מה קרה למוזיקה היום?!

pixyled

New member
התשובה בגוף השאלה.

הבעיה היא שהרבה אנשים מחפשים "ג'ים מוריסון חדש". מחפשים את מה שהיה פעם בהווה, וכמו ש'החבוב הדימיוני' אמר מעלי, לא צריך לחיות בעבר. מוזיקה היא בראש ובראשונה סממן תרבותי, לדעתי. היא כלי תקשורתי, כלי ביטוי, על אותו בסיס של עיתון או תוכנית טלויזיה. נכון שיש את הפאן של ההנאה, נכון שהסיבה העיקרית של ההתעסקות במוזיקה היא כיף נטו, אבל בתכלס מוזיקה משמשת להעברת מסרים, וזה לא משנה איזה. החברה משתנה והמסרים משתנים, לכן הפנייה לקהל משתנה בהתאם. בגלל זה לא צריך לחפש אנשים "כמו" , אלא צריך להיפתח ולחפש פרצופים חדשים. והו, כלכך לא חסרים. אני נורא מסכימה עם הסיגריה הורודה שאמרה שהמוזיקה עדיין לא הספיקה להתיישן. אם כבר מסתכלים לאחור, אין סוף לאנשים שהיום מופיעים תחת 'אגדה' במילון (נו, הבנתם את הפואנטה) ופעם הופיעו תחת 'חלומות באספמיה' (מניחה שגם את זה הבנתם). לדעתי חלק נכבד מזה הוא העיניין שרק בדיעבד רואים את ההשפעה שלהקה/אמן מסויים הצליחה להטביע. לדוג', חלק מהעוצמה של הפיקסיז נובעת מההשראה האדירה והזרם שהם התחילו (או המשיכו, או נתנו פוש, לדקדקנים שבינינו), ולא רק הודות למוזיקה הנהדרת בפני עצמה שלהם. יש עוד המון דוגמאות כאלה. בקיצור, כולם חכמים לאחר מעשה וככה זה אנשים, רובנו לא מעריכים את מה שיש כרגע ולוקחים כמובן מאליו (זה נכון לגבי הרבה דברים חוץ ממוזיקה..), אבל אני נסחפת כאן לגמרי ואפסיק לטחון עכשיו. סתם מעניין לי, מישהו היה בפסטיבל בשקל?

segev1989

New member
זה הכל התקשורת שהחליטה שרוק מחרתי

אלטרנטיבי ובכלל רוק קאלסי עם נשמה זה כבר לא אייטם ושראפרים ששרים על איך שהם דופקים בנות ובנות ששרות על איך שהם משחקות בבנים לצד כמה צלילים אלקטרונים זה האייטם האדכני

The Miller

New member
יש הרבה להקות חדשות טובות

או שאתה לא מכיר, או שאתה לא אוהב. אין עכשיו עוד ג'ים מוריסון כי אנשים נוסטלגים. הם אוהבים להסתכל על העבר ולחשוב שהכל היה הרבה יותר טוב. עוד חמישים שנה אנשים יסתכלו על עכשיו ויחשבו שהאומנים שיש כרגע הם אלילים.

הוד11

New member
זה יהיה מעולה

אבל הוא לא יחזור כנראה לעולם. כבר אין הרבה להקות שמנגנות וכותבות גראנג'. היום בניגוד לתחילת שנות ה90 לאנשים אין כח לשמוע שירים דכאוניים בגלל המצב הפוליטי חברתי היום בעולם אנשים מספיק להם הדיכאון של החדשות אז הם מחפשים מוזיקה קלילה יותר ברדיו. אולי בתקופות יותר יפות שאני מקווה שיגיעו בקרוב האנשים יפתחו לסגנונות אחרים של מוסיקה כמו הגראנג'

everynormal

New member
הייתה כתבה היום במעריב לנוער

על נירוונה והגראנג', והיה כתוב שם שנברמיינד של נירוונה, סופראנואון של סאונדגרדן וטן של פרל ג'אם הם שלושת האלבומים הפותחים כניסה מושלמת לרוק של שנות ה-90 . זה באמת נראה שהגראנג' לא יחזור, אבל אולי עוד 15 שנה יקרה נס......

הוד11

New member
אולי דווקא עדיף שהגראנג' לא יחזור

למיינסטרים. אולי דווקא עדיף לו לחזור למה שהיה בהתחלה אי שם באמצע שנות השמונים מוזיקת שוליים. ככה הכי טוב לו אבל שיחזור כבר

למעלה