מסלול מעלה העקרבים הרומי - דעה שונה

shl17

New member
i cant agree more

maturemtrider and his companions have left their vehicle at the end of maale akravim they were lucky their car remained untucked the problem of leaving the car in oron is that you have to climb on the road . we did it in dusk and it was a bit risky better to leave it near the military camp few km to the north from oron

לאור התגובות הצוננות -

מחר בדיקה נוספת של מנהלי פורום טיולים מלווים בכוח עזר נוסף למסלול מעלה העקרבים הרומי. כל שנייה של הליכה וירידה מהאופניים תימדד ותדווח בפורום. ציקי

shl17

New member
קצת מאמץ

אם תחליטו לעלות במעלה עקרבים תגיעו לשביל האדום שעולה למיצד צפיר קטע קצר של טיפוס רגלי ואחכ" סינגל יפה עד המיצד ומשם תוכלו לדהור את הכחול בירידה ולסים בירוק בלי לעלות במעלה ימין אלא לקחת ימינה במקום שהשביל הירוק מתפצל תנסו לא להוריד רגל במעלה הרומי זה בהחלט אפשרי טיול נעים

davidnizan

New member
מעלה העקרבים הרומי

עשינו את המסלול הזה (רכסים) לפני כשנה במרץ. בדקתי בדף הטיול, הנאה צרופה. לא זכור לי שמשהו רכב לאורך כל המעלה אבל גם רכיבה הליכה מצדיקה את המסלול בגלל יופיו. בסוף החודש הזה אנחנו מתכוננים לעשות אותו שוב! והפעם להמשיך בנחל צין עד נחל חצירה (לא מעגלי). בפעם הקודמת אחרי הירידה, עלינו את המעלה בחזרה בכביש וירדנו למכתש הקטן במעלה עלי "big mistake" ירידה ברגל, קשה מאוד, אחת הקשות שאני מכיר.

יורם חן

New member
../images/Emo59.gifמעלה עקרבים- ההתרשמות שלנו !!

ס ו ף ה ד ר ך !!! אחד הטיולים החזקים בדרום. אז ככה, אנחנו- ציקי ואני ובלווי של גדי אלוני שהפסיכולוג המליץ לו על סיבוב נוסף במקום, לאחר שבשבוע שעבר חווה התהפכות בנחל ימין, יצאנו על הבוקר תוך תיאום מושלם עם מזג האויר (תיאמנו איתו מראש....) והתחלנו בממשית. ציר חמוד חלקו בסינגל על שביל ישראל מקיף את התל ויורד לכביש 206 ואנחנו עימו. שמאלה ל-227 וימינה לנחל ימין בסימון הירוק. במפל הראשון הפתענו זוג רומנטי ניצלנו אותם לצילומים ועשיתי להם חור בראש על אופניים עד שגדי רמז לי שאני מפריע להם..... מהירוק לכחול בסינגל המטפס למיצד צפיר, רכיב כולו , לא טכני במיוחד ויפה מאוד. ממיצד צפיר מתחיל הקטע החזק של הטיול- מעלה עקרבים הרומי !! מדרון תלול ביותר, על משטחי סלע משופעים, חלקם עם מדרגות טבעיות וחלק מדרגות חצובות בסלע, מעשי ידי הרומאים. רכבנו את כול המעלה וליתר דיוק 95% ממנו- למעט עצירות להרגעת הידיים ופניות חדות שלא הצלחנו לקחת (אני לפחות), פחות או יותר הכול רכיב- אם כי מדובר בקטע טכני למדי- מומלץ בחום בתחתית הירידה המשכנו לעין עקרבים, מעין נווה מדבר בערוץ נחל צין. מנחם מרכוס מספר באחד מספריו כי אין מובר כאן בנביעה של ממש, למרות שבמפה מסומן אחרת. היום גם למדתי כי מעלה עקרבים ניקרא על שמו של האדריכל הרומי שתכנן אותו וקראו לו סקורפיו, כך לפחות האגדה מספרת. זהו להיום, טיול גדול ומומלץ מאוד- לא לפחד מהעקרבים, להוריד כסא ולקחת גוף אחורה. רכיבה נעימה, התמונות ותיאור מסלול מפורט בהמשך (באחריות ציקי שני.....)

יורם חן

New member
../images/Emo140.gifאה ועוד דבר.....

עלינו את מעלה עקרבים בכביש המנדטורי והוספנו 22 ק"מ למסלול בכביש, עד (כמעט) אתר ממשית, אז הגיעו לאסוף אותנו נשמות טובות חברים של גדי. בסה"כ רכבנו 55 ק"מ. גולת הכותרת הייתה בממשית שם הכין לנו רוני הדס, מנהל המקום ארוחה סוף הדרך, מאורז ובשר דרך פיתה דרוזית וסלטים ועד לבקלאות והקפה. אגב, בחוות ממשית ניתן להשאיר בבטחה את המכוניות לצאת למסלול באזור , לכל כיוון ולתאם הקפצה חזרה עם רוני- מנהל המקום, כולל קפה וכיבוד בהתחלה ובסוף (בתשלום כמובן).

IlanShacham

New member
אם כי אני חייב לציין

שאני עדיין לא מבין איך זה אפשרי... אחרי שאקנה אופני שיכוח מלא אני אצטרך לצאת לשם לבדוק שוב..

יורם חן

New member
אין ספק ש.....

עם אופני שבילים זה צריך להיות פשוט תענוג, אני ירדתי את זה עם S-WORKS עם בולם גמיש מקדימה, SID RACE TI. והיה בכל זאת בסדר גמור

shl17

New member
שיכוך מלא לא חובה!!!!!!!

אחד מהקבוצה שלנו (אחד הטובים) ירד את כל הדרך עם ז"ק ללא שום בעיה אנשים חושבים שאם יהיה להם שיכוך מלא תשתפר להם הרכיבה הטכנית. נתן לעשות כל דבר עם ז"ק רק יותר לאט.לפעמים ש"מ אפילו מפריע בסוגים שונים של שטח. מעלה העקרבים נועד לרכיבה איטית לרוב בני התמותה(הבן שלי יורד את המעלה בפחות מעשר דקות על בוליט)ולכן הדבר היחידי הוא לשבת אחורה ,כסא נמוך ובקטעים קשים לרדת כמעט עד לגלגל. והעיקר לא לפחד כלל!!!!!!! נב:איך אני משתפר בהקלדה בעברית??????????

alonaski

New member
צודק באלף אחוז!!! מילים בסלע!! ../images/Emo23.gif

שנתיים רכבתי על קאד 3 קנודנייל - ועברתי איתם במקומות שרוכבים מנוסים עם ש"מ משוכלל לא העזו!!!... כשעברתי לש"מ (שוגר-בייבי) - אני הפסקתי להעיז לעבור מיכשולים מסויימים עם האופניים...
זה הכל בראש רוכבים יקרים!!!... הכל בראש!!! וככל שתוציאו לכם מהראש, יותר מוקדם - כל מיני "אמונות תפלות" מיותרות... כן ייטב!!!

alonaski

New member
הא! אתם רואים??!! אמרתי לכם! ../images/Emo45.gif

- נו... אמרתי שזה המסלול הכי יפה שעשיתי עד היום וגם... שמעלה עקרבים יריד ב 90% !!!

carmels

New member
לסיכום

לדעתי, ואני מדגיש , לדעתי, מסלול מדהים. רכבתי בערך 97% , הדבר הכי טכני שעשיתי לפני זה זה לרדת את המדרגות ליד הספריה במושב. רכבתי מאחורי רוכבים מנוסים, מה שמעלה לך את הרמה בצורה משמעותית, דברים שלא היית מאמין שתעשה כל ימי חייך אתה עושה בטבעיות כאילו זה החצר האחורית שלך. אחד מהרוכבים שהיו איתי היה עם ז"ק ועשה את המסלול יותר חלק ממני וזורם ממני, מסלול מדהים כיפי, טכני, אחלה נוף. מומלץ להמשיך בנחל צין- נחל חצירה, המשך מסלול מעולה. נ.ב אפשר להעלות סקר לגבי העבירות של מעלה עקרבים(עקב השירשור הארוך והדעות הרבות

למעלה