מסלול מעלה העקרבים הרומי - דעה שונה

IlanShacham

New member
מסלול מעלה העקרבים הרומי - דעה שונה

בשבת בבוקר יצאנו ארבעה רוכבים מנוסים למסלול נחל ימין - מצד צפיר - מעלה העקרבים הרומי לפי מסלול של חזי יצחק בהמלצתה של אלונה. המסלול נחמד, עם נוף יפה, וכולל כמה קטעים מהנים מאוד לרכיבה, אבל בינהם לא מעט קטעים בהם יש לרדת מהאופניים. סוף המסלול, הירידה במעלה העקרבים הרומי, תואר כפנינה של הטיול, חווית רכיבה מדהימה. לצערי, קשה לי להסכים עם קביעה זו, מאחר ונאלצתי ללכת ברגל כ 90% מהירידה (ובקטעים שכן רכבתי הספקתי להתעופף פעמיים - לאופניים ולי שלום). שותפי לטיול רכבו אחוז דומה (פלוס מינוס) מהירידה, וזאת למרות היותנו רוכבים מנוסים וסבירים מבחינה טכנית. בקיצור, לרוכבים מוכשרים בדאון היל, כנראה שהמסלול הוא פיצוץ, לרוכבים נורמלים ניתן למצוא הרבה מסלולים לא פחות מוצלחים. המסלול זוכה לציון בינוני בספר שלי
הערה לגבי המסלול - החלטנו לעשות מסלול מעגלי ולכן חנינו בתחתית מעלה העקרבים ורכבנו בכביש עד לתחילת קטע השטח של המסלול בנחל ימין. תחילת קטע הכביש הוא בעליה קשה מאוד במעלה העקרבים - למעלה מ 10% שיפוע לאורך יותר מ 2 ק"מ, וסה"כ של כ 350 מטר טיפוס. עברנו את זה בשלום ועם תחושת הישגיות, אבל זה לא מומלץ למי שאינו חובב עליות.

shl17

New member
do you remember us ??

i think we saw you at the begining of the trail we were in the wadi while you were on the top well we did enjoy the trails maale akravim romi is ridable all the way down and we found there a lot of nice trails going up and down(like the red trail that climbs from the road to meitzad tzfir also the green one from nahal yemin is nice and the blue trail we did in both directions we like them both

יורם חן

New member
|שמשאילן תודה, בדיוק התכנון לשלישי

בדיוק התכנון לשלישי הקרוב, איך היה שם מזג האויר בשבת ?? וחוץ מזה מה עוד הלכתם שם ברגל- האם הייתם צמודים למסלול המתואר ע"י חזי יצחק ?

IlanShacham

New member
סה"כ היה מזג אוויר טוב../images/Emo186.gif ../images/Emo42.gif

כשהגענו היה הרבה אובך, אבל עד שהגענו לנחל ימין כבר התבהר והיה שמשי ויפה (אם כי היתה רוח חזקה וקרה). עקבנו במדויק אחרי המסלול של חזי יצחק. בתחילת המסלול יש מפל בנחל ימין אותו יורדים ברגל (הירידה מצד שמאל, לקח לנו כמה זמן למצוא את סימון השביל שם), אח"כ יש בתוך הנחל כמה קטעים חוליים בלתי רכיבים. ההמשך ברובו רכיב חוץ מכמה נקודות שצריך לרדת מהאופניים למעבר מכשול. השביל הכחול העולה למצד צפיר הוא בהחלט פנינה. תחילת הירידה ממצד צפיר גם מאוד מהנה. מהקטע שבו התחילו המדרגות הרומיות אנחנו מאוד התקשנו. כל הכבוד לגדי ואלונה שרכבו את זה.

shl17

New member
oh sorry we were there on friday

but we`ve seen some guys doing the trail it became a popular one after it was described in walla

MatureMTBrider

New member
מסכים עם אילן במיליון אחוזים!!!!!!!

חברים גם אני שכנעתי עוד שישה רוכבים בוגרים לצאת בשש בבוקר בים שישי האחרון למסלול המתואר. השארנו רכב אחד בחלקו התחתון של מעלה עקרבים ואת יתרת כלי הרכב בצומת ליד מפעלי אורון. נכנסנו מהכביש (סימון שביל ירוק ולא כחול!!!),לפי המסלול(נעזרנו ב GPS וזה מאוד הקל על ניווט)לנחל חתירה (רכיב חלקית כיוון שהנתיב חולי מאוד) וטיפסנו ברכיבה (עם הפסקות שנובעות מאי עבירות של נתיב הרכיבה - סינגל) למצפה ימין. את סוף המעלה טיפסנו ברגל וכנ"ל את הירידה המסוכנת מאוד לרכיבה. משם רכבנו קצת עג למפל ותצפית יפה לנחל חתירה (התמונה של אלונה עם השבר הגיאולוגי)ומשם חברנו לסימון הכחול ברכיבה קטועה מלווה בקטעי הליכה מרובים עד חירבת צפיר. ומשם בניגוד לתיאור הירידה המופלאה במדרגות הרומיות כפי שמופיעה באתר של חזי יצחק ירדנו רגלית בתוואי ממש לא נוח את רוב המדרגות(במקום 95% רכיב כפי שמתואר - אולי 5% רכיב!!!!!! הירידה במדרגות ממש מסוכנת ולדעתי אולי 5% מהרוכבים ורק אלו בעלי הקישורים הטכניים המעולים וחסרי פחד יוכלו לרכב אותה - היתר ישרכו רגליים (עם נעלי קליטים....) ויסיימו את המסלול באכזבה רבתי כפי שכל השבעה אתם רכבתי הרגישו. הרגליים כאבו , הגב כאב מהסבלות של האופנים ובסה"כ מתוך 15 ק"מ רכבנו על האופניים אולי 6 כל היתר האופניים רכבו עלינו. סיכום : למעט הנופים הבאמת מקסימים החלטנו פה אחד שעלינו לעבור את המסלול בהליכה עם נעלי הליכה או אז נהנה ממנו הרבה הרבה יותר. למותר לציין שאם היינו נדרשים לרכב חזרה את מעלה עקרבים בכיוון מעלה היתי זוכה למרד רבתי ואולי אפילו סקילה. בהצלחה לכ המנסים ירון

shl17

New member
so you were the guys we`ve seen

there on friday you should improve your technic ablilties!!!!! we enjoyed every minute of it even climbing maale akravim was good coz we found good trails afterward

MatureMTBrider

New member
יכול להיות שנשפר את היכולות הטכניות

אבל עדיין אני משוכנע שגם אתם הלכתם לא מעט למרות שחלק מהקבוצה נראה כמו רוכבי פרירייד המצויידים במגינים , קסדת פול פייס וסנטה קרוז בולט.... בקיצור,על טעם וריח קשה להתווכח מקווה שנהניתם בברכה ירון

shl17

New member
לא בוליט הקלר

טוב אז אתה בהחלט טועה!!! אנחנו לא רוכבי פריריד מובהקים (הם רק יורדים) הייתי אומר שאנחנו רוכבי שבילים עם נטיה לפריריד. לידיעתך רכבנו כמעט הכל חוץ מכמה קטעים קצרים בלתי רכיבים בעליל. את מעלה העקרבים הרומי רכבנו 100% רק עצרנו פעמיים לנוח ע"מ לא לאבד את הריכוז.

alonaski

New member
../images/Emo24.gifהי חברים!!! מתנצלת...

אבל אני ממש ממש נהנתי מהמסלול!!! שיא ההנאה הראשונה היתה כל החלק הראשון עד למעלה צפיר שעובר בנופים מדהימים, מפלים עצומים, מצוקים, תצפיות, סלעים, מצוקים, חולות, פריחה, המון סינגלים (!!!), פה ושם ירידות טכניות אטרקטיביות... וכד'. החלק השני של ההנאה - הירידה ממצד צפיר, דרך מעלה העקרבים הרומי - עד למטה! מצטערת להודיע כאן שחור על גבי פורום אבל בהחלט אני רכבתי כ 90% ממנו (היה קטע אחד של דרך לא סלולה ולא מרוצפת שעקפה את ההר בצידו הימני והיתה כולה דרדרת של חול חום ואבנים - שם בהחלט צעדתי) כמו שחזי יצחק תיאר - וזה היה ה"שיא" השני של הטיול. אומנם... אני מניחה שיכולת הרכיבה הטכנית שלי גבוהה מהממוצע (עם כל הצניעות שבהתוודעות הנ"ל...) אבל... היה איתי רוכב לא צעיר עם נסיון של 4 חודשי רכיבה בשטח בלבד!!!! והוא רכב איתי/אחרי את כל האחוזים האלה (כמעט) בהנאה רבה!!! תשאלו אותו אפילו בעצמכם !!! -"NAVAD" - תגיד להם!!! :*) "תפוזינה"

alonaski

New member
|דואילן!!! התפוז שלך... רקוב!!! ../images/Emo10.gif

יש עליו שני כתמים אדומים...!!!.... 0-8 חחח... מה זה פה? פורום תפוזים או פורום אופניים???!!! אני לא מבינה מה פה קורה פה... "תפוזינה"

ובענין הדרך עם הדרדרת...

מסתבר שהמסלול לא עובר שם אלא מימין ולמטה ע"ג מסלע והוא רכיב לגמרי .

navad

New member
כנס

להלן הקישור לאתר המדהים של מדרשת שדה בוקר באדיבות חזי יצחק http://www.boker.org.il/desert_biking/fsuggest.htm חפש שם את המסלול למעלה העקרבים הרומי תהנו גדי

לא להשאיר רכבים באיזור מבודד.

רצוי במסלול כזה להשאירם באורון או במפעלים אחרים באיזור, תחנות דלק או מתקנים ציבוריים פעילים. אחוז הפריצות לרכבים או גניבתם באיזור שבין ערד, ב"ש ודימונה הוא הגבוה ביותר בארץ. ציקי

למעלה