סקר - ההשתתפות חובה!!!

TheIllustrator

New member
סקר - ההשתתפות חובה!!!../images/Emo5.gif../images/Emo137.gif

שלום גוזלים שלי!(בהשראת דודו "מספר לגולו" טופז!) לא כל משתתפי הפורום שלנו כיום, היו בו גם בימי וואלה
העליזים, ולכן, עלי לערוך סקר גורדי מסויים, בשנית. (המטרה היא גם להחזיר את רוח החיים לפורום שלנו, שהיה קצת רדום בשבועיים האחרונים). בבקשה, ההשתתפות חובה ובאמת, מאד הייתי רוצה לשמוע את דעת כולכם. סקר גורדים ראשון: 1. אנא אמרו דעתכם לגבי שלושת גורדי השחקים היפים בעולם. 2. אנא אמרו דעתכם לגבי שלושת גורדי השחקים היפים בארץ. 3. אנא אמרו דעתכם לגבי גורד שחקים מהמכוערים בעולם. 4. אנא אמרו דעתכם לגבי גורד השחקים המכוער בישראל. תודה מראש, "ההנהלה"!

kyle

New member
אמרת חובה!???../images/Emo4.gif

1. לדעתי, הראשון הוא באנק אוף צ´יינה בהונג-קונג השני הוא washington mutual tower בסיאטל והשלישי הואטראנסאמריקה פירמיד בסאן-פרנציסקו 2. בארץ, הראשון הוא פלטינום טאוור השני הוא שער העיר רמת-גן והשלישי הוא מגדל היהלום 3. המכוער הראשון בעולם הוא מרכז wales fargo בסיאטל השני הוא טראמפ בניו-יורק והשלישי הוא one canada בלונדון 4. המכוער הראשון בארץ הוא לדעתי מגדל הבורסה השלישי השני הוא מגדל העיר בירושלים והשלישי הוא מגדל שלום מאיר אז... שיהיה!

danezeq

Member
דיי כבר ../images/Emo7.gif

תפסיקו לרדת על מגדל שלום בכל הזדמנות! הוא ישן! אסור לצחוק על קשישים למרות שהם מכוערים בשביל שנות ה 60 הוא היה מאוד מודרני! תחשבו על זה: הוא יותר ישן ממגדלי התאומים (RIP
) אגב זה נכון שפעם מישהו שנמאס לו מהחיים קפץ מהמצפה למטה?

kyle

New member
אל תדאג! העיקר שהבניין לא נעלב...../images/Emo130.gif

TheIllustrator

New member
../images/Emo6.gif

מצחיק!
זה באמת לא יפה לצחוק על ישישים רק בגלל שהם לא יפים... ובמקרה של מגדל שלום, הוא נחשב למאד יפה כאשר היה צעיר, הוא פשוט התכער עם הגיל. אבל על כל פנים, כיום הוא מוזנח ומכוער, אין מה לעשות(אלא אם ישופץ).

Electrolite

New member
קצת יותר ברור

שנוגע לעובדה שבניין שלום מאיר מאוד מאוד מלוכלך ומוזנח ונראה על סף נטישה- אני מסכים בהחלט! כשאמרתי שאני אוהב אותו- דיברתי על העיצוב בלבד ואני דובק בעמדתי :)

kyle

New member
ו... שאלתי גם את אחותי והנה דעתה../images/Emo69.gif

היפים בעולם 1) קרייזלר 2) one canada בלונדון 3) המגדל עם הכתר בלוס אנג´לס (הגבוה, אני לא זוכר את השם) היפים בארץ 1) סיטי טאוור 2) סיטי גייט 3) מגדלי עזריאלי (כל הפרויקט) המכוערים בעולם 1) טראמפ בניו יורק 2) ג´ון הנקוק בשיקגו 2) וכמוני, מרכז wales fargo בסיאטל המכוערים בארץ הקודש 1) מגדל שלום מאיר 2) מגדל האופרה 3) מגדל IBM
טוב.... זו דעתה של אחותי....

reshef

New member
תשובות לסקר

אני לא מכיר הרבה גורדי שחקים, אבל ביקרתי בניו יורק, טורונטו וכו´ והייתי במצפים הכי גבוהים בעולם אז הנה התשובות: שלושת גורדי השחקים היפים בעולם: 1. קרייזלר בילדינג, ניו יורק סיטי. צריך להסביר...?? 2. מגדלי הפטרונאס, קואלה למפור, מלזיה. מקווה לבקר שם.. 3. טרנס אמריקה, סן פרנסיסקו. בחרתי בו כי הוא משתלב מצויין בערפל של העיר למרות שיש גורדי שחקים שמעוצבים יותר יפה ממנו. שלושת גורדי השחקים היפים בארץ: 1. שרתון סיטי טאואר, רמת גן. לא כ"כ גבוה אבל פשוט מהמם. נראה טוב מכל זוית. 2. מגדל הטיל, העיר התחתית, חיפה. (איזה יופי, גם לחיפה יש נציג..) 3. מגדל שער העיר, מתחם הבורסה, רמת גן. הגובה כן קובע... גורד השחקים המכוער בעולם: מגדלי התאומים, איך שהם נראים עכשיו... הם לא היו מי יודע מה יפים גם מקודם אם חושבים על זה, אבל בכל זאת.. גורד השחקים המכוער בישראל: מגדל אשכול באוניברסיטת חיפה. לא רק שהוא יותר מכוער ממגדל שלום מאיר, הוא ממוקם באמצע יערות הכרמל ולא משתלב בנוף בשום צורה שהיא.

reshef

New member
מגדלי התאומים - האמת.

הם היו מרשימים אבל הם פשוט היו כמו שני מלבנים ענקיים. ענקיים מאוד. אי אפשר שלא להתפעל מהם, אבל למה מלבנים? למה לא לגוון? כשהייתי בניו יורק הייתי בטוח שהאמפייר סטייט בילדינג יותר חדש מהם.. בכל אופן כדי שתהיה מרוצה הוספתי תמונה שמגדלי התאומים נראים נהדר.

TheIllustrator

New member
לא צריך להיסחף ../images/Emo13.gif

האמפייר סטייט מעולם לא נראה ולא יכול היה להראות חדש יותר מן התאומים, זצ"ל. על כל פנים, אני מסכים שמחינה ארכיטקטונית, הם היו מאד דלים והעיצוב שלהם נפסק אחרי 10 מטרים(לובי), אבל היופי שלהם התבטא בעיקר בנוכחות שלהם, ב"שבירת" קו הרקיע של דרום העיר, ב"משחק" של הזוויות בין שני מבנים ענקיים באותו הגובה וכן, בכך שהם פשוט היו מאד מאד מרשימים. אני מתגעגע אליהם...

reshef

New member
על טעם ועל ריח....

לי מגדלי התאומים נראו מיושנים יחסית לאמפייר סטייט בילדינג בכל אופן. נכון, היופי שלהם התבטא בעיקר בנוכחות שלהם, זה מה שהתכוונתי להגיד.

danezeq

Member
לפי דעתי זה מכיוון ש

העיצוב הקלאסי והעתיק - נשאר אופנתי והעיצוב הDANEZEQי (חחח כבר הפכתי את זה על שמי) כבר נזרק לפח ע"י כוווולם

oren*

New member
התשובות שלי:

גורדי השחקים היפים בעולם: 1) מלון בורג´ אל ערב בדובאי 2) BANK OF CHINA 3) Jumeirah Beach Hotel - דובאי יש עוד כמה שהייתי מכניס לרשימה אבל נניח שאלה השלושה הראשונים. גורדי השחקים היפים בארץ: 1) מגדל פרזידנט 2) המגדל החדש בחיפה 3) סיטי גייט רמת-גן 4) פרוייקט צמרת 5) עזריאלי המשולש גורדי השחקים המכוערים בארץ: 1) מגדלי תל אביב 2) מגדל שלום 3) מגדל RAK (הוא גם לא מואר בלילה - למזלנו) 4) מגדל אשכול בחיפה 5) מגדל שמשון ויש עוד אבל אין לי כוח לעשות רשימה

danezeq

Member
אורן המגדלים שאתה הכי שונא -

הם המגדלים שאני הכי אוהב אני ממש לא יכול להבין אותך!! אני בהלם! עשית לי קוצר נשימה כשקראתי את זה! מגדל RAK הוא מגדל מודרני. מודרני= שנות ה80 וגם קצת 70 עיצוב של שנות ה80 הוא עיצוב מודרני (פחות או יותר, אבל זאת כמעט הגדרה מדויקת) מגדלים בעיצוב מודרני מוארים מבפנים (האורות שבתוך החדרים) אגב בישראל כל המגדלים הם פוסט -מודרנים (ז"א עיצוב 90ניק או 2000ניק, "תישעימניק או אלפיימניק) וזה מכיוון שרק בשנות ה 90 התחילה הרבה בנייה לגובה נראה לי שאני הבן אדם היחיד בעולם שנשאר נאמן לתקופה ה"שמונימניקית"- למרות שחייתי בשנות ה 80 עוד לא הייתי מספיק בוגר כדי להבין משהו באדריכלות (בן 5
) אבל אני פשוט מת על כל מה שמעוצב בצורה 80ניקית אני מת על מגדל RAK כי הוא המגדל המודרני היחידי בארץ - כל מגדל אחר הוא מעליו או מתחתיו (מבחינת תקופת עיצוב) יש עוד כמה - למשל המגדל הזה בי-ם שתמיד רואים אותו מהצילום המפורסם של העיר מהר הזיתים הוא נמצא במרכז התמונה, הוא גם מאותה תקופה אבל הוא לא "מכובד" כמו מגדל RAK המגדל המודרני היחיד בארץ עוד דוגמא זה מגדל הבורסה הראשון בר"ג - אבל באמת, אפילו אז נראה לי שהשקיעו בו 3 ימי תכנון - הוא ממש גרוטאה
מגדל RAK זה אחד מהמגדלים שאני הכי מעריך בארץ, אמרת קודם ש"למזלינו" הוא לא מואר בלילה - המגדל הזה לא יכול להיות מואר בתאורה חיצונית - זה לא יתאים לו מגדל מודרני מואר תמיד מפנים - אתה יכול למצוא דוגמא למגדל משנות ה80 שמואר מבחוץ? אולי יש כמה אבל הם בטח משהו מיוחד מגדלים מהתקופה הזאת אני מאוד מאוד אוהב - למשל גורדי השחקים של לוס אנג´לס וניו יורק - אילו שני ערים עם מגדלים "מודרנים" אני פשוט מת על שתי הערים הללו מגדלי התאומים בניו יורק הייתה הדוגמא הכי טובה למגדל מודרני (למרות שנבנו בשנות ה 60!!!) לכן הם סימלו "עידן חדש" יחי שנות ה 80

TheIllustrator

New member
אדון דניאל...

זה כ"כ שקוף - אתה פשוט מכור לסגנון האינטרנשיונל(סגנון ה"קופסאות"). כל הכבוד... נחמד לשמוע שיש עדיין כמה שעוד מעריכים את הסגנון הבאנלי והמשעמם(אתה שונא שאומרים את זה, אני יודע!
), הזה, למרות שיש גם בסגנון זה, כמה יצירות אומנות.
ראק הוא לא אחד מהם, עם זאת... LOL

oren*

New member
זה עניין של טעם אישי, אל תיפגע

אני אישית אוהב צורה כלשהי לגורדי השחקים שלי, ייחודיות ששוברת זוויות והופכת את המבנה לפסל סביבתי מעניין. מגדלים מלבניים לא עושים לי את זה, לא אכפת לי ממש לפי איזה סיגנון בנו אותם. עובדה היא שרוב הפרוייקטים החדשים מאופיינים בקווים מעוגלים ו/או משולשים בולטים וזוויות מיוחדות, והם גם הפרוייקטים שמקבלים את רוב תשומת הלב והפרסים הבינלאומיים. עזריאלי המלבני למשל יהיה מדהים כי הוא ישתלב בצורה מושלמת עם הבניין העגול והבניין המשולש - פרוייקט משגע. גם מגדל טראמפ-ריצ´ בטורונטו מאופיין בקווים משולבים (מעוגלים-מלבניים) בגוון ירקרק, שנראה פשוט מדהים באילוסטרציות ומקווה שגם במציאות. וגם אני חושב שמגדל יהלום בבורסה נראה גרוטאה

oren*

New member
כן, גיליתי אותם והתאהבתי - סליחה

עם כל שונאי המדינה הזו. סוף סוף מקום שלא סוגר את עצמו מבחינה ארכיטקטונית וזורק לי מכל פינה מגדלים וגורדי שחקים עם עיצובים אלוהיים. וזה עוד אחרי שלא ידעתי מה לבחור.

stan_southpark

New member
הנה...

הכי יפים בעולם 1) bank of china 2)amrican expres ניו יורק (ליד grownd zero) 3)ג´ון הנקוק שיקגו הכי יפים בארץ 1) מגדל הטיל 2)פלטינום 3) בניין האופרה הכי מכוער בעולם bank of amrica סן פרנסיסקו הכי מכוער בארץ סייטי טאוור

למעלה