מה התחליף שלכם ללחם?

שמלת תחרה1

Well-known member

בארוחה כשרה לפסח חסר חלק גדול מהפחמימות כמו לחם, פסטה ולחלקכם אף קטניות. זו בדיוק ההזדמנות לעבור לתזונה בריאה עתירת חלבונים. דיאטנית מסבירה איך עושים את זה. ויש גם מתכון חגיגי ועתיר חלבון​

דיברגנט חדש

Well-known member

מה התחליף שלכם ללחם?​

אין צורך בתחליף כשיש את הדבר האמיתי :)
עשית בירכת המזון על הלחם?

לחם לשבת.png

בארוחה כשרה לפסח חסר חלק גדול מהפחמימות כמו לחם, פסטה ולחלקכם אף קטניות. זו בדיוק ההזדמנות לעבור לתזונה בריאה עתירת חלבונים. דיאטנית מסבירה איך עושים את זה. ויש גם מתכון חגיגי ועתיר חלבון​

לא צירפת קישור.

דיברגנט חדש

Well-known member
למזרחים אין בעיה.
באמת? מותר לכם לאכול לחם בפסח? להנות מתמונת נוי של לחם?
כפי שניתן לראות בתגובה #29 שלי "תמונות נוי המכילות חיטה חנוטה, פסטה. יש להטמין בארון.".
למיטב ידיעתי, הרב שי עמר הינו רב במדור ההלכה של הידברות ודיי אפשר להגדירו כמזרחי, לא? :)

raya

Well-known member

אין לי צורך בתחליף ללחם....
לבן זוגי שלא אוכל לחם בפסח הכנתי מצה/ קרקר מקמח שקדים.

שמלת תחרה1

Well-known member
אין צורך בתחליף כשיש את הדבר האמיתי :)
עשית בירכת המזון על הלחם?

לחם לשבת.png

לא צירפת קישור.
בקישור תמצא תשובה לשאלה?
אין לי צורך בתחליף ללחם....
לבן זוגי שלא אוכל לחם בפסח הכנתי מצה/ קרקר מקמח שקדים.
קרקר מקמח שקדים ?!
נשמע טוב לכל ימות השנה.

raya

Well-known member
בקישור תמצא תשובה לשאלה?

קרקר מקמח שקדים ?!
נשמע טוב לכל ימות השנה.
אכן היה טעים.
היום הבן ואשתו הגיעו, נתתי לכלתי לטעום את הקרקר מקמח שקדים (היא לא היתה בארץ בליל הסדר) והתלהבה.
גם הבן אמר שזה תחליף מצוין למצה.

raya

Well-known member
אשמח למתכון🙏
יש לי 2 מתכונים, לאחר שאת המתכון הראשון לא מצאתי, אז הורדתי מתכון אחר. מצאתי את הראשון באחד מקלסרי המתכונים ומאז אני מכינה אותו.
מקווה שהסריקה ברורה.
במקום חלבון ביצה שמתי ביצה שלמה.
להניח בעזרת 2 כפיות (עם כף גלידה ממש לא מוצלח).
סליחה - אלה עוגיות הפיצוחים. מחפשת את המתכון לקרקר מקמח שקדים.
נמצאה האבידה, סרקתי את 2 המתכונים של "מצות" השקדים.
המתכון הארוך - זה שהכנתי פעמיים, אחרי שלא מצאתי היכן הוא היה. את המתכון הקצר הכנתי כתחליף.
לא יכולה לצרף עכשיו (בעריכה ) תמונה. אצרף בנפרד

1714561120908.jpeg

נערך לאחרונה ב:

שמלת תחרה1

Well-known member
אכן היה טעים.
היום הבן ואשתו הגיעו, נתתי לכלתי לטעום את הקרקר מקמח שקדים (היא לא היתה בארץ בליל הסדר) והתלהבה.
גם הבן אמר שזה תחליף מצוין למצה.
אשמח למתכון🙏
יש לי 2 מתכונים, לאחר שאת המתכון הראשון לא מצאתי, אז הורדתי מתכון אחר. מצאתי את הראשון באחד מקלסרי המתכונים ומאז אני מכינה אותו.
מקווה שהסריקה ברורה.
במקום חלבון ביצה שמתי ביצה שלמה.
להניח בעזרת 2 כפיות (עם כף גלידה ממש לא מוצלח).
סליחה - אלה עוגיות הפיצוחים. מחפשת את המתכון לקרקר מקמח שקדים.
נמצאה האבידה, סרקתי את 2 המתכונים של "מצות" השקדים.
המתכון הארוך - זה שהכנתי פעמיים, אחרי שלא מצאתי היכן הוא היה. את המתכון הקצר הכנתי כתחליף.
לא יכולה לצרף עכשיו (בעריכה ) תמונה. אצרף בנפרד

צפה בקובץ המצורף 102752
רב תודות.

in bal1

Well-known member
בארוחות הגדולות כמו למשל ליל הסדר,לדעתי אין שום צורך בשום צורה של לחם. יש מספיק פחמימות. אורז,תפוחי אדמה.
שזה לדעתי ללא קשר לפסח.
בעלי ואני היינו בשאוורמה חזן.שם היתה לאפה מקמח מצה.אם לא היה כתוב שזה מקמח מצה לא הייתי יודעת.כי ממש לא חשתי בהבדל.

שמלת תחרה1

Well-known member
בארוחות הגדולות כמו למשל ליל הסדר,לדעתי אין שום צורך בשום צורה של לחם. יש מספיק פחמימות. אורז,תפוחי אדמה.
שזה לדעתי ללא קשר לפסח.
בעלי ואני היינו בשאוורמה חזן.שם היתה לאפה מקמח מצה.אם לא היה כתוב שזה מקמח מצה לא הייתי יודעת.כי ממש לא חשתי בהבדל.
היום יש מאכלים הכל מכל כשרים לפסח, ואין באמת את ההרגשה של פסח. שוארמה, בורקס, על האש כרגיל.
אולי עוד יימצאו פיתה עבור הפלאפל.

Harrington

Well-known member
מנהל
היום יש מאכלים הכל מכל כשרים לפסח, ואין באמת את ההרגשה של פסח. שוארמה, בורקס, על האש כרגיל.
אולי עוד יימצאו פיתה עבור הפלאפל.
שונא את זה. מעבר לכך שניסיתי פעם מוצר כזה וסתם לא אהבתי, זה לא תואם מבחינתי את אווירת החג. לא ארכוש מוצרים כאלה (כמו שאני לא אוהב שיש על שולחני נקניקיות סויה בתשעת הימים).

למעלה