סימניות בפורמט פקטורי

KIAVI

New member
סימניות בפורמט פקטורי

שלום,
יש לי קובץ MP4 עם סימניות מוטמעות להצגת הפרקים (סימנים על הנגן שמאפשרים לראות היכן נגמר כל חלק-מצורפת תמונה). אני רוצה להמיר את הקובץ לאיכות נמוכה יותר, אבל כשאני עושה זאת בפורמט פקטורי זה מבטל את הסימניות. מה ניתן לעשות כדי שהן ימשיכו להופיע?
תודה!

גיליום

New member
לא בטוח שפורמט פאקטורי אכן תומך בזה

ל"סימניות" של MP4 קוראים "פרקים" (Chapters באנגלית) וככל שאני יודע, התוכנה "פורמט פאקטורי" לא תומכת בתכונה הזו.
ייתכן שנדרשת תוכנה שיודעת ספציפית לטפל בקבצי MP4 (אני לא מכיר).
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
איך בכלל מכינים אותם?

יוצא לי לראות גרסאות עם וגרסאות בלי ולפעמים גרסאות ששמו שם יותר מידי חלוקה לפרקים. זה גם בקיבצי MKV.
&nbsp
ועוד לא ראיתי כלי שמציג אפשרויות המרה עם סימון חלוקה שכזה.

גיליום

New member
יש את HandBrake

יש תוכנה חינמית ותיקה אך מעודכנת (מתעדכנת כל מספר חודשים) בשם HandBrake.
אין לי נסיון רב עם התוכנה הזו. אני יודע שהיא מיועדת בעיקר לפורמטים MP4 ו-MKV והיא תומכת גם ב"פרקים" וגם בכתוביות ובעוד פעולות, כמו המרות פורמטים וקודקים (קידוד מחדש). העניין הוא שהיא לא כל-כך ידידותית (קשה להבין במהירות איך להשתמש בה) וכנראה זו הסיבה העיקרית לכך שהיא לא פופולרית כמו Format factory.
בברכה,
גיליום

HassiD

New member
גם MKVToolnix תומכת בזה

יש לך בצד קטגוריה של Chapter Editor, ואתה יכול שם ליצור/לערוך את הפרקים כרצונך. זה לא הכי נוח, כי הם לא מביאים לך אפשרות לצפות בסרט תוך כדי, ככה שאם אתה לא מתכוון ליצור ערכים אקראיים (לדוג' כל 10 דקות) אז זה קצת לא נוח. אבל בעקרון, יצא לי ליצור פרקים איתה, ואז פשוט משתמשים בנגן כלשהו כדי לגלות באיזו נק' אתה רוצה להכניס פרק, ומכניסים אותו לפי הזמן המדויק שלו. (אפשר לקרוא לו בשם, ואפילו בשם שונה לפי שפות שונות וכדו').
בסוף, אפשר לבקש ממנו להטמיע את הפרקים לתוך קובץ (MKV כמובן) או לשמור אותם כקובץ xml ואז עם תוכנות אחרות להטמיע ב-MP4.
ובעקרון, יש גם אתרים שיש בהם קבצי פרקים "קרועים" מהדיסק המקורי (יש מצב שמישהו יצר אותם, אבל עד כמה שאני זוכר הם איכשהו מחלצים את זה מהמקור, לא יודע לגבי החוקיות של כל הנושא) ואז יש מקרים שזה יכול לעזור...

למעלה