מומחה לרפואת עיניים מגיע לפורום!

ש לי בעיות בעיניים: יובש, שורף, כאבים, דלקת בעפעיים

אין לי נתונים , בת כמה את , כמה זמן את סובלת , האם יש הוכחה שיש לך יובש , כמה פעמים את משתמשת בהילו גל ?
לגבי תחליפי דמעות יש הרבה סוגים ב"שוק" אך צריך לבחור את הסוג שעוזר לך כמובן אי אפשר לדעת מראש מה הוא אבל חשוב שתחליף הדמעות לא יכיל חומר משמר ואם הוא כן מכיל אז חשוב שיהיה מהסוג שמתפרק ברגע שמזלפים את הטיפות
אם היובש אכן קיים ולא מגיב מספיק לתחליפי דמעות אז יש לשקול טיפות עיניים restasis
שעובדות על המנגנון שגורם ליובש , כמובן כל זה לאחר יעוץ עם רופא העיניים שלך

עין עצלה

לבן דודתי (7 ) אובחנה עין עצלה ע"י רופה מומחה , כאשר הוא סובל מזה ( מסתבר ) מגיל צעיר יותר
רציתי לדעת האם קיים טיפול אלטרנטיבי או משהו עצמאי שניתן לעשות ?

עין עצלה

תלוי מה הסיבה לעין עצלה אם יש הפרעה בתשבורת אז צריך להרכיב משקפיים ולסגור את העין הטובה .
טיפול אלטרנטיביים לסגירה הוא טיפול מסוג נוירוויזין טיפול שבו אנו מתקינים במחשב תוכנה מיוחדת ועל ידי תרגול של 3 פעמים בשבוע כל פעם עשרים דקות גורמים לאזור המוח האחראי על הראיה שהוא ה " עצל " גורמים לו להתעורר ובכך משתפרת הראיה

סוליקו11

New member
מה הסיכונים בניתוח לייזר ?

אני מרכיב משקפיים כבר 10 שנים ובשנה האחרונה חשבתי ללכת לניתוח לייזר
האמת מפחיד אותי מאד , ורציתי לדעת מה הסיכונים בניתוח שכזה
תודה

מה הסיכונים בניתוח לייזר ?

על מנת ענות על שאלה זו דרוש הרבה זמן
הדבר החשוב ביותר הוא ההתאמה לניתוח כי רוב הסיבוכים קורים כאשר מנתחים אדם שלא מתאים לניתוח או שמשתמשים בשיטה הלא מתאימה
כמובן צריך לבדוק מה המספר משקפיים שלך , האם המספר יציב , מאיך מיפוי הקרנית שלך מה עובי הקרנית
כידוע לך יש שתי שיטות לתיקון ראיה בלייזר
שיוף על שטח הקרנית כמו prk , lasek , epilasik . asa , אין הבדל בין השיטות מבחינת התוצאות , בטכניקה זו יש כאבים במשך כ3 ימים אך היא שומרת על הכוח הביומכאני של הקרנית ( שיטה שאני מעדיף ) כי לא חותכים את הקרנית .
עיקר הסכנות בניתוח זה הם
זיהום (נדיר ואם קורה יודעים להתגבר עליו בדרך כלל )
הצטלקות של הקרנית , נדיר ביותר בקוצר ראיה קל קורה יותר בקוצר ראיה גבוה אך היום עקב השיפור בטכנולוגיה והשימוש בחומר שנקרא מיטומצין אחרי הניתוח ( מורחים על הקרנית מיטומצין למשך כמה שניות ) סיבוך זה נעשה גם הוא נדיר .
שיוף בעומק הקרנית ,עיקר הסיבוכים:
א – זהום כמו בשיוף שטחי
ב – לעתים חלק מהקרניות במשך השנים מאבדות את הכוח הביומכאני של הקרנית (אקטאזיה ) אך גם סבוך זה נעשה היום פחות עקב המודעות בקרב הרופאים לסיבוך זה ועקב השיפור בטכנולוגיות לביצוע החתוך של הקרנית
כמובן לא מניתי כאן כל הסבוכים התייחסתי בעיקר לחשובים
העיקר בניתוח הלייזר הוא לתאם ציפיות בהתאם למצבו של כל מטופל
אני היום מנתח הרבה אנשים צעירים שניתחתי את ההורים שלהם הנתוח נחשב לניתוח בטוח אם שוב מבצעים אותו לאדם המתאים לניתוח בשיטה המתאימה לו , בהצלחה .

סוליקו11

New member
תודה על התשובה, אגב

שאתה אומר שיוף זה נשמע מפחיד , תוך כמה זמן מחלימים מניתוח שכזה ומה הסיכוי שהעין תיפגע?

תודה על התשובה, אגב

שאומרים שיוף מתכוונים לזה שהלייזר מסיר רקמה מהקרנית , בשיוף שטחי זה מבוצע על שטח הקרנית ובמידה והמטופל מתאים הסיכוי שהעין תפגע שואף לאפס כמובן זה לא אפס כי אין 100% לא ברפואה וגם לא ברפואה
כאבים צריבה ודמעות בעיניים נמשכים כ3 ימים אחרי הטיפול

The new me9

New member
4 שנים אחרי ניתוח לאסק

יש לי בחלק מהלילות (לא תמיד) יובש כואב בעיניים בעיקר אחרי שינה.
&nbsp
איזה תרופה מומלצת? נתנו לי בזמנו משחה vita-pos

4 שנים אחרי ניתוח לאסק

בזמן השינה העפעף נדבק לקרנית ושאת פותחת את העיניים חלק מהתאים נופלים אז יש כאב והרגשת גוף זר למשך מספר דקות מקסימום וזה חולף , בתופעה זו אנו נתקלים אחרי שיוף שטחי והיא חולפת במשך הזמן , הטיפול הוא לובריקציה של העין לפני שינה וגם שזה קורה לזלף תחליף דמיות ללא חומר משמשרvita-posהיא בחירה טובה .

The new me9

New member
האם לשטוף את העיניים כל פרק זמן זה כמו לשים natural drops

או שיש איזה יתרון בלשים את הטיפות? שמנוניות או חומרים אחרים?

האם לשטוף את העיניים כל פרק זמן זה כמו לשים natural drops

אם אין לך יובש בעיניים ואין לך תלונות אז אין צורך בלשים טיפות כלשהן בעיניים
אם יש יובש או גירוי אחרי עבודה מול מחשב במשך הרבה זמן אפשר לזלף כל תחליף דמעות ללא חומר משמר( לדוגמא תחליפי דמעות באמפולות לשימוש חד פעמי) או עם חומר משמר שמתפרק שמזלפים טיפות לעיניים ( לשאול את הרוקח או את רופא העיניים שלך)

The new me9

New member
האם שימוש אינטנסיבי תוך שמירה על זמן רענון

יכול לפגוע בראייה?
&nbsp
כלומר אם יש יום שאני יושב הרבה מול המחשב או קורא הרבה
אבל זוכר מדי פעם להסיט מבט. להתסכל לרחוק.
&nbsp
האם זה יכול לגרום להזדקקות למשקפיים (אחרי ניתוח לייזר) ?

האם שימוש אינטנסיבי תוך שמירה על זמן רענון

לא , לא הוכח קשר סיבתי בין עבודה מול מחשב ( מה כן שאתה עובד לפי הכללים שציינת בשאלתך ) לחזרה של קוצר הראיה אחרי ניתוח לייזר ובכלל יצירת קוצר ראיה .

מחלת פוקס/גוטטה - שאלות

1. האם בדיקה חוזרת אחרי 1/2 שנה (או שנה ?) נותנת מידע על התקדמות המחלה ?
  2. באיזה ערכים מספריים מאבדים את הראייה לגמרי..?
  3. האם יש תחליף נראה באופק במקום השתלת אברים - קרנית ? משהו מהונדס..?
  4. האם יש מידע חדש (ואולי מעודד) בעניין המחלה ? עצירה או מניעה..?
  5. היכן יש ברשת או בכלל מקום בו ניתן לעקוב אחרי מידע חדש ?

מחלת פוקס/גוטטה - שאלות

מעקב כל חצי שנה או שנה הוא סביר
לגבי איבוד ראיה לגמרי היום לא אמורים לאבד ראיה לגמרי עקב דיסטרופיה מסוג פוקס
פורסמה עבודה מעניינת על טיפול בקרוס לינקינג ( טיפול לעצירת מחלת קראט וקונוס ) על מנת לשפר את התנודתיות בראיה אצל החולים בפוקס דיסטרופי עם הצלחה טובה , מדובר בטיפול לשלבים הלא מתקדמים של המחלה , טיפול זה לא מטפל בסיבה של המחלה שהיא הפגיעה בתאים הפנימיים של הקרנית , תאי האנדוטל . הפתרון הוא השתלה אבל לא השתלה מלאה של הקרנית כפי שהיה עד לפני מספר שנים אלא בהשתלה של תאי האנדוטיל שהיא השתלה הרבה יותר פשוטה וההתאוששות ממנה היא קצרה ואחוזי ההצלחה גבוהים מאוד .אינני יודע היכן יש אתרים לחולים במחלת פוקס לגבי מידע רפואי אפשר לבדוק תמיד ב PUBMED או ב GOOGLE SCHOLAR

מודה לך על תשובתך

אבדוק את כל המושגים החדשים (בשבילי)
שרשמת כאן - בכדי ללמוד יותר
על העניין

תודה על התשובה

אמרלדה

Active member
שלום רב לפורום ולאורח. פעם אחת ולתמיד אני רוצה לדעת:

האם יש ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר שמתאימים לקוצר ראיה שמגיע בעקבות גיל?

כי תמיד ידעתי שכל הניתוחים אינם מיועדים לבעיות שמגיעות בגלל גיל. אני בת 60 בקירוב, וכבר כעשר שנים עם
משקפיים לקוצר ראיה שמידי פעם המספר שלהן גדל. אם זה היה לרוחק - נהיגה וקולנוע - לא היה מזיז לי. אבל זה
לכל דבר בחיים: מחשב, לקרוא מתכון, ספר, הסלולרי, ללחוץ על ווייז - זה פשוט הורג אותי.

יש טעם לבדוק? יש לזה פתרון? והאם נכון מה ששמעתי שאם מתקנים את זה אז הראיה למרחוק תתקלקל? שכרגע
זה נראה לי הרבה פחות נורא...
תודה מראש.

למעלה