מה ההחלטה הכי טובה שקיבלתם בקריירה שלכם?

Nuke1985

Active member
לצאת לעצמאות

למה זה היה יותר טוב בשבילך? מה היתרונות בזה?

מעניין אותי תהליך החשיבה שהביא להחלטה, יש ביציאה לעצמאות דברים מרתיעים (לדוגמה להגיע ללקוחות, תקופות שאין עבודה), למה החלטת לקחת את הסיכון?

user32

Well-known member
מנהל
זה חכמת הבדיעבד (כל התשובות כאן). מי שהצליח לו, יראה בזה את ההחלטה הכי טובה. מי שלא הצליח, יראה בזה החלטה גרועה.
מכאן אתה יכול להסיק למה זה היה מהלך טוב בשבילי.
תהליך החשיבה זה משהו שהתבשל אחרי 10 שנים כשכיר במקומות שונים. יש סיכונים וסיכויים כמו כל דבר בחיים ואני בחרתי בדרך מסויימת.

Nuke1985

Active member
זה חכמת הבדיעבד (כל התשובות כאן). מי שהצליח לו, יראה בזה את ההחלטה הכי טובה. מי שלא הצליח, יראה בזה החלטה גרועה.
מכאן אתה יכול להסיק למה זה היה מהלך טוב בשבילי.

אני לא חושב שזה נכון, אני יכול לחשוב על ההחלטה ללכת ללמוד תכנות, אני חושב שבסוף התוצאות של ההחלטה היו טובות (למרות שאם אתה חושב על זה הרבה אתה יכול להמציא כל כך הרבה תרחישים שבאחד מהם לא למדתי מדעי המחשב והייתי יותר מרוצה).

להגיד שזה היה החלטה טובה? הייתי אומר שזה מקרה של יותר מזל משכל, הייתי מגדיר את זה כהחלטה סבירה (אני חושב שיכולתי לעשות תהליך של קבלת החלטות יותר טוב, אבל מה כבר בן אדם מבין בתיכון או בשנות העשרים המוקדמות).

בסופו של דבר הרבה או רוב ההחלטות מתבצעות בתנאים של אי וודאות, אבל אם אתה משתמש ב"אינדיקטורים" טובים בטווח הארוך יהיה לך יותר טוב (לעשות מה שנקרא "קבלת החלטות בתנאי אי ודאות").

rj222

New member
יציאה לעצמאות, שהיא חלק מהחלטה כוללת יותר למקסם את יצירת הערך ללקוחות לטווח ארוך.
ההחלטה הובילה לשיפור ניכר בהרבה מדדים: הכנסה, עניין, זמן פנוי, שקט נפשי, זמן עם המשפחה.
אני חושב שלמזל היה חלק קטן בהצלחה. רוב התרומה להצלחה קשורה לבחירות מושכלות: שיטת מצליח והתמקדות במה שעובד, בחירה בתחום צומח, התמקדות במה שיש לי יתרון יחסי.
העולם דטרמיניסטי אבל פסאודו אקראי וריק. אקראיות היא רק מחסור באינפורמציה.

למעלה