סרט ישן במבט חדש – אחרי מאבק אלו"ט, איש הגשם.

Astroo

New member
כשמישהו חוזר לבי"ח פסיכיאטרי

זה לא בדיוק "הפי אנד"

dina199

New member
סוף הוליוודי זה לא בהכרח הפי אנד שכולל חברה

חדשה

זה גם מצב שבו כל דבר חוזר למקום הוא אמור להיות
לכן הירושה מגיעה בדיוק למי שהורישו אותה
האדם המוגבל נמצא במקום בו הוא מקבל את הטיפול הטוב בם
למעשה מבחינת מבט הוליוודי/אמרחקאי גם תרחישים אלה הם סוג של הפי אנד

dina199

New member
ריימונד חייך בסוף הסרט.

שינוי ענק לא"ס בן 40. ברור שהוא נשאר א"ס. זה הרי לא עובר תוך שבוע (או יותר
). הוא גם ידע מצויין מה המצב המשפחתי שלו ולמה הוא במוסד.
ואילו צ'רלי עברשינוי גדול כי הכל היה חדש - גם העובדה שיש אח, ועוד אח א"ס, גם הפרטים על ההורים שלו , וגם הצורך לטפל באדם נוסף ועוד חסר ישע ,וגם עובדת היותו הרבה יותר צעיר - אז השינוי שלו יותר חזק.

Astroo

New member
הוא חייך גם בהתחלת הסרט

כשהוא ואחיו נסעו באוטו ופתאום הוא חטף את ההגה מידיו של צ'רלי וכמעט גרם לתאונה. אחרי שצ'רלי המבוהל החזיר את המכונית למסלולה, ריימונד חייך חיוך ערמומי.

arana1

New member
אולי

גם אני חושב שהסיבה שכסף זה הערך המרכזי בחברה של היום נובעת מזה שכל האנשים הנורמטיבים הם חולי נפש אבל זה לא משנה את העובדה שזו המציאות שלכן האח גם לא מהווה חריג בה אלא רק האוטיסט

אולי בסרט האח מתרכך
גם במציאות נ"ט לפעמים מתרככים
אלא שבדרך כלל זה קורה כמה שניות לפני שהם נפטרים ולא רגע אחד מוקדם יותר

בכל מקרה נקודת המוצא היא ברורה ותואמת לחלוטין גם את המציאות המסריחה

arana1

New member
עוד משהו

שני האחים חוו משבר קשה
בוודאי שגם האוטיסט חווה משבר לא פשוט בכלל
אנשים נמדדים גם ואפילו ביחוד בתגובתם למשברים
עובדה שהאח הנורמטיבי פנה לצד הציני,הנצלני,הנהנתני,החומרני והשטחי
והאח הלקוי(להגדרתך ולהגדרת מי שאתה מחשיב כמומחים) בחר או נבחר ללכת דווקא לצד שמחפש אחרי ידע וידיעה

לא צריך להיות מומחה מי יודע מה בשביל לראות שגם ריימונד מצוי כל הזמן בחרדה עמוקה,בוודאי לא פחות מאחיו,אז איך זה שהוא לא פנה להשחית את נפשו אלא דווקא מחפש מרפא ונחמה דרך לימוד וקריאה והתעניינות בדברים שכמובן לא מעניינים אף אחד מהאנשים הנורא נורמטיבים שמסביבו
הפיצול הזה,הצומת הזאת ,היא אופיינית ואפשר לראות אותה כמעט בכל המקרים של אוטיזם ברמה כזאת או אחרת

אוטיסטים ברוב המקרים יחפשו ישועה לכאבם וצערם וחרדתם בחיפוש אחרי ידיעה ובעזרת נסיון להקשיב ולבטא את הרגישות המיוחדת להם(זו שהופכת אותם לחיות קרקס בעיני הנ"ט הזחוחים)
ואילו נורמטיבים בוחרים לא פעם בדיוק בנתיבים של האח שמתפרנס מיבוא מכוניות יוקרה,יותר שחצנות,רהב,רדיפה אחרי חומר,מצליחנות בגרוש בשביל להראות לעולם,להיות יותר גרוע ממי שפגע בהם(הרי יש קשר בין האנטיפטיות של האב להיות אדם מצליח מאוד)

מי ששומע ויודע את הדברים האלה גם מודע למידה המזוויעה שבה הפער בין לקות לנורמטביות הוא ברוב המקרים תוצאה של הרוע הלב הבסיסי והכחנות הפרימיטיבית שספוגה בהוויית החברה וככזאת היא רחוקה מאוד מלהיות איזה שהוא מדד אובייקטיבי או מדעי
בדיוק ההפך מזה
הכסות האקדמית רק מעמיקה את הסיוט ומרחיקה את סיכויי ההתאוששות של כל מי שמנסה להתרפא מפגיעתם האנושה של הסטנדרטים העקומים והאטומים שמהווים את סלע קיומם של הנורמטיבים

TikvaBonneh

New member
אבל הוא גם לא תפקוד נמוך

בכל זאת. אני שוב מזכירה את הגיס שלי שאמנם לא מקיים אף אחד מהתנאים שלך (עבודה, משפחה, אושר), אבל בינו לבין אוטיסט בתפקוד נמוך רב המרחק.יש לו אינטיליגנציה תקינה, מדבר, מבין מה שאומרים לו, יודע להשתמש בתחבורה ציבורית, בטלפון, יודע לקרוא, יודע כמה שפות. יכול להשאר בלי השגחה, וגם לא היה לו עיכוב שפתי בכלל.

bajura

New member
יש גם אנשים רגילים

שלא עובדים ולא מקימים משפחה ולא מאושרים......
סליחה שלא קראתי את השירשור ובכול זאות הגבתי.

Astroo

New member
אני לא חושב שזה נכון

אדם בן 40 שלא רכש מקצוע, לא עובד, לא היה אף פעם בזוגיות וגר עם ההורים, כנראה סובל מבעייה פסיכיאטרית כלשהי.

dina199

New member
הוא קונה לעצמו תחתונים, אבל

לא הולך לחנות לבד.
הגדולה של הסרט ששבו הציגו לראשונה אוטיסט מדבר.
ועם כל יכולת הדיבור שלו הוא אוטיסט עם קבעונות מפוארים
,ועם התקפי זעם כשיש קצר בתקשורת עם הסביבה

dina199

New member
אני אוהבת את הסרט

ואחרי שראיתי אותו כמה פעמים יש לי תחושה שגם האח הצעיר וגם האבא הם די בספקטרום

Astroo

New member
האח הצעיר שגילם אותו טום קרוז?

הוא הכי אנטי-ספקטרום שיכול להיות.

האח היה, לדעתי, ילד מוזנח ומאוד לא בספקטרום

והאבא היה דיכאוני, מודאג ומפוחד. אבל בואו ונזכור גם שמדובר בתקופה אחרת. ריימונד נולד במחצית הראשונה של המאה העשרים. אילו אפשרויות אחרות היו לאב?

למעלה