מפת דן 1974

מצב
הנושא נעול.
רשימת קוי דן לפי צבעים

מפת דן 1974
הנה אני חוזר שוב עם סריקת מפת דן משנת 1974. דבר ראשון - שער המפה.
רשימת קוי דן לפי צבעים
במפה זו לכל קו היה צבע. היו בסה"כ 4 צבעים: ירוק, כחול, אדום ואפור. זאת הרשימה של כל הקוים. נמצאת מעל השער. (השער הוא בקצה השמאלי התחתון של המפה).

צפון תל אביב

מפת דן 1974
צפון תל אביב
הנה החלק של שכונות צפון תל אביב: רמת אביב וכו'. במפה הזאת אין את רמת השרון או הרצליה, למרות שכבר יש כבר את קו 24 לשם. למעשה במפה ישנה הערה שקוים 2 ו-24 נוספו בזמן הדפסת רשימת הרחובות לכן הם לא מופיעים ליד שמות הרחובות במדריך הרחובות מאחור. כמו כן בגלל זה הקוים מודפסים בפונט טיפה שונה, ובפירוט הקוים "דחסו אותם" למקומם. סריקה של הערה זו - בקרוב.

הצפון הישן של תל אביב

מפת דן 1974
הצפון הישן של תל אביב
מכיוון שאני לא מנוסה בחיבור קבצי תמונה, וגם ככה הם גדולים, אז התמונה הזאת חתוכה בכיכר דיזנגוף ובכיכר המדינה. אל דאגה - גם חלקים אלה יגיעו.

לבית הסתדרות המורים הם קוראים

הצפון הישן של תל אביב
מכיוון שאני לא מנוסה בחיבור קבצי תמונה, וגם ככה הם גדולים, אז התמונה הזאת חתוכה בכיכר דיזנגוף ובכיכר המדינה. אל דאגה - גם חלקים אלה יגיעו.
גבעת המורה? נורא מוזר.

קובי לו

New member
מה קרה לך, ליילנד ? זה שם הרחוב

גבעת המורה? נורא מוזר.
מה קרה לך, ליילנד ? זה שם הרחוב
הסתכלי נא במפת ת"א וראי בעצמך ששם הרחוב בו נמצא בנין הסתדרות המורים (הנמצא מאחורי בית ההסתדרות המפורסם שבארלוזורוב) הוא "גבעת המורה".

אלון 58

New member
עוד הבדלים ב-31 שנים...

לב תל אביב
החק שמדרום לכיכר דיזנגוף. כולל צפון יפו ותרשים של התחנה המרכזית.
עוד הבדלים ב-31 שנים...
קו 5 במשך הזמן גם הוזזה תחנת המוצא שלו לרחוב השרון.קו 19 היה קו סבובי של מרכז תל-אביב.בתחנה הישנה נראית תחנת מוצא של קו שככל הידוע לי לא קיים היום:3א,זכור לי ממדריך גוש-דן ישן שהיה לי שקו זה פעל בתדירות נמוכה מאד ביום לסביון.קו 63 שינה את תחנת המוצא המזרחית שלו,וחלק ממסלולו השתנה עם השנים.קו 3 היה אז קו שרות לצפון חולון.יש עוד?

אלון 58

New member
כמה שינויים שרואים במשך 31 שנה...

מפת דן 1974
קו 2 הפך למקביל לקו 1 לרוב אורכו,למעט אזורים מסוימים בחולון וראשון-לציון מערב.קו 23 שמופיע כאן בוטל מתישהו,ומספר 23 חודש "לא מזמן" בקו הקיים במרכז תל-אביב עם המיניבוס האדום.לקו 5 הוספה זרוע לכיוון תחנת-הרכבת ת"א-מרכז,כשאז הוא היה מסיים קבוע אל מול בית-החייל.קו 55 עבר לקווים אבל איני בטוח שמסלולו השתנה מאז,ויתקנו אותי המומחים יותר.

alantan

New member
עוד הבדל קטן בין קו-1 ל-2

קו 2 הפך למקביל לקו 1 לרוב אורכו,למעט אזורים מסוימים בחולון וראשון-לציון מערב.קו 23 שמופיע כאן בוטל מתישהו,ומספר 23 חודש "לא מזמן" בקו הקיים במרכז תל-אביב עם המיניבוס האדום.לקו 5 הוספה זרוע לכיוון תחנת-הרכבת ת"א-מרכז,כשאז הוא היה מסיים קבוע אל מול בית-החייל.קו 55 עבר לקווים אבל איני בטוח שמסלולו השתנה מאז,ויתקנו אותי המומחים יותר.
זכור לי שעד לפני שנים מעטות, שני הקווים נסעו בריינס וסוקולוב לכיוון צפון ובדיזנגוף לכיוון דרום. מתישהו, נעשה שינוי וקו 2 נוסע ברח' דיזנגוף בשני הכיוונים . גם מסלולו של קו 1 שונה וכיום הוא נוסע דרומה בדיזנגוף (כמו קו 2) אבל לכיוון צפון הוא נוסע בריינס ומרחוב מאנגר הוא פונה מערבה לארלוזורוב וצפונה לאורך בן יהודה עד שהוא נפגש שוב עם רחוב דיזנגוף ליד ירמיהו. האם השינוי היה בעקבות לחץ להוציא את המפרקיות מרחוב סוקולוב? האם בכלל נסעו שם מפרקיות אי פעם? הפניה שמאלה מסוקולוב לירמיהו וימינה לדיזנגוף נראית די קשה למפרקיות.

אלון 58

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo140.gif על העדכונים.

זכור לי שעד לפני שנים מעטות, שני הקווים נסעו בריינס וסוקולוב לכיוון צפון ובדיזנגוף לכיוון דרום. מתישהו, נעשה שינוי וקו 2 נוסע ברח' דיזנגוף בשני הכיוונים . גם מסלולו של קו 1 שונה וכיום הוא נוסע דרומה בדיזנגוף (כמו קו 2) אבל לכיוון צפון הוא נוסע בריינס ומרחוב מאנגר הוא פונה מערבה לארלוזורוב וצפונה לאורך בן יהודה עד שהוא נפגש שוב עם רחוב דיזנגוף ליד ירמיהו. האם השינוי היה בעקבות לחץ להוציא את המפרקיות מרחוב סוקולוב? האם בכלל נסעו שם מפרקיות אי פעם? הפניה שמאלה מסוקולוב לירמיהו וימינה לדיזנגוף נראית די קשה למפרקיות.
על העדכונים.

אורי404

New member
נסעו ברחוב סוקולוב מפרקיות של קו 1.

נסעו ברחוב סוקולוב מפרקיות של קו 1.
מה שכן, אנני בטוח, שבגלל המפרקיות הוציאו שינו את הקו. עובדה, שכיום, לרב, לא פועלות מפרקיות על קו 1, אלא אוטובוסים רגילים, ככה שזה כנראה, בגלל תלונות התושבים. אגב, גם בעבר קו 25 היה נוסע מכיוון ת"א לבת ים דרך רחוב שלמה המלך. לפני מספר שנים שינו את המסלול בכך שהוא ימשיך לרחוב אבן גבירול עד רחוב פרישמן, בדומה לקווים 24, 47 ו-48.

קובי לו

New member
נחנך סביב שנת 80'

עדיין לא בנו כביש מס' 1?
מתי בנו אותו? ואיך נסעו מת"א ירושלים לפני שהיה כביש 1
נחנך סביב שנת 80'
לפני זה היו מת"א לירושלים נוסעים דרך מקוה-ישראל (אזור) עד רמלה (דרך צריפין) וליד מפעל המלט נשר היתה התפצלות בצורת Y, כשימינה דרך שמשון ושמאלה דרך לטרון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה