוב לציין: איני מחפש עבודה ״קלה״ אני עובד קשה ומשתדל

כן קיבלתי ביקורות טובות למשל מה product או צוותים אחרים
וכנראה כן אקבל כמה המלצות הפעם

יום טוב
סליחה מראש, זו חצי בקשת עצה וחצי רצון שלי לספר ולעבד
לצערי לאחר שנתיים וחצי בסטרטאפ פוטרתי עקב בעיות performance שלי שאני מסכים עמם.
.
ידעתי שבשנה האחרונה לא מרוצים ממני ולפני שבועיים ישבתי עם הבוס והצכגי לו תכנית שיפור עצמי עם יעדים
אך כנראה שזה לא הספיק והבוסים קראו לי לשיחה בה הסבירו שהם מכבדים אותי כאדם ומתכנת אך מציעים ש״ניפרד בהסכמה״
הם אמרו שיתנו לי המלצות ושאני יכול לרשמם כממליצים אך שבמקום הנוכחי פשוט זה לא הולך איתי.
.
אמרתי להם שאני מצטער ומכבד את דעתם ,אקבל ההצעה לעזוב מיד ואם הם רוצים אני זמין להדריך המחליף
.
אני מרגיש שנכשלתי וזה די פוגע בי
רקע: אני בן 47
עבדתי 8 שנים בסטראאפ וקיבלתי ביקורות מצויינות
אז עוד 8 שנים בסטרטאפ, בהתחלה גם ביקורות מצויינות עד שהתחיל להתדרדר ובסוף עזבתי בעצמי עם המלצה אך הבנתי שאינם מרוצים
בשנתיים האחרונות בסטרטאפ אחר , גם חזר הסיפור - בהתחלה ביקרוות מצויינות על השקעה ויחסי אנוש אך אט אט התדרדרות וביקורת שלילית
שאני שוב מדגיש שאני לוקח אחריות עליה
.
ועתה השאלה:
איך אני מספר בראיון עבודה שפוטרתי?
הרי לא עזבתי כי ״אני מחפש את האתגר החדש״ וכו
אלא כי הבוס בפועל אמר שאיני מתאים כך שגם אם תהיה המלצה, עדיין יש אנשים מקצועיים שכבר אמרו שאיני מתאים
.
אני כן מנסה להשתפר כל פעם
אך מרגיש שאני רץ במלוא בעוצמה וכל פעם מישהו רץ מהר ממני :) :(
.
תודה על זמנכם.ן
מה שנקרא בארצנו "התפוטרת".

BravoMan

Active member
אני לא מתיימר להיות פסיכולוג, ואולי אני נכנס לך יותר מידי לראש, אבל נשמע לי שאתה סובל מ-burn out.
לדלג מסטארטאפ לטארטאפ בגיל שלך זה "לא הדבר הכי סימפטי", כי דרישות ההשקעה במקומות כאלה הן הרבה מעבר לדרישות בחברות יציבות והלחץ הוא לא בדיחה.

אני יודע שזה לא מה שביקשת, אבל העצה הראשונה שלי אליך היא שתתחיל להסתכל על סוג אחר של חברות, וגם תתחיל לטפל בעצמך ברמה האישית ולאו דווקא מקצועית.
אם יש לך מרווח נשימה, קח חופשה.
בדיוק יצאנו מ-3 שנים של סגרים, העולם מתחיל להיפתח, טוס לחו"ל. או לפחות סע לאילת או לכינרת, או מקום כלשהו שתוכל "לטעון מצברים".

לגבי מה ששאלת בתחלס:

ראשית, אם לא ישאלו למה עזבת, מן הסתם על תנדב.

אם בכל זאת שואלים, הדרך המנומסת להציג שפותרת היא לומר ש-"היית אי התאמה לתפקיד".
אם אכן תאמר זאת כשאתה מתראיין לחברה ששונה באופיה מחברה קודמת (למשל אינה סטארטאפ), תוכל גם לציין שזה חלק מהסיבה שאתה מתראיין דווקא אצלם, כי אופי העובדה פה יותר מתאים לך, וככה תרגיע אותם שפה זה לא יקרה.

מה שעובד לטובתך, זה ששנתיים זה זמן סביר למשרה.
זה לא שפותרת אחרי כמה חודשים או אפילו שנה, ובכלל שתי העבודות הקודמות שלך היו מאוד ארוכות, כך שבשלב הזה את לא נראה כמו אחד ש-"מתעופף ולא רציני".

כמובן, כשתחפש את המשרה הבאה שלך, תבדוק טוב טוב מה קצב העבודה בחברה, מה תחומי אחריות, כמה לחץ יש, work life balance.
זה אולי נשמע כמו מילות באז, אבל אם לא עמדת בקצב בגלל איפות, יכול להיות שזה מקור הבעיה שלך.

בכל מקרה,
בהצלחה!

אני לא מתיימר להיות פסיכולוג, ואולי אני נכנס לך יותר מידי לראש, אבל נשמע לי שאתה סובל מ-burn out.
לדלג מסטארטאפ לטארטאפ בגיל שלך זה "לא הדבר הכי סימפטי", כי דרישות ההשקעה במקומות כאלה הן הרבה מעבר לדרישות בחברות יציבות והלחץ הוא לא בדיחה.

אני יודע שזה לא מה שביקשת, אבל העצה הראשונה שלי אליך היא שתתחיל להסתכל על סוג אחר של חברות, וגם תתחיל לטפל בעצמך ברמה האישית ולאו דווקא מקצועית.
אם יש לך מרווח נשימה, קח חופשה.
בדיוק יצאנו מ-3 שנים של סגרים, העולם מתחיל להיפתח, טוס לחו"ל. או לפחות סע לאילת או לכינרת, או מקום כלשהו שתוכל "לטעון מצברים".

לגבי מה ששאלת בתחלס:

ראשית, אם לא ישאלו למה עזבת, מן הסתם על תנדב.

אם בכל זאת שואלים, הדרך המנומסת להציג שפותרת היא לומר ש-"היית אי התאמה לתפקיד".
אם אכן תאמר זאת כשאתה מתראיין לחברה ששונה באופיה מחברה קודמת (למשל אינה סטארטאפ), תוכל גם לציין שזה חלק מהסיבה שאתה מתראיין דווקא אצלם, כי אופי העובדה פה יותר מתאים לך, וככה תרגיע אותם שפה זה לא יקרה.

מה שעובד לטובתך, זה ששנתיים זה זמן סביר למשרה.
זה לא שפותרת אחרי כמה חודשים או אפילו שנה, ובכלל שתי העבודות הקודמות שלך היו מאוד ארוכות, כך שבשלב הזה את לא נראה כמו אחד ש-"מתעופף ולא רציני".

כמובן, כשתחפש את המשרה הבאה שלך, תבדוק טוב טוב מה קצב העבודה בחברה, מה תחומי אחריות, כמה לחץ יש, work life balance.
זה אולי נשמע כמו מילות באז, אבל אם לא עמדת בקצב בגלל איפות, יכול להיות שזה מקור הבעיה שלך.

בכל מקרה,
בהצלחה!
איש יקר, זוהי תגובה מושקעת רצינית ומאוד יעילה
אני מסכים: ובאמת מרגיש burned out - מודה שבשנה האחרונה טיפלתי בשני עניינים משפחתיים מלחיצים שלקחו לי את כל ימי החופש
כך שלא הרגשתי שיש לי רגע להירגע ואולי להבין איך אני משתפר

אני אחשוב לעומק על דבריך - הייתי מציין נקודה מסוימת אך נראה שכל הנקודות שהעלית חשובות ויעזרו לי
תודה רבה ושבת שלום

לדעתי זה מה שתגיד בראיון העבודה - שהירידה בביצועים בשנתיים האחרונות נבעו מבעיות אישיות \ משפחתיות שאילצו אותך להשקיע פחות בעבודה , תציין שהזנחת העבודה היתה על חשבונך ( לקחת ימי חופש שאתה זכאי להם ו\או חל"ת ), אז יש לך תירוץ מצוין לירידה בביצועים ולמה פיטרו אותך- זה לא אתה זה הבעיות המשפחתיות.
ואילו עכשיו אחרי שפתרת את הבעיות המשפחתיות ,אתה שוב מוכן לתת את כולך לעבודה .
אני מאוד מעריך תשובתך היעילה
אני בהחלט לא מושלם וכן לוקח אחריות על ליקויים רבים
ואכן כל חופש שלקחתי היה על חשבוני אך נראה שזה לא הספיק

תודה רבה , גרמת לי לחשוב עוד :)

BravoMan

Active member
לדעתי זה מה שתגיד בראיון העבודה - שהירידה בביצועים בשנתיים האחרונות נבעו מבעיות אישיות \ משפחתיות שאילצו אותך להשקיע פחות בעבודה , תציין שהזנחת העבודה היתה על חשבונך ( לקחת ימי חופש שאתה זכאי להם ו\או חל"ת ), אז יש לך תירוץ מצוין לירידה בביצועים ולמה פיטרו אותך- זה לא אתה זה הבעיות המשפחתיות.
ואילו עכשיו אחרי שפתרת את הבעיות המשפחתיות ,אתה שוב מוכן לתת את כולך לעבודה .
למרות שזה נשמע מאוד אנושי והגיוני, עדיף להימנע מצלילה כזו בראיון עבודה.

הדבר האחרון שאנחנו רוצים, זה להשאיר רושם על מעסיק שעוד לא מכיר אותך, שאתה לא באמת יכול לתת למשרה את תשומת הלב הראויה עקב בעיות אישיות.
אחרי הכל, אם השואל יציג את זה כאילו פותר בגלל זה, המעסיק החדש יחשוב שהוא לא הסתפק בימי חופש חוקיים, והדבר זלג גם לימים בהם היה חייב לעבוד.
אפילו אם לא בצורה של החסרת עבודה, אז בכך שהיה נוכח אך לא מרוכז.

אחרי שקראת את התגובה של vinney אני חושב שהוא צודק: פותח האשכול לא פותר.
הוא בחר לעזוב, כי כמות ההשקעה שדרשו בחרה היית מעבר למה שהוא יכל לתת להם, וזו בהחלט סיבה לגיטימית לעזוב תפקיד, שאין צורך להתבייש בה בראיון עבודה למקום חדש.

אז עדיף בהחלט להציג את המצב בצורה כזו, מאשר להתחיל להסביר שהחברה פיטרה אותך בגלל בעיות משפחתיות.

למרות שזה נשמע מאוד אנושי והגיוני, עדיף להימנע מצלילה כזו בראיון עבודה.

הדבר האחרון שאנחנו רוצים, זה להשאיר רושם על מעסיק שעוד לא מכיר אותך, שאתה לא באמת יכול לתת למשרה את תשומת הלב הראויה עקב בעיות אישיות.
אחרי הכל, אם השואל יציג את זה כאילו פותר בגלל זה, המעסיק החדש יחשוב שהוא לא הסתפק בימי חופש חוקיים, והדבר זלג גם לימים בהם היה חייב לעבוד.
אפילו אם לא בצורה של החסרת עבודה, אז בכך שהיה נוכח אך לא מרוכז.

אחרי שקראת את התגובה של vinney אני חושב שהוא צודק: פותח האשכול לא פותר.
הוא בחר לעזוב, כי כמות ההשקעה שדרשו בחרה היית מעבר למה שהוא יכל לתת להם, וזו בהחלט סיבה לגיטימית לעזוב תפקיד, שאין צורך להתבייש בה בראיון עבודה למקום חדש.

אז עדיף בהחלט להציג את המצב בצורה כזו, מאשר להתחיל להסביר שהחברה פיטרה אותך בגלל בעיות משפחתיות.
נקודה מעניינת תודה רבה

BravoMan

Active member
לדעתי עדיף להגיד את את האמת, מה שוויני מציע זה לשקר , להגיד "היו קיצוצים" או "אני התפטרתי" זה שקרים , בקלות אפשר לעלות על שקרים אלו על ידי שיחה עם אנשים שעבדו איתו במקום העבודה הקודם , ואז הוא יצא גם לא אמין.

להגיד "בעיות אישיות" זה גם האמת וגם מוריד את האשמה ממנו, כמעט כל אחד עובר אי אלו משברים משפחתיים ואחרים בחייו ואפשר לצפות מהמעסיק החדש לגלות הבנה , בעיקר אם הוא יגיד שזה מאחוריו ( בתיקווה שאכן זה כך ).
להגיד שהיו קיצוצים כשלא היו קיצוצים אכן יהיה שקר שעלול להתגלות, אבל אם תקרא את ההודעה הפותחת ולא רק את הכותרת, תראה שהחברה סיכמה איתו שהוא יעזוב מרצון, לא פיטרה אותו (כנראה בניסיון להימנע מתשלום פיצויים), כך שלומר שהוא עזב ולא פוטר יהיה דווקא אמת.

הלוואי שהיינו חיים בעולם שבו לומר את האמת, רק את האמת, ושום דבר חוץ מהאמת זה תמיד הדבר הנכון, אבל אנחנו לא.
"בעיות אישיות" זה בדיוק "אשמתו של המועמד", ובעוד שאני בטוח שיש מעסיקים שיגלו הבנה, יהיו גם לא מעט כאלה שיחששו, ובצדק, לקחת מישהו עם בעיות...

vinney

Well-known member
לדעתי עדיף להגיד את את האמת, מה שוויני מציע זה לשקר , להגיד "היו קיצוצים" או "אני התפטרתי" זה שקרים , בקלות אפשר לעלות על שקרים אלו על ידי שיחה עם אנשים שעבדו איתו במקום העבודה הקודם , ואז הוא יצא גם לא אמין.
להגיד ״אני התפטרתי״ זה לא שקר כי זה בדיוק מה שקרה.

אין פה מה לעלות עליו. גם אם היו קיצוצים - אנשים שעבדו איתו יכולים שלא לדעת. זאת שאלה דבילית ששואלים והתשובה צריכה להיות בהתאם לדביליות של השאלה.

להגיד "בעיות אישיות" זה גם האמת וגם מוריד את האשמה ממנו, כמעט כל אחד עובר אי אלו משברים משפחתיים ואחרים בחייו ואפשר לצפות מהמעסיק החדש לגלות הבנה , בעיקר אם הוא יגיד שזה מאחוריו ( בתיקווה שאכן זה כך ).

מה שזה הכי זה לא עניינם של המראיינים. התשובה צריכה להיות הכי נייטרלית שבעולם, כל דבר אחר זה רק פתח לחפירה ולאפליה. להעלות את זה נותן פתח לזליגת מידע שאחרת למראיינים אסור לשאול (כולל מצב משפחתי, מצב בריאותי, עבר פלילי, וכד׳). אז בשביל מה סתם?

vinney

Well-known member
אבל אם ישאלו את המנהלים שלו הם בטח יודעים שלא היו קיצוצים.
א. למה שישאלו? ב. מה לדעתך מנהל יגיד? תחשוב על זה רגע.

אבל אין לו תירוץ יותר טוב (שיש בו גרעין אמת ) למה הוא פוטר\התפטר.
הוא לא צריך שום תירוץ, למה הוא צריך תירוץ? הוא התפטר כי הוא לא רצה להמשיך לעבוד שם. למה זה בכלל דיון שצריך לקרות?

nothing but the truth

Well-known member
אני עדין חושב שלהגיד "בעיות אישיות" זה בסדר עם באמת הבעיות האלו הם מאחוריו, כך שהמעסיקים החדשים לא אמורים לחשוש שאותם בעיות עלולים להפריע לו.

מסכים עם מה שאתה אומר בנקודה הזו. וזה נכון לכל עבודה. השאלה היא אם זה המצב.

אם מדובר נגיד באדם שעבר הליך גירושין קשה וזה הסתיים, או ליווה בן זוג בטיפולים כימותרפים ואותו בן זוג החלים (הבעיה נפתרה) או לחילופין שלא נדע מת (הבעיה נפטרה) - אז זה יתקבל בהבנה.
אבל להגיד סתם כך "בעיות אישיות/משפחתיות" זה יכול להיות בעוכריו.

vinney

Well-known member
אבל למה לקחת את הסיכון ? אני לא בטוח שמנהליו ישקרו ויגידו שהיו קיצוצים, אין להם אינטרס לשקר בשבילו ולהגיד קיצוצים מה מה שעלול להעלות חשדות בקשר למצבה הפיננסי של החברה שלהם.
זה גם לא מסתדר עם הטענה שהוא זה שהתפטר, בד"כ עובדים לא מתפטרים סתם ככה מיוזמתם רק בגלל קיצוצים.

בכותרת שהוא פתח הוא כתב במפורש "פוטרתי" , כך שלהגיד שהוא זה שהתפטר אינה אמת.
זאת דוגמא מצויינת למה לא להרחיב כשלא צריך. אם תקרא את התוכן, ולא רק את הכותרת, תגלה שהוא לא פוטר.

המנהלים לא ישקרו, אבל הם גם לא יגידו כלום. בחברה בה אני עובד עכשיו (ויש לנו כמה מרכזי פיתוח בארץ) יש מדיניות מוכרזת שאוסרת על מנהלים להתייחס לביצועים או סיבות עזיבה, כל מה שמותר למנהל להגיד זה ״העובד עבד בחברה מ- ועד-״. גם בחברות בהן אין מדיניות כזאת, המנהלים אולי יימנעו מלדבר על העובד או יגידו משהו נייטרלי, אבל לא יגידו שום דבר רע כי זה יחשוף אותם אישית ואת החברה שלהם לתביעה. הבן אדם בן 50, מספיק שהם עשו תנועות של ״לפטר״. תאר לעצמך שהם גם יכשילו את הקבלה שלו למקום אחר, איך זה יראה בבית הדין לעבודה?

חוצמזה, הוא כתב שהם אמרו לו שיתנו לו המלצות, זה בד״כ מניח המלצות טובות. אז כן, הם כן ישקרו קצת.

אני עדין חושב שלהגיד "בעיות אישיות" זה בסדר עם באמת הבעיות האלו הם מאחוריו, כך שהמעסיקים החדשים לא אמורים לחשוש שאותם בעיות עלולים להפריע לו.
יוזר ענה על זה בהרחבה.

nothing but the truth

Well-known member
זה לחלוטין לא רלוונטי. זה לא משהו שצריך להכנס אליו בראיון עבודה.

כל מקרה לגופו. זה לא פרט שהייתי מציין סתם כך. אבל אם באמת זה המצב, כלומר אותן בעיות אישיות היו הגורם לירידה בתפקוד, ובכך גרמו לעזיבת מקום עבודה שלו (יכול לקרות גם לעובדים המוכשרים ביותר), ואותן בעיות כבר לא קיימות - זה בהחלט עשוי להיות עדיף לציין זאת מאשר להתחיל למכור סיפורים שיש סיכוי שיעלו עליהם.

Nuke1985

Active member
בכותרת שהוא פתח הוא כתב במפורש "פוטרתי" , כך שלהגיד שהוא זה שהתפטר אינה אמת.
כמו שאמרו לך זה באמת לא נכון, אני מכיר לפחות מקרה אחד שמישהו הגיע לשימוע בגלל בעיות ביצועים ולא פיטרו אותו (הוא הוכיח מעל לכל ספק שהטענות נגדו היו שגויות), זה שהוא לא רצה להילחם זה מובן. אתה יכול להגיד שהוא לא אומר את כל האמת, אבל מי אומר את כל האמת? אני מבטיח לך שאם הוא ישאל למה אנשים עזבו את המקום שהוא מתראיין עליו הוא לא יקבל תשובה כנה ומלאה, גם אנשי המכירות של החברה לא מתחילים לדקלם את החסרונות של המוצר (אם הם לא מחרטטים ומשקרים) אנחנו חיים בעולם תחרותי אלו החוקים וזה המשחק.

לא יגידו שום דבר רע כי זה יחשוף אותם אישית ואת החברה שלהם לתביעה

שלא לדבר על זה שאז אנשים עלולים "להחזיר אש" (ולדעתי זה דבר לגיטימי), אני מכיר מישהו שעזב, ואני דיי בטוח שהסיבה שהוא עזב זה ביצועים נמוכים או לא מספיק טובים, אחרי שהוא עזב שמעתי שהוא אמר על המקום שעבדתי בו בזמנו שזה מקום לא מקצועי, אם מישהו שופט בן אדם בצורה שלילית יכול להיות שהבן אדם ינסה לפגוע במוניטין של האדם או הארגון השופט כדי להראות שהשיפוט לא אמין.

למעלה