סקר

האם אתה רוצה שתהיה תזכורת לספירת העומר למרות שהיא משמשת לניגוח גולשים ומריבות.

• Total voters
    13
  • Poll closed .

פולגאר

Well-known member

האם אתה רוצה שתהיה תזכורת לספירת העומר למרות שהיא משמשת לניגוח גולשים ומריבות.​

חבל שהדת היפיפיה שלנו משמשת לניגוח ומריבות, המנהגים הם דבר מאוד יפה, משרה אווירה של רוגע ונעימות.
אין צורך בתזכורת, זה נגיש לכל אחד שחפץ לדעת והמטרה לקרב בינינו האחים היהודים ולא לגרום לאנטגוניזם, בטח שלא על שטות כמו ספירת העומר.
בחייאת, שימרו את המלחמות לדברים יותר משמעותיים הן לדת והן למדינה.
אני הפסקתי לברך חילונים בחג שמח וכשר ובמקום זאת רק חג שמח, צריך לקרב ולא להרחיק.
ידוע לי שהרינגטון קיר ולא יזוז מעמדתו לכן גם הפסקתי להגיב לו גם כאשר הוא מגיב אליי, אבל מחורזת כן הייתי מצפה לראיית התמונה המלאה.

משתפרת1

Well-known member
חבל שהדת היפיפיה שלנו משמשת לניגוח ומריבות, המנהגים הם דבר מאוד יפה, משרה אווירה של רוגע ונעימות.
אין צורך בתזכורת, זה נגיש לכל אחד שחפץ לדעת והמטרה לקרב בינינו האחים היהודים ולא לגרום לאנטגוניזם, בטח שלא על שטות כמו ספירת העומר.
אני הפסקתי לברך חילונים בחג שמח וכשר ובמקום זאת רק חג שמח, צריך לקרב ולא להרחיק.
ידוע לי שהרינגטון קיר ולא יזוז מעמדתו לכן גם הפסקתי להגיב לו גם כאשר הוא מגיב אליי, אבל מחורזת כן הייתי מצפה לראיית התמונה המלאה.
חסרה לי אפשרות "לא אכפת לי".

Harrington

Well-known member
מנהל
מעניין. היותי "קיר" כביכול מעולם לא הפריע לי להגיב לי, עד שלפני כשבועיים ביקרתי ר"ל משהו שכתבת ולקחת את זה קשה :).

לגופם של דברים, השאלה אם יש או אין צורך בתזכורת, היא שאלה אינדיבידואלית. יש מי שלא רואה בכך צורך ויש מי שכן, מה לעשות. עם שתי הגישות אין כמובן שום בעיה בעולם ושתיהן לגיטימיות לחלוטין. הבעיה מתחילה רק כש'צד' אחד מתחיל להחליט שדעתו היא המחייבת והוא מוסמך לקבוע גם לצד השני כיצד לנהוג. יואילו נא כל אלו שאין להם צורך בעניין פשוט לדלג הלאה ובא לציון גואל. כל כך פשוט שזה מחריד כמעט :). או אז, אם כל אחד ינהג כך, לא תהיינה שום מלחמות מיוחדות, לא שרשורים גועליים ולא בטיח. אבל... יש מי שמתקשה בכך ומעדיף את האפשרות לתקוף (אם תשים לב טוב, אפילו עוד לפני מעשה ;-)). מה לעשות, גם אנשים כאלו מוזמנים כאן בכיף לשפוך את מרכולתם. חבל שזאת לא יותר קונסטרוקטיבית, אבל זה כבר לבחירת כל גולש וגולשת :).

לגבי "ברכת" חילונים, אני דווקא מברך ומאחל לכל יהודי פסח כשר ושמח. זה שחלקם לא מעוניין בזה בעצמו, עניין שלהם. אבל איחולי וברכותי להם לא תשתנה עקב כך.

raya

Well-known member
השנה, לאור המצב הבלתי נסבל, החטופים והשבויים, עדיף לומר "חג טוב" , בטח לא חג שמח. אין שמחה....
גם "חג טוב" זו לא בדיוק כוס התה שלי, אבל עדיף על חג שמח.

Harrington

Well-known member
מנהל
רק לידיעת חברי הפורום, סקר מחייב בסוגיה אם ייערך, ייפתח ע״י הנהלת הפורום בלבד. כל סקר אחר ובוודאי כזה שמשמש לניגוח גולשים וכו׳, לא ישפיע כהוא זה על ההחלטה בעניין שרשורי הספירה. מומלץ בחום לכל המבקשים לנצל שרשורים אלו לניגוח אחרים, להימנע מכך (ובוודאי שלא לחשוב שאם יעשו כך, זה יעלים אותם :). כניעה לטרור זה משהו שאמנם קורה בישראל, אבל לא אצלנו :)).

רק לידיעת חברי הפורום, סקר מחייב בסוגיה אם ייערך, ייפתח ע״י הנהלת הפורום בלבד. כל סקר אחר ובוודאי כזה שמשמש לניגוח גולשים וכו׳, לא ישפיע כהוא זה על ההחלטה בעניין שרשורי הספירה. מומלץ בחום לכל המבקשים לנצל שרשורים אלו לניגוח אחרים, להימנע מכך (ובוודאי שלא לחשוב שאם יעשו כך, זה יעלים אותם :). כניעה לטרור זה משהו שאמנם קורה בישראל, אבל לא אצלנו :)).
בקיצור, אתה רואה שאתה הולך להפסיד :)
אתה מוזמן לפתוח סקר משלך, כל הקולות יעברו גם לשם, לכן ברור שלא תפתח.

Harrington

Well-known member
מנהל
בקיצור, אתה רואה שאתה הולך להפסיד :)
אתה מוזמן לפתוח סקר משלך, כל הקולות יעברו גם לשם, לכן ברור שלא תפתח.
חחח, חמודה את :). לא יודע איך לספר לך את זה ואולי את גאון הדור, אבל אישית אני עדיין לא ״רואה״ שום דבר מסקר שרק נפתח :). מעבר לכך בניגוד למה שאת מנסה לעשות מזה וכפי שכתבתי בעבר, מבחינתי זה חסר כל משמעות מה יהיו התוצאות. כל שמעניין אותי זה שמדובר ברצון חברי הפורום וכל תוצאה מקובלת עלי.

סקר אפתח, בדיוק כפי שעשיתי בשנתיים האחרונות, אם וכאשר אסבור שיש לכך מקום ורצון מצד חברי הקבוצה. הטרלות של בודדים אכן לא יובילו לכך ואני שמח שזה ברור לך.

בזאת די מיציתי את הדיון מולך בענין. אין לי כוונה להיות שותף לנסיונות הפתטיים להעכיר בכוח את האווירה בפורום, מצטער.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אין צורך בסקר.
ידוע מראש מי מתנגד, ומי בעד. המתנגדים יכולים לדלג על ספירת העומר.

אין צורך בסקר.
ידוע מראש מי מתנגד, ומי בעד. המתנגדים יכולים לדלג על ספירת העומר.
גם ידוע מראש מי פותח את השרשורים של התזכורת רק על מנת לעורר פרובוקציה ובכך מגדיל את האנטגוניזם לדת. לא מובן לי איך דתיים תומכים בכך.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
את מוזמנת לראות את ההסטוריה של השנתיים האחרונות.

לפעמים הפרובוקציה לא מצליחה ויש אפס תגובות.
אם לא יעלו נושאיםנפורום יסגר, זה מה שאתה מבקש? יש לא מעט נושאים עם 0 תגובות :-(
עוד אחד לא ישנה דבר, אלא אם המתלוננים על שירשורים יפסיקו לפחד לפתוח שירשורים יקחו יוזמה לפתוח שירשורים מעניינים :)

דיברגנט חדש

Well-known member
אם לא יעלו נושאיםנפורום יסגר, זה מה שאתה מבקש? יש לא מעט נושאים עם 0 תגובות :-(
עוד אחד לא ישנה דבר, אלא אם המתלוננים על שירשורים יפסיקו לפחד לפתוח שירשורים יקחו יוזמה לפתוח שירשורים מעניינים :)
תשמעי, שהיה את הסקר הזה אשתקד, אם אני לא טועה, כתבתי שאני פרווה אך ברגע שראיתי שזה נעשה יום ביומו רק בכדי לעצבן את אלו שנגד, עברתי לצד שכנגד.
אם את רוצה שאעשה לך אנאלוגיה, זה שקול לטקסי זיכרון לרצח השיכור שבמקום להנציח אותו, מנצלים זאת בכדי לנגח את הימנים.

האם זה מה שאת רוצה מהפורום, ניגוחים?
האם בא לך שאני אפתח עכשיו שרשור של כיכרות לחם ותנורי אפייה ללחם עם תמונות מגרות?
האם בא לך שאפתח שרשור לבחירת נקניק חזיר איכותי עם תמונות מגרות?

אני מניח שהתשובה היא 'לא' לשאלותיי, כך שאם פעם אחת נפתח שרשור לספירת העומר, זה סבבה, אך אם זה ייעשה יום ביומו וירפד את הפורום באפסים (שרשורי העומר), עדיף שיהיה ריק מאשר מדושן בדשן מסריח.

Harrington

Well-known member
מנהל
תשמעי, שהיה את הסקר הזה אשתקד, אם אני לא טועה, כתבתי שאני פרווה אך ברגע שראיתי שזה נעשה יום ביומו רק בכדי לעצבן את אלו שנגד, עברתי לצד שכנגד.
בעיה קטנה, כרגיל באקסיומה שגויה (אני עדין בחול המועד ;-)). מעולם שיטת התזכורות היומיות לא "נעשה בכדי לעצבן את אלו שנגד". עם כל הכבוד להם, הם כלל לא פונקציה בשיקול. השיקול היחיד לעניין זה הוא חשיבות התזכורת היומית לאלו שמתבססים עליה. עבורם, מה לעשות, זה חשוב וכן, חשוב שייעשה דווקא בצורה הזאת. כל המקפיד על ההלכה יודע זאת ומכיר זאת משלל מקומות.
אז זה בסדר גמור כמובן להיות נגד, בוודאי בתור אחד מחברי הפורום הקבועים ומתוך כך זאת בהחלט עמדה שצריכה להילקח בחשבון (ולמענה יזמנו לפני שנתיים את הסקר). אבל אם רוצים להיות נגד או בכלל, להחזיק בעמדה כלשהי בעניין, רצוי וראוי שהיא תתבסס על דברי אמת ולא המצאות והשמצות סתמיות מנותקי כל קשר למציאות.
האם זה מה שאת רוצה מהפורום, ניגוחים?
איש לא מחייב את המנגחים לנגח. בקלות רבה ביותר באפשרותם לדלג על שרשורי התזכורת היומית ולהמשיך בחייהם כאילו מעולם לא ראו אותם. החליטו במקום זאת בכל זאת לצאת במסע ניגוחים? שיבושם להם. זכותם הדמוקרטית המלאה. אבל הם משיגים בכך, מבחינתי בכל אופן, בדיוק את ההיפך המוחלט ממה שהם טוענים שהם מבקשים להשיג, שכן כניעה לטרור לא תהיה כאן גם אם יתהפך העולם.
האם בא לך שאני אפתח עכשיו שרשור של כיכרות לחם ותנורי אפייה ללחם עם תמונות מגרות?
כל עוד לא מדובר בפיתה עם שווארמה טריה ושומן שרוף, אין שום בעיה :).
אגב אני מכיר לא מעט שומרי מסורת. לא מכיר אפילו אחד שיש לו בעיה לראות "תמונה מגרה של כיכרות לחם" בפסח :). זה משהו שאולי נראה מפחיד בעיני המתבוננים מהצד שמחפשים איך לנגח, אבל די חסר משמעות ל'מנוגחים' המיועדים.
האם בא לך שאפתח שרשור לבחירת נקניק חזיר איכותי עם תמונות מגרות?
זכותך המלאה לעשות זאת. היה רצוי שתעשה זאת כי בא לך להעלות שרשור כזה מסיבותיך ולא מתוך דווקנות ורצון לפגוע באחרים. אבל גם אם הסיבה היא מאלו האחרונות, עדיין זאת זכותך. כך שהדברים הם לגמרי לשיקולך ואינך עושה טובה לאיש כאשר אתה נמנע מכך כביכול מסיבות אלטרואיסטיות :).
אני מניח שהתשובה היא 'לא' לשאלותיי, כך שאם פעם אחת נפתח שרשור לספירת העומר, זה סבבה, אך אם זה ייעשה יום ביומו וירפד את הפורום באפסים (שרשורי העומר), עדיף שיהיה ריק מאשר מדושן בדשן מסריח.
כפי שעניתי לך על כך במקום אחר, כל אחד והסרחון שהוא מריח. ברוך ה', תחושתך שיש סרחון בשרשורי תזכורת ספירת העומר לא מחייבת את הכלל ולא משפיעה עליו. לכל היותר היא מדשנת כהגדרתך את קבוצת התוקפים, המנגחים כהגדרתך. אולם כאמור, מאחר ובחרו בדרך שבחרו בה, לדידי תקיפותיהם אלו חסרות משמעות בכל מקרה, כך שגם דישונם לא משנה הרבה :).

דיברגנט חדש

Well-known member
בעיה קטנה, כרגיל באקסיומה שגויה (אני עדין בחול המועד ;-)). מעולם שיטת התזכורות היומיות לא "נעשה בכדי לעצבן את אלו שנגד". עם כל הכבוד להם, הם כלל לא פונקציה בשיקול. השיקול היחיד לעניין זה הוא חשיבות התזכורת היומית לאלו שמתבססים עליה. עבורם, מה לעשות, זה חשוב וכן, חשוב שייעשה דווקא בצורה הזאת. כל המקפיד על ההלכה יודע זאת ומכיר זאת משלל מקומות.
אז זה בסדר גמור כמובן להיות נגד, בוודאי בתור אחד מחברי הפורום הקבועים ומתוך כך זאת בהחלט עמדה שצריכה להילקח בחשבון (ולמענה יזמנו לפני שנתיים את הסקר). אבל אם רוצים להיות נגד או בכלל, להחזיק בעמדה כלשהי בעניין, רצוי וראוי שהיא תתבסס על דברי אמת ולא המצאות והשמצות סתמיות מנותקי כל קשר למציאות.
בוודאי שכן, אני זוכר את השנה שעדיין שחר וסבא כתבו בפורום, הגדלתם גופנים, הדגשתם והזלתם ריר על כל שרשור כזה.
כן, גם אתה הזלת ריר ואם האתר של |תפוז| היה מתפקד, הייתי מצרף לך קישורים, זה היה פרובוקטיבי נטו (n)
איש לא מחייב את המנגחים לנגח. בקלות רבה ביותר באפשרותם לדלג על שרשורי התזכורת היומית ולהמשיך בחייהם כאילו מעולם לא ראו אותם. החליטו במקום זאת בכל זאת לצאת במסע ניגוחים? שיבושם להם. זכותם הדמוקרטית המלאה. אבל הם משיגים בכך, מבחינתי בכל אופן, בדיוק את ההיפך המוחלט ממה שהם טוענים שהם מבקשים להשיג, שכן כניעה לטרור לא תהיה כאן גם אם יתהפך העולם.
יש בסה"כ 20 שרשורים שנכנסים בדף וכאשר מחציתם הם בנושאי ספירת העומר, זה מפריע להתנהלות השוטפת של הפורום.
רוצה - תקבל, לא רוצה - אל תקבל!
כל עוד לא מדובר בפיתה עם שווארמה טריה ושומן שרוף, אין שום בעיה :).
אגב אני מכיר לא מעט שומרי מסורת. לא מכיר אפילו אחד שיש לו בעיה לראות "תמונה מגרה של כיכרות לחם" בפסח :). זה משהו שאולי נראה מפחיד בעיני המתבוננים מהצד שמחפשים איך לנגח, אבל די חסר משמעות ל'מנוגחים' המיועדים.
עפ"י שרשור קודם, הבנו שאיסור חמץ הוא גם על תמונות כפי שניתן לראות בתגובה #29 שלי "תמונות נוי המכילות חיטה חנוטה, פסטה. יש להטמין בארון.".
זכותך המלאה לעשות זאת. היה רצוי שתעשה זאת כי בא לך להעלות שרשור כזה מסיבותיך ולא מתוך דווקנות ורצון לפגוע באחרים. אבל גם אם הסיבה היא מאלו האחרונות, עדיין זאת זכותך. כך שהדברים הם לגמרי לשיקולך ואינך עושה טובה לאיש כאשר אתה נמנע מכך כביכול מסיבות אלטרואיסטיות :).
זכותי, אך אני לא אעשה את זה, כי עברתי את גיל הדווקא.
כפי שעניתי לך על כך במקום אחר, כל אחד והסרחון שהוא מריח. ברוך ה', תחושתך שיש סרחון בשרשורי תזכורת ספירת העומר לא מחייבת את הכלל ולא משפיעה עליו. לכל היותר היא מדשנת כהגדרתך את קבוצת התוקפים, המנגחים כהגדרתך. אולם כאמור, מאחר ובחרו בדרך שבחרו בה, לדידי תקיפותיהם אלו חסרות משמעות בכל מקרה, כך שגם דישונם לא משנה הרבה :).
ברגע שמטרת השרשור היא רעל נטו, הוא מסריח, אך ידוע שמי שמפליץ לא מריח את הפלוץ של עצמו.

Harrington

Well-known member
מנהל
בוודאי שכן, אני זוכר את השנה שעדיין שחר וסבא כתבו בפורום, הגדלתם גופנים, הדגשתם והזלתם ריר על כל שרשור כזה.
איש איש וזכרונו, אבל הגדלת גופנים וכו', ממש לא משהו שאני אי-פעם עשיתי כאן :). הזלת ריר על שרשור כלשהו גם לא, אני מצטער לאכזב (יש כמה דברים בעולם שאני מסוגל לדמיין את עצמי מזיל ריר בגינם. שרשורים בתפוז לא ברשימה הקצרה הזאת :)).
כן, גם אתה הזלת ריר ואם האתר של |תפוז| היה מתפקד, הייתי מצרף לך קישורים, זה היה פרובוקטיבי נטו (n)
בדמיונותיך אולי, אבל אלי זה לא קשור, צר לי (ולא תמצא קישורים שמלמדים אחרת יקירי).
יש בסה"כ 20 שרשורים שנכנסים בדף וכאשר מחציתם הם בנושאי ספירת העומר, זה מפריע להתנהלות השוטפת של הפורום.
אוקיי. זאת טענה שבהחלט אפשר להעלות והמנהלים יחליטו אם יש עם זה בעיה לדעתם אם לאו. מרגע שהתקבלה החלטה, אפשר לעבור הלאה. בכל מקרה, בעיני זה די טיעון סרק לכתחילה. במיוחד בהתחשב בכך שהיא נשמעת בעיקר מגולשים שכלל לא נוהגים לפתוח שרשורים בפורום.
רוצה - תקבל, לא רוצה - אל תקבל!
הו, יפה שהבנת את זה סוף סוף :). היה והטענה לא מתקבלת, כאמור, עוברים הלאה. אם במקום זאת פותחים שרשורי תקיפה וניגוח נון-סטופ, הבעיה היא אצל המנגחים כאמור מעלה.
עפ"י שרשור קודם, הבנו שאיסור חמץ הוא גם על תמונות כפי שניתן לראות בתגובה #29 שלי "תמונות נוי המכילות חיטה חנוטה, פסטה. יש להטמין בארון.".
התייחסנו כבר די והותר פעמים לאותו פוסט שלך. רצונך להעלות אותו מן האוב שוב ושוב, כמנהגך הקבוע כידוע, לא ישנה את ההתייחסות אליו :). בכל מקרה לאיש כאן אין שום בעיה עם תמונה אם תחשוק נפשך לפרסם במסגרת חופש הביטוי בפורום. כך שלהפנות לעצמך היכן שאתה החלטת שזאת בעיה, זאת גישה חביבה (כן, גם כשאתה טוען שזה אחרים שקבעו כך), אבל לא באמת רציני ובוודאי שלא קשור בשום דרך לפורום או להחלטות מנהליו.
זכותי, אך אני לא אעשה את זה, כי עברתי את גיל הדווקא.
ישתבח שמו. אבל לא נראה לי שכתיבת האפשרות מלמדת על גיל גבוה משמעותית :).
ברגע שמטרת השרשור היא רעל נטו, הוא מסריח, אך ידוע שמי שמפליץ לא מריח את הפלוץ של עצמו.
זה בהחלט נכון (תחילת הדברים). כעת נותר רק למצוא שרשור שמטרתו הוא רעל נטו. שרשורי תזכורת ספירת העומר, בוודאי שאינם כאלה. בהצלחה בחיפושים.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
כאן יש לי בעיה. מי שצריך תזכורת יומית יפנה למקור מוסמך. בפיסקה הזו אתה הופך את עצמך למורה הלכה. הלו? קצת הגזמת.

למעלה