נושא האימוץ...

karnity

New member
נושא האימוץ...

נושא האימוץ עלה לדיון מספר פעמים... ואני מניחה שהוא דווקא רלוונטי לנו כי יש ביננו שלא רוצות להביא לעולם ילדים אך ישקלו בחיוב אימוץ... וזאת כיוון שהן לא רוצות ילדים כי.. 1. חווית הריון ולידה מפוקפקת בעינייהן.. 2. הסיבות "אקולוגיות".. הרגישו חופשיות/חופשיים להוסיף...

QueenOfMagic

New member
שתי הסיבות שהעלת..

הן נכונות לגביי.. יהיו כאלה שיענו רק על אחד הסעיפים...אבל כששתי הסיבות הן טובות מספיק מדוע לא לחשוב על כיוון כזה. הרי בואו נגיד שאני לא רוצה ילדים בכללי. אבל אם כבר לשקול לגדל ילד עדיף מאומץ

בהתחלה כשקראתי על נשים שלא רוצות

ילדים אבל מסכימות לאימוץ לא הבנתי, שהרי אם הסיבה זה העול, הלכלוך, השעבוד - את זה יש גם באימוץ, ואפילו יותר (צריך לפצות ולהשלים פערים). לכן הנחתי שהסיבה העיקרית לאי רצון ילדים ביולוגיים היא הפחד מההיריון ומהלידה, מה שאת אישרת לי בזה הרגע. נראה לך שזה טיעון מספיק חזק? האם נראה לך שההריון והלידה יותר קשים מהחיים שאחרי האימוץ, עם החרדות על הילדים, הדאגות והבעיות (לצד הכיף והאושר הגדול, כמובן)? לי זה נראה תירוץ פחדני, שמוסווה בתיאוריות שונות ורוחניות אודות חופשיות האישה והפמיניזם. מה זה "סיבות אקולוגיות"?

karnity

New member
לכל אחת יש סיבות משלה...

ואני לא יכולה לדבר בשמן אלה בשם עצמי בלבד. רבות הסיבות בגין אני לא רוצה להביא ילדים... וחלק מהן - הן הסיבות שמנית: השיעבוד, האחריות, שלילת החופש וכדומה ... ומסיבה זו גם לא ארצה לאמץ... כי ילד הוא ילד באשר הוא, בין אם הוא פרי בטני ובין אם לא... עולה מדברייך כי את סבורה שכולנו מפחדות מהריון ומלידה - ולא כך הוא הדבר! וגם אם מישהי פוחדת להרות וללדת - למה הפחד הזה לא לגיטימי??? והאם התיאוריות הפמיניסטיות כשלעצמן לא די טובות בעינייך? וסיבות "אקולוגיות" הן סיבות (שלדעתי, לא עומדות בפני עצמן אלא מצטרפות לשיקולים האחרים) - קשורות לשלומו של כדור הארץ ואוכלוסייתו.

girl111

New member
לדעתי אם מישהי ב-א-מ-ת רוצה ילד

אז היא תכנס להריון- הרי זאת הדרך הטבעית אלפי שנים, אז באמת זה ממש מוזר שמישהי לא רוצה להכנס להריון. דווקא להיות בהריון זה נשמע לי נחמד(ברור שיש מגבלות אבל סכ"ה זאת חוויה), וחווית הלידה, כואבת אמנם, אבל זאת גם חוויה. קשה לי להאמין שיש נשים שלא רוצות ילדים רק בגלל ההריון.(ואני לא מבדברת על כך אם יש למישהי בעיה בריאותית, זה משהו אחר, אני מדבר על הפחד מההריון וכו..)

inbal76

New member
רונילה, יקרה

מה זה "טיעון מספיק חזק"? אנו לא עומדות כאן בפני משפט בפנייך, ואיננו צריכות להציג לך טיעונים שיספקו אותך. לכל אדם השיקולים שלו בבחירותיו, ומה שמהווה שיקול משמעותי לאחד, יכול להיות שיקול משני לאחר. אנא, רדי מכסא השופט, איש לא מינה אותך לשבת עליו. נראה לך שהכל תירוצים? אז נראה לך. בעייה שלך. איש לא חייב להצדיק את בחירותיו לפנייך. גם אני בקלות יכולה לזלזל בבחירתך להיות אמא, ולטעון שלדעתי עשית זאת רק כי שטפו לך את המוח שזהו יעודך ומעולם לא היתה לך נפש חופשית ועצמאית, ועכשיו כדי להסוות את זה את משלה את עצמך שנורא כיף לך לנקות קקי ולהיות משרתת. לא נעים נכון? זו אינה גישה שמכבדת את הזולת, נכון? אז אנא, תני קצת כבוד לזולתך, גם אם הוא שונה ממך. לעניין - לכל אחת סיבות ורצונות אחרים. יש שרוצות לאמץ ולא ללדת. יש שלא אכפת להן ללדת, אך גידול הילד זה מה שאינן רוצות, ויש שאינן רוצות לא זה ולא זה. הנסיון להכניס אותנו לאיזו משבצת אחת מוגדרת באופן יחיד, כדי שתוכלי להתייחס אלינו באופן חד-מימדי, לא יצלח.

I s t a r

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

אין, פשוט ביטאת את זה הכי טוב שאפשר- וכל המוסיף יגרע.

מי מאמץ כי בא לו לאמץ?

אני לא מאמינה שיש זוג (או אישה) אחד בעולם שבוחר לאמץ ולא לתת צ'אנס קודם לביולוגיה, בין אם זה הריון ספונטני או בין אם אחרי טיפולים. מאמצים רק אחרי שכל הנסיונות להביא ילדים בדרכין ה"מקובלות" (והלא, הפריות או הזרעות) נכשלו. פושט לא מאמניה שבן אדם קם בבוקר ואומר: "אני רוצה להציל ילדים מרעב ועוני". אימוץ זה לא מתוך בחירה ראשונית. אני אימצתי את הבן שלי אחרי כמה הפלות (במקביל לתהליך האימוץ, יותר נכון ממש בתחילתו) נקלטתי להריון ספונטני עם הבת שלי. אמנם עברתי "רק" 8 הזרעות ו2 הפריות אבל זה הספיק לי לומר: "עד כאן, לא רוצה או מוכנה או יכולה לסבול יותר". לא חשבתי שאגיע לאימוץ, לא רציתי את זה כל חיי, רציתי, כמו רוב האנשים, ילד משלי, אבל הגורל רצה אחרת. ואני לא מתחרטת, כמובן, אני אוהבת את שניהם באותה מידה. זה שלי וזו שלי.

Kalla

New member
ילדתי 3 פעמים ויש לי ילדה מאומצת.

חד משמעית - לי האימוץ היה יותר קל מכל אחד מ-3 ההריונות והלידות. מכל הבחינות. והילדה מלכתחילה הייתה 10, בלי שום בעיות או פערים למרות שאומצה רק בגיל שנה. נכון שאין כאן חוקים, אך זה נכון לא רק לשלילה אלא גם לחיוב.

Cat79

New member
אימוץ

שקלתי אימוץ ממש ברצינות לפני כמה חודשים בעיקר כדי להוריד מבעלי את הרעיון של טיפולים ותרומת זרע כי אני לא רוצה לחוות הריון בחיים שלי וגם אין ספק שלקחת ילד שעבר כל כך הרבה צרות מאשר להביא אחד משלי לעולם המסריח הזה זאת ממש מצוה (בעיני). ביררתי על העניין, והבירוקרטיה שצריך לעבור בשביל לקבל תינוק הורידה לי את החשק בכלל. צריך להיות נשוי לפחות שנה. מיליון בדיקות רפואיות החל משיקוף ריאות דרך להוכיח אי פריון, דרך בדיקת אידס דרך עוד מיליון בדיקות דם ובדיקות אחרות שעוד לא הבנתי מה הקשרם, לא עושים בדיקות כאלה לזוג הורים שרוצה להכנס למיטה ולהביא ילד משל עצמו. הרבה שיחות, הרבה מפגשים עם פסיכולוגים ששם נשאל למה, כמה ואיך ואז איזה "ד"ר" יכול להגיד שאני לא מספיק טובה להיות אמא, או לא מספיק עשירה או השד יודע מה, את השאלות האלה לא שואלים זוגות שרק נשאו למשל, עוד לא קנו דירה, הבעל מובטל, אבל האשה כבר בהריון. והדבר הכי גרוע הוא המתנה שלא פחות מ - 5 שנים!!! לתינוק. בזמן ההמתנה לא ניתן לעשות טיפולי פוריות למי שבכל זאת מנסה. כמובן שזמן זה יכול להתקצר עם ניקח תינוק מחו"ל בכמה עשרות אלפי דולרים. או שניקח "תינוק פגום". או שניקח ילד מעל גיל מסוים שאני לא זוכרת מהוא. הם אמנם מחוייבים לתת לנו את ההיסטוריה הרפואית של התינוק (עבר תהליך גמילה מאלכוהול או מסמים, חלה בצהבת חלה בזה, חלה בזה ובשאר מרעין בישין), אבל לא ניתן לעשות לתינוק בדיקה גנטית וזאת יכולה להוות בעיה, יש הרבה מחלות שניתן לגלות בשלב כל כל מוקדם של החיים רק בעזרת בדיקות גנטיות (כמו למשל המחלה שבעלי חולה בה - תסמונת קליינפלטר). וכסוף הכל טוב ויש לכם סוף סוף את התינוק/הילד המיוחל, מתחיל סרט חדש. באים אליכם משירות הילד, עו"ס למיניהם וכל מיני כאלה לראות אם אתם יודעים מה שאתם עושים. אח"כ יש אפשרות לאמא הביולוגית להתחרט בחצי שנה הראשונה נדמה לי (עיינו ערך הסיפור עם התינוק שרץ בחדשות) בקיצור לא הייתי רוצה לעבור גם את זה.

מה זה "תינוק פגום"? קצת צורם...

לתינוקות בריאים תמיד מוצאים בתים היות והביקוש עולה על ההצע. מי שבוחרת לא ללדת מטעמים פילוסופיים שקשורים למהות החיים, סבל, ו/או פיצוץ אוכלוסין, ומטעמים דומים (גם) רוצה לאמץ ילד ("שלא יגדל במוסדות"), עדיף (ואולי זו האפשרות היחידה, כי לא ברור שיתנו לך תינוק אם לא תוכיחי שעברת טיפולי פוריות שנכשלו) שתהיה מספיק חזקה להתמודד עם הילדים המיוחדים האלה, שהם בני אדם כמו כולם, רק דורשים הרבה מאוד השקעה.

Cat79

New member
צורת התבטאות

הגזמתי את כל מה שכתבתי כתגובתי לאימוץ, כי זה זעזע אותי. מצטערת אם ההתבטאות שלי פגעה במישהו.

girl111

New member
הבחורה צודקת בהחלט ../images/Emo45.gif

איזו מין אישה תלד ילד ותמסור אותו לאימוץ????? אני לא מעלה על דעתי את האפשרותץ שאם כבר אי פעם אני אלד (אפילו אם אני אכנס להריון בטעות ומשום מה אני לא אעשה הפלה) בחיים לא הייתי מוסרת את התינוק שלי למישהי אחרת-זה דבר זוועתי לעשות. אבל, אישה נרקומית,אלכוהוליסטית, חסרת אחריות, חולה במחלה כלשהי, בעיות נפשיות וכו...( חסרות כאלה בעולם?) לכל זה יש השפעה על התינוק, הרבה גורמים הם גנטיים

זה לא כ"כ הרבה כסף לאמץ מחו"ל

עם עזרה ממשפחה ושבירת חסכונות (ולרוב לבני זוג שהגיעו לאימוץ יש כסף בצד) אפשר לקבל תוך 8-5 חודשים (לנו לקח 5) ילד מחו"ל, ללא הרבה בדיקות פסיכולוגיות ורפואיות (שלכם, אבל הילד כן עובר בדיקות רפואיות). זה לא בשמיים. אנחנו אימצנו אחרי 5 שנים ונעזרנו במשפחה.

girl111

New member
בחיים אני לא אאמץ ילד, זה יותר

גרוע משיהיה לי ילד משלי. גם ככה אני לא מתה על ילדים( וזה בלשון המעטה) אז שיהיה לי ילד בבית שהוא לא שלי גנטית? בחיים לא. אם כבר אי פעם אני ארצה ילד, אז ילד שלי, ואם אני לא אוכל לעשות ילד, אז בחיים אני לא אקח ילד של מישהי אחרת כי אין סיכוי שאני אוהב אותו.

girl111

New member
אני חושבת שאני מכירה את עצמי

לכן אני טוטאלית, בנושא המדובר, כמובן

ילד של מישהי אחרת? היא מוותרת עליו!

לא לוקחים ילד של אחרים, ההורים הביולוגיים (אם אפשר לקרוא להם הורים) ויתרו על הילד, לא? אז הוא לא שלהם, לה היה ולא יהיה. ניראה אותך בעוד כמה שנים, אם כן תרצי ילד משלך, וחלילה לא תוכלי ללדת (או להרות) ותעדיפים להישאר ללא ילדים? לא ניראה לי. ואם כן - אז צר לי עלייך. ילד הוא ילד הוא ילד, אם ילדת או תו או אם אמצת אותו. וילד מאומץ הוא שלך מליון אחוזים מכל בחינה, רגשית וחוקית.

למעלה