מה דעתכם על הכתבה הזו

אבי בן 1231

Well-known member
לדעתי מזעזע! היא מדברת כמה קשה העבודה עם חמישה ילדים במשך תשע שעות.
אני עבדתי עם שמונה ילדים 24/7 ולא רק שלא היה קשה אלא היה כייף.
כמו שתמיד אני חושב ואומר, אין ילדים רעים יש ילדים שרע להם.
אם רע לגברת ה"מכובדת" שתלך לעבוד במזבלה לשם היא מתאימה ביותר!!!

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לדעתי מזעזע!​
היא מדברת כמה קשה העבודה עם חמישה ילדים במשך תשע שעות.
אני עבדתי עם שמונה ילדים 24/7 ולא רק שלא היה קשה אלא היה כייף.
כמו שתמיד אני חושב ואומר, אין ילדים רעים יש ילדים שרע להם.
אם רע לגברת ה"מכובדת" שתלך לעבוד במזבלה לשם היא מתאימה ביותר!!!​
בשבת דיברנו על נושא דומה.
מדוע ממשלות ישראל לא חושבות להביא מטפלות מוסמכות עם שכר הולם לגנים?
הסייעות מטפלות בגן מקבלות שכר מינימום,+ חוסר ידע בטיפול, ילדנו מקבלים טיפול בהתאם.

Harrington

Well-known member
מנהל
הסייעות מטפלות בגן מקבלות שכר מינימום,+ חוסר ידע בטיפול, ילדנו מקבלים טיפול בהתאם.
כי גם אם הממשלה תקדם זאת, מעבר לכך שזה כנראה ייקר את ההוצאות להורים, עדיין יהיו מקומות פרטיים ואין כל דרך לשלוט על זה. כאן למשל מדובר לפי הכתבה ב"פעוטון פרטי". כיצד תמנעי מאשה לפתוח פעוטון כזה אם אין לה הסמכה פורמלית? ההורים הרי לא יתלוננו, כי נוח להם לקבל פעוטון מוזל יחסית לרשמי.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כי גם אם הממשלה תקדם זאת, מעבר לכך שזה כנראה ייקר את ההוצאות להורים, עדיין יהיו מקומות פרטיים ואין כל דרך לשלוט על זה. כאן למשל מדובר לפי הכתבה ב"פעוטון פרטי". כיצד תמנעי מאשה לפתוח פעוטון כזה אם אין לה הסמכה פורמלית? ההורים הרי לא יתלוננו, כי נוח להם לקבל פעוטון מוזל יחסית לרשמי.​
ראש עיריית נס ציונה שבו ז"ל, הציע מימון ותמיכה לגנים שיתחברו למוקד העירוני, והפתעה רוב הגנים הפרטים סירבו להתחבר למצלמות מוקד העירוני. מכאן הבעיה של ההורים.

Harrington

Well-known member
מנהל
ראש עיריית נס ציונה שבו ז"ל, הציע מימון ותמיכה לגנים שיתחברו למוקד העירוני, והפתעה רוב הגנים הפרטים סירבו להתחבר למצלמות מוקד העירוני. מכאן הבעיה של ההורים.
כל החוק בעניין הזה הוא בדיחה אחת גדולה. ברגע שלא מחייבים כל מקום כזה להתקין מצלמות ומאפשרים גם מעקב אחר מצלמות אלו, אין לו כל משמעות. הקטע הוא שבצעד כזה גם הורים ששולחים למקומות פרטיים יכולים לתמוך, שהרי זה נטו הגנה ובטחון לילדיהם. כלומר גם הורה ששולח למקום פרטי, אם יוכל לבחור בין מקום עם מצלמות למקום שבלעדיהן, אין כל סיבה שייבחר באפשרות האחרונה לכאורה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כל החוק בעניין הזה הוא בדיחה אחת גדולה. ברגע שלא מחייבים כל מקום כזה להתקין מצלמות ומאפשרים גם מעקב אחר מצלמות אלו, אין לו כל משמעות. הקטע הוא שבצעד כזה גם הורים ששולחים למקומות פרטיים יכולים לתמוך, שהרי זה נטו הגנה ובטחון לילדיהם. כלומר גם הורה ששולח למקום פרטי, אם יוכל לבחור בין מקום עם מצלמות למקום שבלעדיהן, אין כל סיבה שייבחר באפשרות האחרונה לכאורה.​
מאמינה שבכל גן פרטי יש מצלמות, לא כל הגנים מסכימים להתחבר למוקד, במוקד יש עין פקוחה 24/7.

Harrington

Well-known member
מנהל
מאמינה שבכל גן פרטי יש מצלמות, לא כל הגנים מסכימים להתחבר למוקד, במוקד יש עין פקוחה 24/7.
נדמה לי ששמעתי פעם שכמחצית מהמקומות הפרטיים מסרבים להתחבר למצלמות (גם כאלו שמשדרות רק להורים למשל).

לגבי העין הפקוחה, אולי זה רק אני אבל אם הייתי מפעיל מקום כזה, לא הייתי כנראה מתנגד. אמנם זה לא נוח ויחייב אותי להתרגל למשהו לא כייפי, אבל בנסיבות העולם שלנו ועם כל המקרים ששומעים עליהם, נראה לי א-ב שהורים צריכים ויכולים לדרוש ואני כספק שירותים (והורה בעצמי) צריך לגלות לזה הבנה. וכן, דווקא אותה "עין פקוחה" היא החשובה. הרי הורה שנמצא בעבודתו לא מסתכל 24/7 על המצלמה.

SupermanZW

Well-known member
סירבו בצדק, למה להם להסכים למדיניות ״האח הגדול״? מצלמות שרק להורים גישה אליהם זה דבר אחד וזה מוצדק, חשוב שהורים יוכלו לראות מה קורה עם ילדיהם, לעומת זאת, חיבור למוקד העירוני זה דבר אחר, זה פותח פתח לעיריה להתנות תקציבים בהתאם למדיניות פוליטית של העיריה, כפי שניתן לראות במצלמות, והמיקוד אינו בטובת הילדים דווקא.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
סירבו בצדק, למה להם להסכים למדיניות ״האח הגדול״? מצלמות שרק ל
הורים​
גישה אליהם זה דבר אחד וזה מוצדק, חשוב ש
הורים​
יוכלו לראות מה קורה עם ילדיהם, לעומת זאת, חיבור ל
מוקד העירוני​
זה דבר אחר, זה פותח פתח לעיריה להתנות תקציבים בהתאם למדיניות
פוליטית​
של העיריה, כפי שניתן לראות במצלמות, והמיקוד אינו בטובת ה
ילדים​
דווקא.​
לא הסיכמו, נרשמו פחות ילדים, היכן שיש מטפלות וגננות נאמנות, הסכימו.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מאמינה שגן המחובר למצלמות מוקד העיריה
כתבת ״היכן שיש מטפלות וגננות נאמנות, הסכימו״, טענת שקשר בין הסכמה לחיבור ל
מוקד העירוני​
לבין נאמנות
מטפלות וגננות​
, על סמך מה?​
יתנהג טוב יותר לילדים.

ראה בסופרים כשמנהל ראשי מגיע, הקופאיות והעובדים אדיבים יותר ללקוחות.

SupermanZW

Well-known member
מאמינה שגן המחובר למצלמות מוקד העיריה

יתנהג טוב יותר לילדים.

ראה בסופרים כשמנהל ראשי מגיע, הקופאיות והעובדים אדיבים יותר ללקוחות.
הבנתי, את מסתמכת על מה שאת מאמינה ולא על עובדות. מעניין. גם מאכזב.

כאשר עמדתי להכניס את בכורתי למעון הבנתי פחות או יותר
לאן הגברת שרק נולדה אמורה לחוות את חייה... ומיד החלטנו שהילדה תישאר
אצל אמה ולא בשום מעון... למה? ככה!!!
ואני לא מדברת על המעון הפרטי אלה על המעונות של הארגונים
אני עד היום לא מבינה איך אמהות מפקידות את בני ובנות השלושה חודשים
לידיים זרות של נשים שברור שהעבודה הזו אינה אלה ברירת מחדל מבין שלל המקצועות
שנשים מרויחות שכר מינימום...
והמקומות השווים... היקרים? אז המחירים הם כאלה שאין טעם לאמהות לצאת לעבודה...
אבל אני נהנתי 'להיקבר' בבית... ורובן המכריע של הנשים יוצאות לעבודה כדי
לשלם למעון... העיקר 'לא להירקב בבית'...

nothing but the truth

Well-known member
לשלם למעון... העיקר 'לא להירקב בבית'...

אני אמנם לא שלחתי את הבנות שלי לגן לפני שמלאו להן שנתיים ונעזרנו בסבתות, אבל לא לכל אחד יש את האפשרות הזו.
אנשים (מי אמר שזה תפקיד רק של הנשים?) לא תמיד יכולים להרשות לעצמם לעזוב את מקום העבודה. לא בטוח שתחכה להם עבודה לאחר מכן. חוץ מזה, שצריך להסתכל על זה בטווח הרחוק - לא רק המשכורת החודשית, אלא גם ההפרשה לפנסיה, הקידום וכו'.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אני אמנם לא שלחתי את הבנות שלי לגן לפני שמלאו להן שנתיים ונעזרנו בסבתות, אבל לא לכל אחד יש את האפשרות הזו.
אנשים (מי אמר שזה תפקיד רק של הנשים?) לא תמיד יכולים להרשות לעצמם לעזוב את מקום העבודה. לא בטוח שתחכה להם עבודה לאחר מכן. חוץ מזה, שצריך להסתכל על זה בטווח הרחוק - לא רק המשכורת החודשית, אלא גם ההפרשה לפנסיה, הקידום וכו'.​
אכן כן, לא רק המשכורת חשובה, ויש לחשוב גם הפרשה לפנסיה וקידום.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לשלם למעון... העיקר 'לא להירקב בבית'...​
היום אם הנשים לא יעבדו, לא יוכלו להתקדם בחיים הפרטים שלהן, ולא להתקדם בחיי חברה.
הבת הגדולה שלי סיימה בהצטיינות משפטים, התקדמה עד שילדה את בתה הבכורה, מהיום שהפכה לאם נשארה בתפקיד. ובעלה התקדם בסולם המשפט, וחושב להיות שופט.
כלתי לא רואה בעיניים התקדמה בצבא, ולפני חודש עלתה בעוד דרגה, אבל כולם מסביב עוזרים. עמליה ואביגיל היי אצלי עד שמלאו להן שנה.
הבת הקטנה שלי נהנת ומתקדמת בענף הנדסה אזרחית, אראה לאן ינשבו הרוחות ביום כשתקבל תואר אמא.

למעלה