מדווחים מהשטח

venus13

New member
מצטרפת לתודות ושאלה חשובה:

קודם כל המון תודה לכל העוסקים במלאכה - כן , כן - אל תחשבו שאנו לוקחים זאת כמובן מאליו - אני יודעת כמה זמן ואנרגיה אתם משקיעים בנושא - למען כולנו. ולשאלה: לא ברור איך מתקזזת ההוצאה לגבי טיפולים לילד שני בטיעון של לידות של פגים וריבוי עוברים - לילד הראשון- מה זה קשור בעצם? מן הסתם כדי לפנות לח"כ - ניראה לי שכדאי שכולנו נבין את הטיעונים הרלוונטים - אשמח לביאורים ממי שיודע ושוב תודה ונוס

רחל5

New member
הכוונה

היא שאם את יודעת שלא תקבלי טיפולים לילד שני, תשתדלי שבטיפולים לילד ראשון יהיו לך תאומים (ואפילו שלישיה!) לא רלוונטי לך ולי, אבל להרבה אחרים כן.

venus13

New member
מה זאת אומרת? איך "משתדלים"

ואם משתדלים זה עוזר? ובמיוחד לאור ההגבלה כעת על החזרת 2 עוברים - אני לא רואה איך זה באמת משפיע ונוס

רחל5

New member
רוצה שוב לציין את לאה נס מהליכוד

היא נכחה על אף שאיננה חברת ועדת העבודה הרווחה והבריאות. התקשרתי אל העוזרת הפרלמנטרית שלה שלשום, תארתי בפניה את הדיונים שמתקיימים השבוע בנושא זה, והיא אמרה שלאה נס תנסה להגיע לפחות לדיון ביום שלישי. והיא הגיעה! כל הכבוד לה! בסוף הישיבה נגשו אלינו כמה מהנוכחים, חלקם עובדי משרדי ממשלה או כנסת, וחלקם נציגי חברות פרטיות, הביעו את תמיכתם ואת תקוותם להצלחתנו, נתנו טיפים, ואחת אפילו לקחה חומר, נתנה את שמה ומספר הטלפון שלה, והבטיחה לעזור. דרך אגב, כל חברי הכנסת שנכחו בועדה או שדיברנו איתם במסדרון או בלשכה שלהם אתמול, היו בשוק שהאוצר מדבר על אפס טיפולים ללילד שני. כולם שמעו על הכוונה לתת חמישה או שבעה טיפולים לילד השני.

neta2

New member
תגידי, מסקרן לדעת כיצד הגיבה

גברת פינקלשטיין?

רחל5

New member
"גברת פינקלשטיין"

היתה המקור לברור הראשוני שהצלחנו לעשות לפני הועדה. רצינו לדעת מראש במה מדובר, והעוזר שלה, הראל, פשוט הפך עולמות במשך יום ראשון בשביל להשיג את המידע הזה. ביום שני הוא חזר אלינו עם הידיעה - אפס טיפולים לילד שני. אני מקווה שיתאפשר לה להגיע מחר לועדת הכספים, כפי שהתכוונה לעשות. (מתברר שלחברי כנסת יש עוד כמה עיסוקים פרט לישיבה בועדות, וחלק מחברי האופוזיציה שאיתנו מההגדרה לא יוכלו להגיע. בכל מקרה, מחר אין הצבעה, רק דיון. הדיון, כמובן, חשוב מאוד, מאחר שניתן בדיון להחליט על שינוי ההצעה של האוצר).

כל הכבוד ../images/Emo140.gif

כל הכבוד לכולכן ותודה מעומק הלב . יש לי שאלה קטנה , אני בטיפולים לילד ראשון ורציתי לדעת האם ישנה איזושהיא החלטה בקיצוץ הטיפולים לילד ראשון? תודה רבה

מבקשת הבהרה...

מה אומר המצב הקיים? מה קורה כשיש ילד ראשון בהריון ספונטאני והשני בהפרייה? מה קורה אם צריך טיפולים לילד שלישי? האם בגלל שכבר יש לי שני ילדים- לא יאושר לי טיפול ע"פ החוק המוצע? ולפי החוק הקיים כרגע?... אני קצת מבולבלת. שוב- תודה ענקית!

נועה 35

New member
כיום המדינה מממנת 2 ילדים באופן מלא

הצעת החוק, כפי שהיא מנוסחת עכשיו מאפשרת מימון מלא לילד ראשון וכלום לילד השני, גם אם הילד הראשון הוא מהריון ספונטאני. אם יש לך שני ילדים כבר, גם לפי החוק הישן את לא זכאית למימון המדינה בטיפולי הפרייה, אבל הביטוחים המשלימים מכסים, באופן חלקי, את העלויות.

מבקשת הבהרה...

מה אומר המצב הקיים? מה קורה כשיש ילד ראשון בהריון ספונטאני והשני בהפרייה? מה קורה אם צריך טיפולים לילד שלישי? האם בגלל שכבר יש לי שני ילדים- לא יאושר לי טיפול ע"פ החוק המוצע? ולפי החוק הקיים כרגע?... אני קצת מבולבלת. שוב- תודה ענקית!

hugs

New member
כל הכבוד!!!

לפי המיילים והטלפונים שהם מחזירים למייל ששלחתי אליהם נראה שאף אחד לא מתכוון לתמוך בקיצוץ
מעניין למה אני (ורובנו) לוקחים את ההבטחות האלה בע"מ...

למעלה