מבקשת הצעותיכן בלבט סוגייתי

מבקשת הצעותיכן בלבט סוגייתי ../images/Emo132.gif

אמא ותותחון, שאם יורשה לנחתומתו להעיד על עיסתו, ידוע כ- cool אמיתי, יושבים וצופים באחת מתוכניות ה-
לילדים (הפחות מיועדות לגילו), עד להגעת הרגע המכונן בו רואים ילד השייך לקבוצת ילדים שמתחרה בקבוצה אחרת, נרתע מלגעת בעכברים קטנים המדשדשים להם בתוך ערימת קש כדי להוציא משהו (או נחשים, לא זוכרת בדיוק). המנחה, מאור גולה כשלעצמו, כצפוי, מכנה אותו בשם התואר הספרותי: "חנון". התותחון, כמו התותחון, פונה לאמו בסקרנות רבה ומקשה בקול רם אך בלתי מתפשר: "אמא, מה זה חנון
" אמא, שמילים אינן משאב שחסר לה, לרוב, לוקה באלם קצר. הבעיה:
הסבר שמחליק פינות לא יהיה אמיתי ולא מקיף. הסבר אמיתי יגרום לו להתחיל להמרות את פיהם של כל סובביו. אולי תושיעני ותמצאו לי הגדרה שפותרת את כל הבעיות?

דש1דש

New member
../images/Emo6.gif אני, כחנונית מסורתית

אין לי בעיה - חנון? תסתכלי על רוב מי שאמא מכירה - רוב ההורים בגן שלך - ותביני לבד. החנונים שולתתתתתים!!!111 וטיפה יותר ברצינות, אבל עדין עם לזכור שזה מה שאני (
) - חנון הוא אדם שחושב טוב לפני שהוא מבצע, שלא עושה שטויות יותר מידי, ושמרשה לעצמו להרתע מדברים שמפחידים אותו... איך אני?

נפלאה! ../images/Emo13.gif

ורואים שאת באה ממקום של "מבינת עניין"
א ב ל, אני לא בטוחה שאני רוצה לעודד את תופעת ה"חנוניות" ולהציג אותה כאופטימלית. כמובן שאמו של חנון ישנה יותר טוב בלילות, אבל אני לא רוצה לפתח אצלו הערכת יתר לתכונות שמדלגות על המהות החופשית והעצמאית שלו...

דש1דש

New member
כשיש את התכנות

האנטי חנוניות אי אפשר לגרום להן להשאר בפנים - והתותחון כבר מוכיח את העצמאות שלו. מה שכן - למען בנותי ושאר החנונים של העולם - כדאי שיעריך את האנשים החנונים באשר הם - שלא ידרוך עליהם בדרך אל החופש
או כמו שאמר ביל גייטס - אל תזלזל ותתעלל בחנונים - הם עוד יהיה הבוסים שלך כשתגדלו (או משהו כזה
)

לא מדובר על זלזול או התעללות בהם../images/Emo6.gif

אלא רק על אי אידאליזציה שלהם. ולא כל חנון הופך לבוס בעתיד, את יודעת... טוב, נראה, אולי אנסה להעביר את המסר הזה בצורה "מרוככת".

דש1דש

New member
הבנות שלי כן ../images/Emo46.gif הבנת את זה?!

אני בכל אופן ברחתי מניהול!

carmitz

New member
יקירתי המלומדת, עברו בחוגי הדרמה

שאני מנחה לא מעט כאלו המכונים "חנונים" ... יש לי הפתעה בשבילך , מדובר בטיפוסים מורכבים במיוחד, עם ראש מאוד מאוד לא קונבנציונאלי , שלעיתים מתקשר בלילות עם חייזרים
.. וגם סוג של אי שקט פיזי נלווה באופן קבוע . החנון, חידה הוא ! ואני גם חושבת שזה קודם כל מתחיל בסוג של סטיריאוטיפ מראה .. ממני אאואבת

הה?

1. סטריאוטיפ מראה של מה? 2. היכן נטען שהחנונים אינם מורכבים? 3. למה זה אומר שיש לעשות מהם אידאליזציה? 4. ושאלת השאלות - מה עניין מחט לתחת?

carmitz

New member
עזבי,בעצם ההגדרה של חנון היא"מרובע"

לא נטען שום דבר, רק כותבת מהגיגי ליבי ומחשבותי ..
סטירוטיפ המראה הוא בטייפ קאסט - מסורק יפה, משקפיים, חולצות כאלו עם כפתורים מקדימה ... בקיצור- פישנזון -. אבל זה רק הסטירואוטיפ . מעבר לזה ... אין לי מה לתרום

לא לא לא, לא כ"כ מהר... אני לא

רוצה לשמוע מה הסטריאוטיפ, אני מנסה למצוא הגדרה מתאימה שאוכל לספק לתותחון (מתאימה לגילו ולמי שהוא). יש לך כזאת?

תומילי

New member
חנון?

* חגורת המכנסיים מגיעה לצוואר * לא מקלל * קול מאנפף * לא הולך עם החברֶה * שואל שאלות קיטבג (למשל: אמא, מה זה חנון?) * ילד טוב ירושליים * עושה, בלי לחשוב בכלל, כל מה שאמא מבקשת (את יכולה לנצל לטובתך בעתיד) * יוצא לבילוי עם המבוגרים * חכם * * * * * * * השלימי ...............

carmitz

New member
ואכן, זהו הסטריאוטיפ שהחברה יצרה

כלומר חנון -אין דבר כזה באמת ( אם נבחן לנפש הפנימית של האדם ) , החנון הוא תוצר חברתי .

אני בכלל לא מסכימה.

מה זה משנה אם החברה יצרה את המושג או הטבע יצר? האם היותו של סיווג סיווג חברתי, משמעו שהסיווג לא קיים? הרי ברור שהחברה מסווגת סיווגים לרוב... אז מה? מישהו טען שזה לא סיווג חברתי? גם סטריאוטיפ הוא תוצר של סיווג חברתי, הרי זה ברור. ומה זאת אומרת "אם מסתכלים לנפשו הפנימית של האדם"? בתוך נפשו הוא לא שמרן / חושש לקחת סיכונים / מתבודד / שקדן / ממושמע / ביישן / שלומיאל / פדנט / חלש (אם ניקח , סתם לדוג', פרמטרים מההגדרה האנציקלופדית)? אין כל קשר בין תכונות האופי הנ"ל לבין חיצוניות. חייבת לציין שוב (כפי שכבר כתבתי) אני מעולם לא נהגתי לשפוט חנונים על בסיס חיצוני. כך גם לא פרחות וערסים או ווטאבר. בעיניי מדובר בתכונות אופי שאין כל קשר בינן לבין חיצוניות, למרות שסטטיסטית, אולי ניתן למצוא מעט יותר קורלציה בינן לבין חיצוניות מסויימת מאשר אחרת.

carmitz

New member
../images/Emo218.gifאנחנו כנראה רואות דברים אחרת

דיעות שונות, גישות שונות , ואחד אלוהינו !

מינה סתמינה ../images/Emo13.gif א ב ל, לא הבנתי

עדיין את התשובה. כלומר, מה בדבריי לא נראה לך אותו הדבר? שהתכונות שתיארתי הן לא חיצוניות? אין לי שום בעיה עם ראייה אחרת, אני רק מנסה להבין למה את מתכוונת כשאת אומרת "לא"

תומילי

New member
אבל לא הסתכלתי

בשום אנציקלו... כנראה שהחנון הממוצע אכן כזה ו"האנציקלופדיה" עשתה תצפית וזה מה יצא...

למעלה