מתחילים ללמוד

עידוdee

New member
מתחילים ללמוד ../images/Emo22.gif

בעקבות פתיחת הפורום החדש, פתחנו שרשור היכרות חדש שם/כינוי תחום לימודים שנת לימודים זמר/ת / להקה אהובה סרט אהוב ספר אהוב משהו שאף אחד לא יודע עליכם

solitude

New member
כיף חיים

אז, כפי שכבר כתבתי בעבר, אני אפרת, לומדת תקשורת וצירוף היסטוריה והיסטוריה של עם ישראל, מתחילה שנה שנייה. הזמר האהוב עליי הוא אריק. (איינשטיין, כמובן.) סרט אהוב זו דרישה קצת מוזגזמת, אבל אני כן יכולה להגיד שאני נורא אוהבת את צ'רלי צ'אפלין. גם בספרים אני לא יותר מדי מיוחדת, והנסיך הקטן נמצא בראש אהבותיי. אפאחד לא יודע עליי שלמרות שאני אדם שנראה נורא סגור, אני מספרת כמעט כל מה שאני מרגישה, ככה שאין משהו שאפאחד לא יודע עליי. נראה לי שהושפעתי ממלכוד 22...

זהו, שהשנה זו לא בעיה להיות תלת-חוגי

עכשיו, אחרי שהאוניברסיטה איחדה המון חוגים, אם לקחת חוג אחד אתה מוצא את עצמך לוקח שניים. ככה, לפחות, זה ברוח, כי סביר להניח שבשביל החוגים בחברה עדיין יש להם תקציב. למשל, את החוג שלי - פולקלוק יהודי והשוואתי - האוני' איחדה עם החוג לספרות עברית, וכדי לחסוך באמת, היא הוסיפה לזה גם את החטיבה ללימודי אידיש. ככה קיבלנו את השענטז המוזר 'החוג ללימודי ספרות עברית, אידיש ופולקלור'. החוג להיסטוריה של עמ"י אוחד עם לימודי יהדות זמננו, והחוג ללשון עברית אוחד עם החטיבה ללשונות היהודים. כן, השניםי האחרונים אוחדו עם חטיבות ולא עם חוגים, ועדיין יש כאן צירופים של תחומים שנשמעים קבילים רק מרחוק, רק למישהו שלא באמת מכיר את התחומים. זה בערך כמו לאחד את כלכלה עם מנהל עסקים, את יחב"ל עם מדה"מ, או את משפטים עם קרימינולוגיה. כלומר - אם בחרת השנה להיות דו-חוגי, אחד החוגים שלך יכול לכלול שני חוגים.

RichardSmith

New member
דווקא...

הקטע של חוג נפרד של יחבל ומדעי המדינה קיים רק כאן... בניכר הם מאוחדים. זה לא ממש משנה הבירוקרטיה... אם קיצצו כוח אדם, זה עצוב.

אין לזה קשר לשביתה

זוהי מדיניות אסטרטגית של האוניברסיטה שפוגעת בעיקביות בחוגים של רוח הרבה יותר מהחוגים בחברה, במיוחד יותר מהחוגים שמלמדים בהם איך לעשות כסף.

RichardSmith

New member
אתה יודע...

הבוגרים של מנהל עסקים תורמים לאונ' ולביה"ס סכומים נכבדים, בניגוד לבוגרי רוח...

מה שאני יודע

הוא שהאוניברסיטה היא מוסד ממלכתי, וזה בדיוק ההבדל בין מוסד ממלכתי לעסק פרטי. מוסד ממלכתי אמור לטפח גם את האגפים הלא רייטינגיים שלו והלא רווחיים שלו, כי אם הם לא יתקיימו בו הם לא יתקיימו באף מקום אחר, בניגוד לעסק פרטי שמטרתו היא לעשות כסף ולהחזיר השקעות (אפשר גם לקרוא לזה - לעסות כסף). להעריך את תלמידי רוח לעומת תלמידי חברה לפי מידת הכסף שהם תורמים לאוניברסיטה, פירושו לא להבין את המהות האקדמית של האוניברסיטה, וגם לא להבין מהי ממלכתיות. (אבל צריך להסביר את זה גם לפקידי האוצר, שמימון האוניברסיטה הוא תפקיד המדינה ולא של תורמים)

RichardSmith

New member
אני מסכים

מלבד זה שזה התפקיד הבלעדי של המדינה... האונ' חיה מכל כסף שהיא יכולה לנצל... אני מאמין שבמקרה של העברית, ההשקעה של המדינה היא לא הגורם העיקרי, גם אם נכבד. יש לאונ' נכסים שהועברו אליה דרך צוואות, למשל. האונ' משכירה את הנכסים וקוצרת את הפירות. היקף התרומות בהחלט משמעותי. לא רק באונ' חוקרים את מדעי הרוח, לפחות מבחינת חקר היהדות. יש מחקר בעולם הישיבות.

מה שאני יודע

הוא שהאוניברסיטה היא מוסד ממלכתי, וזה בדיוק ההבדל בין מוסד ממלכתי לעסק פרטי. מוסד ממלכתי אמור לטפח גם את האגפים הלא רייטינגיים שלו והלא רווחיים שלו, כי אם הם לא יתקיימו בו הם לא יתקיימו באף מקום אחר, בניגוד לעסק פרטי שמטרתו היא לעשות כסף ולהחזיר השקעות (אפשר גם לקרוא לזה - לעסות כסף). להעריך את תלמידי רוח לעומת תלמידי חברה לפי מידת הכסף שהם תורמים לאוניברסיטה, פירושו לא להבין את המהות האקדמית של האוניברסיטה, וגם לא להבין מהי ממלכתיות. (אבל צריך להסביר את זה גם לפקידי האוצר, שמימון האוניברסיטה הוא תפקיד המדינה ולא של תורמים)

solitude

New member
לא בדיוק

החוג להיסטוריה כללית לא אוחד עם החוג להיסטוריה של עם ישראל, ואני מקווה שדבר כזה גם לא יקרה בעתיד. באוניברסיטה העברית יש מסלול מיוחד של צירוף שנחשב כחוג אחד מתוך שניים במסלול של תואר דו חוגי. במקרה שלי בחרתי מראש בצירוף היסטוריה והיסטוריה של עם ישראל והלימודים שלי שונים מאלו של תלמידי החוג להיסטוריה או החוג להיסטוריה של עם ישראל. אני יודעת שיש גם מסלול של צירוף לשון עברית וספרות עברית. [אני תוהה אם הצלחתי לנסח את זה באופן מובן...]

ראשונה?

שם/כינוי: נועה תחום לימודים: משפטים שנת לימודים: עולה לב' זמר/ת / להקה אהובה: כרגע אני ממש מחבבת את מרסדס בנד, פאנק'נ'שטיין, מארש דונדרומה, התפוחים ועוד כמה. סרט אהוב: ראיון עם ערפד עולה לי בראש משום מה... ספר אהוב: והיום איננו כלה, אנה קרנינה, שורשים. משהו שאף אחד לא יודע עליכם: מעריצת באפי

PIonit

New member
../images/Emo66.gif

שם/כינוי: פלונית
תחום לימודים: משפטים
שנת לימודים: מתחילה שנה ב'
זמר/ת / להקה אהובה: כל מה שבגלגל"צ
סרט אהוב: כל מה שהוא קיטשי
ספר אהוב: קשה לי לחשוב על אחד.. וגם כולם היו די מזמן
משהו שאף אחד לא יודע עליכם: אני מכורע לג'ורדן ושאר סדרות משטרה/מתח/משפטים...|שוטר|

למעלה