מאמינים במוסד הנישואין

מאמינים במוסד הנישואין../images/Emo45.gif../images/Emo31.gif

הצביעו בעד או נגד. אני כבר לא מאמינה. חושבת שברגע שהטבעת על האצבע ,הכל משתנה מה דעתכם
שבת שלום לכולכם

P u s s i c a t

New member
עצוב ../images/Emo4.gif

אני מאמינה גדולה. ברור שהכל משתנה. לא רק מבחינה חוקית. ברגע שיש לך טבעת על האצבע (או חותמת של שופט או ווטאבר) אתם כבר לא "סתם" חברים. אתם משפחה. מאמינה שאם את בוחרת את בן הזוג בצורה שקולה ומהמקום הנכון ביותר - שום דבר לא צריך להיהרס כמו שהרבה חושבים, אלא להיפך. זוגיות בריאה שמגיעה בראש ובראשונה ממקום של חברות וכבוד אהבה הערכה ומשיכה - שום שייבה ולא משנה מאיזו מתכת הכינו אותה- לא אמורה להזיק לה. כשזוגיות מגיעה ממקום של שיקולים ריאליים ו/או לחצי הסביבה - כשבונים סוג של אשליה או חלום לא מציאותי לגבי מוסד הנישואין -יש מצב בהחלט שאחרי החתונה הוא יתמוסס. החלום. כשמבינים שערב החתונה הוא לא שיא הקשר, אלא סממן טקסי של 4 שעות שממנו מתחילה העבודה הקשה, שום דבר לא נהרס. הכל תלוי במאיפה את מגיעה לערב הזה, ולאן את מכוונת בהמשך. מאחלת לך מכל הלב שתמצאי מחדש את האמון שלך במוסד הנישואין. אם ברבנות, אם אצל עו"ד או בכל צורה שתראי לנכון לממש בה את האהבה שתגיע. כשהאהבה האמיתית תגיע - בטוחה שתאמיני. שוב

פוסיקאט

לא יודעת מה הסטטוס שלך, מאמינה שאת רווקה. אני את שלי עשיתי בעולם הזה, מהות החיים - ילדיי המקסימים. היום גרושה וטוב לי. למרות שמשהו בדברייך נגע מאוד לליבי. אין לי ספק שיש לך תובנות שלא היו לי כשאני התחתנתי. מאחלת לך רק טוב, הצלחת לגרום לי שאולי, אם , אם, אם יבוא אותו אחד ואהיה במקום דומה לשלך אז..........אולי NEVER SAY NEVER , YOU KNOW אולי....יום אחד...מי יודע. שמחה בשבילך, והמשיכי להאמין

דיייי, אני לא יכולה

יותר עם התמונות שלך. מאיפה אתה מביא אותן? אולי היית ציני, אבל מאווווווווווווד מאושרת באמת!!!!

P u s s i c a t

New member
אכן רווקה.

יכולתי להיות נשואה פעמיים - אבל בחרתי לחכות למי שאהיה שלמה עם הבחירה. והשניים הקודמים לא היו. לגבי הנסיון שלך... מצד אחד - מבינה. מצד שני - אם מחר תלכי למסעדה והאוכל לא יהיה טוב ויעשה לך קלקול קיבה - תחליטי לא לאכול יותר במסעדות בחיים? ארוחה אחת לא מוצלחת לא אמורה לפסול את כל המסעדות
ואם יורשה לי? דווקא בגלל שכבר יש לך נסיון - ואת יודעת איך זה מתחיל וגם איך זה עלול להגמר - בטוחה שכשתמצאי את האהבה הגדולה החדשה שלך - תדעי טוב יותר איך להכנס לקשר הפעם כדי שהוא לא יגמר ככה אם חלילא ייגמר. שום דבר לא בטוח בחיים. אבל הסיכוי שלך להצליח הפעם גדול יותר לדעתי

נוגע בך

New member
שלום תולה

אבל גם את מדברת על זוגיות......... היא הבסיס לכל ולא המוסד כמוסד. המוסד כמוסד אינו בעל חשיבות ו/או אינו קובע דבר לגבי המיסוד והעתיד --------------------- יש בי אהבה והיא תנצח

P u s s i c a t

New member
שמע....

ברור שהזוגיות היא מה שעושה ולא הטבעת, הרב או הכתובה. אבל מכיוון שאני לא מסוכסכת עם הדת, ואין לי בעיות עם הממסד הזה, כמו גם העובדה שאני די מחוברת למסורת, גם אם חוץ מלהדליק נרות אני לא שומרת מצוות, עדיין רואה בזה משהו סמלי ואפילו יפה. טקס לא המשמעות הדתית שלו. לא החיוב, הציווי הדתי, כמו ההילה של הטקס. ומכיוון שגם ככה כשרוצים לפרק, מבחינת החוק מספיק שחיית עם מישהי כידוע בציבור - או גם אם אתה חתום על טופס אצל עו"ד, על מנת להכנס לזוגיות אחרת ולא להיות מואשם בביגמיה אתה חייב לעבור ברבנות - אז למה לא לגרום להורים קצת נחת?
אני מדברת תאורטית בלבד. ואין לי מושג מה יהיה מחר אם אכיר פסול חיתון, או אפילו גוי. נכון להיות כשאני חושבת על זוגיות "נורמלית" לא רואה סיבה למה לא להתחתן עם חופה וקידושין. מה יהיה מחר? אם אצטרך לבחור בין המסורת לבין אהבה? כמו שאני מכירה את עצמי - האהבה בהחלט תנצח.

נוגע בך

New member
אז הנה לך תולה

אהבה אחרונה ביצוע: מתי כספי מילים: חיים חפר לחן: סשה ארגוב ולך אתן במתנה אהבתי האחרונה ואגל טל על שושנה כי זה כל מה שיש לי ואין יותר ואת כמו רוח מדברית תלכי ולאן את לא תאמרי מילים של חסד תדברי ובעיני תביטי כמו מבאר באהבה יש, כך אמרנו, גם תקווה וגם ימי מחר באהבה איך להרגיש מיהרנו כלום לך לא השארנו שום דבר... במשחקי הנדנדות וסיפורי האגדות היית נשים וילדות היית כולן ביחד אישה אחת אני נשארתי לידך אצבעותי בתוך ידך והזרות במבטך והר גדול של פחד גולש לאט... באהבה... אמרת לי בוא כבר בן אדם אמרת לשנינו העולם אמרת נשתה את כל הים אך אישוני עינייך הסגירו לי כי בסופה של הפגישה נהיה רק גבר ואישה וגל קוצף ולחישה וים רחב של מים בין הוא והיא באהבה...

הממ

מה שבטוח, שאני לא אתחתן פעם שניה- ברבנות. אמצא דרכים אחרות, רק לא ברבנות ודרכה. ובכללי- לדעתי אפשר לגור יחד עם רוב הזכויות- גם בלי להתחתן.

ומה לגבי ילדים

תרצה להביא ילדים לזוגיות כזו. ההלכה בארצנו קצת מחמירהעם ילדים....איך לומר.... ממזרים?

ילדים?

אני חושב שהתמונה ששמתי עכשיו אומרת את הכל
ולא נכנס לי כלום לעיין..... מת על ילדים ! אבל עד שיהיו לי? יעברו עוד כמה שנים טובות אם בכלל.

למעלה