סביר שגנץ שוקל להצטרף לממשלה בראשות נתניהו, הסיבה...

Harrington

Well-known member
מנהל

סביר שגנץ שוקל להצטרף לממשלה בראשות נתניהו, הסיבה...​

השאלה, במידה והדיווחים על משא ומתן בין המפלגות נכונים, אם זה יהיה על בסיס ההסכמים הקיימים או שייחתמו הסכמים חדשים/שונים. אם זה על בסיס ההסכמים הקיימים, אצטער מאוד. לא בגלל הרוטציה (אם כי אעדיף שהיא תוזז בהתאם למועד הקמת הממשלה), אותה ברור לי שנתניהו התכוון לקיים כשחתם בזמנו, אלא בגלל הפריטטיות. שיחתמו על רוטציה בכיף, אבל בלי הדבר המעוות הזה של ממשלה פריטטית. זה פשוט בלתי נסבל וגורם לקפאון ולחוסר משילות ו/או יעילות שלטונית.

ai27

Well-known member
קיימת גם הסכנה שאם תוסר חסינותו כחבר כנסת,
הוא יישלח להאג...

Harrington

Well-known member
מנהל
קיימת גם הסכנה שאם תוסר חסינותו כחבר כנסת,
הוא יישלח להאג...
אין סכנה ריאלית כזאת לעניות דעתי. חוץ מזה, מדוע שתוסר חסינותו? כל עוד הוא חבר כנסת הוא נהנה מהחסינות הזאת (שכלל לא בטוח שביה"ד בהאג תקבל אותה, וזה מעבר למה שכתבתי בהתחלה). זו שאלה מעניינת אם כחול-לבן תחזיק מעמד עוד סיבוב בחירות. אישית קשה לי להאמין, אבל אני גם לא חשבתי שהייתה סיבה שתעבור כעת את אחוז החסימה, כך שכנראה שאני לא ממש מבין את הבוחרים בעניין הזה :).

ai27

Well-known member
אין סכנה ריאלית כזאת לעניות דעתי. חוץ מזה, מדוע שתוסר חסינותו? כל עוד הוא חבר כנסת הוא נהנה מהחסינות הזאת (שכלל לא בטוח שביה"ד בהאג תקבל אותה, וזה מעבר למה שכתבתי בהתחלה). זו שאלה מעניינת אם כחול-לבן תחזיק מעמד עוד סיבוב בחירות. אישית קשה לי להאמין, אבל אני גם לא חשבתי שהייתה סיבה שתעבור כעת את אחוז החסימה, כך שכנראה שאני לא ממש מבין את הבוחרים בעניין הזה :).
אם יהיו עוד בחירות - הוא לא יהיה עוד חבר כנסת.
מי יציל אותו מהאג?
חבריו מהמשותפת?
הקסטנרית ויאיר פרא האדם שרואים בו בוגד ביביסט בזמן שגם הם מעודדים ענישת ישראלים בהאג?
חבריו בממשלה בהם הוא בגד תוך גרימת נזק אדיר של אלפי הרוגים ישראלים לצורך קידומו האישי?

Harrington

Well-known member
מנהל

ai27

Well-known member
אין לדעת. כאמור, זאת הייתה דעתי גם בסיבוב האחרון. המציאות הוכיחה שטעיתי.
החלופות של מצביעיו היו להצביע למעריצת קסטנר, או לסער.
מי שהצביע לגנץ - הוא לא בהכרח ממעריצי קסטנר, אלא הטיפשים שנשבו בתעמולת רל"ב.

בסוף גנץ שכנע את הטיפשים שסער יצטרף לביבי והם האמינו.
רק אם סער לא יצטרף לביבי יהיו עוד בחירות,
איך גנץ ישקר למצביעיו הפעם?
מדינת ישראל. אולם כאמור מעלה, כלל לא בטוח שהאג תדרוש אותו.
אם חסינותו תאבד,
בסוף הוא עוד יאלץ לברוח להאג ולבקש שם להיות "עד מדינה",
כדי שלא יחסלו אותו כמו שחיסלו את קסטנר...

למעלה