מה דעתכם על דעתו של

ai27

Well-known member
למה צריך לממן אותו? זה לא עסק פרטי?
המדינה מממנת את העיתונים באמצעות פרסום: המכרזים, תוכניות שהציבור עשוי להתנגד להם וכו'.
המחלוקת היא - כמה לפרסם באיזה עיתון?
פעם פרסמו בעיתונים הגדולים - בהתאם לרייטינג שלהם
אבל מאז ש"ישראל היום" הפך לעיתון הגדול במדינה - עוגת התשלומים התעוותה, כדי למנוע פגיעה בעיתונים הוותיקים (שמגיבים לפגיעה באגרסיביות).

הסיבה:
התאמת עוגת הפרסום לרייטינג המעודכן בשנה האחרונה, צפויה להכניס את "הארץ" למשבר כלכלי משמעותי (ואת "ידיעות" למשבר מינורי יותר)
צעד שצפוי לייצר התנגדויות, עתירות לבג"צ, ובוסט משמעותי לנסיונות ההפיכה (שזה סוג של הון-שלטון: אם לא תעביר לי שוחד אתמוך במפלגה שתחסל אותך ובתביעות נגדך).

נערך לאחרונה ב:

פולגאר

Well-known member
המדינה מממנת את העיתונים באמצעות פרסום: המכרזים, תוכניות שהציבור עשוי להתנגד להם וכו'.
המחלוקת היא - כמה לפרסם באיזה עיתון?
פעם פרסמו בעיתונים הגדולים - בהתאם לרייטינג שלהם
אבל מאז ש"ישראל היום" הפך לעיתון הגדול במדינה - עוגת התשלומים התעוותה, כדי למנוע פגיעה בעיתונים הוותיקים (שמגיבים לפגיעה באגרסיביות).

הסיבה:
התאמת עוגת הפרסום לרייטינג המעודכן בשנה האחרונה, צפויה להכניס את "הארץ" למשבר כלכלי משמעותי (ואת "ידיעות" למשבר מינורי יותר)
צעד שצפוי לייצר התנגדויות, עתירות לבג"צ, ובוסט משמעותי לנסיונות ההפיכה (שזה סוג של הון-שלטון: אם לא תעביר לי שוחד אתמוך במפלגה שתחסל אותך).
המדינה לא צריכה לממן עיתון עוכר המדינה, שיבקשו מסינוואר לממן אותם.

raya

Well-known member
ככל הידוע לי קיימת חובה לפרסם ב-3 עיתונים כל מכרז ממשלתי.
"הארץ" איינו עוכר ישראל, ומי שמשמיץ את העיתון ככל הנראה לא יודע מה נכתב בו.
עוד שיטה כללית ללא בסיס מידע.
מקווה שהרעיונות של שר התקשורת קרעי יגיעו ישר לפח. גם לסגור את התאגיד, לא נראה לו טוב בעיניים?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מקווה שהרעיונות של שר התקשורת קרעי יגיעו ישר לפח. גם לסגור את התאגיד, לא נראה לו טוב בעיניים?​
לא חסרים עיתונים כדי לעמוד בתנאי מרכז ממשלתי
יש כלכליסט
ידיעות
מעריב
דבר
ישראל היום

Harrington

Well-known member
מנהל
מקווה שהרעיונות של שר התקשורת קרעי יגיעו ישר לפח. גם לסגור את התאגיד, לא נראה לו טוב בעיניים?
אולי עם קצת פחות התנשאות נוכל להניח שמי שמתבטא בעניין דווקא יודע היטב על מה הוא מדבר. סתם הצעת ייעול :). לכי תדעי, אולי השר ו/או אחרים שמתבטאים בעניין אפילו הטריחו עצמם לקרוא את דברי הזבל והבלע של המגזין האנטי-ישראלי הזה ומבססים את דבריהם המושכלים על מה שלמדו במו עיניהם.

אה ואולי את צודקת ומבין כל המתבטאים בעניין את ורק את יודעת באמת מה כתוב שם. גם זאת אפשרות כמובן :). אבל תצטרכי לסלוח לי אם היא לא זו שעומדת בראש רשימת האפשרויות הסבירות שלי.

raya

Well-known member
אולי עם קצת פחות התנשאות נוכל להניח שמי שמתבטא בעניין דווקא יודע היטב על מה הוא מדבר. סתם הצעת ייעול :). לכי תדעי, אולי השר ו/או אחרים שמתבטאים בעניין אפילו הטריחו עצמם לקרוא את דברי הזבל והבלע של המגזין האנטי-ישראלי הזה ומבססים את דבריהם המושכלים על מה שלמדו במו עיניהם.

אה ואולי את צודקת ומבין כל המתבטאים בעניין את ורק את יודעת באמת מה כתוב שם. גם זאת אפשרות כמובן :). אבל תצטרכי לסלוח לי אם היא לא זו שעומדת בראש רשימת האפשרויות הסבירות שלי.
תקרא את ישראל הראל (אם לא טעיתי בשמו), תקרא את עקיבא נוביק.
וכן - יש דעות שאי אפשר להכליל את כל הערבים כעוכרי ישראל. יש בינהם בני אדם, לא כולם רוצחים נתעבים.
לפסול מראש, מבלי לקרוא את העיתון, אלא להסתמך על כתבות מרושעות או דומות להן, זו לא חוכמה גדולה.

Harrington

Well-known member
מנהל
תקרא את ישראל הראל (אם לא טעיתי בשמו), תקרא את עקיבא נוביק.
וכן - יש דעות שאי אפשר להכליל את כל הערבים כעוכרי ישראל. יש בינהם בני אדם, לא כולם רוצחים נתעבים.
לפסול מראש, מבלי לקרוא את העיתון, אלא להסתמך על כתבות מרושעות או דומות להן, זו לא חוכמה גדולה.
לא קורא את הארץ בדברים האלה. יש עניינים שבהם הוא אחד העיתונים הטובים במדינה. יש עניינים בהם רמת האמינות שלו אפסית. יש עניינים בהם אני פשוט לא מעוניין לדעת מה עמדות כותביו. אגב החלוקה היא לא בהכרח על-פי חבישת כיפה כפי שהצגת :).

raya

Well-known member
לא קורא את הארץ בדברים האלה. יש עניינים שבהם הוא אחד העיתונים הטובים במדינה. יש עניינים בהם רמת האמינות שלו אפסית. יש עניינים בהם אני פשוט לא מעוניין לדעת מה עמדות כותביו. אגב החלוקה היא לא בהכרח על-פי חבישת כיפה כפי שהצגת :).
לא הצגתי חבישת כיפה, הצגתי דעות הפוכות מאלו שהעיתון אולי מייצג (לדעת כמה וכמה אנשים).

נסיך.333

Well-known member
נראה לי שהדבר היחיד'י הנכון בסמרטוטון הזה זה התאריך
וגם זה נכון ליום אחד..

למעלה