מה תהיה לדעתכם ההשפעה של החלת חוקי התורה על מדינת ישראל ?

AVIKO13

Well-known member
מה ישתנה ?

האם למשל חרש שוטה וקטן ייפסלו לעדות בבית משפט ?
מה יקרה למשל אם מטפל יאנוס חוסה מאותגרת שכלית - האם לא ניתן יהיה לגבות ממנה עדות ?

מוטי חוף

Well-known member
מה ישתנה ?

מה יקרה למשל אם מטפל יאנוס חוסה מאותגרת שכלית - האם לא ניתן יהיה לגבות ממנה עדות ?
1.יש מצלמות והן אינן (לא) חרש שוטה וקטן .
2. החרדים נגד מדינת הלכה בכלל .

Harrington

Well-known member
מנהל
מה תהיה לדעתכם ההשפעה של החלת חוקי התורה על מדינת ישראל ?
אכן כפי שכבר נאמר לפני, מדובר כמובן בעניין שכלל לא עומד על הפרק. זולת חילוניים שמעלים את זה מעת לעת כדי לתקוף את 'יריביהם' הדתיים, אין בן אדם במדינה שתומך בכך. מה שכן יש כמובן, זה אנשים (רבים מאוד) שמייחלים לתקופת הגאולה וחזרה למלכות ישראל. אבל זה עניין אחר לחלוטין.

משזה המצב, השאלה לכאורה מיותרת לחלוטין, מעבר להיות תיאורטית לחלוטין.

ועם זאת, כשאלה אקדמית זאת שאלה מעניינת שבהחלט יכול להיות מעניין לדון בה. זאת, ובלבד שהאמור לעיל ברור ומובן לכל המתדיינים.

אז במסגרת הדיון האקדמי:
מה ישתנה ?
כמעט כלום.
לא, מהטעם הפשוט שבית המשפט הינו חלק מהמערכת האזרחית. כפי שקיים כבר היום אך כנראה יתקיים ביתר שאת תתקיים מערכת בתי דין תורנית. שם, לעניות דעתי, אלו שציינת כן יישמעו ושאלת משקל עדותם ייקבע בבית הדין.
ניתן יהיה כמובן. מה המשקל שיינתן לעדותה, זאת בעקרון השאלה. אם כי ספק בעיני אם כל זה יקרה היום שיחול הבדל מיוחד בינה לכל עד אחר.

AVIKO13

Well-known member
אתה בעצם אומר לי
שום דבר לא ישתנה
מה שקצת מוזר לי
למשל
נאמר : " על פי שני עדים יוקם דבר ..."
ושעדות ליחסי מין היא : " כאמן במלאכתו כמכחול בתוך שפורפרת .."

אם כך, איזה משקל ייתן בית דין יהודי תורני לראיות פורנזיות כגון
שאריות זרי וDNA של נחשד באונס ללא שני עדים .

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה בעצם אומר לי
שום דבר לא ישתנה
אני אמרתי זאת (בהנחה שתגובתך מתייחסת אלי, קשה לדעת כשאתה מגיב ללא ציטוט או אמירה מפורשת)? לא זכור לי משהו כזה :).
נאמרו הרבה דברים. זה אומר שנוהגים לפי כל מה שנאמר? התשובה על כך ידועה והינה שלילית כמובן. אבל בעניין פסולי עדות כאמור, היום נהוג שכן שומעים את הנ"ל וביה"ד לאחר מכן מכריע לגבי עדותם. מאחר וזה נהוג כך כבר היום, איני רואה כל סיבה שזה ישתנה במצב התיאורטי-אקדמאי שציירת.
אם כך, איזה משקל ייתן בית דין יהודי תורני לראיות פורנזיות כגון
שאריות זרי וDNA של נחשד באונס ללא שני עדים .
נדע לאחר שיהיה לנו מקרה כזה, בית הדין יישמע וייחשף לכלל הראיות והעדויות, וייתן את הכרעתו. לא דקה לפני כן.

marabo

Well-known member
מה ישתנה ?

הם יפסלו בהתאם לעניין.
ניתן יהיה לגבות ממנה עדות לצורך החקירה אבל לא לצורך הרשעה, היות והיא מאותגרת שכלית אולי היא ממציאה או מדמיינת? צריך יהיה לבחון את מכלול הראיות.

אבנר ג

Well-known member
מה ישתנה ?

אוי ואבוי, רק זה חסר
אתה יכול לתאר לעצמך מה עלול היה לקרות
אילו החילו את דין התורה על שלושה מבין חמשת ראשי הממשלה שהעמדתם?
(אני מקווה שאני פטור מלהזכיר שמות)

"עפ"י חוקי תורתנו הקדושה, עונשם של אשמים בלקיחת שוחד, אחת משתיים:

במקרה הטוב - מלקות (ארבעים חסר אחת)
בהמקרה הפחות טוב - מיתת בית דין: סקילה, שריפה, הרג, חנק

אתה מוזמן לבחור את העונש המתאים לכל אחד מהם

dannygin

Well-known member
החלת חוקי התורה עובדה שתתקים בדור הבא אם נחיה אחרי ההפצצה האטומית מאיראן

למעלה