מסיבת יום הולדת בנושא

astrid2

New member
מסיבת יום הולדת בנושא

היום הולדת של הקטן שלי רק עוד 5 חודשים (!) אבל אני מהפסיכיות שאוהבות לארגן מוקדם.
הוא יהיה בן 4 ועד עכשיו המסיבות שלנו היו לבני המשפחה, אבל עכשיו זאת תהיה מסיבת יום הולדת לילדי הגן, אחרי הצהריים. (או בחופשה של חנוכה בבוקר, לא ידוע עדיין)
מאחר והוא מטורף על פיצה, חשבתי לעשות לו מסיבה בנושא.
להכין לכל ילד ערכה של סינר, כובע שף, מערוך קטן. חשבתי על כמה תחנות כמו: להכין פיצה כמובן, לסחוט מיץ תפוזים, לקשט סינרים, עמדת צילום עם שפמים.
אבל יש לי כמה תהיות:
1. כמה זה ריאלי שאני בעצמי אפעיל אותם? כמובן עם עזרה של הסבתא \ דודה. בסביבות ה-20-30 ילדים בגילאי 3-5. בד"כ במסיבות ימי הולדת שאני רואה יש מפעיל חיצוני אבל זאת הוצאה של 1,000 ש"ח וזה נראה לי יקר מדי.
מה גם שתמיד בהפעלות האלה אני לא ממש רואה את הילדים נהנים אלא סתם יושבים על מחצלת ובוהים.
2. יכול להיות שהנושא של המסיבה "גדול" מדי לגיל כזה? זה גן רב גילאי אז כמו שכתבתי יש טווח גילאים די רחב, אני מפחדת שבני השלוש ילכו לאיבוד...

בקיצור, מחשבות על הנושא יתקבלו בברכה.

עם קצת עזרה בהחלט אפשרי

מסכימה לחלוטין שההוצאה גדולה ולא ממש מלהיבה את כל הילדים.
תתכונני מראש ,תרשמי על דף את סדר הארועים/הפעלות

טיפ: ילדים אוהבים לקפוץ ולרקוד
חברה שלי קנתה ליום ההולדת של הבת שלה מטפחות עם מטבעות מרשרשות כמו של ריקודי בטן
והבנות קפצו ורקדו וכל כך נהנו
בהצלחה

kramerkaren

New member
סבבה של רעיון

לא פשוט להפעיל אותם. מצד שני יהיו מספיק מבוגרים איתך שיעזרו, בעיקר כי בגילאים האלה רוב ההורים ישארו.
אפרופו - את חייבת לקחת בחשבון הרבה מקום, ושבאמת יש לכמעט כל ילד מבוגר נלווה.
בכל מסיבה יש ילדים שיושבים בצד. המחקר שלי מהמסיבה האחרונה אומרת שיש קורלציה ברורה בין נוכחות ההורה לבין אי השתתפות הילד...
אבל הרוב משתתפים ונהנים, בעיקר כשזה נעשה בצורת תחנות, ואז אין לך את הנושא של לחכות, או את הלחץ מהמוני ילדים. כשאת מתכננת תחנות, תנסי להעירך לקבוצות של 4-5 ילדים. כלומר - מספיק תחנות בשביל שלא תצטרכי קבוצות גדולות.
קחי בחשבון שמזג האויר הוא הפכפך, אז את צריכה אופציה לפנים ואז צריך המון מקום.
&nbsp

astrid2

New member
נלקח בחשבון עניין המיקום

לכן אני קצת מתלבטת לגבי התאריך עצמו. מצד אחד זה יהיה חורף ומחשיך מוקדם, והמסיבות האלה בד"כ מתחילות רק בשעה 17:00 (כדי שגם ילדי הצהרונים יספיקו לבוא). מסיבה בחושך זה לא כיף וגם אז צריך מקום מקורה.
מצד שני לעשות מסיבה בחופש חנוכה זה קצת ריסקי, לא? יכול להיות שתהיה השתתפות דלה בגלל החופש, וזה אומר לדחות את המסיבה לאזור דצמבר כשכבר קר.
בקיצור, באסה ללדת בחורף.
&nbsp
יש לך רעיונות לעוד תחנות? חשבתי שאם כבר פיצה- אפשר להכניס את צבי הנינג'ה לעניין, כי הם גם אוהבים פיצה

&nbsp

kramerkaren

New member
לא הייתי מתפשטת יותר מידי

אבל לעשות תמה של צבי הנינג'ה, ואז:
מכינים פיצה
מכינים קינוח (קישוט קאפקייקס, לדוגמה)
עושים יצירה שקשורה בצבים - הכנת כיסויי עיניים, למשל. או קישוט שריונים (שלובשים כמו כנפיים של פרפר עם גומי תחתונים)
קליעת כדור לתוך סל שנראה כמו חור ביוב (סתם זורקת, לא זוכרת את התכנית לפרטי פרטים),
העמדת דמות של אחד הרשעים על הקיר ולפגוע בו עם כדור ספוג
להדביק את המסיכה על הצב (לכל ילד מסיכה עם דבר מאחורה ועם עיניים עצומות [מי שמוכן] מדביקים את המסיכה על הצב.

איך משכנעים ילד שלא צריך הפעלה

הי
קוראת פה הרבה ולומדת מכן הרבה ועכשיו יוצאת מהארון
יש לי שני קטנטנים בן ארבע וחצי ובן שנתיים
בן הארבע וחצי יליד אוקטובר ומדבר מעכשיו על היום הולדת שהוא רוצה שנעשה לו
בחלומי אני מצליחה לארגן את היום הולדת בעצמי ולא משלמת למפעיל שבא עם רמקול אימתני ומיקרופון ועושה הרבה מידי רעש.
הבעיה היא שהבן שלי כל הזמן מדבר על מפעיל שהיה ביום הולדת של ילדה מהגן ורוצה רק אותו
איך אתן חושבות שאפשר לשכנע אותו שלא צריך מפעיל?
אודה לכל רעיון יצירתי

dana3334

New member
אם הילד נעול על מפעיל ספציפי הייתי מזמינה אותו.

בעצם יש פה התנגשות בין החלום שלך לבין החלום של הילד.
במצב כזה הייתי מממשת את החלום של הילד, ושומרת את החלום שלי למימוש בשנים הבאות.
והסיבות:
1. הרי כל המטרה של הטירחה לעשות מסיבה לילד היא שהילד יהנה. אז אם אפשר לגרום לו אושר בהזמנת המפעיל הזה, זה מבורך.
2. יהיו עוד מסיבות בשנים הבאות, ובהן תוכלי להפעיל בהן לבד. לעומת זאת המפעיל הזה עובד עכשיו, ומי יודע אם בעוד שנה וחצי הוא עדיין יעבוד בזה. זו לא קריירה לכל החיים.
3. את בתור מבוגרת מסוגלת לדחיית סיפוקים יותר מילד בן חמש.

אלא אם כן המפעיל יקר בטירוף.
אבל לפי מה שהבנתי זו לא הסיבה כאן, אלא התנגשות בין הפנטזיות שלכם.

תודה על התשובה והמשך..

אכן הכי חשוב שהילד יהיה מרוצה
והארת לי פה נקודה חשובה.
האמת שהבן שלי אף פעם לא מתענין במפעילים שמביאים בימי הולדת ולרוב הם משעממים אותו והוא מאבד ענין.
המפעיל הספציפי (עמית הקוסם מישהי מכירה?) הזה באמת ריתק אותו והוא גילה היתענינות וישב ברוב ההפעלה.
&nbsp

עאלק יוצאת מהארון...

באת לפרסם את עמית הקוסם. יצא לי חרוז.
למה כל הסיפור? לחשוב שהאמנתי לרגע, עד שכתבת את השם ואיבדת אותי.
אבל שאפו, עשית את זה יפה ומתוחכם.

רצינית בהחלט. על לא דבר.

ואם, כדברייך, את קוראת פה הרבה, אז בטח גם את יודעת שכל יומיים נפתחת הודעה כאילו מתייעצת שמטרתה לפרסם בקבוק פלוני, מוצץ אלמוני או סתם עסק אחר.
אם הפרסום הוא לא המטרה, איזה צורך מילא השם המפורש של המפעיל?

dana3334

New member
מקובל שאדם חף מפשע אלא אם הוכח אחרת. זה שהיא כתבה את השם

של המפעיל זו לא הוכחה לפירסום. הרבה אנשים שואלים פה על נותני שירות בשמם, כדי לקבל המלצה/דיס המלצה.
אם יש ספק, אז אין מה לקפוץ מיד עם האשמות.
עדיף לא להאשים מישהו שבאמת מפרסם, מאשר כן להאשים מישהו ששואל בתמימות ולהלבין את פניו.
ואת עוד מתעקשת שצדקת. לא מבינה מאיפה הבטחון המוחלט שלך.

חשבתי שאולי מישהו מכיר אותו ויש לו משהו לומר עליו

כמו שרשמתי אני בהחלט מעדיפה להפעיל בעצמי
גם הכסף שהם לוקחים הוא מבחינתי ביזבוז כספי רציני
והכי חשוב באים עם הרמקול והמיקרופון שלהם ועושים הרבה יותר מידי רעש
&nbsp
הילד שלי ספציפית אהב את הבחור הזה אבל הוא לא פחות גרוע מהשאר מבחינתי
&nbsp
עדיף לשפוט אנשים לכף זכות ולא לכף חובה. יש פה מספיק אימהות אינטיליגנטיות שלא יפלו לפח "הפרסום" שלי...
פרסום שבו לא החמאתי למפעיל ולא הוספתי עליו שום מידע
זה שהילד שלי אהב את המפעיל הזה לא אומר עליו כלום
באתי להתייעץ ותו לא ואין לי שום קשר לבחור
תודה לדנה שנתנה לי תשובה טובה וסגרה לי את הפינה
&nbsp
לא יודעת למה אני צריכה להצטדק תודה

dana3334

New member
מקווה שתמשיכי לכתוב פה, והכי חשוב שיהיה במזל טוב לחמוד.

kramerkaren

New member
לקבלת המלצות, אולי?

כמו שאנחנו נוטות לעשות כאן בפורום.
קצת פחות אגרסיביות. תודה

kramerkaren

New member
בואי ניתן לשוטרים לעשות את העבודה שלהם...

יש לי תפקיד. אמנם משכורת מחורבנת
אבל זו העבודה שלי, ואני חושבת שסך הכל אני עושה אותה לא רע.
בפורום הזה רק ושושן מעלות אנשים\מפרסמים על מוקד.
אם יש לך בעיה עם תכנים את מוזמנת לכתוב אלינו בפרטי ונבדוק זאת. אם צריך - נמחק. לא חייבים להיות אגרסיביים.
בינתיים אין שום דבר במה שנכתב עילה לחשוב שהיא מפרסמת ואם כן, אני אטפל בזה.
תודה.

ללילילל

New member
אני חושבת שאפשר לקבל החלטה כזאת בלי שהוא יתאכזב

קרה לי משהו כזה - היינו ביומולדת שהיה לטעמי די מזעזע, עם ליצנית קולנית וקופצנית ומיקרופונית שהצחיקה את הילדים בצורה הכי ירודה שיכולה להיות. הבן שלי לא ראה קודם משהו כזה והיה די מהופנט, ואחר כך הודיע שגם הוא רוצה. מכיוון שהיה לי ברור שאין שום סיכוי, אמרתי לו משהו כמו - כל אחד בוחר את מה שהכי מתאים לדעתו, אנחנו נתכנן משהו שיתאים לך בדיוק, לא את זה אלא אחר. בכל אופן, בעיני פחות חשוב המלל ויותר הכוונה: אם את לא בטוחה, זה יקרין על השיחה ובאמת למה שהוא ישתכנע. אם את ברורה ונחרצת בינך לבין עצמך שזה לא מתאים לכם, את לא צריכה לשכנע אותו אלא להגיד לו שזה לא יהיה, מקסימום עם הסבר קצר, ולעבור לתכנן מה כן. אני לא רואה את זה כחלום שלך מול חלום שלו. בעיני המטרה היא לשמח אותו וגם להנעים את הזמן של האורחים ולך כמבוגרת יש את הכלים לדעת ולהחליט איך לעשות את זה הכי נכון לכם.

למעלה