מחשבות חרדתיות

מירי114

New member
צהרים טובים טל../images/Emo13.gif

יש הרבה במה שאת כותבת. הבעיה היא שאני חשה כעת שזה כבד עליי מדי ההחלטה לעבוד על עצמי לפי הדרך בה את מתארת. אולי בעוד תקופה מסוימת אני אהיה יותר בשלה לכך. בינתיים אני כניראה חלשה מדי ולכן מתמקדת במה שיותר קל לי שזה חיזוק עצמי ע"י שטיפות מוח חיוביות וכן רשות לתת לעצמי להתנהג במחיצת אנשים כמו שאני חשה באותו רגע כאשר הרעיון הוא שגם אם מה שאני משדרת יוצא לא טוב, מגוחך או לא מכובד המטרה שלי היא להגיע למצב שלא יזיז לי ואז ברגע שאני אצחק ולא אחוש רע בסיטואציות מביכות אלה אני מאמינה שהבעיה תיפטר מעצמה. אולי הדרך שלך היא זו העובדת ומביאה תוצאות ואולי הדרך של שתינו. לי פשוט יותר מתאים היום לפעול בדרך שלי. היא קלה לי יותר. תודה מכל הלב על האיכפתיות הרבה והעזרה..

תודה יקירה - ושאלה באהבה../images/Emo23.gif

אהובה כל בני האדם בוחרים את הנתיב שנכון להם והכל בקצב שנכון לנו בתהליך הצמיחה שאנו עוברים. ואני מכבדת כל דרך שתבחרי לצעוד בה ושאת מרגישה שהיא תומכת בך. אני גם עובדת המון עם נושא של חשיבה חיובית ומאוד מאמינה בזה. (אני חיה, מלמדת מדריכה הן במפגשים אישיים והן בקבוצות - באמצעות כלים תודעתיים רבים ומוצאת שהרבה פעמים השילוב בינהם הוא שילוב מנצח ולעיתים באמת לא כל כלי מתאים בכל רגע לכל מצב- ולכן טוב שיש לי מגוון רחב של דרכים להגיע אל עצמי או אל אחרים) אני עכשיו בכנות וענווה גמורה שואלת שאלה בכדי שאוכל ללמוד משהו חדש ואם תהיי מוכנה לכתוב על זה אודה לך (ואכבד גם אם לא) רשמת- "אני חשה כעת שזה כבד עליי מדיי ההחלטה לעבוד על עצמי לפי הדרך בה את מתארת" את יכולה בבקשה להסביר לי איך זה מרגיש? או מה ז"א כבד עליי - בדרך הזו? מה מרתיע אותך בדרך הזו? שולחת חיבוק ותודה מראש טל

מירי114

New member
ערב טוב טל../images/Emo20.gif

מה שנראה לי כבד זה שבשביל לפעול על פי הדרך שהצעת אני צריכה לענות על מספר שאלות לפי סדר מסוים, לתת דוגמאות למצבים שונים וזה מרגיש לי כבד מדי. יותר מדי עמוס. אם הייתי אמורה להתיחס לנקודה אחת בלבד בכל פעם זה היה לי קל יותר. בכל אופן, אני מרגישה שאם הייתי ממש תקועה וחשה שאני לא מתקדמת לשום מקום יכול מאד להיות שהייתי מתאמצת יותר ומנסה ללכת ולפעול על פי כל הנקודות שהעלית אבל משום שכמו שכתבתי לך בהודעה הראשונה, אני חשה שאני מתקדמת אבל מאד לאט ולכן חיפשתי דרך קיצור. עכשיו אני חושבת שאולי ההתקדמות האיטית היא הכרחית משום שאני משנה דפוסי חשיבה מעוותים שהורגלתי לחשוב לפיהם מגיל אפס וכמו שקראתי בספר מעולה בשם "אזורי המישגה שלך" שכתב ד"ר וון דייר המסביר איך יש באפשרותנו לבנות את החיים בהם אנו מעונינים, הוא כתב שכמו שלוקח שנים רבות להפנים דפוס חשיבה חולה כך יש צורך בשנים רבות על מנת להיפתר מאותו דפוס ולהחליף אותו בדפוס חשיבה בריא. אני רואה שזה עובד לפי זה שהצלחתי כבר להחליף כמה דפוסי חשיבה חולים בדפוסים בריאים והחשוב מכל הוא שלמדתי לאהוב את עצמי וגם אם אני לא אצליח לשפר את התקשורת שלי עם אנשים, מה שכבר השגתי מספיק כי טוב לי עם עצמי וזה הדבר הכי חשוב שיש אבל כמובן שאני מעדיפה לשפר גם תקשורת עם אנשים אחרים ואני מאמינה שזה יבוא עם הזמן... שוב, המון תודה ושיהיה לך סוף שבוע מקסים וחמים...

מחשבות חרדתיות

יקירי, ראשית, בא נפריד. אין דבר כזה "מחשבות חרדתיות". מחשבה היא בסה"כ מחשבה. אלא שדרך המחשבה נוצרת תחושה. לכן, אין הבדל בין עבודה עם מחשבות שגורמות לחרדה או לכל תחושה אחרת. אם ראית כבר שמה שגורם לך לתחושות הלא נוחות שתיארת הן מחשבות, הרי שכבר עשית צעד גדול קדימה. מה שנותר הוא לחקור את המחשבות עצמן. אם תרצה לפרט את המחשבות אפשר יהיה להתייחס בצורה יותר מעשית. אור ואהבה

תשובה - שאלה ל- "אחת מאוכזבת"../images/Emo140.gif

יקירה יש לי כמה רעיונות אך לפני שארשום אותם יש לי שאלה שמצריכה ממך המון כנות פנימית מול עצמך- את רוצה להפסיק להיות מאוכזבת? אני מזמינה אותך (ואת כל מי שבוחר להשתתף בדיון הזה) לשאול את עצמך ברצינות את השאלה הזו תראי אם את יכולה לדרג את התשובה שענית מ 1-10? המשך יבוא..... חיבוק ושבת שלום טל

10- ברור שאני רוצה. אבל אני לא משנה כינוי..

כי אני מתחברת לפה כשאני צריכהה עזרה ולעזור וכאלה אז אני רוצה אותו.. שיהיה לי מקום שתמיד אני אוכל לבוא אליו עם הכינוי הזה, אוקי?

אם ברור שאת רוצה אז אפשר להמשיך../images/Emo140.gif

אוקיי.... אני מזמינה אותך לתרגיל הבא- למנות 10 דברים שבגללם את מרגישה מאוכזבת ומשם נמשיך... חיבוק ושבוע נפלא טל

אין לי חבר ......./images/Emo140.gif

אני שמחה לגלות שהדבר היחיד שמאכזב אותך זה רק שאין לך חבר אז סבבה יש לנו עבודה קלה ניתן לחקור את המחשבה המקורית של "אין לי חבר" ועם זה אני מזמינה אותך להשלים את המשפט הבא אין לי חבר וזה אומר ש...... הסבל מצוי במחשבות שיושבות מתחת לאמירה זו ואיתן ניתן לעשות את 'העבודה' ביתר קלות אשמח לשמוע ממך יום נפלא טל

וזה אומר ש..

אני גלמודה עצובה, אחרי הכל אני לבד.. אין לי מי שמעריץ אותי לאורך זמן אני פאקינג לא יודעת מז אהבה הדדית, חבר! כי בחיים לא היה לי, אני כבר בת 18 ניסיתי לתקן את עצמי כמה שיכולתי, ואני מאוד שלמה עם עצמי ויודעת שהרבה גברים היו שמחים להיות איתי. יש לי המון יתרונות. אני סקסית חכמה ויפה, לכן אני לא מתפשרת עם גברים שלא בטעם שלי , אני כן מודעת לעצמי ויודעת כמה אני "שווה" אבל עדיין המחסור הזה... שלמרות הכל, אין לי אף אחד כל מה שאני יעשה לא ישכיח ממני את ההרגשה הזאת אני רק רוצה כיף עם בחור שיהיה לי פוטנציאל להתאהב בו.

בקשות מדויקות....../images/Emo24.gif

אהובה אם אלוהים היה שולח מלאך שאומר - אני מוכן לשלוח לך את האיש שאת מחפשת - רק בבקשה תני לי תיאור מדויק מה היית עונה לו? מחכה לשמוע ממך ושתהיה שנת 2008 מסופקת ומלאה אהבה טל

וזה אומר ש...- מחשבות לחקירה../images/Emo140.gif

יקירה אני הייתי חוקרת את המחשבות האלו : "אני לבד" "אין לי מי שמעריץ אותי לאורך זמן" "אני לא יודעת מה זו אהבה הדדית" "אני מאוד שלמה עם עצמי" "אני יודעת שהרבה גברים היו שמחים להיות איתי" "אני מודעת לעצמי ויודעת כמה אני שווה" "אין לי אף אחד" "כל מה שאני אעשה לא ישכיח ממני את ההרגשה הזו" חקירה של כל מחשבה בנפרד עם 4 השאלות וההיפוכים 1. האם זו אמת? 2. האם אני יכולה לדעת בוודאות שזו אמת? 3. איך אני מגיבה(מרגישה / מתנהגת) כשאני מאמינה למחשבה זו? 4. מי אני אהיה / מי אני בלי המחשבה הזו? היפוכים של המחשבות המקוריות האור ,האמת והאהבה נמצאים בתוכך - ואת יכולה לגלות אותן דרך 4 השאלות הללו בקלות חיבוק ואשמח לשמוע מה גילית אחרי שחקרת את המחשבות הללו שנת אור וחיבור לאהבת אמת טל

אז ככה..

בשיטת העבודה אכן יש תרגיל להתמווד עם מחשבות חרדתיות כפייתיות ולחץ, לתרגיל הזה קוראים - שיטת העבודה.

marllasinger

New member
בזכות העמוד הראשי גיליתי את הפוסט

אם אני סובלת ממחשבות מטרידות כל יום, רוב היום? הם סובבות סביב מוות, דאגה למשפחתי, פחד?

זיהוי מחשבות חרדה ודאגה

הי יקירה ברוכה הבאה את מוכנה לשתף אותנו במחשבות שעוברות בך? איזה מחשבות הכי מלחיצות אותך? ואיתן נעשה את 'העבודה' אשמח לשמוע ממך חיבוק ושבוע נפלא טל
נ.ב מה התכוונת כשרשמת בכותרת " בזכות העמוד הראשי גיליתי את הפוסט"

marllasinger

New member
תודה

לדוגמא- יורד גשם, אני מקווה שאחי לא נוהג (הוא נוהג פחות משנה) ומשם זה מתדרדר מהר מאד למחשבות על אמבולנסים ובתי חולים ושלא נדע בתי קברות. אני חרדה מאד כשמשיהו אחר נוהג ומדמיינת תאונות לאורך כל הנסיעה. דאגות כמו אחי שמתגייס עוד מעט או אחותי שהייתה בטיול ארוך בברזיל- זה גורם לי לחשוב כל הזמן שעוד רגע אני אקבל . או אפילו ברמה הפשוטה של; אחד ההורים השאיר לי הודעה במשיבון, המחשבה הראשונה שעולה לי בראש זה "מה קרה?" נ.ב. לא ידעתי שקיים כזה פורום וכשנכנסתי לעמוד הראשי של תפוז פורומים, הפורום שלכם הופיע ברשימת "היום בפורומים" עם הפוסט הזה על חרדות.

חקירת מחשבות של דאגה ואובדן...

אהובה העבודה היא תהליך אישי ולכן גם המחשבות הן אישיות ועולות בשפה שלנו אני מזמינה אותך להשלים את המשפטים בצורה מדויקת וקצרה: אחי נוהג ו.... (לרשום מדויק את הפחד) כשמישהו אחר נוהג אז.... אחי יתגייס ו... כשהטלפון מצלצל זה אומר ש... אשמח להמשיך איתך מנקודה זו תודה ושבוע נפלא טל

marllasinger

New member
../images/Emo140.gif

אחי נוהג ואני חוששת שהוא יעשה טעות שתגרום לתאונה רצינית. מחשבה אחרת בנושא היא שנהג פרוע "יחתוך" אותו או אפילו יתנגש בו ויגרום לאסון. אחי יתגייס ובטירונות או במהלך השירות יקרה משהו (כמו האסון שהיה לא מזמן בזיקים) או שהוא יתקבל לתפקיד שיגרום לו טראומה קשה (כמו שקרה לידיד שלי. כשהטלפון מצלצל בשעות מסויימות (כמו ערב מאוחר) או שזו שיחה אבא שלי או ממספר חסוי אני תמיד חוששת שמדובר במשהו רע ושהולכים לבשר לי שמשהו קרה. כשמישהו אחר נוהג אני חוששת שהוא לא ישים לב ולא יבלום בזמן ונתנגש ברכב לפנינו או שחלילה נגרום לפגיעה במישהו אחר במעבר נתיב או אם אופנוע עוקף אותנו. המחשבות האלה עולות לאורך כל היום, כל יום.

חקירת מחשבות חרדתיות../images/Emo42.gif

יקירה מתוך הכתוב רשמתי לך מחשבות שאני הייתי חוקרת דרך 'העבודה' קרי דרך 4 השאלות וההיפוכים ארשום להלן את המחשבות ואתרגל איתך את אחת מהן "אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית" "נהג "פרוע" יתנגש בו ויגרום אסון" "אחי יתגייס ויקרה לו אסון" "אחי יקבל טראומה קשה מהשירות הצבאי שלו" "כשהטלפון מצלצל זה אומר שמשהו רע קרה" "כשמישהו אחר הנוהג נגרום לפגיעה במישהו" (הרעיון שהמחשבות לחקירה אמורות להיות מדויקות וקצרות - אך שמעבירות את המסר) נקח את המחשבה :"אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית" 1. האם זו האמת? אני מזמינה אותך להכנס אל מרחב התודעה השקט שבתוכך ולראות האם מחשבה זו היא אמת 2. האם את יכולה לדעת בוודאות שזו אמת שאם אחיך נוהג תקרה לו תאונה רצינית? תתתבונני- האם בוודאות של 100% את יכולה לדעת שזו אמת? את יכולה לנבא עתיד? זה קרה בכל פעם שנהג עד כה? אז את יכולה לדעת בוודאות? ויש כאן רק תשובות של כן /לא 3. איך את מגיבה כשאת מאמינה למחשבה ש"אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית"? למשל איך זה משפיע על היום יום שלך? איך את מרגישה ? איפה את מרגישה את זה בגוף? איך את מתנהגת אל אחיך כשאת מאמינה למחשבה הזו? איך את מתנהלת עם אחרים כשאת מאמינה למחשבה זו? מתי בפעם הראשונה התחלת להאמין במחשבה הזו? מה קרה אז ? ושאלה חשובה - מה הרווח שיש לך בלהמשיך ולהאמין למחשבה זו? או - מה הכי גרוע שעלול לקרות / מה מפחיד אותך בלוותר על המחשבה הזו? כשאת מאמינה למחשבה "אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית" - זה מביא מתח / שלווה אל חייך? 4. מי תהיי ללא המחשבה - "אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית"? תראי איך יראו חייך אם לא היית מאמינה למחשבה הזו ולו למס' רגעים איך את היית מרגישה בלי המחשבה הזו? איך היית מתייחסת לאחיך ללא מחשבה זו? תראי אותך כרגע איך את חווה את עצמך ללא מחשבה זו ברגע זה? * היפוכים למחשבה המקורית: "אחי נוהג ותקרה לו תאונה רצינית" היפוך מנוגד - אחי נוהג ולא תקרה לו תאונה רצינית תראי את אם יכולה למצוא 3 דוגמאות לכך למשל - עד היום זה לא קרה וכל פעם שחשבתי את זה זו רק היתה מחשבה היפוך אל העצמי " אני נוהגת ותקרה לי תאונה רצינית" תראי אם את יכולה למצוא 3 דוגמאות להיפוך זה. האם יש בך פחד לגבי עצמך שבעצם מושלך על האחר? תראי אם יש לך מחשבות שכאלו שקשורות אליך? האם הן קשורות לנסיון חיים כלשהו? ("תאונה" לא חייבת לקרות רק בכביש תנסי לחשוב על מחשבות דומות שיש לך על עצמך) (ופה אני מזמינה אותך להיות עדינה עם עצמך וכרגע רק להתבונן במה שעולה - זה הכל ולזכור שאלו הן מחשבות לתת להן מקום ולעבור דרכן אל מרחב התודעה הבא) היפוך נוסף תראי אם את יכולה למצוא מילה הפוכה במשמעותה למילה "תאונה" ותשלימי את ההיפוך : אחי נוהג ותקרה לו ________ רצינית" (למשל עלתה לי מחשבה "אחי נוהג ותהיה לו הצלחה רצינית" ו3 דוגמאות הוא תמיד מצליח לחזור בשלום תמיד מסתדר בכביש עם הנהגים האחרים בסופו של דבר אלוהים שומר עליו וזה תפקידו ולא תפקיד הדאגה שלי) תראי מה ההיפוך שלך. האם יש היפוך נוסף שעולה לך? האם יש היפוך שמרגיש לך נכון לפחות כמו ההיפוך המקורי / או אפילו יותר נכון מהמחשבה המקורית? אהובה 'העבודה' היא לאנשים אמיצים אשר בוחרים בחופש ואני מרגישה שגם את כבר בשלה להשתחרר מהסבל ולעבור למרחב של תודעה צלולה אני מזמינה אותך לענות בכנות ולעומק על השאלות ואשמח מאוד לשמוע ממך חיבוק ודרך צלחה טל
נ.ב. את מוזמנת לחקור את יתר המחשבות המלחיצות באמצעות השאלות וההיפוכים

למעלה